Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέχασα να πω ότι αν και το φοβόμουν λίγο είναι πολύ ελαφρύ το χρώμα όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες και δένει τέλεια με την Grey συσκευή.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ψαχτηκα λιγο με το κλειδωμα εφαρμογων και παρατηρησα το εξης... Δεν ειναι διαθεσιμο προς κλειδωμα το messenger... Στο p9 με εκδοση android 6 κλειδωνε κανονικα... στην 7η εκδοση και στην 8 τωρα με το mate δεν ειναι καν διαθεσιμο στη λιστα... τι ******* ειναι αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Ψαχτηκα λιγο με το κλειδωμα εφαρμογων και παρατηρησα το εξης... Δεν ειναι διαθεσιμο προς κλειδωμα το messenger... Στο p9 με εκδοση android 6 κλειδωνε κανονικα... στην 7η εκδοση και στην 8 τωρα με το mate δεν ειναι καν διαθεσιμο στη λιστα... τι ******* ειναι αυτο???

 

Σιγά μην σε άφηνε ο Ζούγκερμπεργκ να κλειδώσεις την εφαρμογή του.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την καινούρια έκδοση 129 από το firmware finder να γράψει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι αν και το φοβόμουν λίγο είναι πολύ ελαφρύ το χρώμα όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες και δένει τέλεια με την Grey συσκευή.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Είναι πολύ όμορφη, είναι τόσο σκούρο το χρώμα όπως φαίνεται στις φωτογραφίες; επίσης από όγκο σε σχέση με την θήκη που είχε η συσκευή τι λέει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω ευχαριστώ.

Μόλις ήρθε και το car kit σε καφέ. Δεν έχω λόγια εκπληκτικό αξεσουάρ και θήκη με φανταστική ποιότητα καμία σχέση με τις πλαστικές του εμπορίου. Πολύ δυνατός ο μαγνήτης κρατάει τέλεια την συσκευή. Όσο και να το ταρακουνησα δεν ξεκολλάει με τίποτα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα 10/10 από μένα. f55e4726cfd1d58cbb0771c73bccf09b.jpgbe5689db4a4fd4fa4020db1ce494ff4c.jpg

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Είναι πιο χοντρή από τη μαμά θήκη;;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι ποιο χοντρή ίσως 1 με 2 χιλιοστά αλλά επειδή έχω τρέλα με τις λεπτές θήκες ποτέ δεν αγοράζω χοντροκομενη θήκη σας λέω είναι άψογη. Ποιο λεπτή από την προηγούμενη κινεζική που είχα της oem. Αλλά εκεί που ξεχωρίζει είναι η απίστευτη ποιότητα της.

Βαγγέλη ίσως ένα κλικ ποιο ανοιχτό το χρώμα. Πάντως στα δικά μου μάτια δένει τέλεια με το grey του τηλεφώνου.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε βασικά η απορία μου είναι κατά πόσο αυτό εμφανίζεται σε όλες τις συσκευές. Εαν είναι θέμα λογισμικού ή θέμα συσκευής

 

Στην δική μου το κάνει. Και από ότι διαβάζω μάλλον το κάνει σε όλες.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0752BQZ29/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1515513665&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=VAVA+Moov+28&dpPl=1&dpID=31XWMIt0dRL&ref=plSrch

Σήμερα παρέλαβα. Έπαθα πλάκα με το vfm. Τα πήρα στα 25. Μικρή διαφορά. Τα σπάνε για τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αν το κάνω θα πάρει δεδομένα από την sim 2 αν είμαι σε κλήση με την sim 1. Για τα δεδομένα έχω default την sim 1. Θα δοκιμάσω αργότερα με ανοιχτά τα δεδομένα να κάνω κλήση. Λογικά θα πέσει σε Η+....

 

Το να κάνεις κλήσεις απο την sim 1 και να παίρνεις data απο την sim 2 αυτό είναι πολυτέλεια των Dual full active κινητών, απ όσο ξέρω και διαβάζω το mate 10 Pro είναι dual standby οπότε data Μπορείς να έχεις απο την ίδια κάρτα που μιλάς, δλδ αν έχεις data στη sim 1 τότε μπορείς να μιλήσεις μόνο απο την sim 1 αν σε καλέσουν απο την sim 2 θα κοπούν τα data!

Επίσης αν μιλάς στη sim 1 η sim 2 φαίνεται καταλυμένη.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω ευχαριστώ.

Μόλις ήρθε και το car kit σε καφέ. Δεν έχω λόγια εκπληκτικό αξεσουάρ και θήκη με φανταστική ποιότητα καμία σχέση με τις πλαστικές του εμπορίου. Πολύ δυνατός ο μαγνήτης κρατάει τέλεια την συσκευή. Όσο και να το ταρακουνησα δεν ξεκολλάει με τίποτα. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα 10/10 από μένα. f55e4726cfd1d58cbb0771c73bccf09b.jpgbe5689db4a4fd4fa4020db1ce494ff4c.jpg

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Καλορίζικη! Στο αυτοκίνητο πού στηρίζεται η βάση; Στις περσίδες εξαερισμού;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εαν συμβαίνει και σε σας ενώ εχω απενεργοποιημενη την αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας όταν μπαίνω μέσα σε κάποιες εφαρμογές υπάρχει αισθητή μείωση της φωτεινότητας. Όταν όμως η φωτεινότητα είναι στο φουλ δεν το κάνει πήρα δυο συσκευές mate 10 pro η φυσικά έγινε επιστροφή αλλά και οι δύο παρουσίασαν την ίδια συμπεριφορά. Έχει κάποιος το ίδιο θέμα;

 

θέμα power managment είναι οταν βλεπει οτι η εφαρμογή είναι άκρος ενεργοβόρα ρίχνει την φωτεινότητα (δεν ειναι bug η δισλειτουργεια παντος)

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0752BQZ29/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1515513665&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=VAVA+Moov+28&dpPl=1&dpID=31XWMIt0dRL&ref=plSrch

Σήμερα παρέλαβα. Έπαθα πλάκα με το vfm. Τα πήρα στα 25. Μικρή διαφορά. Τα σπάνε για τα λεφτά τους.

Τι μάρκα?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σιγά μην σε άφηνε ο Ζούγκερμπεργκ να κλειδώσεις την εφαρμογή του.:lol:
Κατέβασε το messenger lite & κλείδωσε το.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψαχτηκα λιγο με το κλειδωμα εφαρμογων και παρατηρησα το εξης... Δεν ειναι διαθεσιμο προς κλειδωμα το messenger... Στο p9 με εκδοση android 6 κλειδωνε κανονικα... στην 7η εκδοση και στην 8 τωρα με το mate δεν ειναι καν διαθεσιμο στη λιστα... τι ******* ειναι αυτο???
Κατέβασε το messenger lite & κλείδωσε το.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη! Στο αυτοκίνητο πού στηρίζεται η βάση; Στις περσίδες εξαερισμού;
Ευχαριστώ. Ναι στις περσιδες στηρίζεται. Το φοβόμουν και αυτό αλλά κάθεται πολύ καλά. Γενικά θεωρώ την καλύτερη λύση σαν θήκη λόγο εμφάνισης και ποιότητας.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ.

Δοκίμασα άλλαξα τη σειρά των κουμπιών πλοήγησης και εξαφανίστηκε το πρόβλημα που εμένα ενοχλούσε κυρίως, δηλαδή να πατάω κάπου στην οθόνη και μετά σε ένα από τα κουμπιά πλοήγησης. Άρα είναι bug της default 1ης πλοήγησης. Θα συνηθίσω το 2ο σετ που μάλλον είναι πιο εξυπηρετικό.

Απίστευτο. Αυτό έφταιγε. Και νόμιζα πως έφταιγε που βραχηκε...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά κανένας δεν θα μου πει αν χρησιμοποιεί το HDR στο Auto της κάμερας;
Νομίζω όχι. Αλλά δεν είμαι και σίγουρος

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B0752BQZ29/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1515513665&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=VAVA+Moov+28&dpPl=1&dpID=31XWMIt0dRL&ref=plSrch

Σήμερα παρέλαβα. Έπαθα πλάκα με το vfm. Τα πήρα στα 25. Μικρή διαφορά. Τα σπάνε για τα λεφτά τους.

Συνδέονται με το pro?

Link to comment
Share on other sites

Συνδέονται με το pro?
Bluetooth είναι..Γιατί να μη συνδέονται??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνδέονται με το pro?
Εγώ πήρα τα soundpeats q30. Δεν τα περίμενα τόσο καλά με γεμάτο μπάσο. https://www.amazon.de/gp/aw/d/B074W1WWNK/ref=mp_s_a_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1516998617&sr=8-1-spons&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Soundpeats&psc=1

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σε πρόβλημα που είχα αναφέρει μέρες πριν....

Παρατήρησα WiFi και Bluetooth conflict. Όταν δηλαδή ανοίγω το Bluetooth, το WiFi σέρνεται απελπιστικά. Μου το παρουσιάζει μόνο στο WiFi της δουλειάς μετά από κάποιες αλλαγές που έκαναν στο δίκτυο. Όλοι οι άλλοι συνδέονται κανονικά. Εγώ σε όλα τα άλλα WiFi συνδέομαι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μόνιμα bluetooth ρολόι συνδεδεμένο και όποτε είμαι σε wifi πάει σφαίρα,απροβλημάτιστα.. Ειδικά στο σπίτι στα 5ghz κατεβάζει με 5.5mb/s με τη παραμικρή ευκαιρία,στο youtube πχ,playstore κλπ.

Αν θέλεις δοκίμασε κάποιο άλλο κανάλι στο router.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τα soundpeats q30. Δεν τα περίμενα τόσο καλά με γεμάτο μπάσο. https://www.amazon.de/gp/aw/d/B074W1WWNK/ref=mp_s_a_1_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1516998617&sr=8-1-spons&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Soundpeats&psc=1

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ήμουν ανάμεσα σε αυτά που πήρα και τα δικά σου. Τελικά πήρα τα vava γιατί βρήκα καλά reviews. Συνδέονται κανονικά με κινητό για τον φίλο που ρώτησε. Επίσης ανεβάζουν πολύ παραπάνω την ένταση στον ήχο!

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις κλήσεις απο την sim 1 και να παίρνεις data απο την sim 2 αυτό είναι πολυτέλεια των Dual full active κινητών, απ όσο ξέρω και διαβάζω το mate 10 Pro είναι dual standby οπότε data Μπορείς να έχεις απο την ίδια κάρτα που μιλάς, δλδ αν έχεις data στη sim 1 τότε μπορείς να μιλήσεις μόνο απο την sim 1 αν σε καλέσουν απο την sim 2 θα κοπούν τα data!

Επίσης αν μιλάς στη sim 1 η sim 2 φαίνεται καταλυμένη.

Αυτό θέλω. Να μιλάω από την sim 1 και να παίρνω δεδομένα από την sim 1 επίσης. Αυτό είναι το πρόβλημά μου. Τα είχα κλειστά την ώρα της κλήσης. Πάτησα να τα ενεργοποιήσω την ώρα που μίλαγα αλλά δεν... Παρόλο που έγινε μπλε η σχετική ένδειξη των δεδομένων στην κουρτίνα που κατεβάζεις. Λογικά αν τα έχεις ήδη ανοιχτά κ σε πάρει κάποιος πέφτει σε Η+ από 4G. Συνεχίζεις να έχεις όμως. Αν τα έχεις κλειστά κ σε πάρει κάποιος και μετά προσπαθήσεις να τα ανοίξεις την ώρα που μιλάς μάλλον δεν θα αλλάξει κάτι.IMG_20180126_235621.png?dl=0

Για κοιτάχτε εκεί που λέει Προβολή Στιλ κειμένου. Το κειμένου σας το έχει λάθος γραμμένο; Δηλαδή λειμένου;

Edited by xrhstos1974
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει διαπιστωσει κανεις προβλημα με dual sim setup και ιντερνετ? Δεν εχω καταλαβει εαν ειναι bug του κινητου η καποιο προβλημα.

 

Συγκεκριμενα για καποιο περιεργο λογο εντελως randomly ανα περιοδους μεσα στην ημερα σταματαει να δουλευει το ιντερνετ.

Εχω δοκιμασει αλλαγη σιμ χωρις αποτελεσμα, να κανω τραμπα τις σιμ (η μια ειναι data only, η αλλη ειναι για κλησεις), παλι τιποτα. Εντελως randomly μεσα στην ημερα μπορει να παιζει επι ωρες και μετα τιποτα.

Η sim 1 ειναι ορισμενη για κλησεις, η sim 2 για ιντερνετ (Ειναι data only sim card).

 

Με το ιδιο setup σε αλλο huawei ολα απροβληματιστα επι 1+ χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα δοκίμασα και την σύνδεση με hdmi στην τηλεόραση. Με ένα απλό καλώδιο usb σε hdmi όλα κομπλέ. Πολύ καλή δουλειά. Ούτε ίχνος lag! Πολύ καλή υλοποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα δοκίμασα και την σύνδεση με hdmi στην τηλεόραση. Με ένα απλό καλώδιο usb σε hdmi όλα κομπλέ. Πολύ καλή δουλειά. Ούτε ίχνος lag! Πολύ καλή υλοποίηση!
Έκανες κάποια ρύθμιση? Έβαλα usb stick για να περάσω αρχεία και δε μου το αναγνωρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάποια ρύθμιση? Έβαλα usb stick για να περάσω αρχεία και δε μου το αναγνωρίζει...

 

Άλλο πράγμα έγραψα. Αυτό που λες δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Ίσως κάποιο άλλο παιδί να μας δώσει τα φώτα του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...