Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά μόλις είδα ένα βιντεάκι για την αλλαγή γραμματοσειράς.

Πατάμε παρατεταμένα την εφαρμογή "θέματα", και στο παράθυρο που εμφανίζεται υπάρχει η επιλογή "στυλ κειμένου". Έχει δύο προεγκατεστημένα στυλ γραμματοσειράς. Φαντάζομαι ότι θα μπορούμε να εγκαταστήσουμε και άλλα.

Μπορείς κανονικά και δουλεύουν και σε ελληνικά και αγγλικά ,εγώ πχ εγώ βάλει την roboto condensed ,απλά κατέβασε το font που θες και πήγαινε και βάλτο στο φάκελο με θέματα της Huawei και το επιλέγεις μετά από τα θέματα https://forum.xda-developers.com/honor-6x/themes/root-fonts-emui-wip-t3666192

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είχα στείλει μήνυμα και πριν μερικές μέρες. Έχω πρόβλημα με τα app που έχουν διαφημίσεις (ειδησεογραφικά, αθλητικά κ.α. που έχουν μέσα Google ads). Μου δείχνουν την αρχική σελίδα με τα άρθρα αλλά όταν μπαίνω μέσα δεν ανοίγει. Αυτό δεν το κάνει πάντα. Οταν δείχνει τις διαφημίσεις Όλα είναι καλά αλλά αυτό συμβαίνει 1 στις 10. Για να προλάβω μερικούς έχω ήδη σβήσει τις εφαρμογές και τς ξαναεγκατεστησα, όπως επίσης έσβησα δεδομένα και cache. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση ρομ? Εγώ σε Ελληνικό από Κωτσόβολο έχω την BLA-L29 8.0.0.127(C432). Στο Firmware Finder μου βγάζει 128 και 129 αλλά δεν περνάει καμία στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η τελευταία έκδοση ρομ? Εγώ σε Ελληνικό από Κωτσόβολο έχω την BLA-L29 8.0.0.127(C432). Στο Firmware Finder μου βγάζει 128 και 129 αλλά δεν περνάει καμία στο κινητό.
Τυπικά έχει βγει μέχρι την 127, περιμένουμε να σταλεί η 129 με OTA update.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις που πιάνετε 9 και 10 ώρες sot πως το κάνετε; Εγώ μέχρι 6μιση έχω καταφέρει με 18% υπόλοιπο.

Την εφαρμογή του Facebook την έχετε; Αν όχι τότε έτσι εξηγείται

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις που πιάνετε 9 και 10 ώρες sot πως το κάνετε; Εγώ μέχρι 6μιση έχω καταφέρει με 18% υπόλοιπο.

Την εφαρμογή του Facebook την έχετε; Αν όχι τότε έτσι εξηγείται

το θέμα είναι και οι συνολικές ώρες λειτουργίας :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

System>Developer Options κι εκεί κάπου προς τη μέση θα δεις επιλογή Bluetooth Audio Codec.

 

Το πρώτο πάνω πάνω είναι επιλεγμένο (η προεπιλογή).

Δεν άλλαξα κάτι

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι και οι συνολικές ώρες λειτουργίας :rolleyes:

 

Καλά ναι εγώ τις 6μιση ας πούμε τις βγάζω με 48ωρη χρήση περίπου

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι και οι συνολικές ώρες λειτουργίας :rolleyes:

 

Μην απογοητεύεσαι, κάποιος μπορεί να το χρησιμοποιεί μόνο με wifi σπίτι του με χαμηλή φωτεινότητα χωρίς κλήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί εδω μεσα ξανα, αλλά μήπως έχετε παρατηρήσει ότι η φωτεινότητα μειώνεται όταν πχ την εχω στο τερμα και μπαινω στις επαφές ή στα μηνυματα ή αλλού ενω ειναι τερμα την βλέπεις αμέσως πεφτει λίγο. Μετα ξαναβγαινεις ξαναμπαινεις το ίδιο γίνεται ... δεν εννοώ ότι πεφτει η μπάρα αλλα μόνο η φωτεινότητα, ενω ειναι εντονη αμεσως πεφτει λιγο.Διορθωνεται καπως αυτό ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην επανεκκίνηση ξαναενεργοποιείται η αυτόματη φωτεινότητα. Εγώ που δεν το έχω κλείσει καθόλου δεν μου το κάνει. Bug που θα διορθωθεί (ελπίζω). Με απενεργοποιημένο το αυτόματο όμως, δεν μου κάνει καθόλου αυξομειώσεις όπως λες

 

Στο δικό πάντως και 2 άλλων φίλων μου ενώ η φωτεινότητα είναι υψηλή, μόλις ανοίξω τον chrome ή το facebook πέφτει κατευθείαν η φωτεινότητα ενώ μόλις πάω στις ρυθμίσεις επανέρχεται στην υψηλή. Τι να πω...Τα ίδια μου έκανε με το p10....

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω αν εχει αναφερθεί εδω μεσα ξανα, αλλά μήπως έχετε παρατηρήσει ότι η φωτεινότητα μειώνεται όταν πχ την εχω στο τερμα και μπαινω στις επαφές ή στα μηνυματα ή αλλού ενω ειναι τερμα την βλέπεις αμέσως πεφτει λίγο. Μετα ξαναβγαινεις ξαναμπαινεις το ίδιο γίνεται ... δεν εννοώ ότι πεφτει η μπάρα αλλα μόνο η φωτεινότητα, ενω ειναι εντονη αμεσως πεφτει λιγο.Διορθωνεται καπως αυτό ??

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ σε χθεσινό κινητό μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοητεύεσαι, κάποιος μπορεί να το χρησιμοποιεί μόνο με wifi σπίτι του με χαμηλή φωτεινότητα χωρίς κλήσεις.
Δεν εννοώ αυτό και δεν απογοητεύομαι, μια χαρά είναι και το δικό μου. Δεν το συγκρίνω δηλαδή, απλά λέω ότι δεν έχει νόημα η σύγκριση. Άλλος την έχει στη μέση τη φωτεινότητα άλλος στο φουλ, άλλος wifi άλλος 3G/4G, άλλος έχει συνδέσει ακουστικά ή ρολόι/tracker BT...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτό και δεν απογοητεύομαι, μια χαρά είναι και το δικό μου. Δεν το συγκρίνω δηλαδή, απλά λέω ότι δεν έχει νόημα η σύγκριση. Άλλος την έχει στη μέση τη φωτεινότητα άλλος στο φουλ, άλλος wifi άλλος 3G/4G, άλλος έχει συνδέσει ακουστικά ή ρολόι/tracker BT...

 

Έκανα λάθος quote. Στο Sheik πήγαινε.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος να επανέλθει η φωτεινότητα μέχρι να φτιαχτεί από huawei update είναι να κλειδώσεις το κινητό όσο είσαι π.χ. στο Chrome και να το ξεκλειδώσεις.

 

Εγώ προσωπικά ερχόμενος από s6 edge έχω δει υπέρ και αρκετά κατά.

Πχ δεν έχει πολλές επιλογές στους ήχους. Θέλω οι ειδοποιήσεις να είναι χαμηλά και οι κλήσεις δυνατά. Δεν υπάρχει αυτό.

Μου έκανε ένα restart προχτές από το πουθενά ενώ το δούλευα.

Δε έχει εύχρηστο πληκτρολόγιο για τα δικά μου γούστα και σε σύγκριση με Samsung.

Επίσης η κάτω μπάρα πλοήγησης δεν πιάνει πολλές φορές την αφή. Σε γρήγορες εναλλαγές πατημάτων σχεδόν ποτέ. Εννοώ από πάτημα στην οθόνη και μετά πχ στο κεντρικό κουμπί.

Ωστόσο είναι πολύ γρήγορο. Ωραία οθόνη αν και γυαλίζει πολύ σε σύγκριση με Samsung.

Φανταστικη κάμερα στα όλα της. Και στο βίντεο. Όπου τραβάω μου ζητάνε τις φωτογραφίες.

Αναμένω ένα καλό update που πιστεύω να διορθώσει τα περισσότερα αν όχι όλα τα προβλήματα.

Edit: φυσικά η μπαταρία είναι το κάτι άλλο. Πλέον δε κυκλοφορώ με φορτιστή πουθενά. 6 ωρες sot αν και δε παίζει ρόλο μόνο αυτό.

Edited by Vangie
Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος να επανέλθει η φωτεινότητα μέχρι να φτιαχτεί από huawei update είναι να κλειδώσεις το κινητό όσο είσαι π.χ. στο Chrome και να το ξεκλειδώσεις.

 

Εγώ προσωπικά ερχόμενος από s6 edge έχω δει υπέρ και αρκετά κατά.

Πχ δεν έχει πολλές επιλογές στους ήχους. Θέλω οι ειδοποιήσεις να είναι χαμηλά και οι κλήσεις δυνατά. Δεν υπάρχει αυτό.

Μου έκανε ένα restart προχτές από το πουθενά ενώ το δούλευα.

Δε έχει εύχρηστο πληκτρολόγιο για τα δικά μου γούστα και σε σύγκριση με Samsung.

Επίσης η κάτω μπάρα πλοήγησης δεν πιάνει πολλές φορές την αφή. Σε γρήγορες εναλλαγές πατημάτων σχεδόν ποτέ. Εννοώ από πάτημα στην οθόνη και μετά πχ στο κεντρικό κουμπί ή μεταξύ κεντρικού και πρόσφατων εφαρμογών.

Ωστόσο είναι πολύ γρήγορο. Ωραία οθόνη αν και γυαλίζει πολύ σε σύγκριση με Samsung.

Φανταστικη κάμερα στα όλα της. Και στο βίντεο. Όπου τραβάω μου ζητάνε τις φωτογραφίες.

Αναμένω ένα καλό update που πιστεύω να διορθώσει τα περισσότερα αν όχι όλα τα προβλήματα.

Edit: φυσικά η μπαταρία είναι το κάτι άλλο. Πλέον δε κυκλοφορώ με φορτιστή πουθενά. 6 ωρες sot αν και δε παίζει ρόλο μόνο αυτό.

 

Ναι ετσι νομίζω πως δουλευει. Οπου και να εισαι το κλειδωνεις και μετα ξεκλειδωνεις και η φωτεινότητα ειναι οκ. Αρα ειναι bug λογικα ολοι το εχετε.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχω σαν default browser τον opera. Παρ,όλα αυτά όταν ανοίγω ένα λινκ πχ από messenger ,μου το ανοίγει με chrome. Έκανα τον ,chrome disable και πάλι ανοίγει με chrome. Μου διαφεύγει κάποια αλλη ρυθμιση??

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος να επανέλθει η φωτεινότητα μέχρι να φτιαχτεί από huawei update είναι να κλειδώσεις το κινητό όσο είσαι π.χ. στο Chrome και να το ξεκλειδώσεις.

 

Εγώ προσωπικά ερχόμενος από s6 edge έχω δει υπέρ και αρκετά κατά.

Πχ δεν έχει πολλές επιλογές στους ήχους. Θέλω οι ειδοποιήσεις να είναι χαμηλά και οι κλήσεις δυνατά. Δεν υπάρχει αυτό.

Μου έκανε ένα restart προχτές από το πουθενά ενώ το δούλευα.

Δε έχει εύχρηστο πληκτρολόγιο για τα δικά μου γούστα και σε σύγκριση με Samsung.

Επίσης η κάτω μπάρα πλοήγησης δεν πιάνει πολλές φορές την αφή. Σε γρήγορες εναλλαγές πατημάτων σχεδόν ποτέ. Εννοώ από πάτημα στην οθόνη και μετά πχ στο κεντρικό κουμπί.

Ωστόσο είναι πολύ γρήγορο. Ωραία οθόνη αν και γυαλίζει πολύ σε σύγκριση με Samsung.

Φανταστικη κάμερα στα όλα της. Και στο βίντεο. Όπου τραβάω μου ζητάνε τις φωτογραφίες.

Αναμένω ένα καλό update που πιστεύω να διορθώσει τα περισσότερα αν όχι όλα τα προβλήματα.

Edit: φυσικά η μπαταρία είναι το κάτι άλλο. Πλέον δε κυκλοφορώ με φορτιστή πουθενά. 6 ωρες sot αν και δε παίζει ρόλο μόνο αυτό.

Αν έχεις ενεργά τα gestures για τα screenshot με το σκληρό του δακτύλου, κλειστα και θα βελτιωθεί η απόκριση παντού, μέχρι να βγει update και να το διωρθωσουν

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν γίνεται με αυτο που λες
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργά τα gestures για τα screenshot με το σκληρό του δακτύλου, κλειστα και θα βελτιωθεί η απόκριση παντού, μέχρι να βγει update και να το διωρθωσουν

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ.

Δοκίμασα άλλαξα τη σειρά των κουμπιών πλοήγησης και εξαφανίστηκε το πρόβλημα που εμένα ενοχλούσε κυρίως, δηλαδή να πατάω κάπου στην οθόνη και μετά σε ένα από τα κουμπιά πλοήγησης. Άρα είναι bug της default 1ης πλοήγησης. Θα συνηθίσω το 2ο σετ που μάλλον είναι πιο εξυπηρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω σε ευχαριστώ.

Δοκίμασα άλλαξα τη σειρά των κουμπιών πλοήγησης και εξαφανίστηκε το πρόβλημα που εμένα ενοχλούσε κυρίως, δηλαδή να πατάω κάπου στην οθόνη και μετά σε ένα από τα κουμπιά πλοήγησης. Άρα είναι bug της default 1ης πλοήγησης. Θα συνηθίσω το 2ο σετ που μάλλον είναι πιο εξυπηρετικό.

 

Αυτο δούλεψε και σε μένα. το αλλο με τα gestures δεν κανει τιποτε

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

Εδώ και καμιά 10αρια μέρες έχω παρατηρήσει αισθητά μεγαλύτερη κατανάλωση στη συσκευή. Από το πρωί έως κ τώρα μπατατιά έχει αυτή τη πορεία. Και ανάλογα είναι και τις τελευταίες μέρες. Σήμερα δεν το έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα. Καμία πρόταση του τι μπορεί να φταιει?

. https://imgur.com/gallery/rpWyi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους με την εργαλειαρα μας...παιδια δυο ερωτησεις...1) οι φωτογραφιες οι ημερησιες πασχουν λιγο σε λεπτομερεια οταν κανουμε μεγεθυνση ή crop σε οθονη υπολογιστη, η εγω ειμαι λαθος ?? και 2) υπαρχει στο μαρκετ μια εφαρμογη που ενημερωνει για τις τελευταιες αναβαθμισεις....την εμπιστευομαστε να αναβαθμισουμε απο εκει κανονικα την συσκευη με τα τελευταια updates...εννοειται με το αντιστοιχο μοντελο...νομιζω BL-29, η θα εχουμε θεματακια ?? ευχαριστω πολυ και καλοδουλευτο σε ολους..ειναι παντως οτι πιο τουμπανο σε ταχυτητα...μπαταρια...καμερα βραδυνη...κτλ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...