Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποίο widget; Μήπως εννοείς το notification panel; Αν ναι, έχει ένα μολυβάκι εικονίδιο όταν το ανοίξεις, πάτησε το και μπορείς να αλλάξεις τα shortcuts.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποίο widget; Μήπως εννοείς το notification panel; Αν ναι, έχει ένα μολυβάκι εικονίδιο όταν το ανοίξεις, πάτησε το και μπορείς να αλλάξεις τα shortcuts.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Όχι. Αν κάνεις με τα 2 δάχτυλα στην οθόνη σαν να κάνεις zoom in και μετά επιλέξεις τα widget έχει ένα που το ονομάζει "έλεγχος ισχύος", αυτό εννοώ.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Στο s7 edge που είχα μπορούσες να απενεργοποιήσεις την γρήγορη φόρτιση και να φορτίζει το κινητό κανονικά με τον μαμά φορτιστή.

Στο δικό μας μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την γρήγορη φόρτιση;

Φοβάμαι μην χαλάσουμε την μπαταρία...

Γιατί το s7 είχε αισθητή πτώση της μπαταρίας με τον καιρό.

Εσείς πως το φορτίζετε;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν κάνεις με τα 2 δάχτυλα στην οθόνη σαν να κάνεις zoom in και μετά επιλέξεις τα widget έχει ένα που το ονομάζει "έλεγχος ισχύος", αυτό εννοώ.

 

Κατάλαβα τι λες.... το έχω βγάλει και εγώ έξω αυτό το widget γιατί χρειαζόμουν μόνο τον συγχρονισμό(ενεργ-απενεργ.)όλα τα άλλα που έχει μου είναι αδιάφορα.Καλό θα ήταν να έβαζες όποιο ήθελες εσύ αλλά δεν γίνεται δυστυχώς.Το παίρνεις αυτούσιο και το ανεβάζεις με αυτά που έχει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.reddit.com/r/FunkyHuawei/comments/7o709r/blal29_800129c432_for_mate_10_pro_europe_now/

https://funkyhuawei.club/flash/BLA-L29C432

This update optimizes system performance and stability

BLA-L29 8.0.0.129(C432) for Mate 10 Pro (Europe) now available.

Αραγε θα την δωσουν αυτην ; η θα πανε σε καμια αλλη αργοτερα

 

Απ ότι κατάλαβα δεν πρέπει να πολυ-ασχολουμαστε με FunkyHuawei. Κάνουν release κάθε 3-4 μέρες...

 

Σε άλλο θέμα τώρα, ο Forum Administrator του Garmin έγραψε το παρακάτω:

 

"Garmin is aware of an issue with Huawei model phones where Garmin devices will not pair with our mobile apps. Huawei Engineering has identified the solution to the problem which will require a software update to the phone's operating system. We have requested an expedited release of this fix, but at this time we do not have a commitment from Huawei as to when this fix will become available. (last updated on 01/08/2018)"

 

Το αναφέρω για όποιον έχει θέματα όπως εγώ με Garmin Connect και γενικά με παρόμοια activity/sports apps.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

:happy:

Στο s7 edge που είχα μπορούσες να απενεργοποιήσεις την γρήγορη φόρτιση και να φορτίζει το κινητό κανονικά με τον μαμά φορτιστή.

Στο δικό μας μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την γρήγορη φόρτιση;

Φοβάμαι μην χαλάσουμε την μπαταρία...

Γιατί το s7 είχε αισθητή πτώση της μπαταρίας με τον καιρό.

Εσείς πως το φορτίζετε;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρητικά δεν θα έχει πρόβλημα, εξάλλου έχει και πιστοποίηση. Παρόλα αυτά επειδή κι εγώ δεν είμαι φαν της γρήγορης φόρτισης, παρά μόνο σε περίπτωση ανάγκης, φορτίζω με έναν κλασσικό φορτιστή, ο οποίος βγάζει 2.4 Α. Θα βάλω καμιά εφαρμογή να δω πόσα τραβάει το κινητό, λογικά στο 1.9 θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτο που ειχα παλια αλλα λιγο ασχημο: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mk.zombie

 

Αλλιως αν φτιαξετε εσεις κατι μεσω Automate/Macrodroid/Tasker και λοιπες εφαρμογες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:happy:

Θεωρητικά δεν θα έχει πρόβλημα, εξάλλου έχει και πιστοποίηση. Παρόλα αυτά επειδή κι εγώ δεν είμαι φαν της γρήγορης φόρτισης, παρά μόνο σε περίπτωση ανάγκης, φορτίζω με έναν κλασσικό φορτιστή, ο οποίος βγάζει 2.4 Α. Θα βάλω καμιά εφαρμογή να δω πόσα τραβάει το κινητό, λογικά στο 1.9 θα είναι.

Δεν έχω τη συσκευή ακόμα, αλλά σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του φορτιστή θα πρέπει να τραβάει 5Α στη γρήγορη φόρτιση απο 1-60%, μετά λιγότερο σίγουρα.

Ας δοκιμάσει κάποιος με την εφαρμογή Ampere απο playstore και ας βάλει screenshot!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα στο widget που βάζουμε στην αρχική οθόνη που ανοιγοκλεινεις το wifi, bleutooth κτλ, να το παραμετροποιήσουμε με τις συντομεύσεις που θέλουμε εμείς; Νομίζω πως όχι γιατί δεν βρήκα κάτι αλλά και μια δεύτερη ματιά από κάποιον άλλον θα ήταν καλό. Αν τελικά δεν γίνεται ξέρετε κάποια εφαρμογή που να μπορώ να επιλέξω εγώ τι συντομεύσεις να έχει;
Καλησπέρα φίλε. Δυστυχώς δεν γίνεται. Εγώ χρόνια τώρα κάνω τη δουλειά μου με το power toggles. Δυστυχώς δεν το βρήκα με αναζήτηση στο Play Store ίσως λόγω Oreo αλλά αν το Googleαρεις θα το βρεις σαν apk και αν το περάσεις δουλεύει μια χαρά. Για μένα από τις τοπ widget εφαρμογές και χρήσιμες.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή ακόμα, αλλά σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του φορτιστή θα πρέπει να τραβάει 5Α στη γρήγορη φόρτιση απο 1-60%, μετά λιγότερο σίγουρα.

Ας δοκιμάσει κάποιος με την εφαρμογή Ampere απο playstore και ας βάλει screenshot!

Επειδή το φορτίζω αυτή τη στιγμή με κανονικό φορτιστή στα 2.4 Α, το πρόγραμμα μου έδειξε 1.4 Α (ποσοστό μπαταρίας 92%). Δεν ξέρω αν όταν σβήνει η οθόνη ανεβαίνουν τα Α, όπως πχ γίνεται στα samsung. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω με τον ταχυφορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή ακόμα, αλλά σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του φορτιστή θα πρέπει να τραβάει 5Α στη γρήγορη φόρτιση απο 1-60%, μετά λιγότερο σίγουρα.

Ας δοκιμάσει κάποιος με την εφαρμογή Ampere απο playstore και ας βάλει screenshot!

Νίκο όχι μόνο αυτό . Επειδή τραβάει στα 5a το κινητό δεν ζεσταίνεται καθόλου παρότι γρήγορη φόρτιση .Άρα μιλάμε για μακροζωία της μπαταρίας, Εν αντιθέσει με άλλα κινητά.

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε θερμοκρασίες σε όλη τη διάρκεια της φόρτισης να δούμε τι γίνεται..

Στο 1+ ξεκίναγε απο 26° και δεν πήγαινε πάνω απο 30°..

Φόρτιζε με 4Α συνεχόμενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή το φορτίζω αυτή τη στιγμή με κανονικό φορτιστή στα 2.4 Α, το πρόγραμμα μου έδειξε 1.4 Α (ποσοστό μπαταρίας 92%). Δεν ξέρω αν όταν σβήνει η οθόνη ανεβαίνουν τα Α, όπως πχ γίνεται στα samsung. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω με τον ταχυφορτιστή.
Στο 90 κόβουν όλοι οι φορτιστές, συνήθως πέφτουν στα 600-700mah.

Απο 1-60% συνήθως δίνουν τέρμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το φορτίζω αυτή τη στιγμή με κανονικό φορτιστή στα 2.4 Α, το πρόγραμμα μου έδειξε 1.4 Α (ποσοστό μπαταρίας 92%). Δεν ξέρω αν όταν σβήνει η οθόνη ανεβαίνουν τα Α, όπως πχ γίνεται στα samsung. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω με τον ταχυφορτιστή.
Η ένδειξη που δείχνει το ampere είναι με τι ρυθμό φορτίζει η μπαταρία την εκάστοτε στιγμή. Όχι πόσο δίνει ο φορτιστής. Άρα, αν πχ έχεις ανοιχτή την οθόνη πρέπει να προστεθεί και η κατανάλωση της οθόνης. Με λίγα λόγια, πρέπει να το κλείσεις και να το αφήσεις για κανένα 5λεπτο. Μετά το ανοίγεις και βλέπεις πόσο είχε φτάσει max.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το κινητό πολύ θετικές. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο bug. Ήρθε με την 127.

Η μπαταρία είναι όντως παρά πολύ καλή, φαίνεται αμέσως γιατί απλά δεν πέφτει.

Ακόμη μαθαίνω το emui βασικά. Είναι πολύ διαφορετικό σε σχέση με όλα τα άλλα Android.

 

@vag74 Έχεις δίκιο, η κάμερα είναι πολύ καλή με αυτά που βλέπω μέχρι στιγμής. Σε εσωτερικούς χώρους σε πρόσωπα είναι πολύ καλύτερη από το S8. Βρήκα πάλι την όρεξη να πιάσω το κινητό και να τραβάω φωτογραφίες. Η σύγκριση έγινε και με ένα nexus 5x.

Παρακαλώ πολύ διάφορους να μην αρχίσουν πάλι να γράφουν σεντόνια και να ανοίξει νέος κύκλος αντιπαράθεσης για την κάμερα.

 

Να γραφτώ στο HiCare λέτε; Παλιά θυμάμαι έδινε ένα χρόνο επιπλέον εγγύηση, τώρα δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει σαν το htc 10 αλλα απειρως καλυτερα.Το πανω ειναι για πριμα και το κατω για μπασα ,σαν 2.1 setup. Την αισθηση στην δινει σαν στερεο. Δεν ειναι και m7,m9 αλλα με τοσα μικρα bezels πως να το κανει καλυτερο; εχεις ακουσει s8 πως ειναι;

Οχι δεν έχω ακούσει s8. Το ότι έχει μικρά bezels νομίζω ότι δεν είναι δικαιολογία. Αν μη τι άλλο σε κάποια βασικά πράγματα όπως ο ήχος θα έπρεπε να είναι άψογο αφού θεωρείται ναυαρχίδα της εταιρείας. Προσωπικά πάντως εμένα με καλύπτει σαν κινητό στο σύνολό του. Μη κοιτάτε που γκρινιάζω. Πρωτίστως η μπαταρία του. Εκεί πονάμε σαν χρήστες πιο πολύ πιστεύω. Κάμερα πολύ καλή για τα δικά μου δεδομένα. Δεν μπαίνω σε διαδικασία σύγκρισης με άλλα κινητά γιατί οχι σεντόνι θα γράψω αλλά θα βγει τέντα έτοιμη να μπει σε μαγαζί που βάζει ήχο σε αυτοκίνητα. Ηχος απλά καλός. Λήψη σήματος πολύ καλή. Ποιότητα κλήσης και ήχου πολύ καλή. Και για να μην κουράζω γενικά σαν τηλέφωνο είναι μια χαρά. Για τα δικά μου δεδομένα σαφώς.

Αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα widget πού τα βρίσκουμε στην συσκευή?

Παρατεταμένο πάτημα πάνω στην οθόνη σε κενό σημείο βέβαια. Οχι πάνω σε μια εφαρμογή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για σένα δεν ανεβάζω στημένες φωτογραφίες αυτή που ανέβασες εσύ ήταν στημένη χωρίς exif,απλά πιστεύω ότι οι δύσκολες συνθήκες κάνουν την διαφορά και οι δικές μου είναι σε πολύ δύσκολες συνθήκες όπου οι περισσότερες κάμερες τηλεφώνων δεν μπορούν καν να φωτογραφισουν χωρίς φλας, έχεις ανεβάσει πάνω από 10 φορές την σύγκριση σε μια φωτογραφία από το dxo με το mate 9 από παλιότερη έκδοση λογισμικού όλες τις άλλες που έχει ούτε τις αναφέρεις, επιτέλους πες μας ποια συσκευή έχεις στα χέρια σου και τα πάει Καλύτερα από το mate

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν με αφήνεις ν αγιάσω...

 

1) Αν θεωρείς ότι η φωτογραφία ήταν στημένη, κτλ, τότε σαφώς ξοδεύεις τα λεφτά σου, θα ικανοποιούσουν με τα 199€ που έδωσα εγώ για το Honor 8

Ορίστε και στο flickr η ίδια φωτογραφία...στο αυτόματο και χωρίς τρίποδο...

IMG_20180110_223128

Και μια ασπρόμαυρη (που θα ήταν ακομη καλύτερη αν δεν κουνιόμουν από το κατούρημα)

IMG_20180110_222431

 

Αν σου φάινεται τόσο καλή η φωτογραφία του Honor 8, ίσως μπορέσεις τώρα να καταλάβεις γιατί δυσκολεύομαι να δικαιολογήσω το κοστος της διαφοράς των 460€ βάσει φωτογραφικων επιδόσεων και χρειάζεται να μπαίνω τόσο στις λεπτομέρειες, για να αποφασίσω.

 

2) Επιμένεις να διαστρεβλώνεις την ουσία της συζήτησης...

...αν και το honor 8 βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες, θα ήθελα καλύτερες σε ορισμένες συνθήκες χαμηλού φωτισμού, δλδ κάποια κάμερα με f/1-6-1.8... το θέμα είναι όμως αν η διαφορά στην επίδοση δικαιολογεί τη διαφορά στη τιμή...

...αυτό παλεύω να διασαφηνίσω και μέχρι στιγμής κλίνω προς το όχι...δεν έχω δει κάτι που θα άλλαζε τη γνώμη μου...

 

Σαφώς είναι καλύτερη εν γένει η κάμερα του Mate 10, όμως έχει ορισμένες παραφωνίες αταίριαστες προς το επίπεδό της...από την άλλη σαφώς "ναυαρχίδα" με 500€ όταν πρωτοδιατίθεται είναι "προσφορά" γι αυτό και το συζητάω ακόμη..

....ίσως χρειαστεί να περιμένω για το P20 και το U11+ και να πέσει λίγο η τιμή τους, για να προβώ σε μια ξεκάθαρη αναβάθμιση χωρίς συμβιβασμούς που θα αξίζει από τη σκοπιά της αφετηρίας μου.

 

3) Φαίνεται πως μια υπολογίσιμη μερίδα χρηστών αγοράζει αρκετά πάνω από τις απαιτήσεις της και θα ήταν ικανοποιημένη και με κάτι φθηνότερο....αλλά δεν το ξέρει κι ίσως ούτε θέλει να το μάθει (κι ίσως δεν μπορεί να διακρίνει και τις διαφορές) - κι έτσι χάνει και το μέτρο της αναλογίας επιδόσεων/κόστους...

...όσοι από μας αγοράζουν συνήθως κάτω από τις απαιτήσεις τους, ίσως μπορούν να εκτιμήσουν καλύτερα αυτή την αναλογία.

 

4) Ποιό ήταν, επιτελους, το καλό και πιο το κακό firmware για τη κάμερα; Άλλαξε η έκδοση της εφαρμογής; Ξέρετε ποιά είναι η "κακή" και η "καλή";

Σοβαρά, Ονοματίστε το να ξέρουμε...κρατήστε και δείγματα από κάθε ΡΟΜ για λόγους σύγκρισης τουλάχιστον...μακροπρόθεσμα θα βοηθήσει το νήμα...

Όμως, πώς γίνεται και αυτά που της καταλαγίζουν στο παλιό firmware να επιμένουν στο όποιο καινούριο και βελτιωμένο;;

 

Τέλος όλες αυτές οι ιστοσελίδες (οι πιο γνωστές τουλάχιστον), όταν οι εταιρείες τους ενημερώνουν για ROM που αυξάνουν τις φωτογραφικές επιδόσεις, επαναλαμβάνουν τα τεστ...στο gsmarena το έχω δει στις δοκιμές τους και τα σχόλια...

...λέτε αν υπήρχε τέτοια σημαντικη αναβάθμιση, τόσο καιρό, να μην είχε ειπωθεί κάτι;

Θέλετε να επικοινωνήσετε με το gsmarena, να ρωτήσετε αν τουλάχιστον τους έχει ζητηθεί η επανάληψη κάποιων δοκιμών από τη Huawei;; (ή μπορείτε να τους το επισημάνετε εσείς)

 

Αν μου αποδείτε ότι είμαι λάθος κερδίζω...έχω κάνει τη καλύτερη αγορά και δεν το ξέρω...

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το κινητό πολύ θετικές. Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο bug. Ήρθε με την 127.

Η μπαταρία είναι όντως παρά πολύ καλή, φαίνεται αμέσως γιατί απλά δεν πέφτει.

Ακόμη μαθαίνω το emui βασικά. Είναι πολύ διαφορετικό σε σχέση με όλα τα άλλα Android.

 

@vag74 Έχεις δίκιο, η κάμερα είναι πολύ καλή με αυτά που βλέπω μέχρι στιγμής. Σε εσωτερικούς χώρους σε πρόσωπα είναι πολύ καλύτερη από το S8. Βρήκα πάλι την όρεξη να πιάσω το κινητό και να τραβάω φωτογραφίες. Η σύγκριση έγινε και με ένα nexus 5x.

Παρακαλώ πολύ διάφορους να μην αρχίσουν πάλι να γράφουν σεντόνια και να ανοίξει νέος κύκλος αντιπαράθεσης για την κάμερα.

 

Να γραφτώ στο HiCare λέτε; Παλιά θυμάμαι έδινε ένα χρόνο επιπλέον εγγύηση, τώρα δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο.

Καλημέρα φίλε μου να χαρείς την συσκευή σου,είναι εξαιρετική με προβληματάκια λόγο emui τα οποία θα διωρθωθουν με update και όσο για την κάμερα τα έγραψες όλα δεν θα σχολιάσω

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω ένα θέμα με τις 2 SIM που έχω στο κινητό.

 

Η μία είναι συμβόλαιο voda και είναι η SIM 2 και η άλλη whats app κάρτα και είναι η SIM 1.

 

Όταν έχω μόνο τη voda έχω κανονικά δεδομένα, αν ενεργοποιήσω όμως την άλλη μου απενεργοποιουνται τα δεδομένα στην voda και ας τη εχω προεπιλεγμενο πάροχο για δεδομένα.

 

Μήπως έχετε και σεις τέτοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Για πες κάποιo app αν θες, να το κατεβάσω να δούμε αν το κάνει και σε άλλες συσκευές!

 

Edit: Επειδή αναφέρεις αθλητικά apps, αν εννοείς κάποια όπως Gazzetta, το έχω από την πρώτη μέρα και δουλεύει ρολόι... Τώρα κατέβασα sdna και kingbet για δοκιμή και ανοίγουν κανονικά... Αν θες κάποιο άλλο πες να το τσεκάρουμε...

 

Το κινητό μου κανει πλακα δεν εξηγητε αλλιως και εγω εγια το gazzetta και το sdna λεω αλλά παλι δεν παίζουν. Ανοιγω τα άρθρα και δεν μπορω να κανω προς τα κατω....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα... χάλι μαύρο. Το πάνω φταίει κατά κύριο λόγο. Κρίμα για τέτοια συσκευή και τόσα λεφτά πάντως.

 

Όντως χρησιμοποιεί το ακουστικό για ηχείο με πολύ μέτριο αποτέλεσμα. Στέρεο όμως, γίνεται μόνο όταν το έχεις οριζόντια.

Παρόλα αυτά αν δείτε ότι κάτι τέτοιο σας ενοχλεί μπορείς να ρυθμίσετε να παίζει μόνο το κάτω. Στις ρυθμίσεις έχει μια επιλογή stereo +. Default κάνει αυτό που λες. Να χρησιμοποιεί σε οριζόντια το ακουστικό. Προσωπικά ακόμη δεν το έχω απενεργοποιήσει.

9924f009a3e61b3ad3b90a1f9d734741.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στο always on να βλέπουμε και άλλες ειδοποιήσεις εκτός από κλήσεις και SMS?

π.χ. απ' το Viber;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα δυστυχώς είναι σε αρχικό στάδιο πιστεύω ότι θα τα προσθέσουν στο μέλλον

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...