Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φωτογραφιες απο το τζαμακι που εβαλα το 5d απο wish

 

https://imageshack.com/a/i...883/CF3two.jpg

https://imageshack.com/a/i...606/IbX7bs.jpg

https://imageshack.com/a/i...130/jsivWs.jpg

https://imageshack.com/a/img924/18/wN7cIC.jpg

https://imageshack.com/a/img923/82/8OCw1a σελ 305 δεν υπάρχει μπλε τζαμάκι να βρεις μονο διάφανο

Δες αυτο που εχω βαλει εγω στο δικο μου που εινι μπλε

Μόνον αυτή με την θήκη, τραβηγμένη απο το πίσω μέρος, ανοίγει.

Καμία άλλη δεν ανοίγει, ζητάει να κάνεις login.

Και μ' ενδιαφέρει το συγκεκριμένο τζαμακι. Κάθεται καλά? Κολλάει γύρω - γύρω?

Στο κέντρο? Rainbow effect ?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμενα μου τα εμφανίζει. :lol::lol::lol::lol:
Καλημέρα. Πως γίνετε σε μερικούς να τα εμφανίζει και σε μερικούς όχι? Wtf?

 

Grey Huawei Mate 10 Pro Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως γίνετε σε μερικούς να τα εμφανίζει και σε μερικούς όχι? Wtf?

 

Grey Huawei Mate 10 Pro Power

 

Φίλε βλέπω ότι στους Αθηναίους τα έχει και σε μας εδώ πάνω όχι. Μας έχουν γραμμένους ναουμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε βλέπω ότι στους Αθηναίους τα έχει και σε μας εδώ πάνω όχι. Μας έχουν γραμμένους ναουμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Χαχαχαχα,ετσι!!Πολυ περιεργο παντως...Ειμαι στην τελευταια 137 εκδοση με security μαρτιου.Τι να πω..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση τελικά βελτιώνει τίποτα, γιατί διαβάζω διφορούμενες απόψεις. Με ενδιαφέρει κυρίως να μην χαλάσει η εξαιρετική μπαταρία του, γιαυτό και έχω μείνει στην .127 ακόμα. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θεμα της wind. Είναι θέμα της δεύτερης κάρτας σου που κάνεις κλήσεις μάλλον. Cosmote είναι; Αν δεν έχει καθόλου data να καταναλώσεις τα απενεργοποιει τελείως. Είναι ένα περίεργο bug

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω πρώτη κάρτα cosmote (whats up) για κλήσεις και δεύτερη κάρτα wind (σύνδεση) για ίντερνετ.

Και στις 2 έχω δεδομένα και όταν γυρνάω σε cosmote δεν μου κάνει πρόβλημα.

έχω κάνει τράμπα τώρα μια μέρα τις κάρτες και έχω βάλει πρώτη την wind για δεδομένα αλλά πάλι μου το έκανε (λιγότερο αλλά το έκανε).

Με cosmote κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση τελικά βελτιώνει τίποτα, γιατί διαβάζω διφορούμενες απόψεις. Με ενδιαφέρει κυρίως να μην χαλάσει η εξαιρετική μπαταρία του, γιαυτό και έχω μείνει στην .127 ακόμα. :p

 

Εγώ βλέπω διαφορά στην κατανάλωση προς το χειρότερο...

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση τελικά βελτιώνει τίποτα, γιατί διαβάζω διφορούμενες απόψεις. Με ενδιαφέρει κυρίως να μην χαλάσει η εξαιρετική μπαταρία του, γιαυτό και έχω μείνει στην .127 ακόμα. :p

 

εγω εχω 129. μπορω να πω ισως και ενα κλικ καλυτερη η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με "ανησυχεί" είναι ότι κάποιοι βλέπουν καλύτεροι, κάποιοι χειρότερη μπαταρία. Οπότε προς ώρας κάθομαι στα αυγά μου ειδικά από τη στιγμή που δεν διορθώνει τίποτα ουσιαστικό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση τελικά βελτιώνει τίποτα, γιατί διαβάζω διφορούμενες απόψεις. Με ενδιαφέρει κυρίως να μην χαλάσει η εξαιρετική μπαταρία του, γιαυτό και έχω μείνει στην .127 ακόμα. :p

 

Τελικα ειναι χειροτερη, αν και το τηλεφωνο ρολαρει σαφως καλυτερα απο πριν. Τα ζυγιζεις κ βλεπεις. Εγω θα την ξαναεκανα παντως.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε ΒLA-L09 C432 μόλις ήρθε η Β137 (753ΜΒ).

Βρήκαμε δουλειά για το βράδυ, αφού όλα τα upgrade τα κάνω clean.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζίφος και με το app της κάμερας που αρχικά νόμιζα ότι είχαν διορθώσει. Ούτε τη ρύθμιση Object Tracking κρατάει, ούτε το mode στο οποίο ήσουν τη τελευταία φορά κρατάει. Και στη μπαταρία φαίνεται όντως να είναι χειρότερη. Επίσης αντιμετωπίζω αρκετά θέματα πλέον και με το Bluetooth. Πχ όταν έχω συνδεδεμένο το garmin μου (το οποίο πλέον πάνω απ τη μισή μέρα ΔΕΝ κρατάει τη σύνδεση με το Mate), και κάνω δεύτερη σύνδεση με κάποιο εξωτερικό ηχείο, κάνει αρκετά σπασίματα αρκετά συχνά (glitches)...

Αν ισχύει η φήμη ότι πάμε κατευθείαν για P, τότε πραγματικά τα πράγματα γίνονται ακόμα χειρότερα. Θα συνεχίσουμε να είμαστε beta testers (ουσιαστικά για το P20) χωρίς καν να το ζητήσαμε...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρώτη κάρτα cosmote (whats up) για κλήσεις και δεύτερη κάρτα wind (σύνδεση) για ίντερνετ.

Και στις 2 έχω δεδομένα και όταν γυρνάω σε cosmote δεν μου κάνει πρόβλημα.

έχω κάνει τράμπα τώρα μια μέρα τις κάρτες και έχω βάλει πρώτη την wind για δεδομένα αλλά πάλι μου το έκανε (λιγότερο αλλά το έκανε).

Με cosmote κανένα θέμα.

Μήπως έχεις μηδενίσει το υπόλοιπο της κάρτας wind με τα δεδομένα και σου έχει κλειδώσει την κάρτα.Αν ο λογαριασμός της κάρτας είναι 0 και δεν έχεις έστω και 20 λεπτά του ευρώ υπόλοιπο κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζίφος και με το app της κάμερας που αρχικά νόμιζα ότι είχαν διορθώσει. Ούτε τη ρύθμιση Object Tracking κρατάει, ούτε το mode στο οποίο ήσουν τη τελευταία φορά κρατάει. Και στη μπαταρία φαίνεται όντως να είναι χειρότερη. Επίσης αντιμετωπίζω αρκετά θέματα πλέον και με το Bluetooth. Πχ όταν έχω συνδεδεμένο το garmin μου (το οποίο πλέον πάνω απ τη μισή μέρα ΔΕΝ κρατάει τη σύνδεση με το Mate), και κάνω δεύτερη σύνδεση με κάποιο εξωτερικό ηχείο, κάνει αρκετά σπασίματα αρκετά συχνά (glitches)...

Αν ισχύει η φήμη ότι πάμε κατευθείαν για P, τότε πραγματικά τα πράγματα γίνονται ακόμα χειρότερα. Θα συνεχίσουμε να είμαστε beta testers (ουσιαστικά για το P20) χωρίς καν να το ζητήσαμε...

 

Έκανες καθαρό install ή απλά την έριξες από πάνω την αναβάθμιση?

Με όλα αυτά που διαβάζω, αρχίζω να φοβάμαι. Αυτή την στιγμή, αν εξαιρέσω την βλακεία του gmail που ζητάει κάθε τρεις και λίγο access, είναι μια χαρά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Εγώ βλέπω διαφορά στην κατανάλωση προς το χειρότερο...

Θέλει λίγες μέρες η μπαταρία, ίσως και βδομάδα να φτιάξει το drainγενικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Περασα την Β137 με καθαρη εγκατασταση (Hard Reset πριν αλλα και μετα την αναβαθμιση + Clear Cache Partition) και φυσικα προβλημα ΚΑΝΕΝΑ εδω και 3 μερες με βαρια καθημερινη χρηση.

 

Μπαταρια μια απο τα ιδια, καμια ουσιαστικη διαφορα σε σχεση με την Β129 που ειχε πριν.

Παιδια εαν περνατε τις αναβαθμισεις απο πανω αυξανεται τις πιθανοτητες ν' αντιμετωπισεται διαφορα λειτουργικα θεματα στο κινητο.

Σιγουρα ενα Hard Reset ειναι βαρετο και θελει στησιμο απο την αρχη, αλλα ειναι ουσιαστικο.

Επισης ρυθμιζουμε την συσκευη "ΩΣ ΝΕΑ" καθε φορα μετα το Hard Reset και δεν επαναφερουμε το παλιο back Up των εφαρμογων, ρυθμισεων κ.τ.λ. για ευνοητους λογους.

 

Προσωπικα ΠΟΤΕ καμια αναβαθμιση απο πανω οσο μικρη και εαν ειναι.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Θέλει λίγες μέρες η μπαταρία, ίσως και βδομάδα να φτιάξει το drainγενικά.

 

Από την Μ. Παρασκευή την έχω περάσει... Καμία σχέση η μπαταρία πριν κ μετά.. Βέβαια από τον ανταγωνισμό είναι πάλι καλύτερο σε αυτονομία.. Αλλά μ κακοφάνηκε..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το πήρα με την 137 κατευθείαν και δεν έχω εμπειρία από προηγούμενη έκδοση δεν έχω τρελαθεί με την μπαταρία, εκεί γύρω στις 4-4,5ώρες βγάζω οθόνη με την χρήση που κάνω,το φορτίζω όταν φτάσει γύρω στο 20% δεν το αφήνω να αδειάσει τέλεια. Βέβαια την μέρα μου την βγάζει εύκολα, αλλά με αυτά που είχα ακούσει περίμενα κάτι πιο εντυπωσιακό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις περασα την 137.Ειναι νωρίς για να πω για την μπαταρία ,αλλά έγινε το ίδιο πάλι όπως και με την 129 από την 127.Μου έδωσε 1 γίγα παραπάνω αποθηκευτικό χώρο.Κάποιες σαβούρες θα εσβησε.Αυτά προς το παρόν.

BTW...Επειδή παρακολουθώ το νήμα με τα παιδιά που έχουν το P20 pro να σας πω ότι σε λίγους μήνες ερχεται το mate 20 pro με τριπλή κάμερα και νέα καλούδια.Υπομονή.Ασε που πηγα και το ειδα(p20 pro) και δεν μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα επιτελους η αναβαθμιση. Ελπιζω να μην εχω θεματα με την μπαταρια οπως ανεφεραν καποιοι αλλοι κατοχοι της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την εφαρμογή της κάμερας πάντα πλέον μου βρίσκει την σκηνή αυτόματα . Τώρα το αν δεν κρατάει κάποιο φίλτρο ή pro mode από πριν δεν με απασχολεί . Μπορεί και να δουλεύει έτσι τι να πω .

Με το Bluetooth το έχω συνδεδεμένο από το πρωί μέχρι αργά το απόγευμα . Platronics έχω ,κ δεν έχω καμία αποσύνδεση . Μάλιστα όταν βγαίνω από το αμάξι και αφήνω το κινητό ,όταν επανέρχομαι συνδέεται αμέσως πάλι αυτόματα .

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω περάσει την 137 περίπου 20 μέρες. Με την μπαταρία κανένα πρόβλημα. Εξακολουθεί να είναι η κορυφαία όλων των κορυφαίων smartphone. Από προσωπική εμπειρία Ποτέ δεν είχα κινητό με τέτοια διάρκεια ζωής μπαταρίας. Όσα βιντεάκια και αν έχω δει στο Youtube πάντα το βγάζουν πρώτο. Τα παιδιά που ανέφεραν θέμα bluetooth Κανένα μα κανένα θέμα. Μπαίνω στο αυτοκίνητο αμέσως συνδέεται με την ανοιχτή ακρόαση βγαίνω αμέσως συνδέεται με το Bluetooth που έχω πάνω μου. Ποτέ δεν μου έχει κολλήσει πουθενά. Παιχνίδια Δεν παίζω και δεν μπορώ να έχω άποψη. Όμως για ναυαρχίδα των οκτακοσίων ευρώ έχει ένα πολύ σοβαρό μειονέκτημα και αυτό είναι η κάμερα του τίποτα άλλο. Η κάμερα του εν σχέσει με τις άλλες κορυφαίες ναυαρχίδες ίδιου κόστους υπολείπεται κατά πολύ. Πραγματικά αυτό δεν το περίμενα όταν αγόρασα το κινητό πίστευα ότι η κάμερα στο αυτόματο την ημέρα θα ήταν κορυφαία. Μπορεί να ισχύει το ίδιο και με τα γραφικά του κινητού που ανέφερε ένας φίλος πιο πάνω αλλά δεν παίζω όπως είπα παιχνίδια και δεν το ξέρω. Μακάρι το θέμα της κάμερας να φτιάξει με ένα μελλοντικό update αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα software ή Hardware.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις έβαλα την 137 όλα τα εικονίδια τετραγωνισαν και πλέον όχι μόνο άσχημα είναι αλλά κάποιες εφαρμογές όπως πχ το Ebay που πάνω στο εικονίδιο γράφει τη λέξη eBay δεν φαίνεται εχει κοψει το e και το y.

Έχω Nova Launcher

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...