Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τσεκάρετε θήκη.

 

https://eurekachoice.com/products/full-protective-transparent-case-for-huawei-mate-10-pro

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

[/color]Δλδ αν με κακή έκδοση ενέργειας στο stand by κρατάει το 100% 9 ώρες (Προχθές είχα βγάλει το κινητό από την πρίζα 24.00 & 9.00 η ώρα το πρωί ήταν 100% ακόμα). Τρομάζω με την καλή έκδοση πόσο τα κρατάει. Μακάρι να μας εκπλήξει ευχάριστα & άλλο αυτό το τηλέφωνο.

 

 

Άμα το βάλεις κ σε εξοικονόμηση ενέργειας κ το κλείσεις μετά θα έχει 100 μπαταρία για 24 ώρες.. Εσένα προφανώς" έκατσε" καλύτερα αυτή η έκδοση.. Δεν θέλει κ πολύ για να καταλάβεις ότι αφού πέφτει στους υπόλοιπους κάπως.. Η θα φτιάξει κ στα παιδιά να έχει καλύτερη αυτονομία η θα ξεκινήσει κ σένα να χάνει...

 

Εγώ πάντως από εποχές s3 sasmung κ note 2 επενεκινησεις δεν είχα ποτέ.. Μάλλον πολύ τυχερός....... Τώρα πως εσας που σας έτυχε full του bug το Huawei να λέτε δεν πειράζει μου τα πάθαιναν κ ο οοοολα τα sasmung αν σας κάνει να νιώθετε καλύτερα πάω πάσο.. Εγώ πάντως θα φρίκαρα με rebbiot χωρίς λόγο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχε sim το demo που είδα στον Κωτσόβολο, υπάρχει η επιλογή στα δεδομένα Data always on?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]Δλδ αν με κακή έκδοση ενέργειας στο stand by κρατάει το 100% 9 ώρες (Προχθές είχα βγάλει το κινητό από την πρίζα 24.00 & 9.00 η ώρα το πρωί ήταν 100% ακόμα). Τρομάζω με την καλή έκδοση πόσο τα κρατάει. Μακάρι να μας εκπλήξει ευχάριστα & άλλο αυτό το τηλέφωνο.

 

 

Άμα το βάλεις κ σε εξοικονόμηση ενέργειας κ το κλείσεις μετά θα έχει 100 μπαταρία για 24 ώρες.. Εσένα προφανώς" έκατσε" καλύτερα αυτή η έκδοση.. Δεν θέλει κ πολύ για να καταλάβεις ότι αφού πέφτει στους υπόλοιπους κάπως.. Η θα φτιάξει κ στα παιδιά να έχει καλύτερη αυτονομία η θα ξεκινήσει κ σένα να χάνει...

 

Εγώ πάντως από εποχές s3 sasmung κ note 2 επενεκινησεις δεν είχα ποτέ.. Μάλλον πολύ τυχερός....... Τώρα πως εσας που σας έτυχε full του bug το Huawei να λέτε δεν πειράζει μου τα πάθαιναν κ ο οοοολα τα sasmung αν σας κάνει να νιώθετε καλύτερα πάω πάσο.. Εγώ πάντως θα φρίκαρα με rebbiot χωρίς λόγο

Το stand by από 100%είναι πλασματικό μέχρι το 95 η συσκευή κρατάει ανεξήγητα πολύ δομιμαστε να το αφήσετε κάτω από 90% την νύχτα και να δείτε τι καταναλώνει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το stand by από 100%είναι πλασματικό μέχρι το 95 η συσκευή κρατάει ανεξήγητα πολύ δομιμαστε να το αφήσετε κάτω από 90% την νύχτα και να δείτε τι καταναλώνει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μη τους χαλάς το όνειρο όλων των αντρών είναι πόθος Ναμη μας πέφτει με τίποτα ... Για το 100 τις εκατό μιλάω είναι ψυχολογικό χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μη τους χαλάς το όνειρο όλων των αντρών είναι πόθος Ναμη μας πέφτει με τίποτα ... Για το 100 τις εκατό μιλάω είναι ψυχολογικό χα χα
Το προηγούμενο κινητό που θυμάμαι που δεν έπεφτε από το 100 ήταν το LG G2

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο κινητό που θυμάμαι που δεν έπεφτε από το 100 ήταν το LG G2

 

Sent from Mate 10 pro

Εμένα πάντως από το 100 στο 90 γράφει περίπου 1 ώρα sot

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμία συσκευή δεν έχει την ίδια καταναλωση,μπορεί από 100 στα 99 να κάνει μια ώρα και μετα την μια ώρα που κέρδισες να την χάσεις σε δέκα λεπτά!είναι παραπλανητικά αυτά τα στοιχεία! Το παλικάρι ποιο πίσω που έχει ένα γράφημα ''γκρεμου'' δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα στην συσκευή,δεν την έχω για να τον βοηθήσω αλλά φαίνεται ότι έχει σκαλωσει η συσκευή! Δεν είναι νούμερα αυτά για το mate που τόσα έχω διαβάσει εδώ μέσα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμία συσκευή δεν έχει την ίδια καταναλωση,μπορεί από 100 στα 99 να κάνει μια ώρα και μετα την μια ώρα που κέρδισες να την χάσεις σε δέκα λεπτά!είναι παραπλανητικά αυτά τα στοιχεία! Το παλικάρι ποιο πίσω που έχει ένα γράφημα ''γκρεμου'' δείχνει ότι υπάρχει πρόβλημα στην συσκευή,δεν την έχω για να τον βοηθήσω αλλά φαίνεται ότι έχει σκαλωσει η συσκευή! Δεν είναι νούμερα αυτά για το mate που τόσα έχω διαβάσει εδώ μέσα!

 

To ξερουμε πως πεφτει. Απλά λεμε απο 100 στο 99 πως πεφτει. Ο φιλος δν ξερω γτ εχει τετοιο γραφημα. Πολλα μπορει να φταινε. Απο μια παλια sim , απο δικτυο , μεχρι και να μην εχει κατσει καλα η rom κ να θελει επαναφορα. Σε standby παντως σημερα το βραδυ το αφησα στο 52% με κλειστα δεδομενα ,ασυρματα. Συγχρονισμοι και always on ανοιχτα. To βρηκα το πρωι με 50%. Επρεπε να τραβαγα screenshot για να δειτε πριν και μετα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τί είναι ένα σύμβολο με ένα μάτι που βρίσκεται δίπλα στο σήμα του WiFi στην πάνω μπάρα της οθόνης;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τί είναι ένα σύμβολο με ένα μάτι που βρίσκεται δίπλα στο σήμα του WiFi στην πάνω μπάρα της οθόνης;

 

Έχεις βάλει "Eye comfort mode" (δεν ξέρω πώς το γράφουν στα ελληνικά). Είναι προσβάσιμο είτε μέσω ρυθμίσεων οθόνης είτε μέσω της drop down list που έχει τα shortcuts. Βασικά μπορείς να ρυθμίσεις τη θερμοκρασία λευκού ώστε να "κιτρινίζει" (περισσότερο ή λιγότερο). Είναι βολικό για να μην κουράζονται τα μάτια ειδικά το βράδυ, σε σκοτεινό περιβάλλον. Βασικά εγώ το έχω πάντα on αλλά με αρκετά "ψυχρή" ρύθμιση ώστε να μην κιτρινίζει πολύ την οθόνη. Μπορείς και να το προγραμματίζεις ώστε ν' ανοίγει μόνο το βράδυ π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει "Eye comfort mode" (δεν ξέρω πώς το γράφουν στα ελληνικά). Είναι προσβάσιμο είτε μέσω ρυθμίσεων οθόνης είτε μέσω της drop down list που έχει τα shortcuts. Βασικά μπορείς να ρυθμίσεις τη θερμοκρασία λευκού ώστε να "κιτρινίζει" (περισσότερο ή λιγότερο). Είναι βολικό για να μην κουράζονται τα μάτια ειδικά το βράδυ, σε σκοτεινό περιβάλλον. Βασικά εγώ το έχω πάντα on αλλά με αρκετά "ψυχρή" ρύθμιση ώστε να μην κιτρινίζει πολύ την οθόνη. Μπορείς και να το προγραμματίζεις ώστε ν' ανοίγει μόνο το βράδυ π.χ.

A, OK, είναι το φίλτρο μπλε ακτινοβολίας δηλαδή. Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

[/color]Δλδ αν με κακή έκδοση ενέργειας στο stand by κρατάει το 100% 9 ώρες (Προχθές είχα βγάλει το κινητό από την πρίζα 24.00 & 9.00 η ώρα το πρωί ήταν 100% ακόμα). Τρομάζω με την καλή έκδοση πόσο τα κρατάει. Μακάρι να μας εκπλήξει ευχάριστα & άλλο αυτό το τηλέφωνο.

 

 

Άμα το βάλεις κ σε εξοικονόμηση ενέργειας κ το κλείσεις μετά θα έχει 100 μπαταρία για 24 ώρες.. Εσένα προφανώς" έκατσε" καλύτερα αυτή η έκδοση.. Δεν θέλει κ πολύ για να καταλάβεις ότι αφού πέφτει στους υπόλοιπους κάπως.. Η θα φτιάξει κ στα παιδιά να έχει καλύτερη αυτονομία η θα ξεκινήσει κ σένα να χάνει...

 

Εγώ πάντως από εποχές s3 sasmung κ note 2 επενεκινησεις δεν είχα ποτέ.. Μάλλον πολύ τυχερός....... Τώρα πως εσας που σας έτυχε full του bug το Huawei να λέτε δεν πειράζει μου τα πάθαιναν κ ο οοοολα τα sasmung αν σας κάνει να νιώθετε καλύτερα πάω πάσο.. Εγώ πάντως θα φρίκαρα με rebbiot χωρίς λόγο

Σε εξοικονόμηση ενέργειας που το είχα βάλει ένα βράδυ το είχα βρει 94% αλλά στην δεύτερη ή Τρίτη του φόρτιση. Μετά από 20 τουλάχιστον φορτίσεις η μπαταρία μου δείχνει ότι πάει καλύτερα. Σε sot το έχω δει μέχρι & περίπου 9 ώρες. Αν αυτό δεν είναι καλό νούμερο τότε τι? Όσο για τα Samsung ερχόμενος από σχεδόν όλες τις σειρές note & s6 & s7 ναι είχα & εκεί reboot όπως & τα iPhone 3 & 4 που είχα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοστασιακων λόγο του όλου θέματος με την μπαταρία. Αν βάλω μετα το backup που έχω κρατήσει λέτε να υπάρξει περίπτωση να ξανακάνει το ίδιο ή να κάνω καθαρή επαναφορά κ να τα βάλω μόνος μου χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

 

Την έχει δοκιμάσει κάποιος; Δείχνει όμορφη. Τζαμάκι θα κάθεται άραγε καλά;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κάτω κάτω? Πόσο τον χαμηλώνεις?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλαράκι το link που έβαλες δεν σε βγάζει στο alieexpress. Μπορείς να βάλεις το σωστό γιατί με ενδιαφέρει & εμένα. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά μην παίρνεις όρκο. Κοίτα το υπό γωνία στο φως. Έτσι πίστευα & εγώ για ένα iPhone που είχα συνέχεια σε πουγκί σε άριστη κατάσταση & όταν το έπιασε φίλος στα χέρια & μου έδειξε έπεσα από τα σύννεφα. Η μόνη λύση γυαλί. ακόμα & οι θήκες φθείρουν το κινητό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δλδ αν με κακή έκδοση ενέργειας στο stand by κρατάει το 100% 9 ώρες (Προχθές είχα βγάλει το κινητό από την πρίζα 24.00 & 9.00 η ώρα το πρωί ήταν 100% ακόμα). Τρομάζω με την καλή έκδοση πόσο τα κρατάει. Μακάρι να μας εκπλήξει ευχάριστα & άλλο αυτό το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έπαθα την έκπληξη χθες δοκιμάζοντας mirror share και σύνδεση με hdmi. Ειδικά το 2ο δε παίζεται. Ξεχωριστό περιβάλλον emui 8 desktop.

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος τυχερός μέσα από την εταιρεία θα το αγοράσει κοψοχρονιά σαν ελαττωματικό δεν ξέρω.

 

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι χρησιμοποιούν το κουμπί βάσης πλοήγησης & το βολευτούν πραγματικά δεν υπάρχει. Χώρια ότι κάνεις full screen το κινητό βολεύει γενικά. Ακολουθώντας ένα άλλο post από εδώ μέσα το δοκίμασα & τώρα δεν το αλλάζω με τίποτα. (Έξυπνη βοήθεια ¬ πλοήγηση στο σύστημα ¬ βάση πλοήγησης) .

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Την έχει δοκιμάσει κάποιος; Δείχνει όμορφη. Τζαμάκι θα κάθεται άραγε καλά;

 

Την περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά εργοστασιακων λόγο του όλου θέματος με την μπαταρία. Αν βάλω μετα το backup που έχω κρατήσει λέτε να υπάρξει περίπτωση να ξανακάνει το ίδιο ή να κάνω καθαρή επαναφορά κ να τα βάλω μόνος μου χειροκίνητα?

 

απο την στιγμη που δεν εχεις βρει τι φταιει απο εφαρμογες,,τι περιμενεις και δεν το κανεις επαναφορα? κανε και μετα απο ενα 24ωρο ξαναγραψε!μην βαλεις κανενα back up,,ξαναστηστο απο την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το link που έβαλες δεν σε βγάζει στο alieexpress. Μπορείς να βάλεις το σωστό γιατί με ενδιαφέρει & εμένα. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο μόλις δοκίμασα και μου ανοίγει κανονικά στην εφαρμογή του Ali. Δοκίμασε εδώ

https://m.aliexpress.com/item/32813218430.html

ή κάνε αναζήτηση PZOZ USB Type C Cable 5A Fast Charger Original Type-C USB C στο βγάζει πρώτο.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Την περιμένω..

 

Αναμένω εντυπώσεις!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μόλις δοκίμασα και μου ανοίγει κανονικά στην εφαρμογή του Ali. Δοκίμασε εδώ

https://m.aliexpress.com/item/32813218430.html

ή κάνε αναζήτηση PZOZ USB Type C Cable 5A Fast Charger Original Type-C USB C στο βγάζει πρώτο.

Ναι τώρα το έβγαλε. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήμουν σε κλήση πριν λίγο μιλώντας με Bluetooth και είχα κλειστά τα δεδομένα. Προσπάθησα να τα ανοίξω όσο ήμουν σε κλήση για να δω κάποιο mail που έπρεπε αλλά δεν άνοιξαν ποτέ παρόλο που η ένδειξη φώτισε πατώντας το αντίστοιχο εικονίδιο στην κουρτίνα. Θυμάμαι ότι δεν είχα τέτοιο θέμα με το s7 edge. Μπορείτε να το δείτε και εσείς;

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι συμβαίνει με τη φωτεινότητα; Συνέχεια αυξομειώνεται χωρίς λόγο παρόλο που έχω απενεργοποιημενη την αυτόματη φωτεινότητα. Άσε που μερικές φορές όταν κάνω επανεκκίνηση είναι τσεκαρισμενη η αυτόματη φωτεινοτητα ενώ την έχω ήδη απενεργοποιημενη. Περίεργα πράγματα...

 

Έχω το ίδιο θέμα μαζί σου αν και είναι απενεργοποιημενη η αυτόματη φωτεινοτητα σε κάποιες εφαρμογές υπάρχει μείωση της φωτεινότητας. Όταν είναι όμως στο φουλ η φωτεινότητα δεν το κάνει. Είναι η δεύτερη συσκευή mate 10 pro που παίρνω και παρουσιάζει το ίδιο πράγμα αφού η πρώτη επέστρεψε πίσω στο κατάστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι στην επανεκκίνηση ξαναενεργοποιείται η αυτόματη φωτεινότητα. Εγώ που δεν το έχω κλείσει καθόλου δεν μου το κάνει. Bug που θα διορθωθεί (ελπίζω). Με απενεργοποιημένο το αυτόματο όμως, δεν μου κάνει καθόλου αυξομειώσεις όπως λες

 

Όταν η φωτεινότητα είναι στο φουλ με απενεργοποιημενη την αυτόματη ρύθμιση δεν κάνει αυξομειώσεις. Όταν η φωτεινότητα δεν είναι στο φουλ με απενεργοποιημενη την αυτόματη ρύθμιση παρουσιάζονται αυξομειώσεις σε κάποιες εφαρμογές. Πήρα 2 συσκευές mate 10 pro και οι δυο παρουσίασαν την ίδια συμπεριφορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά. Ήμουν σε κλήση πριν λίγο μιλώντας με Bluetooth και είχα κλειστά τα δεδομένα. Προσπάθησα να τα ανοίξω όσο ήμουν σε κλήση για να δω κάποιο mail που έπρεπε αλλά δεν άνοιξαν ποτέ παρόλο που η ένδειξη φώτισε πατώντας το αντίστοιχο εικονίδιο στην κουρτίνα. Θυμάμαι ότι δεν είχα τέτοιο θέμα με το s7 edge. Μπορείτε να το δείτε και εσείς;

Ευχαριστώ.

 

Φίλε αυτό πιθανόν να ήταν θέμα λήψης στο σημείο που βρισκόσουν εμένα μου συνέβαινε αρκετές φορές με την προηγούμενη μου συσκευή LG G5 σε κάποια σημεία που δεν ειχα καλή λήψη με το mate 10 pro δεν μου έχει συμβεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το ρυθμίζουμε αυτο στο λευκό ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις βάλει "Eye comfort mode" (δεν ξέρω πώς το γράφουν στα ελληνικά). Είναι προσβάσιμο είτε μέσω ρυθμίσεων οθόνης είτε μέσω της drop down list που έχει τα shortcuts. Βασικά μπορείς να ρυθμίσεις τη θερμοκρασία λευκού ώστε να "κιτρινίζει" (περισσότερο ή λιγότερο). Είναι βολικό για να μην κουράζονται τα μάτια ειδικά το βράδυ, σε σκοτεινό περιβάλλον. Βασικά εγώ το έχω πάντα on αλλά με αρκετά "ψυχρή" ρύθμιση ώστε να μην κιτρινίζει πολύ την οθόνη. Μπορείς και να το προγραμματίζεις ώστε ν' ανοίγει μόνο το βράδυ π.χ.

 

Πως το ρυθμίζουμε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...