Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πως αλλάζουμε αυτή τη χρωματική κουκίδα όταν έρχεται μια ειδοποίηση στο fb κτλ και να μας δείχνει νούμερο;
Δεν ξέρω αν λειτουργεί για facebook, πάντως η ρύθμιση βρίσκεται εδώ:

 

Apps & notifications -> Notifications management -> 3 τελίτσες πάνω δεξιά, επιλέγεις Badges -> Badge display mode -> άλλαξέ το σε "Unread message".

 

Αν έχεις μενού στα ελληνικά φαντάζομαι θα καταλάβεις πού να το βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν λειτουργεί για facebook, πάντως η ρύθμιση βρίσκεται εδώ:

 

Apps & notifications -> Notifications management -> 3 τελίτσες πάνω δεξιά, επιλέγεις Badges -> Badge display mode -> άλλαξέ το σε "Unread message".

 

Αν έχεις μενού στα ελληνικά φαντάζομαι θα καταλάβεις πού να το βρεις...

 

Να σαι καλά φίλε μ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάποιος δεν έχει δοκιμάσει κάτι και εκφέρει γνώμη με έχει κουράσει, είναι κανονικό tempered flex,το είχα κάνει απεγκατασταση στο OnePlus 3 και είχε σπάσει κανονικά όπως όλα τα tempered, επίσης είναι 7Η επειδή είναι πολύ λεπτό, περιμένω εντυπώσεις από το nillkin αν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι άσχημο επάνω στη συσκευή το είχα βάλει στο mate 9

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλος είναι κάτι ενδιάμεσο... Hybrid.. Γυαλί γυαλί και flex... Αλλά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να σου λέω σε όλα ναι. Είναι το καλύτερο tempered glass.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Edit. Να και η περιγραφή... Glass like feeling.. Αυτά τα βάζαμε στα lg με κυρτή οθόνη.. c52237edd1d038d64ed38f129864b3c7.jpg

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Οκ επειδή βαριέμαι τις αντιπαραθέσεις πάρε το nillkin φίλε και καλή επιτυχία μάλλον είναι το καλύτερο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπα πάμε από την αρχη....

1)αν θέλουμε πάνω αριστερα να ερχονται οι ειδοποιήσεις εικονίδια η νουμερα παμε εδώ..ρυθμισεις/εφαρμογες και ειδοποησεις/ειδοποησεις & γραμμη κατάστασης/μεθοδος ειδιποιησης.

 

2)αν θέλουμε στα εικονίδια των εφαρμογών κουκιδα η νουμερο παμε ρυθμισεις/εφαρμογες και ειδοποησεις/διαχειρηση ειδοποιήσεων/παταμε τις 3 τελειες πανω δεξια/ενδείξεις/τροπος εμφανισης σηματος/μη αναγν.μην.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν λειτουργεί για facebook, πάντως η ρύθμιση βρίσκεται εδώ:

 

Apps & notifications -> Notifications management -> 3 τελίτσες πάνω δεξιά, επιλέγεις Badges -> Badge display mode -> άλλαξέ το σε "Unread message".

 

Αν έχεις μενού στα ελληνικά φαντάζομαι θα καταλάβεις πού να το βρεις...

 

Έτσι όπως το έκανα δεν μου βγάζει καθόλου ειδοποιήσεις τώρα στα εικονίδια!Έκανα κάτι λάθος;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το έκανα δεν μου βγάζει καθόλου ειδοποιήσεις τώρα στα εικονίδια!Έκανα κάτι λάθος;

 

 

1)αν θέλουμε πάνω αριστερα να ερχονται οι ειδοποιήσεις εικονίδια η νουμερα παμε εδώ..ρυθμισεις/εφαρμογες και ειδοποησεις/ειδοποησεις & γραμμη κατάστασης/μεθοδος ειδιποιησης.

 

2)αν θέλουμε στα εικονίδια των εφαρμογών κουκιδα η νουμερο παμε ρυθμισεις/εφαρμογες και ειδοποησεις/διαχειρηση ειδοποιήσεων/παταμε τις 3 τελειες πανω δεξια/ενδείξεις/τροπος εμφανισης σηματος/μη αναγν.μην.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα πάμε από την αρχη....

1)αν θέλουμε πάνω αριστερα να ερχονται οι ειδοποιήσεις εικονίδια η νουμερα παμε εδώ..ρυθμισεις/εφαρμογες και ειδοποησεις/ειδοποησεις & γραμμη κατάστασης/μεθοδος ειδιποιησης.

 

2)αν θέλουμε στα εικονίδια των εφαρμογών κουκιδα η νουμερο παμε ρυθμισεις/εφαρμογες και ειδοποησεις/διαχειρηση ειδοποιήσεων/παταμε τις 3 τελειες πανω δεξια/ενδείξεις/τροπος εμφανισης σηματος/μη αναγν.μην.

 

Για κάποιον λόγο δεν μου πετυχαίνει το δεύτερο βήμα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο δεν μου πετυχαίνει το δεύτερο βήμα!

 

κατω από το μη αναγν μηνυμ. εχει το 1)όλα και 2) επαφες ...βαλτα και τα δυο on

Link to comment
Share on other sites

Οκ επειδή βαριέμαι τις αντιπαραθέσεις πάρε το nillkin φίλε και καλή επιτυχία μάλλον είναι το καλύτερο

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πότε δεν είπα ότι είναι το καλύτερο. Νομίζω αυτήν την έκφραση την χρησιμοποίησες εσύ και είναι σεβαστή η γνώμη σου. Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν πάω σε λύση που δεν καλύπτει όλη την οθόνη προτιμώ κανονικό γυαλί.Όταν τα κινητά έχουν καμπύλη ή πρέπει να πας σε τζαμάκι με frame για να μη φαίνεται το κενό ή να βγει κάποιο αξιόλογο τζαμάκι τύπου whitestone ή κάποιο με full adhesive κόλλα, ώστε να καλύψει όλη την οθόνη και να πατάει σωστά, χωρίς να παίρνει αέρα. Όλα τα υπόλοιπα όπως το δικό σου και το nillkin είναι συμβιβασμός. Βέβαια στο mate η καμπύλη είναι μικρή σε σχέση με το s8 plus, στο οποίο πας αναγκαστικά στο 50αρικο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος πρόβλημα στην αφή της συσκευής σαν να μην είναι τόσο ευαίσθητη η lcd, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ευαισθησίας; την έχω δουλέψει και χωρίς προστασία οθόνης και βλέπω πως χάνω κάποια πατήματα πολλές φορές, η λειτουργία glove τι κάνει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

για email και sms πετυχαινει για fb δεν ξερω

 

Κάτι άλλο θα πρέπει να κάνω γιατί δεν δουλεύει έτσι όπως μου το είπατε!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για email και sms πετυχαινει για fb δεν ξερω

 

Λάθος όλα οκ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος πρόβλημα στην αφή της συσκευής σαν να μην είναι τόσο ευαίσθητη η lcd, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ευαισθησίας; την έχω δουλέψει και χωρίς προστασία οθόνης και βλέπω πως χάνω κάποια πατήματα πολλές φορές

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ήρθες από Samsung ή HTC θα σου φανεί λιγοτερη ευαίσθητη να το πω έτσι ,μιας κ αυτά έχουν αρκετά ευαίσθητο touch. Αλλά γενικά δεν έχω θέμα . Mε το iPhone 7 plus έχανα κάποια πατήματα που εδώ δεν τα χάνω .

 

Sent from Mate 10 pro

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν ήρθες από Samsung ή HTC θα σου φανεί λιγοτερη ευαίσθητη να το πω έτσι ,μιας κ αυτά έχουν αρκετά ευαίσθητο touch. Αλλά γενικά δεν έχω θέμα . Mε το iPhone 7 plus έχανα κάποια πατήματα που εδώ δεν τα χάνω .

 

Sent from Mate 10 pro

Ήρθα από oneplus 5T, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να την κάνω πιο ευαίσθητη; η λειτουργία glove τι κάνει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπάρχουν αναφορές και στο xda για την απόκριση - ευαισθησία της οθόνης. Θεωρώ ότι είναι θέμα του λογισμικού και σε επομένο update θα διορθωθεί. Tο ίδιο θέμα δημιουργήθηκε με την έκδοση oreoκαι στα pixel, για τα οποία δόθηκε update.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα από oneplus 5T, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να την κάνω πιο ευαίσθητη; η λειτουργία glove τι κάνει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο που λεει .Ενεργοποιησε το και δες. Αλλα μαλλον το γυαλι που εβαλες θα φταιει

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι στην κάμερα λειτουργεί η αυτόματη αναγνώριση αντικειμένων? Βλέπω βιντεάκια στο youtube που βγάζει κάτω στην γωνία ένα εικονίδιο ανάλογα με τη σκηνή. Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κανει και μενα. Ξεκολλαει με επανεκινηση.Θελει φτιαξιμο

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να αργήσει λίγο ακόμα ο Κωτσόβολος να τα στείλει μπας και προλάβει να δώσει κάνα update η Huawei και διορθώσει κάνα bug από τα τόσα. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά είναι το μόνο κινητό από όλα όσα είχα γενικά, που δουλεύει αστραπιαία το δακτυλικό αποτύπωμα και χωρίς να θέλει πάτημα ο αισθητήρας. Απλά τον ακουμπάς. Πολύ καλή δουλειά από την Huawei.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος πρόβλημα στην αφή της συσκευής σαν να μην είναι τόσο ευαίσθητη η lcd, μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση ευαισθησίας; την έχω δουλέψει και χωρίς προστασία οθόνης και βλέπω πως χάνω κάποια πατήματα πολλές φορές, η λειτουργία glove τι κάνει;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εδώ τα ίδια... Ερχόμενος από Note 8....

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και μενα. Ξεκολλαει με επανεκινηση.Θελει φτιαξιμο

 

Τα χα γράψει εδώ και μία βδομάδα (μαζί και αυτό με το ΑΙ της κάμερας) αλλά κάποιοι βιαζόσασταν να τα απορρίψετε, και να λέτε ότι δεν έχετε κανένα θέμα και ότι όλα αυτά είναι υπερβολικά... Έπρεπε να βάλω και λινκ από xda για να δουν κάποιοι ότι δεν το είχα μόνο εγώ... Όταν έλεγα ότι το emui έχει πολλά πρόβληματα... Κατά τ άλλα η ειρωνεία έπεφτε σύννεφο από κάποιους.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανοίξουμε ένα άλλο νήμα για το προβλήματα. Εδώ θα γράφουμε μονο πόσο τέλεια είναι η συσκευή.. Αλλιώς είμαστε troll, δεν έχουμε πιάσει άλλες συσκευές, δεν έχουμε ιδέα, το δικό μας μέτρο σύγκρισης δεν είναι καλό και άμα λάχει να κατεβούμε και Σύνταγμα να δούμε ποιος την έχει καλύτερη...Την κάμερα εννοώ ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα χα γράψει εδώ και μία βδομάδα (μαζί και αυτό με το ΑΙ της κάμερας) αλλά κάποιοι βιαζόσασταν να τα απορρίψετε, και να λέτε ότι δεν έχετε κανένα θέμα και ότι όλα αυτά είναι υπερβολικά... Έπρεπε να βάλω και λινκ από xda για να δουν κάποιοι ότι δεν το είχα μόνο εγώ... Όταν έλεγα ότι το emui έχει πολλά πρόβληματα... Κατά τ άλλα η ειρωνεία έπεφτε σύννεφο από κάποιους.

 

Εσυ το εχεις βγαλει αχρηστο το κινητο με τα γραπτα σου. Αφου εχει τοσα προβληματα πουλα το να ησυχασεις. Ειπαμε το oreo εχει δημιουργησει πολλα θεματα ,οσες εταιριες το εδωσαν. Θα λυθουν σιγα σιγα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που είχα χρόνο έπαιξα με την camera και όντως αναγνωρίζει τα αντικείμενα μου βγάζει κανονικά τα εικονίδια
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που είχα χρόνο έπαιξα με την camera και όντως αναγνωρίζει τα αντικείμενα μου βγάζει κανονικά τα εικονίδια
Εγώ πήγα να το κάνω επίδειξη σε φίλο μου και δεν.... Μου κρατάει μούτρα μάλλον χα χα χα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...