Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα και εγώ επίσης να να μας πεις σε ποιό post υπάρχουν οι οδηγίες για να αφαιρεθούν τα on screen buttons.Οι οδηγίες της εφαρμογής δεν επαρκούν;

Μετά μπορούμε εύκολα να επαναφέρουμε το κινητό όπως ήταν με τα on screen buttons απλά κάνοντας απεγκατάσταση την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Επαρκουν και της εφαρμογης οι οδηγιες μεσα στο playstore και ολα επανερχονται μολις απεγκατασταθει η εφαρμογη.

Και μεσα απ την εφαρμογη.

 

Αλλα ο φιλος αφου τα εχει γραψει,θα διευκολυνει πολυ την κατασταση.

Και αν θελει να τα κοπιαρουμε και στο τοπικ του ΧΖ3

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι δύσκολο ρε παιδιά. Αυτή είναι η εντολή που δίνεται από το PC μέσω ADB

adb shell pm grant com.fb.fluid android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Μετά μέσα από την εφαρμογή υπάρχει διακόπτης που κρύβει τα κουμπιά, δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αν κάνουμε απεγκατασταση την εφαρμογή, πριν, επαναφέρουμε τα κουμπιά

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες με το xz1 ένα έχω να πω..... Lumia 930

 

εννοείς οτι αναπολείς το nokia ή ότι είναι τόσο χάλι όσο το lumia?

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το θέμα με το WiFi ξεκίνησε όταν ξεκίνησα να αφήνω το Bluetooth ανοιχτό για να συγχρονίζει το fitness tracker. Το έκλεισα και πλέον συνδέεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

εννοείς οτι αναπολείς το nokia ή ότι είναι τόσο χάλι όσο το lumia?

 

οχι ρε φιλε εννοω ποσο απροβληματιστο ηταν το lumia, αστα να πανε πρεπει να ζησουμε με το bug του wifi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε night light mode στο κινητο σαν επιλογή; χωρίς δλδ να πρέπει να κατεβάσουμε κάποια εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

τι app είναι αυτό?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τι app είναι αυτό?

 

Δεν είναι app είναι ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστων. Αλλά δεν κάνει κάτι...

Ήμουν μ ένα φίλο χθες βράδυ που έχει iPhone x και είδα τα χρώματα ήταν πιο κίτρινα. Τον ρώτησα και μου λέει night light mode μπαίνει αυτόματα. Εσένα δεν έχει μου λέει; όχι λέω :/

Edited by ratatouis
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι app είναι ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστων. Αλλά δεν κάνει κάτι...

Ήμουν μ ένα φίλο χθες βράδυ που έχει iPhone x και είδα τα χρώματα ήταν πιο κίτρινα. Τον ρώτησα και μου λέει night light mode μπαίνει αυτόματα. Εσένα δεν έχει μου λέει; όχι λέω :/

 

ααα ναι,αυτό που δεν κουράζει τα μάτια και βοηθάει για τον ύπνο.

Κιτρινίζει την οθόνη.

Το έχει και το ΧΖ3.

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ααα ναι,αυτό που δεν κουράζει τα μάτια και βοηθάει για τον ύπνο.

Κιτρινίζει την οθόνη.

Το έχει και το ΧΖ3.

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ!

Εγώ το χρησιμοποιουσα αρκετά στο παλιό κινητό με app. Γιατί να μην το χει και το xz1 σαν επιλογή; δεν είναι κάτι. Τα περισσότερα κινητά το έχουν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρυθμιση δεν κανει τιποτα απολυτως ουτε στο ΧΖ3.

Ο νυχτερινος (κιτρινωπος) φωτισμος ειναι στις ρυθμισεις-προβολη- νυχτερινος φωτισμος και επιλεγεις ποτε και ποσο κιτρινη αποχρωση.

Και δουλευει μια χαρα.

Η ρυθμιση που λεει ο φιλος θα ηταν κατι σαν dark mode με μαυρα μενου κλπ αλλα δυστυχως παπαλα...

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Πέρισυ σαν σήμερα λοιπόν ήρθε στη κατοχή μου το XZ1.

Εντυπωσεις; μετά από ένα χρονο; Θα πω κατι σύντομο... Σίγουρα θα το έχω ακόμα δύο η τρία χρόνια η όσο αντέξει τέλος πάντων...

Με πάρα πολύ δουλειά με 15 ωρε; σχεδόν στο χέρι το χαίρομαι κάθε μέρα και πιο πολύ... Και το βασικότερο είναι ότι πάει πιο σφαίρα ακόμα και από κινέζικα με Snap 845 ... ( Άτιμο Miui καταστροφή ειααι) Τέλος πάντων απ ότι καταλάβατε είμαι υπέρ του δέοντος ευχαριστημένος και όπως και με κάθε Sony που έχει πέσει στα χέρια μου...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το θέμα με το WiFi ξεκίνησε όταν ξεκίνησα να αφήνω το Bluetooth ανοιχτό για να συγχρονίζει το fitness tracker. Το έκλεισα και πλέον συνδέεται κανονικά.
Το δοκίμασα και εγώ σήμερα. Πέτυχα WiFi που έκανε τα γνωστά κόλπα κ με το που έκλεισα το bt, συνδέθηκε κατευθείαν

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι ,το έχω σε θήκη αλλά το έβγαλα και όχι είναι σταθερά τα κουμπιά.

Ένα τσικι τσικι το κάνουν (πως να το περιγράψω διαφορετικά) εάν τα χαϊδεύεις με το δάχτυλο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ψεύτικα. Δουλεύουν κανονικά αλλά κουνιούνται ιδιαίτερα της αυξομείωσης του ήχου. Μου κάνει εντύπωση γιατί το έχω λίγες μέρες και σκέφτομαι τι θα γίνει μετά από καιρό. Για service δεν το σκέφτομαι καθώς μου φαίνεται ότι φταίει η ποιότητα κατασκευής και δεν είναι μεμονωμένο πρόβλημα. Ας μας διαφωτισουν και κάποιοι που το έχουν καιρό τι γίνεται με κουμπιά.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι σχεσον 1μιση χρονο η συσκευή.

Δεν ειναι καινούργια.

Και κανουν αυτο που εγραψα πριν.

Βεβαια κατω απο την θηκη δεν αντιλαμβάνομαι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Mpoρεί να ακουστεί αστείο αλλά την υποδοχή για την κάρτα sim πως την τραβήξαμε έξω ρε παιδιά;

Έτσι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...