Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως εννοεί δεύτερη συσκευή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα και δεν.. Όχι δεν χρησιμοποίησα κάποιο αντάπτορα. Διαβάζω σε ξένα forum οτι διάφορα κινητά sony έχουν πάθει το ίδιο :X:cry: . Οπότε θα πάει στο σέρβις και δεν έχω back up..

 

Για να σε ανεβάσω λίγο,το ίδιο είχε πάθει ο αδελφός μου με ένα x compact.το πήγα εγώ ts solution στα ΚΤΕΛ έμεινε εκεί 60 λεπτά και με πήραν τηλέφωνο να το πάρω.

Μπαμ μπαμ!

Link to comment
Share on other sites

Αραγε δεν το εχουν ολα τα τηλεφωνα το προβλημα με τις διαγωνιες γραμμες.Τι να πω.Εμενα μου το επισκευασαν αλλα οι γραμμες παραμενουν παλι.Μηπως πρεπει να το ξαναπαω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει η περίπτωση να πουλήσω το δικό μου . Αν ενδιαφέρεται κάποιος ας στείλει pm.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το wifi και έπειτα από πολλές δοκιμές, η μόνη λύση που βρήκα και φαίνεται να το λύνει είναι να απενεργοποιήσετε τελείως το δίκτυο δεδομένων κινητής.

Για κάποιο λόγο το πρόβλημα συμβαίνει (σε μένα τουλάχιστον) όταν είναι και τα 2 ενεργοποιημένα ταυτόχρονα. Το έχω δοκιμάσει 5 μέρες και δεν έχει αποσυνδεθεί + παρατήρησα ότι το internet σαν να τρέχει και πιο γρήγορα.

Περιμένω feedback

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το wifi και έπειτα από πολλές δοκιμές, η μόνη λύση που βρήκα και φαίνεται να το λύνει είναι να απενεργοποιήσετε τελείως το δίκτυο δεδομένων κινητής.

Για κάποιο λόγο το πρόβλημα συμβαίνει (σε μένα τουλάχιστον) όταν είναι και τα 2 ενεργοποιημένα ταυτόχρονα. Το έχω δοκιμάσει 5 μέρες και δεν έχει αποσυνδεθεί + παρατήρησα ότι το internet σαν να τρέχει και πιο γρήγορα.

Περιμένω feedback

Σε μένα τουλάχιστον δεν παίζει ρόλο αν είναι ανοιχτά ταυτόχρονα τα δεδομένα. Απλά πλέον το κάνει σπάνια και επανέρχεται κατευθείαν "στα καλά του" με επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Και γω παιδιά μετά την αναβάθμιση το κινητό είναι άψογο πραγματικά... Μηδέν κουσούρια πια... Και μετά από 8 μήνες εμπειρίας με τη συσκευή δεν έχω λόγια πραγματικά... Σαφώς νιώθω δικαιωμένος για την επιλογή μου γιατί δε ξόδεψα και μια περιουσία...

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα και δεν.. Όχι δεν χρησιμοποίησα κάποιο αντάπτορα. Διαβάζω σε ξένα forum οτι διάφορα κινητά sony έχουν πάθει το ίδιο :X:cry: . Οπότε θα πάει στο σέρβις και δεν έχω back up..

δοκιμασες να το ανοιξεις με volume+ και power ταυτοχρονα πατημενα για 5 δευτερα?

Link to comment
Share on other sites

Να σας παραθέσω και εγώ την εμπειρία μου. Αγορά τηλεφώνου από πλαίσιο σε black Friday, αναβάθμιση σε ορεο αμέσως πολλά προβλήματα στο WiFi σε 3 διαφορετικά ρούτερ ενώ με άλλες συσκευές έμπαινα κανονικά χωρίς κανένα θέμα και κανένα disconnect. Εποικινωνία με Sony ενημέρωση για επιδιόρθωση λογισμικού (backup-delete-restore δεδομένων). Τα ίδια, το πάω στο πλαίσιο λόγω DOA 14 ημερών. Το κρατάνε 2 μέρες δεν διαπίστωσαν κάτι μου το δίνουν πίσω. Το WiFi ασταθές αρκετά, είχα συμβιβαστεί όμως. Ωσπου πριν 20 περίπου μέρες χαλάει η ανοιχτή ακρόαση. Εποικινωνία με Sony, πάει στο service μετά από 15 μέρες αναμονή μου είπαν πως αλλάξανε ηχείο και πλακέτα. Το περίμενα χθες αλλά ήρθε χωρίς πορτάκι για την SIM απότε αναμένω μέχρι τρίτη η τετάρτη. Με λίγα λόγια.... ΤΡΑΓΩΔΙΑ. Ελπίζω βέβαια να διορθωθούν τα προβλήματα μου γιατί κατά τα άλλα όταν λειτουργεί σωστά είναι υπέροχο τηλέφωνο.
ck
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του xz1 εδώ και μια βδομάδα πλέον, γράφω και γω 2-3 πράγματα.

Πολύ θετικές εντυπώσεις μου άφησαν η κατασκευή, η εμφάνιση, η κάμερα σε φως ημέρας και η ταχύτητα του.

Έρχομαι από κινητό αρκετά χαμηλότερων επιδόσεων και ήταν η μέρα με την νύχτα η διαφορά τους.

 

Τα αρνητικά είναι η μπαταρία του που σίγουρα θα θελα να ήταν μεγαλύτερη

Και η κάμερα σε low light καταστάσεις. Αυτά.

 

Έχω εγκαταστήσει και το android pie και όλα οκ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ ένα θέμα με την οθόνη του που απ'ο,τι είδα και σε ξένα φόρουμ είναι συχνό φαινόμενο.

Υπάρχει ένα σημάδι στο κέντρο περίπου της οθόνης σαν δαχτυλια, που είναι ορατό μόνο στο λευκό και σε light χρώματα που δεν επηρεάζει σε τίποτα την απόδοση της οθόνης λειτουργικά αλλά δυστυχώς μερικές φορές φαίνεται και είναι ενοχλητικό. Αυτή την εβδομάδα θα πάω στο κατάστημα να δω τι καλύπτει η εγγύηση πάνω σε αυτό.

 

Έχετε παρόμοια εμπειρία?

Αν ναι τι κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

στις εισερχόμενες κλήσεις που έχω,αρκετές φορές δεν εμφανίζει ποιος καλεί και αναγκάζομαι να κατεβάσω την μπάρα ειδοποιήσεων για να δω

μικρό το κακό αλλά δεν παύει να είναι ενοχλητικό

KT23
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε ολους….Εχει κανενας πρόβλημα με την 4.45 που βγηκε εχθες για τις ελληνικες συσκευες?

Εμενα μου λεει ότι είναι ενημερωμενο και φυσικα δεν κατεβαζει τιποτα,τοσο σε οτα οσο και στο companion.

Εχω ακουσει κατά διαστήματα από διαφορους γι το ιδιο θεμα,αλλα εγω δεν ειχα πρόβλημα ποτε,μηπως είναι πρόβλημα των σερβερ?

Εσεις την κατεβασατε?(μιλαω παντα για customized gr 1310-6362)

Ευχαριστω πολύ.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω και γω .. Στο Mail ήρθε ότι έχει έρθει αναβάθμιση αλλά δεν υπάρχει αναβάθμιση...

Εντάξει αναμένουμε δε νομίζω να υπάρξει και καμία τρομακτική αλλαγή..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και εγκατέστησα την 47.2.A.6.30, διάβασα ότι διορθώνει τα προβλήματα του wifi (που προσωπικά ποτέ δεν είχα) και έχει και το security patch.
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα και γω την 6.30

δεν ξέρω αν διορθώνει σήμα wifi,εγώ πάντως δεν είχα ιδιαίτερο θέμα με το συγκεκριμένο μπαγκ

KT23
Link to comment
Share on other sites

2-3 δείγματα από εξωτερικό χώρο με φως

http://i.imgur.com/5Ndqc2l.jpg

 

http://i.imgur.com/YqQiSLB.jpg

 

http://i.imgur.com/36x6KuD.jpg

Edited by ratatouis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...