Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το δοκίμασα με το flashtool γιατί φοβήθηκα το newflasher.

Αλλά μου πετάει συνέχεια το εξής...

ERROR - No flash script found. Flash script is mandatory

Και έτσι το παράτησα.

Εσύ την έχεις δοκιμάσει την μέθοδο που προτείνεις;;

Ναι με αυτήν φλάσαρα το firmware της cosmote , αλλά ημουν ακόμα στην 8 .

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο κόλλημα στην 9 .

Αν σε ενδιαφέρει πάντως κάπου διάβασα ότι μπορεί να το πας σε κατάστημα Γερμανός να στην περάσουν , δεν ξέρω αν το κάνουν

επιτόπου.

Επίσης πάρε την σονυ ενα τηλ και ρώτα αν μπορούν σε κάποιο service της να το κάνουν ειτόπου

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτήν φλάσαρα το firmware της cosmote , αλλά ημουν ακόμα στην 8 .

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο κόλλημα στην 9 .

Αν σε ενδιαφέρει πάντως κάπου διάβασα ότι μπορεί να το πας σε κατάστημα Γερμανός να στην περάσουν , δεν ξέρω αν το κάνουν

επιτόπου.

Επίσης πάρε την σονυ ενα τηλ και ρώτα αν μπορούν σε κάποιο service της να το κάνουν ειτόπου

 

Σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα με το newflasher.

Πέρασα το cosmote firmware 47.2.A.4.41

Volte και wifi calling υποδειγματικό!!!

Α να πω ότι πάλι το OEM unlocking δουλεύει κανονικά.

Σας ευχαριστώ όσους με βοηθήσατε!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θέμα, αλλά οι επανεκκινησεις του WiFi είναι πρόβλημα, σε κάποιες περιπτώσεις αρνηται να συνδεθεί κ μοναδική λύση είναι επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Η Sony προτείνει κάτι άθλιες πατέντες όμως εγώ μετάνιωσα που αγόρασα αυτή τη συσκευή
Ποιες είναι αυτές οι πατέντες;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

Στα προηγούμενα τηλ όταν έκανες μια κλήση μόλις απαντούσε ο άλλος υπήρχε μια δόνηση. Αλλά και και κατά το τέλος της κλήσης. Εδώ δεν μπορώ να το βρώ. Υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας!!

Στα προηγούμενα τηλ όταν έκανες μια κλήση μόλις απαντούσε ο άλλος υπήρχε μια δόνηση. Αλλά και και κατά το τέλος της κλήσης. Εδώ δεν μπορώ να το βρώ. Υπάρχει;

 

Αν θυμάμαι καλά... δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο XZ1.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είχα ήδη πάρει ota την 9 και αφού διαπίστωσα ότι θέλει το firmware της Cosmote για ενεργοποίηση VoLTE/VoWifi το φλάσαρα.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

 

Προσπαθώ σε xz2 βέβαια να κάνω το ίδιο γιατί με ενδιαφέρει το wifi calling αλλά δεν μπορώ να καταφέρω κάτι.. Στο xperifirm δεν υπάρχει firmware με πάροχο Cosmote ούτε για το xz2 ούτε για το xz1 που κοίταξα από περιέργεια. Ακολουθείς κάποιον οδηγό ή αυτόν την προηγούμενης σελίδας με το newflasher? Το firmware που το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ σε xz2 βέβαια να κάνω το ίδιο γιατί με ενδιαφέρει το wifi calling αλλά δεν μπορώ να καταφέρω κάτι.. Στο xperifirm δεν υπάρχει firmware με πάροχο Cosmote ούτε για το xz2 ούτε για το xz1 που κοίταξα από περιέργεια. Ακολουθείς κάποιον οδηγό ή αυτόν την προηγούμενης σελίδας με το newflasher? Το firmware που το βρήκες;

 

Φυσικά υπάρχει Cosmote firmware για το xz1 στο xperifirm

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει Cosmote firmware για το xz1 στο xperifirm

 

Υπάρχει και στο xz2 τελικά αλλά είναι μόνο για το dual sim ενώ εγώ έχω μονόκαρτο.. Παίζει να γίνεται καμία αλλαγή να μπεί firmware από dual sim λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει και στο xz2 τελικά αλλά είναι μόνο για το dual sim ενώ εγώ έχω μονόκαρτο.. Παίζει να γίνεται καμία αλλαγή να μπεί firmware από dual sim λέτε?

 

Όχι, μη το δοκιμάσεις καν, είναι firmware ουσιαστικά για άλλη συσκευή (άλλο κωδικό).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μη το δοκιμάσεις καν, είναι firmware ουσιαστικά για άλλη συσκευή (άλλο κωδικό).

 

Τελευταίο ενδεχόμενο και σταματάω: Αν δοκίμαζα κάποιο firmware πχ από T-Mobile που υποστηρίζει wificalling θα έπαιζε με την Cosmote ή θέλει αποκλειστικά της Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι αυτές οι πατέντες;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει μια εφαρμογή το κινητό, λέγεται υποστήριξη, μπες εκεί κ θα τα βρεις ολα

Link to comment
Share on other sites

Γυαλί για το κινητό που να εφαρμόζει τέλεια, έχουμε κάποιο γιατί δεν βλέπω να γλιτώνει η οθόνη...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γυαλί για το κινητό που να εφαρμόζει τέλεια, έχουμε κάποιο γιατί δεν βλέπω να γλιτώνει η οθόνη...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F112611109199

 

Τη συγκεκριμένη μάρκα την εμπιστεύομαι χρόνια. Εξαιρετική εφαρμογή σε όποιο τηλέφωνο είχα,όπως και στο XZ1. Ούτε δαχτυλιές,καθαρίζει πανεύκολα. Συστήνω ανεπιφύλακτα.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F112611109199

 

Τη συγκεκριμένη μάρκα την εμπιστεύομαι χρόνια. Εξαιρετική εφαρμογή σε όποιο τηλέφωνο είχα,όπως και στο XZ1. Ούτε δαχτυλιές,καθαρίζει πανεύκολα. Συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Αυτό κολλάει σε ολόκληρη την επιφάνεια ή έχει κόλλα μόνο περιμετρικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος θελει μεταχειρω σε καλη τιμη δινω το δικο μου,ειναι αριστο πραγματικα !!!!
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος θελει μεταχειρω σε καλη τιμη δινω το δικο μου,ειναι αριστο πραγματικα !!!!
Το είδα φίλε το έχεις κάτι αλλού για πούλημα, δεν φεύγει ε; Με κάνα 140αρι πιστεύω θα πουληθεί
Link to comment
Share on other sites

Το είδα φίλε το έχεις κάτι αλλού για πούλημα, δεν φεύγει ε; Με κάνα 140αρι πιστεύω θα πουληθεί

 

το εχω και σε διπλανο φορουμ...πραγματικα ειναι διαμαντι,στα 140 δεν το δινω....προτιμω να το κρατησω....:rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

το εχω και σε διπλανο φορουμ...πραγματικα ειναι διαμαντι,στα 140 δεν το δινω....προτιμω να το κρατησω....:rolleyes:

 

Δεν είναι καλό κινητό όπως τα Χαβάη η τα Σιαόμι,θα έπρεπε να το χαρίζεις. :lol:

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλό κινητό όπως τα Χαβάη η τα Σιαόμι,θα έπρεπε να το χαρίζεις. :-D
Παιδιά χρησιμοποιεί κάποιος το YouTube vanced ?

Θέλω να ρωτήσω αν εχει βάλει κανονικά τα στοιχεία του (gmail) και αν είχε ποτέ πρόβλημα .β

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κάποιος το YouTube vanced ?

Θέλω να ρωτήσω αν εχει βάλει κανονικά τα στοιχεία του (gmail) και αν είχε ποτέ πρόβλημα .β

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα από τότε που βγήκε

Link to comment
Share on other sites

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F112611109199

 

 

 

Τη συγκεκριμένη μάρκα την εμπιστεύομαι χρόνια. Εξαιρετική εφαρμογή σε όποιο τηλέφωνο είχα,όπως και στο XZ1. Ούτε δαχτυλιές,καθαρίζει πανεύκολα. Συστήνω ανεπιφύλακτα.

Δεν δείχνει κάτι το link, από Ελλάδα δεν μπορούμε να το βρούμε;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δείχνει κάτι το link, από Ελλάδα δεν μπορούμε να το βρούμε;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F112611109199

 

Για τσέκαρε πάλι, Ελλάδα όχι. Αλλά δεν τρέχει τίποτα. Από Αγγλία σε 4-5 μέρες το έχεις στα χέρια σου.Εναλλακτικά πάτα στο eBay Sony Xpedia xz1 shield tempered glass. Είναι στα 13,5€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό κολλάει σε ολόκληρη την επιφάνεια ή έχει κόλλα μόνο περιμετρικά;

Κολλάει σε ολόκληρη. Τέλειο.

Edited by Alupolis
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί αφενός στην περιγραφή αναφέρει...

 

Due to current technology, adhesive is only behind the edges of the glass. There is no adhesive behind the middle screen area to prevent bubbles and air.

 

και αφετέρου σε ερώτησή μου στον πωλητή μου είπε ότι για όλη την XZ σειρά όλα έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...