Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σωστό... από τη στιγμή που υποστηρίζεται επίσημα από το XZ1 το QC3.0, λογικά δε θα έχεις πρόβλημα με τον αντίστοιχο φορτιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ ευχαριστω! Θα παρω εναν να δοκιμασω..

Αν θες, όταν με το καλό πάρεις, πες μας εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το φορτίζω με qc 3 .

Αλλα δε μπορώ να σας πω εντυπωσεις γιατι το κοτσαρω οποτε μου καπνίσει.

Πάντως απο 40% θα παει 80 σε κανενα 20λεπτο.

Γενικα σου δινει την αίσθηση οτι πάει γρήγορα.

Το υπολογίζω απο 20 σε 80 να θελήσει κανένα 40 λεπτό.

Για αυτο κ με έχει βολεψει,δε κανω πλήρεις φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ ευχαριστω! Θα παρω εναν να δοκιμασω..
Χρησιμοποιώ του lg g6 τον φορτιστή και κάνει ταχεία φόρτιση κανονικά .

Του mate 10 δεν σου έκανε λογω του διαφορετικού επεξεργαστή (Kirin αντί sd) που έχει και διαφορετική ταχεία φόρτιση .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισα στα ίδια τα λημέρια, με το ίδιο κινητό που πούλησα!!!
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες πίσω;

 

Εντελώς τυχαία έψαχνα πάλι για ΧΖ1 και έπεσα στην αγγελία,... Με απόδειξη το ονοματεπώνυμο μου..!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι το έδωσες και το ξαναπερνεις ρε συ;

Το πήρες τα ίδια λεφτά που το πουλήσες;

Αυτού που το έδωσες τι δε του έκατσε ετσι απο περιέργεια;

Βγαινουμε off topic βεβαια,αλλα για λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς τυχαία έψαχνα πάλι για ΧΖ1 και έπεσα στην αγγελία,... Με απόδειξη το ονοματεπώνυμο μου..!!!

 

ξεπλυμα εκανες ε?..:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ξεπλυμα εκανες ε?..:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ελα ντε....:lol::lol::lol::lol::lol::p:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γιατι το έδωσες και το ξαναπερνεις ρε συ;

Το πήρες τα ίδια λεφτά που το πουλήσες;

Αυτού που το έδωσες τι δε του έκατσε ετσι απο περιέργεια;

Βγαινουμε off topic βεβαια,αλλα για λίγο!

 

Στα ιδια χρηματα το πηρα....Πηρε αλλο ασχοληθηκε με το xz1 μονο 4 μερες...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανένα Sony δεν έχει, ούτε τα πιο καινούργια.
Φυσικά και εχουμε.... Settings-> lock screen & security -> smart lock -> trusted face.

Αναγνωριζει το πρόσωπο σου και κάνεις απλά κύλιση στην οθόνη χωρίς να βάλεις δακτυλικό η κωδικό .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά και εχουμε.... Settings-> lock screen & security -> smart lock -> trusted face.

Αναγνωριζει το πρόσωπο σου και κάνεις απλά κύλιση στην οθόνη χωρίς να βάλεις δακτυλικό η κωδικό.

 

Λάθος μου τότε, καλά έκανες και το διευκρίνισες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Pin,Μοτίβο και κωδικός ασφαλείας "σπάνε"με hard reset σωστά;Ακόμα και το Google account διάβασα οτι παρακάμπτεται με χαζό-εύκολο τρόπο,ελπίζω να έχει γίνει γνωστό και να μην γίνεται.

 

Μόνο το δακτυλικό δεν σπάει.Είναι όμως βιομετρικό στοιχείο όπως και το face unlock.

Προσωπικά δεν έχω βάλει κανένα κλείδωμα,βάζω μόνο pin όταν πρέπει να αφήσω το κινητό στην δουλειά να φορτίσει για να μην το σκαλίσει κάποιος περίεργος "συνάδελφος.

 

ΥΓ:Δεν απάντησε κανείς στο post 1213 σχετικά με το πρόβλημα ξεκλειδώματος.

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Pin,Μοτίβο και κωδικός ασφαλείας "σπάνε"με hard reset σωστά;Ακόμα και το Google account διάβασα οτι παρακάμπτεται με χαζό-εύκολο τρόπο,ελπίζω να έχει γίνει γνωστό και να μην γίνεται.

 

 

 

Μόνο το δακτυλικό δεν σπάει.Είναι όμως βιομετρικό στοιχείο όπως και το face unlock.

 

Προσωπικά δεν έχω βάλει κανένα κλείδωμα,βάζω μόνο pin όταν πρέπει να αφήσω το κινητό στην δουλειά να φορτίσει για να μην το σκαλίσει κάποιος περίεργος "συνάδελφος.

 

 

 

ΥΓ:Δεν απάντησε κανείς στο post 1213 σχετικά με το πρόβλημα ξεκλειδώματος.

Για το post 1213, απλα κοίτα μέσα στις ρυθμίσεις του smart lock μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάποιο ξεκλείδωμα χωρίς να το έχεις αντιληφθεί.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο γυαλί που να εφαρμόζει σωστά στη συσκευή υπάρχει,για αγορά από Ελλάδα;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που πραγματικα με χαλαει, χωρις απ οτι καταλαβα να υπαρχει δυνατοτητα διόρθωσης, ειναι οι διαγωνιες γραμμες στην οθονη.. Δεν λεω για το θεμα που βγηκε με καποιες οριζοντιες γραμμες που λεει η sony ειναι στατικος ηλεκτρισμος και μετα απο λιγο φευγει κτλ...

Λεω για τις πολυ μικρες διαγωνιες γραμμες που φαινονται μονο απο σχετικα κοντινη αποσταση και πιο πολυ στο λευκο και στα ανοιχτα χρωματα.. https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ1/Lines-on-display-Sony-Xperia-XZ1/td-p/1278630#gref

Κι απο οτι το εψαξα λιγο ειναι μαλλον γενικο φαινομενο στην οθονη του xz1 , ισως αλλου λιγο παραπανω αλλου καπως λιγοτερο..

Α κι οταν λεω με χαλαει οχι σε τετοιο σημειο που δεν θα το κρατουσα αν ηταν δικο μου! (ειναι φιλου που το στηνω μεχρι να ερθει να το παραλαβει)

Link to comment
Share on other sites

Για το post 1213, απλα κοίτα μέσα στις ρυθμίσεις του smart lock μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάποιο ξεκλείδωμα χωρίς να το έχεις αντιληφθεί.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Το smart lock δεν το έχω ενεργοποιημένο,πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί το δακτυλικό που ούτε αυτό έχω ενεργοποιήσει,δεν έχω βάλει κάποιο κλείδωμα.Τις τελευταίες ώρες δεν το είχε κάνει,όμως μόλις τώρα άνοιξα και έκλεισα την οθόνη με το power 4-5 φορές και την 1 φορά ξεκλείδωσε μόνο του την οθόνη μετά απο κάπου 10".

Αλλες φορές το κάνει πιο γρήγορα,σε 1-3".

Μόνο την αναστολή λειτουργίας έχω ενεργοποιήσει στην προβολή,για να κλείνει η οθόνη μετά απο 1 λεπτό αδράνειας.

Σαν να διαβάζει το γυροσκόπιο κίνηση στο κινητό επειδή το κρατάω και θεωρεί σωστό να μην με κουράζει ξεκλειδώνοντας την οθόνη.

Τουλάχιστον ευτυχώς που εφόσον το κλειδώσω με το power δεν ξεκλειδώνει μόνο του.

Σχετικά με την οθόνη δεν μπορώ να διακρίνω κάποια γραμμή η κάτι άλλο.

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε φιλε τι με εκανες να ψάξω, πόνεσαν τα μάτια μου!!!!

Οντως σαν κατι να βλέπω,τι ματι έχεις;

Σιγα το θέμα ουτε που φαίνονται ρε αδελφέ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι που χρησιμοποιώ και εφαρμόζει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ είναι της Shield από eBay. Από Αγγλία σε 4-5 μέρες είναι εδώ. Ποιοτικοτατο.
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Το smart lock δεν το έχω ενεργοποιημένο,πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί το δακτυλικό που ούτε αυτό έχω ενεργοποιήσει,δεν έχω βάλει κάποιο κλείδωμα.Τις τελευταίες ώρες δεν το είχε κάνει,όμως μόλις τώρα άνοιξα και έκλεισα την οθόνη με το power 4-5 φορές και την 1 φορά ξεκλείδωσε μόνο του την οθόνη μετά απο κάπου 10".

Αλλες φορές το κάνει πιο γρήγορα,σε 1-3".

Μόνο την αναστολή λειτουργίας έχω ενεργοποιήσει στην προβολή,για να κλείνει η οθόνη μετά απο 1 λεπτό αδράνειας.

Σαν να διαβάζει το γυροσκόπιο κίνηση στο κινητό επειδή το κρατάω και θεωρεί σωστό να μην με κουράζει ξεκλειδώνοντας την οθόνη.

Τουλάχιστον ευτυχώς που εφόσον το κλειδώσω με το power δεν ξεκλειδώνει μόνο του.

Σχετικά με την οθόνη δεν μπορώ να διακρίνω κάποια γραμμή η κάτι άλλο.

 

Ο εντοπισμός on body στο smart Lock είναι απενεργοποιημένος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...