Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω το δεύτερο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πρώτο δεν το έχω δοκιμάσει. Tα αποφεύγω αυτού του είδους τα tempered. Θα το δοκίμαζα όμως μόνο και μόνο επειδή είναι nillkin.:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει ένα αντίστοιχο κ η imak πιστεύω ότι θα κολλάει παντού αφού το mix2 δεν έχει κυρτά στις ακριες. Δεν θα είναι όπως τα πλαστικά τα γνωστά full. Πάντως με ένα τέτοιο έχεις λιγότερες επιλογές σε θήκες αφού κάποιες τα σηκώνουν. Άρα σίγουρα θα είναι καλό αλλά προσοχή ίσως δεν θα κάνει με όλες τις θήκες.Για εμένα το κλασικό τζαμί της nillkin είναι κορυφή και σε συνδυασμό με μια θήκη με χείλος στο γύρω γύρω δηλαδή να βγαίνει λίγο πάνω από την οθόνη νομίζω είσαι παραπάνω από κομπλέ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τις τελευταίες μέρες προσπαθεί να κατεβάσει ενημερώσεις εφαρμογών από το κατάστημα εφαρμογών της xiaomi (apps) και μου βγάζει σφάλμα λήψης. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και επανεκκίνηση και το πρόβλημα παραμένει. Το ίδιο πρόβλημα μου εμφάνισε και όταν πήγα να κατεβάσω ένα θέμα αλλά με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής των θεμάτων λύθηκε.

Έχετε να προτείνετε καμιά άλλη ιδέα; Ευχαριστώ.

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Τις τελευταίες μέρες προσπαθεί να κατεβάσει ενημερώσεις εφαρμογών από το κατάστημα εφαρμογών της xiaomi (apps) και μου βγάζει σφάλμα λήψης. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και επανεκκίνηση και το πρόβλημα παραμένει. Το ίδιο πρόβλημα μου εμφάνισε και όταν πήγα να κατεβάσω ένα θέμα αλλά με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής των θεμάτων λύθηκε.

Έχετε να προτείνετε καμιά άλλη ιδέα; Ευχαριστώ.

Για περιοχή έχεις επιλέξει Ελλάδα?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για περιοχή έχεις επιλέξει Ελλάδα?

Έχω επιλέξει Ελβετία για να δουλεύουν και τα θέματα. Το γύρισα και σε Ελλάδα αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει Ελβετία για να δουλεύουν και τα θέματα. Το γύρισα και σε Ελλάδα αλλά το πρόβλημα παραμένει.
Δοκίμασε Ινδία να δεις.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει Ρωσία που δεν αλλάζει και η ώρα και θέματα, καιρός δουλεύουν κομπλέ

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επιρεάζει κάπου αλλού η αλλαγή χώρας εκτός από την ώρα; Πχ μήπως αλλάζουν τα αποτελέσματα αναζητήσης στην Google, στο GPS, ή σε κάποιες προτάσεις;

Ευχαριστώ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Ινδία να δεις.

Το δοκίμασα και ενημέρωσε τις περισσότερες εφαρμογές επιτυχώς.

Θα επανέλθω αν παρατηρήσω κάτι περίεργο.

Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το mi mix 2 υποστήριζει wireless charger? Το mi mix 2s ξέρω ότι έχει σίγουρα!

 

Όχι φίλε μου. Το λέω γιατί βάσει της ανακοίνωσης για το mi mix 2s είναι το πρώτο με κεραμική πλάτη που υποστηρίζει wireless charge.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το mi mix 2 υποστήριζει wireless charger? Το mi mix 2s ξέρω ότι έχει σίγουρα!
Δεν υποστηρίζει το mix2 wireless charging
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε αναβάθμιση και κατεβαίνει...

 

 

Update

Φαίνεται να έχει διορθωθεί η ταχύτητα του πληκτρολογίου σε φουλ σκρεεν

Και γενικά είναι ακόμα πιο σβέλτο!

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε αναβάθμιση και κατεβαίνει...

 

 

Update

Φαίνεται να έχει διορθωθεί η ταχύτητα του πληκτρολογίου σε φουλ σκρεεν

Και γενικά είναι ακόμα πιο σβέλτο!

 

Ποια rom φορας φιλε μου??

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φορας φιλε μου??

Global 9.6.1 πλέον..

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

official global?Ειναι η miui 10?

 

Όχι 10

https://drive.google.com/file/d/1hp5YoAaW3fHwOkevFcZCPLN5bvOWGp4z/view?usp=drivesdk

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με την 9.5.8 δεν μου ήρθε ακόμα κάποιο update.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας με το καινούργιο update. Το έχει δει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και μενα μου ηρθε πριν λιγο πρωτες παρατηρησεις κατι μικροαλλαγες στο μενου επαναφορα των θεματων αλλα μονο οτι εχεις κατεβασει και καλητερη αναγνωριση στον καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και μενα μου ηρθε πριν λιγο πρωτες παρατηρησεις κατι μικροαλλαγες στο μενου επαναφορα των θεματων αλλα μονο οτι εχεις κατεβασει και καλητερη αναγνωριση στον καιρο.
Global stable έχεις?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με global dev που τρέχω εγώ, ακόμα δεν έχω δει αναβάθμιση σε miui 10, η οποία ξεκίνησε να μοιράζεται από χθες απ όσο διάβασα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...