Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα ήρθε σα αναβάθμιση. Το μόνο που έκανα στο τηλέφωνο ήταν να ξεκλειδώσω το bootloader γιατί αν συμβεί κάτι είναι πιο εύκολη η επαναφορά του τηλεφώνου. Ίσως να βοήθησε ότι δε είχα (ούτε έχω) τη Ελλάδα σα χώρα... Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ευρωπαϊκή αποθήκη Γερμανίας με 2 χρόνια εγγύηση σε ιδιόκτητα επισκευαστικά.

Το μαγαζί είναι πάρα πολύ αξιόπιστο

με το κουπόνι IL8VYU9F στα 368,99 + 5,53 UPS παράδοση στο σπίτι σας , η έκδοση 128GB

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi-mix-2-599-inch-6gb-128gb-120mp-qualcomm-snapdragon-835-octa-core-android-71-os-4g-lte-smartphone-type-c-blac-479.html?utm_source=John#/26-storage_capacity-128gb

Link to comment
Share on other sites

Την EU έβαλα εγώ. Για καθημερινή χρήση είναι οκ. Δεν βλέπω κάποιο σοβαρό κόλλημα.

Έχει αλλάξει λίγο νομίζω και η γραμματοσειρά. Ελάχιστα πιο bold μου φαίνονται τα γράμματα

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε βάλει τη MIUI 10 εννοείτε τη beta που δίνει η Xiaomi? Είσαστε γραμμένοι σαν beta testers ή τη βρήκατε κάπου?

 

Γενικά για καθημερινή χρήση είναι εντάξει? Εχετε δοκιμάσει από xiaomi-eu κάποια?

Εγώ την έβαλα χειροκίνητα, έκανα και root για να περάσω gcam, αλλά ισχύουν τα παραπάνω καλύτερη η στοκ κάμερα, καλύτερο καλιμπραρισμα της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό για πληρωμή αντί για κάρτα; πιστωτική χρεωστική η προπληρωμένη.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε βάλει τη MIUI 10 εννοείτε τη beta που δίνει η Xiaomi? Είσαστε γραμμένοι σαν beta testers ή τη βρήκατε κάπου?

 

Γενικά για καθημερινή χρήση είναι εντάξει? Εχετε δοκιμάσει από xiaomi-eu κάποια?

Την miui 10 την βρήκα εδώ που είναι το επίσημο forum της xiaomi.

http://en.miui.com/thread-3016964-1-1.html (Αν απαγορεύεται το link παρακαλώ να τροποποιηθεί).

 

Την πέρασα κι εγώ σήμερα και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ιδιαίτερα θετικές.

Να ναι καλά οι συμφορουμίτες που με συμβούλεψαν να την περάσω.

Το μόνο που με ξενερώνει είναι η γραμματοσειρά που δεν δείχνει σωστά τα ελληνικά σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. gmail).

Μήπως έχετε υπόψιν κάποια γραμματοσειρά που να είναι συμβατή με τα ελληνικά;

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Την miui 10 την βρήκα εδώ που είναι το επίσημο forum της xiaomi.

http://en.miui.com/thread-3016964-1-1.html (Αν απαγορεύεται το link παρακαλώ να τροποποιηθεί).

 

Την πέρασα κι εγώ σήμερα και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ιδιαίτερα θετικές.

Να ναι καλά οι συμφορουμίτες που με συμβούλεψαν να την περάσω.

Το μόνο που με ξενερώνει είναι η γραμματοσειρά που δεν δείχνει σωστά τα ελληνικά σε κάποιες εφαρμογές (π.χ. gmail).

Μήπως έχετε υπόψιν κάποια γραμματοσειρά που να είναι συμβατή με τα ελληνικά;

Global beta έχεις τώρα?Για τσέκαρε στον updater αν έχεις αναβάθμιση...
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Global beta έχεις τώρα?Για τσέκαρε στον updater αν έχεις αναβάθμιση...

Με κούφανες.

Κοίταξα πριν 1 ώρα και δεν μου είχε έρθει τίποτα. Τσεκαρω τώρα και όντως εμφάνισε αναβάθμιση.

Την περνάω επιτόπου.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε φτιάξει η γραμματοσειρά με το update πες μου αν θες να σου στείλω μια που δουλεύει με ελληνικά.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν δε φτιάξει η γραμματοσειρά με το update πες μου αν θες να σου στείλω μια που δουλεύει με ελληνικά.

Δυστυχώς δεν έφτιαξε. Αν μπορείς στείλε μου. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε φτιάξει η γραμματοσειρά με το update πες μου αν θες να σου στείλω μια που δουλεύει με ελληνικά.

 

Αν θέλεις στείλε μου και μένα και πες μου περιληπτικά ή δώσε μου link πως θα την εγκαταστήσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το mi a1 4/64 και σκέφτομαι να το αλλάξω με το mi mix 2 6/64 έλεγα να το πάρω από banggood αλλά η διαφορά σε σχεση με την Ελλάδα είναι 30€ οπότε θα το πάρω από εδώ υπάρχει κάτι που να σας ενοχλεί στη καθημερινή χρήση λόγο σχήματος ή miui η αλήθεια είναι ότι το android one με έχει βολεψει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το mi a1 4/64 και σκέφτομαι να το αλλάξω με το mi mix 2 6/64 έλεγα να το πάρω από banggood αλλά η διαφορά σε σχεση με την Ελλάδα είναι 30€ οπότε θα το πάρω από εδώ υπάρχει κάτι που να σας ενοχλεί στη καθημερινή χρήση λόγο σχήματος ή miui η αλήθεια είναι ότι το android one με έχει βολεψει.

Κατά την γνώμη μου το κινητό είναι εξαιρετικό σε όλα, με εξαίρεση τις φωτογραφίες στις οποίες ειναι αξιοπρεπές.

Το μέγεθος του είναι ιδιαίτερα βολικό για 6 ιντσο και σε συνδυασμό με τα ελάχιστα περιθώρια δημιουργούν ένα μοναδικό αισθητικό αποτέλεσμα.

Όσον αφορά το λογισμικό το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ πριν το αγοράσω, ως φανατικός υποστηρικτής του stock android.

Ωστόσο μετά από λίγο καιρό προσαρμογής μπορώ να πω ότι συμπαθώ εξίσου το miui δεδομένων των πολλών επιλογών παραμετροποίησης που διαθέτει καθώς και των καινοτομιών του (π.χ. αντικατάσταση των κουμπιών με gestures).

Τέλος σε περίπτωση που δεν σου αρέσει το miui μπορείς πολύ εύκολα να περάσεις μια custom rom, καθώς υποστηρίζεται αρκετά καλά από την κοινότητα.

Αυτά από μένα.

Edited by sarov
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχετικά νέος κατοχος του mix και μπερδεύομαι λίγο. Έχω την 9.6.1. το miui 10 γιατί έχει 8.χ.χ; Η αναβάθμιση είναι για όλα τα μοντέλα; Έχω την official global rom.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση σχετικά με το φλας. Είδα ότι όταν βάζω φλας το χρώμα του είναι κίτρινο και βγαίνουν θερμές οι φωτό. Όταν αραβ όμως φακός εκτός φωτογραφικής , το led είναι άσπρο.

Ξέρετε τι παίζει σχετικά με το dual tone flash που εχουμε, και αν υπάρχει επιλογή?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχετικά νέος κατοχος του mix και μπερδεύομαι λίγο. Έχω την 9.6.1. το miui 10 γιατί έχει 8.χ.χ; Η αναβάθμιση είναι για όλα τα μοντέλα; Έχω την official global rom.
Η άλλη είναι beta εβδομαδιαία, μπορεί να έχει bugs κλπ αν θες να την κατεβάσεις θα πρέπει να την βάλεις χειροκίνητα στο κινητό σε κάποιο φάκελο μετά να κάνεις αναζήτηση από τον updater και θα κάνεις εγκατάσταση, αλλά θα πρέπει μετά να στήσεις το κινητό από την αρχή καθώς θα γίνει επαναφορά δεδομένων.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,εχει περασει κάνεις κάποια custom rom να μου πει εντυπώσεις.

 

omnirom , όπως ακριβώς την φανταζόμουν απλά κορυφαία!

https://forum.xda-developers.com/mi-mix-2/development/rom-omnirom-8-1-t3758057

Edited by yiwrgos
Link to comment
Share on other sites

omnirom , όπως ακριβώς την φανταζόμουν απλά κορυφαία!

https://forum.xda-developers.com/mi-mix-2/development/rom-omnirom-8-1-t3758057

Από αυτονομία τι λέει;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου το κινητό είναι εξαιρετικό σε όλα, με εξαίρεση τις φωτογραφίες στις οποίες ειναι αξιοπρεπές.

Το μέγεθος του είναι ιδιαίτερα βολικό για 6 ιντσο και σε συνδυασμό με τα ελάχιστα περιθώρια δημιουργούν ένα μοναδικό αισθητικό αποτέλεσμα.

Όσον αφορά το λογισμικό το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ πριν το αγοράσω, ως φανατικός υποστηρικτής του stock android.

Ωστόσο μετά από λίγο καιρό προσαρμογής μπορώ να πω ότι συμπαθώ εξίσου το miui δεδομένων των πολλών επιλογών παραμετροποίησης που διαθέτει καθώς και των καινοτομιών του (π.χ. αντικατάσταση των κουμπιών με gestures).

Τέλος σε περίπτωση που δεν σου αρέσει το miui μπορείς πολύ εύκολα να περάσεις μια custom rom, καθώς υποστηρίζεται αρκετά καλά από την κοινότητα.

Αυτά από μένα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση το παρήγγειλα σήμερα και αναμένω.

Link to comment
Share on other sites

Με την 8.7.5 σχεδόν καμία ειδοποίηση δεν ακούγεται, εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις κανονικά αλλά χωρίς ήχο.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως βελτιώθηκε αρκετά η μπαταρία3d3eae4fb80eec5d99d6a8ac7f29b0d3.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...