Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Global stable έχεις?

Ναι Global stable και σε αλλα σαντ που διαβασα αλλες χωρες την πηραν αλλες οχι .

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με global dev που τρέχω εγώ, ακόμα δεν έχω δει αναβάθμιση σε miui 10, η οποία ξεκίνησε να μοιράζεται από χθες απ όσο διάβασα

Και γω αποτι διαβασα βγηκε στην κινα και 9.6.2.0 μαλλον προετοιμαζει για την 10 ίδωμεν!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι Global stable και σε αλλα σαντ που διαβασα αλλες χωρες την πηραν αλλες οχι .

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω αποτι διαβασα βγηκε στην κινα και 9.6.2.0 μαλλον προετοιμαζει για την 10 ίδωμεν!!!

Ενεργοποιησαν τα θέματα ξανά στην Global stable ή δεν κατάλαβα καλά?

 

Η miui10(Global Dev) ξεκίνησε από την Πέμπτη να δίνεται σε όσους είναι beta testers. Λογικά θα δοθεί σύντομα σε όλους.

Η Global stable λογικά θα αργήσει ακόμη.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το μενου θεματα και εχει μεσα οτι εχω κατεβασει απο χωρες (ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΙΝΔΙΑ0 δεν μου βγαζει ομως τις επιλογες να βρω αλλο θεμα οπως σαυτες τις χωρες.

Μου ξαναενεργοποιησε τον καιρο απο την αρχη και τωρα κανει πιο σωστες ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα την 9.5.8 global stable. Δεν μου έχει βγάλει update. Έχει κάποιο λινκ να κατεβάσω την ρομ να κανω το update χειροκίνητα?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο official η τελευταία που έχει είναι η 9.5.8.0 http://en.miui.com/getrom.php?r=334&m=yes&app=false

(Ανοίξτε το λινκ σε Mobile site)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εμενα παντος την πηρε την αναβαθμηση και βλεπω οτι υπαρχει θεμα παγκοσμίως για την συγκεκριμένη rom http://en.miui.com/thread-2886781-1-1.html
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εμενα παντος την πηρε την αναβαθμηση και βλεπω οτι υπαρχει θεμα παγκοσμίως για την συγκεκριμένη rom http://en.miui.com/thread-2886781-1-1.html

Τωρα διαβασα οτι την αποσυρανε http://en.miui.com/thread-2905216-1-1.html τι γινεται ? Οσοι την εβαλαν τι θα γινει ? θα δουμε παντος εγω δεν εχω σε κατι προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα σήμερα . Δε την πέρασα ακόμα. Όσοι την περασατε έχετε καποιο θέμα?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε λίγο θα την περάσω.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πέρασα τελικά και πάει μια χαρά. Κανένα πρόβλημα .

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,εχει δοκιμασει κανεις καμια αλλη ρομ εκτος miui και να πει εντυπωσεις?βλεπω καποιες(Lineage os.Ressurection remix κ.λ.π)

Κανεις ρε παιδια?ολοι με miui?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα το πρωι.Μια χαρα μου φαινεται αν κ το app για τα θεματα δεν υπαρχει δεν μπορω να κατεβασω παλι θεματα αν δεν αλλαξω πρωτα την τοποθεσια,μονο στις ρυθμισεις μου εβγαλε τα θεματα
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει με των 9.6.1 εγώ την έκανα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά πάει με την 9.6.1 εγώ την έκανα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω την περασα το πρωι.Μια χαρα μου φαινεται αν κ το app για τα θεματα δεν υπαρχει δεν μπορω να κατεβασω παλι θεματα αν δεν αλλαξω πρωτα την τοποθεσια,μονο στις ρυθμισεις μου εβγαλε τα θεματα
Ούτε εγώ βρίσκω θέματα μόνο ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εχουν κατεβασει λογω συντηρησης εδω κ μια εβδομαδα... Καποιος πρεπει να σου δωσει το λινκ να την κατεβασεις...

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ρε παιδιά η σελίδα με τις rom official ????

 

Στην προηγούμενη σελίδα έχω βαλει λινκ με τις download rom που ανοίγει ομως απο κινητό (mobile site)

 

Edit: Βλέπω έχουν προσθέσει και την 9.6.1.0

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια?ολοι με miui?
Ο μόνος τρόπος να το διαπιστώσεις είναι να δοκιμάσεις ο ίδιος , αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι οι περισσότερες είναι μια χαρά για καθημερινή χρήση όλες όμως έχουν τα bugακια τους μικρά ή μεγάλα ,έχω δοκιμάσει τις περισσότερες σε redmi 5 plus όχι όμως σε mi mix γιατί μόλις το πήρα και θέλω να το χαρώ λίγο σε στοκ

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια?ολοι με miui?

Δοκίμασα πριν λίγες μέρες την Official Lineage 15.1 και την έβγαλα μετά από λίγες ώρες καθώς δεν μου φαινόταν ιδιαίτερα smooth σε όποια ενέργεια κι αν έκανα. Για την ακρίβεια ήταν σαν να έχανε συνεχώς fps.

Βέβαια δεν ξέρω αν έτυχε μόνο σε μένα ή έχουν κι άλλα παιδιά τέτοια θέματα.

Από ότι διαβάζω με κάθε αναβάθμιση της Lineage διορθώνονται όλο και περισσότερα σφάλματα, οπότε ευελπιστώ σύντομα να τελοιποιηθεί.

Όσον αφορά την miui πέρασα κι εγώ την αναβάθμιση και μέχρι στιγμής όλα καλά.

Μεγάλο συν αισθητικά η νέα οθόνη κλειδώματος που θυμίζει Aosp.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να το διαπιστώσεις είναι να δοκιμάσεις ο ίδιος , αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι οι περισσότερες είναι μια χαρά για καθημερινή χρήση όλες όμως έχουν τα bugακια τους μικρά ή μεγάλα ,έχω δοκιμάσει τις περισσότερες σε redmi 5 plus όχι όμως σε mi mix γιατί μόλις το πήρα και θέλω να το χαρώ λίγο σε στοκ

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασα πριν λίγες μέρες την Official Lineage 15.1 και την έβγαλα μετά από λίγες ώρες καθώς δεν μου φαινόταν ιδιαίτερα smooth σε όποια ενέργεια κι αν έκανα. Για την ακρίβεια ήταν σαν να έχανε συνεχώς fps.

Βέβαια δεν ξέρω αν έτυχε μόνο σε μένα ή έχουν κι άλλα παιδιά τέτοια θέματα.

Από ότι διαβάζω με κάθε αναβάθμιση της Lineage διορθώνονται όλο και περισσότερα σφάλματα, οπότε ευελπιστώ σύντομα να τελοιποιηθεί.

Όσον αφορά την miui πέρασα κι εγώ την αναβάθμιση και μέχρι στιγμής όλα καλά.

Μεγάλο συν αισθητικά η νέα οθόνη κλειδώματος που θυμίζει Aosp.

Ευχαριστω πολυ παιδια,λεω να δοκιμαζα κι εγω καποια στιγμη,σιγουρα απο βιντεακια που βλεπω.δειχνουν πιο φτωχες σε παραμετροποιηση σε σχεση με miui ,εγω ειμαι με 9.5.6 eu multi και ειμαι ευχαριστημενος κυριως με μπαταρια.Αλλα τρωγομαι για σκαλισματα.Αν τεσταρω καποια,θα ενημερωσω κι εγω με εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου φαίνεται ή έχει βελτιωθεί πολύ η κατανάλωση της μπαταρίας μετα το τελευταίο update? Από το πρωί με ίδια χρήση και έχει καταναλώσει μόνο 15% ενώ πρίν την αναβάθμιση είχε φάει 30-40%.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λειτουργεί το face unlock σε 8.6.14 beta (Miui 10).

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...