Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραπάνω βγάζει, γύρω στις 5,5 με νορμαλ χρήση. Στο iPhone μέχρι το iOS 11 από καταλαβαίνω πλέον, στις 6ωρες χρήσης, οι 5 ήταν Screen on time με βάση αυτά που βλέπω στο iOS 12. Εχω δει αρκετά X με 7+ ώρες χρήσης

Τώρα στο βίντεο του MKbhd έχει χρησιμοποιήσει 25 λεπτά κάμερα και λίγο Asphault, λίγο πείραγμα παραπάνω από αυτόν, ε καλά είναι πιστεύω.

Έτσι κι αλλιώς είναι πιο κάτω το X από το 8 plus σε μπαταρία σε οποιοδήποτε τεστ έχω δει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Don't worry, τα εχω 1.5 χρονο και η μπαταρια τους ειναι super και φυσικα κανω αυτο που λες.

 

Οκ ευχαριστώ αν και την ίδια άποψη έχω χωρίς να τα έχω χρησιμοποιήσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα της συσκευής , στο review του XS max ο MKBHD λέει πως στο IOS 12 μπήκε πρώτη φορά μέτρηση sot , και στο 12:00 λεπτό δείχνει πως με την δική του χρήση βρίσκεται στις 4:30 ώρες.

Είναι όντως τόσο μέτρια η αυτονομία του Χ ή λόγω μικρότερης οθόνης είναι καλύτερα τα πράγματα;

 

 

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

 

Με βαση τα νουμερα που ανακοινωθηκαν η μπαταρια του max ειναι κατι λιγοτερο απο 3200mah.

Αλλα και παλι οσο energy efficient τσιπακι και να φοραει δεν μπορει να κανει θαυματα σε οθονη 6.5 ιντσων υψηλης αναλυσης.

 

Εκει την παταγε και η ιδια η Samsung στα κινητα της.

 

Σου βαζει μια οθοναρα με αναλυση πανω απο 1440p η οποια ειναι δωρο αδωρο αν δεν υπαρχει απο πισω μεγαλη μπαταρια,γιαυτο και οι περισσοτεροι γυριζαν την αναλυση σε 720 και 1080p για να εχουν μεγαλυτερη μπαταρια.

Αυτο αλλαξε τωρα με το note 9 που του εβαλαν μεγαλη μπαταρια αλλα και παλι δεν φτανει τα επιπεδα αλλων κινητων με 1080p αναλυση.

 

Η Apple πολυ καλα κανει και δεν ανεβαζει τραγικα την αναλυση(και στα προηγουμενα Plus μοντελα)αλλα το κακο που κανει μια ζωη ειναι που βαζει μπαταριες παρα πολυ μικρες για τα χρηματα που πληρωνουμε εδω και χρονια.

 

Προσωπικα με ενδιαφερει το XR σαν μοντελο πιο πολυ γιατι με τα χρηματα που γλυτωνω απο το XS μπορω να τσιμπησω μαζι και τα Airpods μαζι με θηκη/tempered glass και ας χασω 1 gb ram.

Η αναλυση οθονης που εβαλαν στο XR και το χαμηλο ppi για τα χρηματα που ζηταει ειναι αντικειμενικα απαραδεκτα και καλα κανει ο κοσμος που κραζει,αρκει να μην προερχεται αυτο απο apple hater φυσικα.

Οπως καλα κανουν και κραζουν που δεν σου βαζει μεσα στο κουτι η εταιρεια ταχυφορτιστη και πλεον ουτε καν το dongle.

 

Αναφερθηκε αυτο και περυσι με το Iphone X και η εταιρεια τα εγραψε ολα εκει που ξερει.

Το λιγοτερο απαραδεκτη η συμπεριφορα της εταρειας προς εμας τους καταναλωτες.

Link to comment
Share on other sites

Με βαση τα νουμερα που ανακοινωθηκαν η μπαταρια του max ειναι κατι λιγοτερο απο 3200mah.

Αλλα και παλι οσο energy efficient τσιπακι και να φοραει δεν μπορει να κανει θαυματα σε οθονη 6.5 ιντσων υψηλης αναλυσης.

 

Εκει την παταγε και η ιδια η Samsung στα κινητα της.

 

Σου βαζει μια οθοναρα με αναλυση πανω απο 1440p η οποια ειναι δωρο αδωρο αν δεν υπαρχει απο πισω μεγαλη μπαταρια,γιαυτο και οι περισσοτεροι γυριζαν την αναλυση σε 720 και 1080p για να εχουν μεγαλυτερη μπαταρια.

Αυτο αλλαξε τωρα με το note 9 που του εβαλαν μεγαλη μπαταρια αλλα και παλι δεν φτανει τα επιπεδα αλλων κινητων με 1080p αναλυση.

 

Η Apple πολυ καλα κανει και δεν ανεβαζει τραγικα την αναλυση(και στα προηγουμενα Plus μοντελα)αλλα το κακο που κανει μια ζωη ειναι που βαζει μπαταριες παρα πολυ μικρες για τα χρηματα που πληρωνουμε εδω και χρονια.

 

Προσωπικα με ενδιαφερει το XR σαν μοντελο πιο πολυ γιατι με τα χρηματα που γλυτωνω απο το XS μπορω να τσιμπησω μαζι και τα Airpods μαζι με θηκη/tempered glass και ας χασω 1 gb ram.

Η αναλυση οθονης που εβαλαν στο XR και το χαμηλο ppi για τα χρηματα που ζηταει ειναι αντικειμενικα απαραδεκτα και καλα κανει ο κοσμος που κραζει,αρκει να μην προερχεται αυτο απο apple hater φυσικα.

Οπως καλα κανουν και κραζουν που δεν σου βαζει μεσα στο κουτι η εταιρεια ταχυφορτιστη και πλεον ουτε καν το dongle.

 

Αναφερθηκε αυτο και περυσι με το Iphone X και η εταιρεια τα εγραψε ολα εκει που ξερει.

Το λιγοτερο απαραδεκτη η συμπεριφορα της εταρειας προς εμας τους καταναλωτες.

Πολύ ωραία και ψύχραιμη ανάλυση!

Σε ευχαριστώ!

 

Κάτι παρόμοιο λέει ο everythingApplePro εδώ και νομίζω έχει απόλυτο δίκιο!

 

 

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως οι τιμες στην Ελλαδα πονανε,πονανε πολυ.

 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/356/Apple/f/806740/2018.html?keyphrase=iphone&order_by=pricevat&order_dir=asc

 

Οσο και να θελω το XS Max(με βολευουν και τα 64gb χωρου)δυστηχως η τιμη του ειναι κυριολεκτικα απλησιαστη.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Α και ενα αλλο πραγμα που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι περαν της αρχικης τιμης του Max,αν σου σπασει η πισω πλατη(κινητο απο γυαλι γαρ)η επισκευη ζηταει οσο ενα Iphone 8 καινουργιο,δηλαδη 600δολλαρια

 

https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing

 

Το iphone xr για αγνωστο λογο απουσιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Α και ενα αλλο πραγμα που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι περαν της αρχικης τιμης του Max,αν σου σπασει η πισω πλατη(κινητο απο γυαλι γαρ)η επισκευη ζηταει οσο ενα Iphone 8 καινουργιο,δηλαδη 600δολλαρια

 

https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing

 

Το iphone xr για αγνωστο λογο απουσιαζει.

 

H τιμή που γράφεις είναι για αντικατάσταση με refurbished συσκευή

Αυτό εννοούν με το ''οther damage''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Α και ενα αλλο πραγμα που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι περαν της αρχικης τιμης του Max,αν σου σπασει η πισω πλατη(κινητο απο γυαλι γαρ)η επισκευη ζηταει οσο ενα Iphone 8 καινουργιο,δηλαδη 600δολλαρια

 

https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing

 

Το iphone xr για αγνωστο λογο απουσιαζει.

 

 

Δεν επιδιορθώνονται. Νομίζω πως η οθόνη είναι κολλημένη επάνω στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιδιορθώνονται. Νομίζω πως η οθόνη είναι κολλημένη επάνω στη μπαταρία.

 

Ναι ειναι ιδια περιπτωση με το X .

βρε παιδιά γιατί γράφετε ότι να ναι

διαβάζει κόσμος εδώ

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά γιατί γράφετε ότι να ναι

διαβάζει κόσμος εδώ

 

Υπαρχουν video απο τον γνωστο Jerryrig που ανοιγει το κινητο και εξηγει που οφειλεται το υψηλο κοστος επισκευης(απο πλευρας κατασκευης του πισω μερους του κινητου σε σχεση με αλλων εταιρειων).

Εγω στην πλατη του κινητου αναφερθηκα εξ αρχης και οχι στην οθονη,αρα συγνωμη αν εγινε μπερδεμα στις παραπανω απαντησεις.

 

Περαν τουτου ο κοσμος που λες οτι διαβαζει το μονο που τον ενδιαφερει κυριως σε αυτη την περιπτωση ειναι ποσα θα χρειαστει να πληρωσει αν του σπασει η πλατη,κατι που το αναφεραμε πιο πισω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας τι φορτιστη υποστιριζει γ γρηγορη φορτιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στα προηγουμενα iphone αυτον του ipad αν δεν κανω λαθος ή φυσικα αυτος που πωλειται ξεχωριστα απο την εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..σκέφτομαι να μπω και εγώ στην παρέα σας όπου να είναι και θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες...αρχικά για την γρήγορη φόρτιση, καθώς την χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο που έχω τώρα αρκετά συχνά,αν έχεις τον φορτιστή υπάρχει ρυθμίσει που διαλέγεις αν θες να είναι γρήγορη ή αργή ή ανάλογα τι θες βάζεις και τον κατάλληλο φορτιστή;Και 2ον στην αργή φόρτιση πόση ώρα κάνει το τηλέφωνο να φόρτιση αν είναι γύρω στο 20-30% μέχρι το 100%;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..σκέφτομαι να μπω και εγώ στην παρέα σας όπου να είναι και θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες...αρχικά για την γρήγορη φόρτιση, καθώς την χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο που έχω τώρα αρκετά συχνά,αν έχεις τον φορτιστή υπάρχει ρυθμίσει που διαλέγεις αν θες να είναι γρήγορη ή αργή ή ανάλογα τι θες βάζεις και τον κατάλληλο φορτιστή;Και 2ον στην αργή φόρτιση πόση ώρα κάνει το τηλέφωνο να φόρτιση αν είναι γύρω στο 20-30% μέχρι το 100%;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 ώρες περίπου κάνει από το 20-100%

Ταχεία φόρτιση δεν έχει επιλογή. Η βάζεις τον γρήγορο φορτιστή η τον απλό

Όσο το είχα εγώ δεν βρήκα κιόλας κάποια επιλογή όπως πχ στα Samsung που με τον ίδιο φορτιστή κανείς εσυ τις επιλογές σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν έχεις ταχύ φορτιστή δεν υπάρχει λόγος να φορτίζεις αργά την συσκευή

Οι μπαταρίες αντέχουν και έτσι κι αλλιώς θα χαλάσουν σε 2 χρόνια οποτε γιατί να περιμένεις άδικα να φορτίσει παραπάνω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από μένα. Σύντομα θα ανήκω και εγώ στην παρέα σας αφού παρήγγειλα ήδη το iPhone Xs Max 64GB σε άσπρο χρώμα.

Είμαι εδώ και 1 χρόνο+ με το Samsung galaxy S8+ με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά ήθελα μια αλλαγή κινητού. Το iPhone X μου άρεσε απ την πρώτη στιγμή που βγήκε απλά ήθελα πιο μεγάλη οθόνη. Παρόλο που είμαι χρόνια χρήστης android κατά κύριο λόγο, επέλεξα iPhone γιατί τον τελευταίο μήνα είχα στα χέρια μου ένα Χ. Ταυτόχρονα χρησιμοποιούσα και το galaxy S8+. Και έχω να πω πως παρόλο που στο παρελθόν έκραξα το iPhone από μια μικρή σχετικά εμπειρία που είχα, αυτή την φορά με κέρδισε. Και παρόλο επίσης που δούλεψα και για 1 εβδομάδα περίπου το Note 9, για να καταλήξω πιο να αγοράσω μεταξύ των 2, note 9 ή Xs Max, παρήγγειλα τελικά το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και από μένα. Σύντομα θα ανήκω και εγώ στην παρέα σας αφού παρήγγειλα ήδη το iPhone Xs Max 64GB σε άσπρο χρώμα.

Είμαι εδώ και 1 χρόνο+ με το Samsung galaxy S8+ με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά ήθελα μια αλλαγή κινητού. Το iPhone X μου άρεσε απ την πρώτη στιγμή που βγήκε απλά ήθελα πιο μεγάλη οθόνη. Παρόλο που είμαι χρόνια χρήστης android κατά κύριο λόγο, επέλεξα iPhone γιατί τον τελευταίο μήνα είχα στα χέρια μου ένα Χ. Ταυτόχρονα χρησιμοποιούσα και το galaxy S8+. Και έχω να πω πως παρόλο που στο παρελθόν έκραξα το iPhone από μια μικρή σχετικά εμπειρία που είχα, αυτή την φορά με κέρδισε. Και παρόλο επίσης που δούλεψα και για 1 εβδομάδα περίπου το Note 9, για να καταλήξω πιο να αγοράσω μεταξύ των 2, note 9 ή Xs Max, παρήγγειλα τελικά το 2ο.

 

Θα μείνεις ευχαριστημένος

Έκανες καλή επιλογή αν και πολλά τα ευρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα μείνεις ευχαριστημένος

Έκανες καλή επιλογή αν και πολλά τα ευρα

 

Έχεις δίκιο φίλε Τάσο, έχουν ξεφύγει με τις τιμές των κινητών οι εταιρίες. Ειδικά Apple και Samsung! Είναι πολλά τα λεφτά, αλλά ρε συ δουλεύω "σαν το σκυλί" όλον τον χρόνο. Σχεδόν κάθε μέρα είμαι δουλειά-σπίτι, σπίτι-δουλεία! Έκοψα και το κάπνισμα, οπότε είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. :D

Σκέψου ότι για τα τσιγάρα μου μόνο, έδινα χαλαρά 1.500 ευρώ τον χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε Τάσο, έχουν ξεφύγει με τις τιμές των κινητών οι εταιρίες. Ειδικά Apple και Samsung! Είναι πολλά τα λεφτά, αλλά ρε συ δουλεύω "σαν το σκυλί" όλον τον χρόνο. Σχεδόν κάθε μέρα είμαι δουλειά-σπίτι, σπίτι-δουλεία! Έκοψα και το κάπνισμα, οπότε είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. :D

Σκέψου ότι για τα τσιγάρα μου μόνο, έδινα χαλαρά 1.500 ευρώ τον χρόνο!

 

Η Καλύτερη επιλογή από όλες είναι ότι έκοψες το κάπνισμα

Καλορίζικο το τηλεφωνάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, θα το ευχαριστηθείς σίγουρα!

 

Βάλε του και την προβλεπόμενη θήκη + tempered glass για προστασία και είσαι άρχοντας!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το χ .δεν μπορω να μεταφερω βιντεος και εικονες στο πισι χωρις error.δηλ μπαινω στο iphone dcm απ το πισι,παω να μεταφερω τα αρχεια φωτος,στο λαπτοπ,και στα μισα μου βγαζει.δεν ειπαρχει συνδεση με τη συσκευη κατι τετιο.Eχω δει στο google να ειπαρχουν χρηστες με παλιοτερα αιφον απο 5 που τους εκανε αυτο το πραγμα ,αλλα δεν εχω βρει μια σωστη λυση.

Αναβαθμισα το itunes στη καινουρια εκδοση,αλλα τα ιδια.τι μπορω να κανω,και ειπαρχει κανα καλο freeware app που να μεταφερει ολα τα αρχεια του αιφον στο πισι χωρις ομως να πληρωνεις δηλ ντεμο.και το θεμα εχει υπερφορτωσει τωρα το μηλο και δε μπορω να τραβαω βιντεος.γκρρ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το χ .δεν μπορω να μεταφερω βιντεος και εικονες στο πισι χωρις error.δηλ μπαινω στο iphone dcm απ το πισι,παω να μεταφερω τα αρχεια φωτος,στο λαπτοπ,και στα μισα μου βγαζει.δεν ειπαρχει συνδεση με τη συσκευη κατι τετιο.Eχω δει στο google να ειπαρχουν χρηστες με παλιοτερα αιφον απο 5 που τους εκανε αυτο το πραγμα ,αλλα δεν εχω βρει μια σωστη λυση.

Αναβαθμισα το itunes στη καινουρια εκδοση,αλλα τα ιδια.τι μπορω να κανω,και ειπαρχει κανα καλο freeware app που να μεταφερει ολα τα αρχεια του αιφον στο πισι χωρις ομως να πληρωνεις δηλ ντεμο.και το θεμα εχει υπερφορτωσει τωρα το μηλο και δε μπορω να τραβαω βιντεος.γκρρ

 

Κανείς αντιγραφή επικόλληση και σταματάει;

Δοκίμασες άλλο καλώδιο;

Άλλη θύρα;

Επανεκκίνηση;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανείς αντιγραφή επικόλληση και σταματάει;

Δοκίμασες άλλο καλώδιο;

Άλλη θύρα;

Επανεκκίνηση;

 

Το κινητό πρέπει να είναι ξεκλείδωτο δίχως κωδικό ή Face ID κατά τη διαδικασία μεταφοράς φωτογραφιών στον ηλεκτρονικό υπολογιστή ούτε να κλειδώσει και πρέπει να γίνει trust my computer.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα συμβαίνει το ακριβώς το ίδιο. Και στο Χ, και στο 7+ και στο 6S+. Αν είναι πολύ μεγάλο το αρχείο που πάει να μεταφέρει, σταματάει. Κατάφερα λίγα λίγα να τα μεταφέρω, αλλά σε συγκεκριμένα βίντεο που είναι μεγάλης διάρκειας, κολλάει...δεν υπάρχει λύση, δυστυχώς. Εγώ τα ανέβαζα cloud ένα-ένα, και τα κατέβαζα από εκεί στο laptop. Το πρόβλημα από όσο γνωρίζω ισχύει και σε mac και σε win!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...