Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Όταν βγάζω φωτογραφίες, μέρα ή νύχτα και η φωτό περιέχει κάποια εστία φωτός, λάμπα ή τον ήλιο, εμφανίζεται και η αντανάκλαση στη φωτό... είναι κάτι φυσιολογικό, ήήή

Θα σου φανεί αστείο αλλά δοκίμασε το .Παρε ένα πανάκι από γυαλιά ηλίου ή μυωπίας και καθάρισε καλά το τζαμί του φακού και ξαναπροσπάθησε να δεις αν συμβαίνει το ίδιο .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έψαξα λίγο στο ίντερνετ και είδα πως αυτοί οι επαναλαμβάνομενοι κωδικοί που ζητά είναι λόγω της κλειδοθήκης. Τους βγάζει κάθε φορά που γίνεται επανεκκίνηση στο σύστημα κι αυτό γιατί είναι άλλος πλέον ο κωδικός της κλειδοθήκης κι άλλος αυτός του administrator με τον οποίο μπαίνω στο Mac. Το θέμα είναι πως μπορώ να συγχρονίσω τους δύο κωδικούς ώστε να μη χρειάζεται κάθε φορά που ανοίγει τον υπολογιστή να βάζει τον παλιό κωδικό στη κλειδοθήκη που της ζητά για περίπου 6 με 7 φορές η να την απενεργοποιησω και εντελώς.

 

Επειδή πολλά πράγματα δεν γίνονται εξ αποστάσεως.Δεν υπάρχει καλύτερη βοήθεια από αυτό.Και εάν χρειαστώ κάτι πηγαίνω στο support

 

https://support.apple.com/kb/PH20094?locale=el_GR&viewlocale=el_GR

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά πράγματα δεν γίνονται εξ αποστάσεως.Δεν υπάρχει καλύτερη βοήθεια από αυτό.Και εάν χρειαστώ κάτι πηγαίνω στο support

 

https://support.apple.com/kb/PH20094?locale=el_GR&viewlocale=el_GR

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Θα το κάνω αργότερα και θα επανέλθω με νεότερα. Ευχαριστώ και πάλι

 

Update: Μετά από πολλές προσπάθειες καταχώρησης του κωδικού τελικά κατάφερα να το αλλάξω και να το συγχρονισω κι όταν τον έκανα επανεκκίνηση δεν έβγαλε ξανά αυτά τα μηνύματα . Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Edited by hayatEvo9

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Apple Watch series 3.... ανάμεικτα συναισθήματα (πρώην κάτοχος gear s3)

Μπορώ να απαντήσω φωνητικά σε μηνύματα με τη λειτουργία απαγόρευσης αλλά θα ήθελα να μπορούσα να γράφω και μήνυμα ... μόνο αγγλικά γράφει στη λειτουργία scrubble ...

Επίσης φτωχό σε προσόψεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με το iPhone το Apple Watch είναι μονόδρομος, 2η φορά το πήρα, και 3 φορές είχα frontier, gear sport ... καμμία σχέση, το Apple Watch έχει περιορισμούς, εγώ έχω και ένα garmin fenix 5 πάνω και ανάλογα χρησιμοποιώ ένα από τα 2 ή και τα 2 μαζί. Πάντως αν κράταγες το frontier δεν θα κέρδισες κάτι, παίζει καλά σε όλα τα Android και κυρίως σε Samsung αλλά η συμβατότητα με το μηλο είναι περιορισμένη !!
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με το iPhone το Apple Watch είναι μονόδρομος, 2η φορά το πήρα, και 3 φορές είχα frontier, gear sport ... καμμία σχέση, το Apple Watch έχει περιορισμούς, εγώ έχω και ένα garmin fenix 5 πάνω και ανάλογα χρησιμοποιώ ένα από τα 2 ή και τα 2 μαζί. Πάντως αν κράταγες το frontier δεν θα κέρδισες κάτι, παίζει καλά σε όλα τα Android και κυρίως σε Samsung αλλά η συμβατότητα με το μηλο είναι περιορισμένη !!

 

Ναι τώρα που το δουλεύω είναι άψογο....

θα μπορούσε και καλύτερο να είναι ....αλλά μαρεσει που οι εφαρμογές δουλεύουν <<ρολόι>> ιδιαίτερα οι ειδοποιήσεις είναι άψογες ..... η μέγιστη διαφορά είναι στο όταν γυρνάς τον καρπό διαβάζεις κατευθείαν , ενώ στο gear s έβλεπα μόνο μια πορτοκαλί βούλα και έπρεπε να πατήσω στο ρολόι να τη δω έτσι έχανα χρόνο ......

Link to comment
Share on other sites

Πριν το βάλω αγγελία, αν θέλει κάνεις γνήσιο καλώδιο από εδώ μέσα usb-c σε lightning για γρήγορη φόρτιση δυο μέτρα ας πει. Δοκιμασμενο ότι φορτίζει γρήγορα το κινητό. Το λέω αυτό γιατί αγόρασα και Καλά γνήσια από Σκρουτζ και ήταν μαϊμού με γνήσια συσκευασία..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Apple Watch series 3.... ανάμεικτα συναισθήματα (πρώην κάτοχος gear s3)

Μπορώ να απαντήσω φωνητικά σε μηνύματα με τη λειτουργία απαγόρευσης αλλά θα ήθελα να μπορούσα να γράφω και μήνυμα ... μόνο αγγλικά γράφει στη λειτουργία scrubble ...

Επίσης φτωχό σε προσόψεις

Όσον αφορά τα αγγλικά. Όταν θα σου έρθει μήνυμα, κράτα πατημένο το μικρόφωνο. Θα σου βγάλει μια υδρογειο. Επελεξε ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα αγγλικά. Όταν θα σου έρθει μήνυμα, κράτα πατημένο το μικρόφωνο. Θα σου βγάλει μια υδρογειο. Επελεξε ελληνικά

 

Το έκανα οκ.... βέβαια δουλεύει μόνο στο να Μιλάς όχι στο να γράφεις με το scribble

Αλλά κάθε φορά που θέλω να απαντήσω είναι default αγγλικά το μικρόφωνο ... πρέπει να πατάω την υδρόγειο να επιλέγω ελληνικά ...

Δεν μπορεί να αλλάξει αυτό ; Να γίνουν τα ελληνικά default

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό, πήγαινε Ρυθμίσεις-Γενικά-Πληκτρολόγιο-Γλώσσες Υπαγόρευσης...με ποιά σειρά τις βλέπεις εκεί;

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν το βάλω αγγελία, αν θέλει κάνεις γνήσιο καλώδιο από εδώ μέσα usb-c σε lightning για γρήγορη φόρτιση δυο μέτρα ας πει. Δοκιμασμενο ότι φορτίζει γρήγορα το κινητό. Το λέω αυτό γιατί αγόρασα και Καλά γνήσια από Σκρουτζ και ήταν μαϊμού με γνήσια συσκευασία..

 

How much? PM!

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό, πήγαινε Ρυθμίσεις-Γενικά-Πληκτρολόγιο-Γλώσσες Υπαγόρευσης...με ποιά σειρά τις βλέπεις εκεί;

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

Ελληνικά και κατω αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά και κατω αγγλικά

 

 

 

Κανονικα, θα επρεπε να βγαζει πρωτα τα ελληνικα και στο ρολοι σαν επιλογη...

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το Face ID αλλά αν είσαι στον δρόμο με μηχανή μέσα από κράνος δεν δουλεύει τίποτα

 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι στο δρόμο με μηχανή,βγάζεις αλαρμ,βγάζεις το κράνος και κανεις την δουλειά σου.

Με την ίδια λογική αν εισαι στο δρόμο με μηχανή και γάντια,δεν δουλεύει το Touch ID.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το Face ID αλλά αν είσαι στον δρόμο με μηχανή μέσα από κράνος δεν δουλεύει τίποτα

 

Με κωδικό δεν ξεκλειδώνει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με κωδικό δεν ξεκλειδώνει;

Ναι με κωδικό ξεκλειδώνει!!αλλα καλό θα ήταν να σκανάρει και τα μάτια !στο note ξεκλειδώνε μέσα και από την ζελατίνα του κράνους, με γάντια είναι λιγάκι πακέτο πρέπει να σταματάω να βλέπω ποιος με πήρε!αλλα οκ όλα μια συνήθεια είναι κατά τα αλλά το 10αρι τα σπάει και από μπαταρία είναι τέρας τώρα έχω 16 ώρες αναμονή και 4 Ώρες οθόνη και είναι στο 55%

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ναι με κωδικό ξεκλειδώνει!!αλλα καλό θα ήταν να σκανάρει και τα μάτια !στο note ξεκλειδώνε μέσα και από την ζελατίνα του κράνους, με γάντια είναι λιγάκι πακέτο πρέπει να σταματάω να βλέπω ποιος με πήρε!αλλα οκ όλα μια συνήθεια είναι κατά τα αλλά το 10αρι τα σπάει και από μπαταρία είναι τέρας τώρα έχω 16 ώρες αναμονή και 4 Ώρες οθόνη και είναι στο 55%

 

Στο μηχανάκι έτσι κι αλλιώς είναι επικίνδυνο όποτε τι λύσεις να ψάχνουμε για κάτι που μπορεί να αποβεί άκρως μοιραίο;

Όσο πιο εύκολα σε αναγνωρίζει άρα τόσο λιγότερη ασφάλεια

Για να σε γνωρίζει μέσα από την ζελατίνα καταλαβαίνεις για τι αναγνώριση μιλάμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ανέκυψε ένα θέμα σχετικά με το touch τις οθόνης και μου το έκανε πρώτη φορά μετά από μια εβδομάδα που το έχω και εξηγούμε σε κάνα δυο εφαρμογές πχ η εφαρμογή με τα αρχεία ενω πατάω τον φάκελο με κάτι αποδείξεις που έχω αποθηκευμένες μετά όταν πατάω μια απόδειξη που θέλω δεν ανοίγει με τίποτα να την δω επίσης η εφαρμογή Geekbench 4 που έχω την ανοίγω κανονικά χωρίς πρόβλημα αλλά όταν θέλω να την περιεργαστω το touch της οθόνης αρνείται να ανταποκριθεί εν τω μεταξύ έχω tempered glass βάλει μήπως φταίει αυτό αλλά μου το κάνει σε συγκεκριμένες εφαρμογες,λοιπόν πριν λίγο έκλεισα και άνοιξα το τηλέφωνο και έστρωσε αλλά όμως τι να φταίει που μου το έκανε αυτό πρέπει να ανησυχώ. Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ανέκυψε ένα θέμα σχετικά με το touch τις οθόνης και μου το έκανε πρώτη φορά μετά από μια εβδομάδα που το έχω και εξηγούμε σε κάνα δυο εφαρμογές πχ η εφαρμογή με τα αρχεία ενω πατάω τον φάκελο με κάτι αποδείξεις που έχω αποθηκευμένες μετά όταν πατάω μια απόδειξη που θέλω δεν ανοίγει με τίποτα να την δω επίσης η εφαρμογή Geekbench 4 που έχω την ανοίγω κανονικά χωρίς πρόβλημα αλλά όταν θέλω να την περιεργαστω το touch της οθόνης αρνείται να ανταποκριθεί εν τω μεταξύ έχω tempered glass βάλει μήπως φταίει αυτό αλλά μου το κάνει σε συγκεκριμένες εφαρμογες,λοιπόν πριν λίγο έκλεισα και άνοιξα το τηλέφωνο και έστρωσε αλλά όμως τι να φταίει που μου το έκανε αυτό πρέπει να ανησυχώ.

Όχι, απλά μέσα μέσα κάνε καμία επανεκκίνηση το κινητό σταθεροποιεί το λογισμικό...

Να φανταστείς η Samsung αυτό το συμπεριέλαβε μέσα σε μία επιλογή ώστε να το ρυθμίζεις να το κάνει αυτόματα.

Γενικά είναι καλό να γίνεται μια επανεκκίνηση συσκευές σε τακτά χρονικά διαστήματα σε όλα τα λογισμικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο μηχανάκι έτσι κι αλλιώς είναι επικίνδυνο όποτε τι λύσεις να ψάχνουμε για κάτι που μπορεί να αποβεί άκρως μοιραίο;

Όσο πιο εύκολα σε αναγνωρίζει άρα τόσο λιγότερη ασφάλεια

Για να σε γνωρίζει μέσα από την ζελατίνα καταλαβαίνεις για τι αναγνώριση μιλάμε

Ακριβός η αναγνώριση αυτών είναι άλλου επιπέδου καμία σχέση με το Face ID!

Αλλά στη μηχανή με γάντια είναι εκτός από την ψεύτοαναγνωριση προσώπου μερικών στα υπόλοιπα ΚιΝ είναι το ίδιο ουσιαστικά.

 

Άσχετο αλλά εμένα με χαλάει που δεν υπάρχει επιλογή αναλογη του σμαρτλοκ της σαμμυ...

Μεγάλο μείον, αυτό και διαχωρισμός οθόνης στη μέση με δυο εφαρμογες είμαι τα δυο σημαντικότερα μειονεκτήματα κ ανεξήγητο το γιατί δεν υπάρχουν!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά μέσα μέσα κάνε καμία επανεκκίνηση το κινητό σταθεροποιεί το λογισμικό...

Να φανταστείς η Samsung αυτό το συμπεριέλαβε μέσα σε μία επιλογή ώστε να το ρυθμίζεις να το κάνει αυτόματα.

Γενικά είναι καλό να γίνεται μια επανεκκίνηση συσκευές σε τακτά χρονικά διαστήματα σε όλα τα λογισμικά!

Ναι αλλά όμως το κινητό είναι μιας εβδομάδας δεν είναι ότι το έχω κάνα χρόνο αλλά πάλι αν είχε πρόβλημα το touch τις οθόνης δεν θα πάταγε καθόλου δεν ξέρω έχω αγχωθει λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα της εφαρμογής ήταν, ψιλό κόλλημα.

Τώρα βγαίνει και η 11.3 έκδοση όπου τέτοια μικροπροβλήματα όσο εξαρτάται από το λογισμικό θα διορθώνουν εντελώς μιας και η 11 ήρθε με κάποια θεματάκια κ με κάθε update σταθεροποιούνται.

Πολλοί «νέοι» έχουν κάποια θέματα σε λίγες περιπτώσεις με γυαλιά κ τέτοια να ξέρεις ότι υπάρχει επιλογή προσοχής στο Face ID όπου αν φοράς συχνά γυαλιά κ παρατηρήσεις θέμα με την αναγνώριση απλά απενεργοποίηση την επιλογή (εγώ γενικα την έχω απενεργοποιημένη γιατί ουσιαστικά βοηθάει μόνο για να μην έρθει κάποιος ενώ κοιμάσαι κ το ξεκλειδώσει)

Το κινητό είναι άψογο κ θα το ευχαριστηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά μέσα μέσα κάνε καμία επανεκκίνηση το κινητό σταθεροποιεί το λογισμικό...

Να φανταστείς η Samsung αυτό το συμπεριέλαβε μέσα σε μία επιλογή ώστε να το ρυθμίζεις να το κάνει αυτόματα.

Γενικά είναι καλό να γίνεται μια επανεκκίνηση συσκευές σε τακτά χρονικά διαστήματα σε όλα τα λογισμικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβός η αναγνώριση αυτών είναι άλλου επιπέδου καμία σχέση με το Face ID!

Αλλά στη μηχανή με γάντια είναι εκτός από την ψεύτοαναγνωριση προσώπου μερικών στα υπόλοιπα ΚιΝ είναι το ίδιο ουσιαστικά.

 

Άσχετο αλλά εμένα με χαλάει που δεν υπάρχει επιλογή αναλογη του σμαρτλοκ της σαμμυ...

Μεγάλο μείον, αυτό και διαχωρισμός οθόνης στη μέση με δυο εφαρμογες είμαι τα δυο σημαντικότερα μειονεκτήματα κ ανεξήγητο το γιατί δεν υπάρχουν!

 

Πάλι δεν κατάλαβες

Όσο πιο εύκολα ξεκλειδώνει μέσα από ζελατίνες και γυαλιά τόσο λιγότερη ασφάλεια προσφέρει

Αυτό εννοώ

Εσυ θεωρείς την τεχνολογια της Samsung καλύτερη

Εγώ θεωρώ της Apple ασφαλέστερη

Συνεχίζω όμως να μην βρίσκω χρήσιμο αυτόν τον αισθητήρα

 

Το μεγάλο αυτό μειονέκτημα να μην χωρίζει η οθόνη στα δυο έχει εξήγηση.

Πάρε ipad. Έτσι σκέφτεται η Apple κοιτώντας μας μόνο στην τσέπη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περιστασιακά όταν με καλούν και το σηκώσω ακούω τον συνομιλητή ρομποτικά με αποτέλεσμα να διακόψω την κλήση και στη δεύτερη φορά να είναι οκ. Την πρώτη φορά συνέβη όταν μιλούσα με άτομο που είχε προβληματικό κινητό οποτε λέω φταίει εκείνο, αλλά έγινε και άλλες δυο φορές και διαφορετικά άτομα και είναι σπαστικό. Προφανώς ειχα σήμα, έχω περασμένη την τελευταία έκδοση κλπ. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Περιστασιακά όταν με καλούν και το σηκώσω ακούω τον συνομιλητή ρομποτικά με αποτέλεσμα να διακόψω την κλήση και στη δεύτερη φορά να είναι οκ. Την πρώτη φορά συνέβη όταν μιλούσα με άτομο που είχε προβληματικό κινητό οποτε λέω φταίει εκείνο, αλλά έγινε και άλλες δυο φορές και διαφορετικά άτομα και είναι σπαστικό. Προφανώς ειχα σήμα, έχω περασμένη την τελευταία έκδοση κλπ. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

 

 

Μου έχει συμβεί αρκετες φορές στο παρελθόν όταν είχα wind. Από τη στιγμή που άλλαξα σε Cosmote δεν μου έχει ξανατύχει. Είναι πρόβλημα του δικτύου της κινητής.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...