Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι το Face ID .Δεν το περίμενα τόσο βολικό. Με το που το κοιτάξεις ξεκλειδώνει σε χρόνο dt

Το πήρε η γυναίκα μου αλλά εγώ το σετάρισα

Από μπαταρία σε σχέση με το 6αρακι μου καμμία σχέση αλλά σχετικά με το δικό σου δεν πιστεύω να είναι ανώτερο

Για μένα είναι βαρύ λόγω τζαμιών

Νταξ ...είναι ποιότητα όπως όλα τα apple αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας

Να μου πεις αν το έπαιρνα ;.ΟΧΙ λόγω βάρους και μέγεθος Επιασα το 6αρακι μου και μου φάνηκε πούπουλο

 

 

Να συμπληρώσω ότι δεν ξέρω πως δουλεύει το Face ID στις αγορές κλπ

Όταν έκανα μια αγορά με Touch ID με ρωτάει να επιβεβαιώσω με αποτύπωμα τώρα με το Face ID δεν ξέρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι βαρύ όσο το 8plus???

 

Δεν ξέρω .Πρεπει να το δεις σε κατάστημα δίπλα δίπλα αλλά σε σχέση με το δικό μου είναι μέρα με τη νύχτα .Καταλαβαινεις βάρος ειδικά εάν του βάλεις και θήκη σαν πορτοφόλι όπως η γυναίκα μου δεν παλευετσι Σε αυτό το θέμα δεν μου αρέσει .ερχεται και καλοκαίρι κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου με το ρημάδι το face id εχει να κάνει και με το σκοτάδι. Πόσο αξιόπιστο είναι εκεί?

 

Δεν έχει κανένα πρόβλημα στο σκοτάδι :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν σου φαίνεται βαρύ το Χ που να έπιανες το 8+ που είναι ακόμη πιο βαρύ :D

Το πιο σουλουπωμένο μέγεθος είναι ένα θετικό, πάντα έβρισκα το + από καταβολής υπερβολικό μεγάλο για την οθόνη που πρόσφερε. Ίσως τη καλύτερη σχέση την έχει η Samsung με τα edge και ενδεχομένως το Χ.

Η απορία μου με το ρημάδι το face id εχει να κάνει και με το σκοτάδι. Πόσο αξιόπιστο είναι εκεί?

 

Από εμφάνιση το Χ είναι κορυφη και είναι πολύ αρμονικό σε μέγεθος ....με χαλάει το βαρος .....το face id το δοκίμασε η γυναικα μου σε σκοτεινο δωμάτιο με μονο τηλεόραση αναμενη ...κανένα θέμα

Link to comment
Share on other sites

To face id λειτουργεί άψογα και σε απόλυτο σκοτάδι. Εντυπωσιακό αλλά ισχύει. Μερικές αποτυχημένες προσπάθειες υπάρχουν στον πολύ ήλιο, όταν χτυπάει κόντρα στο κινήτο.
Link to comment
Share on other sites

Το βάρος του είναι σαφέστατα μικρότερο του 8+. Το είχα το 8+ πριν πάρω το Χ, και είναι η βαρύτερη συσκευή της apple που είχα ποτέ. Καμία σύγκριση. Το face id θα σε εκπλήξει ευχάριστα. Ήτανε η μόνη μου ανησυχία κάνοντας την αλλαγή, αλλά είναι υπεργρήγορο, δουλεύει στο απόλυτο σκοτάδι μόνο με το φώς της οθόνης, ακόμα κι αν έχεις την φωτεινότητα τέρμα χαμηλά! Επίσης δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές που έχω, εκεί που αντίστοιχα δούλευε το touch id (τράπεζες, κλπ). Από μπαταρία, να λέμε και τις αλήθειες, έχει λίγο καλύτερη το 8+, αλλά όχι κάτι υπερβολικό!

 

Όσο για την συγκρίση με το 6αρι, την θεωρώ λάθος, γιατί μιλάμε για διαφορετικά υλικά κατασκευής (αλουμίνιο αντί γυαλί), άλλο hardware, κλπ!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βάρος του είναι σαφέστατα μικρότερο του 8+. Το είχα το 8+ πριν πάρω το Χ, και είναι η βαρύτερη συσκευή της apple που είχα ποτέ. Καμία σύγκριση. Το face id θα σε εκπλήξει ευχάριστα. Ήτανε η μόνη μου ανησυχία κάνοντας την αλλαγή, αλλά είναι υπεργρήγορο, δουλεύει στο απόλυτο σκοτάδι μόνο με το φώς της οθόνης, ακόμα κι αν έχεις την φωτεινότητα τέρμα χαμηλά! Επίσης δουλεύει σε όλες τις εφαρμογές που έχω, εκεί που αντίστοιχα δούλευε το touch id (τράπεζες, κλπ). Από μπαταρία, να λέμε και τις αλήθειες, έχει λίγο καλύτερη το 8+, αλλά όχι κάτι υπερβολικό!

 

Όσο για την συγκρίση με το 6αρι, την θεωρώ λάθος, γιατί μιλάμε για διαφορετικά υλικά κατασκευής (αλουμίνιο αντί γυαλί), άλλο hardware, κλπ!

 

Σίγουρα δεν κάνεις λάθος με το 6 αρι ως προς τα υλικά κατασκευής αλλα εμένα με βολεύει πολυ καλύτερα .Αν έπαιρνα κάτι θα ήταν το 8 αρι ....αλλα όλα αυτά ειναι περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

Το μόνο που με ανησυχεί ειναι οι φήμες ότι τα επόμενα iPhone θα ειναι σε μέγεθος παντοφλέ

Link to comment
Share on other sites

To X δεν ειναι αλουμινενιο στα σημεια του μεταλλου, αλλα απο ατσαλι! :)

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Ατσάλι αντί αλουμινίου, γυαλί πίσω, κλπ. Το 6/6S σαν συσκευή το είχα αγαπήσει! Ελαφρύ, βολικότατο και αξιόπιστο. Ελπίζω κι εγώ να μην σταματήσει η έκδοση η σημερινή του Χ, γιατί βολεύει πάρα πολύ το μέγεθός του. Ας βγάλει και ρακέτες, μόνο μην σταματήσει αυτό σαν επιλογή!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To face id λειτουργεί άψογα και σε απόλυτο σκοτάδι. Εντυπωσιακό αλλά ισχύει. Μερικές αποτυχημένες προσπάθειες υπάρχουν στον πολύ ήλιο, όταν χτυπάει κόντρα στο κινήτο.

 

 

 

Δεν δουλεύει και με αρκετά γυαλιά ηλίου αν έχεις ενεργοποιησει το "required attention to unlock".

Από την άλλη με αυτό απενεργοποιημενο ξεκλειδώνει αρκετά πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εναι 30 γρ περιπου ελάφρυτερο του 8+ και 30γρ βαρυτερο των 8/7/6s (αλλα και 1,1" μεγαλυτερο) ....... Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με χαλάσει στο Χ είναι η απουσία του layout του + (tabs στον Safari, Mail, κτλ)

 

Δλδ...???

 

 

10 χαρακτήρες

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που με χαλάσει στο Χ είναι η απουσία του layout του + (tabs στον Safari, Mail, κτλ)
Τί εννοείς; Τί διαφορά έχει;

 

Στάλθηκε από το ONE E1003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Μια ερωτηση ρε παιδια, Εχω ενα αξιοσεβαστο ποσο επιδοτηση και σκεφτομαι σοβαρα να παρω το ipone x ή το iphone 8 plus. Τι προτεινετε παιδια.
Για μένα φίλε μου με κλειστά τα μάτια το iPhone x.

Φοβερή οθόνη και με τα gestures θα δεις ότι άλλαξες επιτέλους εποχή.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς; Τί διαφορά έχει;

 

Στάλθηκε από το ONE E1003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αναφέρεται στο γεγονός πως στα iPhone Plus, γυρίζοντάς τα σε landscape mode, το γραφικό περιβάλλον προσαρμόζεται στη νοοτροπία του iPad. Δηλαδή οι διάφορες κατηγορίες εμφανίζονται στα αριστερά της οθόνης, ενώ οι επιλογές τους, στα δεξιά.

Αντίστοιχα, ο Safari, στο επάνω μέρος εμφανίζει tabs με τις ανοικτές ιστοσελίδες.

Π.χ.

Safari

http://pocketnow.com/wp-content/uploads/2014/10/ios-8-review-5.jpg

 

 

 

Messages

http://pocketnow.com/wp-content/uploads/2014/10/ios-8-review-4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τί λες, και για να είμαι ειλικρινής, ποτέ δεν με βόλεψε αυτή η επιλογή στα plus, οπότε και δεν την δούλευα. Φυσικά σε κάποιους αρέσει και βολεύει.
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό ρε παιδιά αλλά δεν μπορεί κάποιος να ρωτάει το βάρος ενός κινητού εδώ ενώ μένα Google search μπορεί να το βρει μέσα σε 10 δευτ. εκτός αυτών το iPhone X δουλεύει πολύ καλύτερα στο σκοτάδι από τις το φως και αυτό έχει να κάνει με τον τρόπο λειτουργίας το φέις ID πράγμα που είναι επίσης θέμα 10 δευτ. να δεις ένα βίντεο για το πως δουλεύει το φέις ID ουσιαστικά έχει δικό του φακό υπερύθρων οπότε όσο πιο σκοτάδι τόσο καλύτερα σε αναγνωρίζει ο φακός που φέγγει το πρόσωπό σου ενώ εσύ δεν τον βλέπεις βέβαια υπάρχει ένας τρόπος να τον δεις αν εκείνη την ώρα τα ταυτόχρονα με το ξεκλείδωμα βγάζεις βίντεο με άλλο κινητό το σύστημα του Face ID, εκεί φαίνονται όλα!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, νομίζετε ότι αυτοί οι τύποι είναι νόμιμοι;

https://www.facebook.com/iphonecenter12345/

 

Παραείναι καλές οι τιμές για να είναι νόμιμοι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, νομίζετε ότι αυτοί οι τύποι είναι νόμιμοι;

https://www.facebook.com/iphonecenter12345/

 

προκαταβολή το ποσό και αποστολή την επόμενη; Και μάλιστα και επιλογή E-BAKING?? :lol: Μακριά...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, νομίζετε ότι αυτοί οι τύποι είναι νόμιμοι;

https://www.facebook.com/iphonecenter12345/

 

Fb page που δημιουργήθηκε μολις τον Μάρτιο.

Δεν έχουν κανονικό website.

Δεν δέχονται PayPal.

Φωτο προφίλ ψεύτικη.

Παραγγελίες τηλεφωνικές μόνο, χωρίς κανένα αποδεικτικό.

Όχι απλώς μακριά, κάντε report τη σελίδα μην την πατήσει κάποιος άλλος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...