Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναρωτιέμαι τελικά, πόσο κατώτερης ποιότητας μπορεί να είναι αυτά του ebay; Μήπως απλά είναι υπερβολή το 25άρι της Belkin π.χ;
Απλα καμια σχέση .......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα το Anker karapax. 10€ και έχει δυο μέσα η συσκευασία. Δεν ήθελα 3D γιατί οι θήκες της Spigen που έχω το σηκώνουν. Πάντως στο θέμα Κίνα vs επώνυμο έχει τύχει να πάρω κινεζικο και να είναι τέλειο. Λαχείο είναι τι θα έρθει από Κίνα αλλά συνήθως η επίστρωση που έχουν για να μη λερώνουν δεν είναι καλή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παράγγειλα το Anker karapax. 10€ και έχει δυο μέσα η συσκευασία. Δεν ήθελα 3D γιατί οι θήκες της Spigen που έχω το σηκώνουν. Πάντως στο θέμα Κίνα vs επώνυμο έχει τύχει να πάρω κινεζικο και να είναι τέλειο. Λαχείο είναι τι θα έρθει από Κίνα αλλά συνήθως η επίστρωση που έχουν για να μη λερώνουν δεν είναι καλή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το θέμα είναι να δώσεις 3-4€ και να κανείς την δουλειά σου

Αν είναι να δώσω 20-25€ για ένα τζαμι τι να το κάνω;

Παλαιότερα δεν έβαζα καθόλου ποτέ

Τώρα με την δουλειά δεν γίνεται πρέπει να βάλω αλλά θα βάλω κάτι φθηνό σίγουρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να δώσεις 3-4€ και να κανείς την δουλειά σου

Αν είναι να δώσω 20-25€ για ένα τζαμι τι να το κάνω;

Παλαιότερα δεν έβαζα καθόλου ποτέ

Τώρα με την δουλειά δεν γίνεται πρέπει να βάλω αλλά θα βάλω κάτι φθηνό σίγουρα

 

Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι, έχοντας δει και αρκετά συγκριτικά μεταξύ επώνυμων ακριβών και "φθηνιάρικων" του eBay κατέληξα στο ότι δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τα γυαλιά είναι καλά και προστατεύουν στο 30% την οθόνη. Όλη τη δουλειά την κάνουν οι θήκες. Αυτές όταν εξέχουν λίγο πιο πάνω από την οθόνη απορροφούν τους κραδασμούς ώστε να μη σπάσει η οθόνη. Προσωπικά δηλώνω θαυμαστής της rhinoshield που αντέχουν πτώσεις δοκιμασμένα μέχρι τα 3 μέτρα και δεν είναι χοντροκομμένες. Όλη τη δόξα την κλέβει το τζαμι ενώ όλη τη δουλειά την κάνει στην πραγματικότητα η θήκη. Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν φορτιστή 2A

Φορτίζει πιο γρήγορα η συσκευή από ότι με αυτόν που είχε μέσα η συσκευασία

Εσείς που έχετε κάποιον ταχύ φορτιστή ποσά ampere στέλνει στην συσκευή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα γυαλιά είναι καλά και προστατεύουν στο 30% την οθόνη. Όλη τη δουλειά την κάνουν οι θήκες. Αυτές όταν εξέχουν λίγο πιο πάνω από την οθόνη απορροφούν τους κραδασμούς ώστε να μη σπάσει η οθόνη. Προσωπικά δηλώνω θαυμαστής της rhinoshield που αντέχουν πτώσεις δοκιμασμένα μέχρι τα 3 μέτρα και δεν είναι χοντροκομμένες. Όλη τη δόξα την κλέβει το τζαμι ενώ όλη τη δουλειά την κάνει στην πραγματικότητα η θήκη.

Καλησπερα billy@!!Να ρωτησω κατι ρε παιδια;Οταν παρω το x θελω κ την θηκη της apple leather folio..Εχω δει βιντεο που οταν την κρατήσεις ανάποδα το καπακι ανοίγει..Αυτο απο μπροστά που προστατεύει την οθονη..Δεν ειναι λιγο ακυρο αυτο;Κανονικα δεν επρεπε να ανοίγει κ να κρέμεται..Επρεπε να ειχε κατι να το κρατάει..Ενα μαγνητακι ισως..Την εχει παρει κανεις να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα billy@!!Να ρωτησω κατι ρε παιδια;Οταν παρω το x θελω κ την θηκη της apple leather folio..Εχω δει βιντεο που οταν την κρατήσεις ανάποδα το καπακι ανοίγει..Αυτο απο μπροστά που προστατεύει την οθονη..Δεν ειναι λιγο ακυρο αυτο;Κανονικα δεν επρεπε να ανοίγει κ να κρέμεται..Επρεπε να ειχε κατι να το κρατάει..Ενα μαγνητακι ισως..Την εχει παρει κανεις να μας πει;

 

 

Όχι αγαπητέ Φώτη. Η apple βγάζει ωραίες θήκες σαν χρώμα αλλά από προστασία βράστα. Στη θέση σου θα πήγαινα σε μια solidsuit rhinoshield θα έβαζα και ένα καλό τζαμάκι και θα ήμουν άρχοντας.

 

https://rhinoshield.io/pages/shop/Apple?device=iphone-x&category=solidsuit

 

Εμένα το 8αρη μου έπεσε από 1 μιση μέτρο δυστυχώς και η θήκη απέκτησε άσχημα σημάδια, ωστόσο το τηλέφωνο δεν φέρει την παραμικρή αμυχή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αγαπητέ Φώτη. Η apple βγάζει ωραίες θήκες σαν χρώμα αλλά από προστασία βράστα. Στη θέση σου θα πήγαινα σε μια solidsuit rhinoshield θα έβαζα και ένα καλό τζαμάκι και θα ήμουν άρχοντας.

 

https://rhinoshield.io/pages/shop/Apple?device=iphone-x&category=solidsuit

 

Εμένα το 8αρη μου έπεσε από 1 μιση μέτρο δυστυχώς και η θήκη απέκτησε άσχημα σημάδια, ωστόσο το τηλέφωνο δεν φέρει την παραμικρή αμυχή.

Ευχαριστω billy@ αλλα θελω μια καλη να κλείνει κ μπροστα..Πορτοφολι φάση..Αν πέσει με την οθονη κατω σε καμια γωνια ξερεις..Εχω κολλημα παντα παιρνω θηκες που να εχουν μπροστα καπακι..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω billy@ αλλα θελω μια καλη να κλείνει κ μπροστα..Πορτοφολι φάση..Αν πέσει με την οθονη κατω σε καμια γωνια ξερεις..Εχω κολλημα παντα παιρνω θηκες που να εχουν μπροστα καπακι..

 

Για αυτό σου λέω να πάρεις τζαμι που να καλύπτει την οθόνη από άκρη ως ακρη

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου λέω να πάρεις τζαμι που να καλύπτει την οθόνη από άκρη ως ακρη

Ρε συ εννοείτε κ τζαμι:)Παντα τζαμι κ θηκη πορτοφόλι..Ξερω μπορει να ειναι υπερβολικο αλλα θελω να εχω το x σαν καινούργιο οπως ειχα το iphone 4..5 χρονια κ ηταν σαν να το πηρα χθες..Αφου μου λενε ρε συ πως το κρατησες ετσι τοσα χρονια..Εχω τρομερο κόλλημα..Δεν θελω ουτε την μικρη γρατζουνια που θα φαινεται ακομα κ με πολυ ψειρισμα στον ηλιο κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα υπάρχει η κακιά ώρα

Και εγώ ποτέ δεν ήθελα τζάμια κλπ γιατί εάν προσέχεις και δεν το πετάς το κινητό σε τσαντάκια με κλειδιά η τσέπες με κέρματα κλπ η οθόνη δεν παθαίνει τίποτα .

Αλλά είδα φάση στη δουλειά που επεσε κινητό στο πάτωμα και όπως είδαμε την οθόνη μπλέ μαρέ νομίσαμε ότι έσπασε αλλά ευτυχώς ήταν το τζάμι που είχε βάλει ο κάτοχος παλιά

Βγάλαμε το σπασμένο και η οθόνη ήταν μια χαρά .

Το απόγευμα κατευθείαν έβαλα και εγώ που δεν τα ήθελα αυτά

Μια φορά θα τύχει και θα κλαις

Link to comment
Share on other sites

Αλλά είδα φάση στη δουλειά που επεσε κινητό στο πάτωμα και όπως είδαμε την οθόνη μπλέ μαρέ νομίσαμε ότι έσπασε αλλά ευτυχώς ήταν το τζάμι που είχε βάλει ο κάτοχος παλιά

 

Βγάλαμε το σπασμένο και η οθόνη ήταν μια χαρά .

 

Το απόγευμα κατευθείαν έβαλα και εγώ που δεν τα ήθελα αυτά

 

 

Το παραδειγμα που αναφερεις δεν ειναι και τοσο ενδεικτικο. Το πιο πιθανο ειναι να μην εσπαγε η οθονη σε αυτη την πτωση αν δεν υπηρχε τζαμακι. Αν η πτωση ειναι γερη τοτε τις περισσοτερες φορες σπαει και οθονη και τζαμακι.

Πιο πολυ το τζαμακι προσφερει προστασια απο γρατσουνιες, εννοειται οτι το τζαμακι σπαει πολυ ευκολοτερα απο την οθονη.

*παντα με τζαμακι ειμαι και γω τα τελευταια 5-6 χρονια..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

You'll never walk alone.
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι η μέρα με την νύχτα.. Σκάστε τα 25αρια και αν σας παρει αερα πεταξτε το.

Με 1 ευρω το ενα απο ebay , απο UK ή γερμανια και μια χαρα ολα. Τωρα το εχω 20 μέρες χωρίς κανενα θεμα..αλλα και να πάθει ? παπ αλλαγη και τελος.

Οποιος θέλει 25αρια να δίνει σε μάρκα καλως που τα εχει

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι η μέρα με την νύχτα.. Σκάστε τα 25αρια και αν σας παρει αερα πεταξτε το.

Με 1 ευρω το ενα απο ebay , απο UK ή γερμανια και μια χαρα ολα. Τωρα το εχω 20 μέρες χωρίς κανενα θεμα..αλλα και να πάθει ? παπ αλλαγη και τελος.

Οποιος θέλει 25αρια να δίνει σε μάρκα καλως που τα εχει

 

1000άρικο σκάσαμε για την συσκευή, στο 25άρι θα κολώσουμε;;; :rolleyes:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

1000άρικο σκάσαμε για την συσκευή, στο 25άρι θα κολώσουμε;;; :rolleyes:

 

Γενικά το ακούω από πολλούς αυτό οκ προφανώς και για να δώσαμε τόσα λεφτά δεν κολλάμε στα 25 αλλά είναι και το θέμα της κοροϊδίας. Πχ αν όντως ήταν σούπερ ντούπερ το τζάμι των 25ε εννοείται θα τα έδινα χωρίς δεύτερη σκέψη. Αλλά όταν με πολύ λίγα λεφτά έχεις την ίδια προστασία και πιο όμορφη εμφάνιση (έχω full-cover tempered των 5ε) ε δεν αξίζει να δώσεις τα 20 παραπάνω :) Είναι και το θέμα της αλλαγής λιγότερο θα πονέσει να δώσεις άλλα 5ε αν σου σπάσει, πάρει αέρα κλπ παρά αν δώσεις άλλα 25.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας το ξαναείπα. Σε πτώση δεν σώζει το γυαλί αλλά η θήκη απλώς με το γυαλί αυξάνεις και άλλο την πιθανότητα να μην πάθει τίποτα η οθόνη. Τη δουλειά την κάνει κυρίως η θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ακούω από πολλούς αυτό οκ προφανώς και για να δώσαμε τόσα λεφτά δεν κολλάμε στα 25 αλλά είναι και το θέμα της κοροϊδίας.

 

Αν σε ενδιαφερει τοσο η κοροϊδια, τοτε μαλλον δε θα πρεπε να το παρεις γιατι τα 1000-1400ευρω που κανει ειναι απο τις μεγαλυτερες κοροϊδιες που εχουν υπαρξει ποτέ.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει τοσο η κοροϊδια, τοτε μαλλον δε θα πρεπε να το παρεις γιατι τα 1000-1400ευρω που κανει ειναι απο τις μεγαλυτερες κοροϊδιες που εχουν υπαρξει ποτέ.

 

 

 

900 κόστισε χωρίς να υπολογίσω πώληση παλιού αφαίρεση ΦΠΑ κλπ. Σε αυτή την τιμή κυμαίνονται όλες οι ναυαρχίδας. Προφανώς 1400 είναι κοροϊδία. Αλλά δεν σημαίνει επειδή τα έδωσες για να πάρεις το κινητό πρέπει να τα πετάς από εδώ και από εκεί χωρίς νόημα. Στην τελική ότι θέλει ο καθένας κάνει εγώ την άποψη μου είπα για να μην παρεξηγούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει τοσο η κοροϊδια, τοτε μαλλον δε θα πρεπε να το παρεις γιατι τα 1000-1400ευρω που κανει ειναι απο τις μεγαλυτερες κοροϊδιες που εχουν υπαρξει ποτέ.

 

Προσωπικα το πήρα 420 με επιδοτηση κτλπ.. 1000 δεν έδινα

 

Ο καθένας το γούστο του ομως αδερφε

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει παιδιά το έχουμε κάνει το θέμα μεγάλο ζήτημα

Οποίος θέλει βάζει τζαμί με 2€ οποίος θέλει δίνει 20€

Ελεύθερη αγορά έχουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ετσι παει.. Δεν διαφώνησε και κανεις μεγάλα παιδια είμαστε.

Ξέρουμε τίποτα για 11.4? λεγανε κατα τις 15

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ετσι παει.. Δεν διαφώνησε και κανεις μεγάλα παιδια είμαστε.

Ξέρουμε τίποτα για 11.4? λεγανε κατα τις 15

 

H 11.4 θα βγεί πιστεύω στο wwdc κάπου στον Ιούνιο δηλαδή όταν δώσουν και την beta 1 του ios 12 για developers.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα στην 11.3... διορθώθηκε τίποτα στην 11.3.1, γιατί δεν είχα χρόνο να δώ, αλλά ούτε και να αναβαθμίσω ακόμα.

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...