Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπάρχει. Σου ξαναλέω έχουν διαφορετική φιλοσοφία που αν την κατανοήσεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στην καθημερινή χρήση της συσκευής σου...

 

Κατάλαβα,θα κάνω έναν κόπο να διαβάσω και να μάθω πράγματα..Αν δω ότι δεν μπορώ να μπω σ αυτή τη φιλοσοφία δεν μπαίνω στον κόπο να δοκιμάσω.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά που έχω Iphone από το 2010, δεν μου είναι εύκολο να πάρω android. Η συνήθεια δεν βοηθάει. Πήρα κάποτε ένα samsung και το έδωσα στη σύζυγο τελικά. Το ίδιο συμβαίνει φαντάζομαι και ανάποδα. Θα έλεγα να δανειστείς μια συσκευή να δεις αν μπορείς να τη λειτουργήσεις και να καλύπτει τις ανάγκες σου και μετά βλέπεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω φίλο κολλημένο με Android και μεταπήδησε σε iPhone και το γουστάρει. Το iPhone είναι εφαρμογές. Αυτό τα λέει όλα. Κάνει δέκα πράγματα και τα κάνει σωστά. Το Android μέχρι το 2015 που το άφησα έκανε 60 πράγματα αλλά με την πάροδο του χρόνου ξεκινούσαν τα κολλήματα όποτε προτιμούσα τα δέκα πράγματα και δεν το είχα. Όποτε αφού πούλησα iPhone για να πάω σε Android, ξαναπούλησαν το Android κινητό για να πάω ξανα σε iPhone. Το 8αρη είναι μοναδικό τηλέφωνο, αλλά θες καλή θηκη να προεδρεύσει σ το πίσω τζάμι του οποίου η αλλαγή κοστίζει 450 ευρω(είναι ένα με το κινητό) αλλιώς είναι δυο επίπεδα πάνω από το 7αρη

 

 

Οποίος φύγει από iPhone και πάει σε ναυαρχίδα Android με σχεδόν μαθηματική ακρίβεια θα επιστρέψει ξανα στο iPhone. Γνώμη μου αν είσαι απογοητευμένος από το Android, τόλμησε το. Το κόλλησε δεν θα το δεις ποτε σου. Συν ότι υπάρχουν και οι ταινιουλες με άλλο τρόπο.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το δούλεψα απο έναν φίλο μου μου άρεσε..Η κάμερα εξαιρετική και η οθόνη ξεκούραστη για τα μάτια(αν και οι Amoled είναι πανέμορφες).Μπαταρια δεν ξέρω είναι κάτι που νομίζω θα με προβληματίσει λίγο έχω συνηθίσει σε άλλα στάνταρ,δεν είχα δυστυχως χρόνο να το δουλέψω περισσότερο για να ψάξω μενού κλπ αλλά ξαφνικά μου γυρνάει η ιδέα να δοκιμάσω..απλα 800€ που βρίσκω το 64αρι είναι too much για δοκιμή με κλειστά μάτια.Μπηκα είδα το iTunes μου άρεσε,το 16:9 και 5,5"είναι κάτι που επίσης μ αρέσει σαν μέγεθος και το μόνο που δεν έχω δουλέψει και είναι το βασικότερο,είναι το λογισμικό..Αν είχα χρόνο να κάνω αυτό δεν θα είχα μεγάλο δίλημμα απλά ρε παιδιά έχω γνωστό με το 5S και άλλον έναν με το 6S(το πούλησε μάλιστα προσφατα περίπου 300€ και είναι κινητό 3ετιας)και είναι άψογα ακόμα..Φαντάζομαι ότι στο Android σε 2-3 χρόνια δεν θα πάει το ίδιο γρήγορα και επίσης δεν θα έχει υποστήριξη...Η μήπως οι ναυαρχίδες έχουν διαφορετική αντιμετώπιση?
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Σεπτέμβρη ανακοινώνονται τα iPhone του 2018. Ίσως θα πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή πριν προβείς σε αγορά...
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Σεπτέμβρη ανακοινώνονται τα iPhone του 2018. Ίσως θα πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή πριν προβείς σε αγορά...

 

Σωστά θα ήταν καλύτερα να περιμένω απλά να ρωτήσω κάτι..ο κλασσικός σχεδιασμός που υπάρχει μεχρι το 8 plus με το touch id μπροστά έχει τελειώσει?Δηλαδή το Χ ήταν η μετάβαση σε νέο σχεδιασμό και από δω και πέρα θα βγαίνουν με παρόμοια σχεδίαση?

Link to comment
Share on other sites

Μην ξοδέψεις τώρα φράγκο. Κρατά τα και πάνε στο επόμενο. Το επόμενο βγαίνει Σεπτέμβρη και Νοέμβρη κυκλοφορεί Ελλάδα. Δεν θα έχει home button καλώς εχόντων, και θα ξεκινάει με 4gb ram. Θα είναι ταχύτατο. Απο θέμα μπαταριας δεν υπάρχει προβλημα(από τα 8 και έπειτα λύθηκε και το battery gate) συν ότι γενικότερα στην αναμονή τα iPhone καταναλώνουν 1%. Εγώ προσωπικά με το 8αρη όχι το πλας και με κλειστό 4g είμαι στις 6 μισή με 7 ώρες χρήσης. Το 8 plus θα βγάζει άνετα και 9 ώρες. Περίμενε τότε αν δεν το καίγεσαι άμεσα γιατί θα έρθει και εκεί μοντέλο με amoled οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστά θα ήταν καλύτερα να περιμένω απλά να ρωτήσω κάτι..ο κλασσικός σχεδιασμός που υπάρχει μεχρι το 8 plus με το touch id μπροστά έχει τελειώσει?Δηλαδή το Χ ήταν η μετάβαση σε νέο σχεδιασμό και από δω και πέρα θα βγαίνουν με παρόμοια σχεδίαση?

 

Το πιο πιθανό είναι να βγουν σε σχεδιασμό του x. 3 μοντέλα 2 amoled και ένα lcd το πιο μεγάλο και πιο φθηνό.

 

 

Το iOS που καταφθάνει Σεπτέμβρη είναι η αναβάθμιση που δεν είδαμε. Μειώθηκαν χρόνοι εκκίνησης, και διορθώθηκαν τα περισσότερα bugs. Συνεπώς εσυ θα δεις ένα αψεγάδιαστο λειτουργικό και όχι τα προβλήματα που βλέπαμε εμείς με το iOS 11. Μάλιστα δε η ταχύτητα θα είναι εκπληκτική από το 5s μέχρι το 8 κ χ. Δεν αναφέρομαι στα νέα μοντέλα γιατί θα βγουν με τη νέα 12 όποτε θα δουλεύουν εκπληκτικά. Δοκίμασε το. Είναι ένα τηλέφωνο που από τότε που το πήρα έχω κάνει 3 με 4 restart και το έχω ένα χρόνο. Το προηγούμενο το 6 που το χάρισα στη μητέρα μου μετά από 3 έτη χθες έκανα το πρώτο του restart.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Μην ξοδέψεις τώρα φράγκο. Κρατά τα και πάνε στο επόμενο. Το επόμενο βγαίνει Σεπτέμβρη και Νοέμβρη κυκλοφορεί Ελλάδα. Δεν θα έχει home button καλώς εχόντων, και θα ξεκινάει με 4gb ram. Θα είναι ταχύτατο. Απο θέμα μπαταριας δεν υπάρχει προβλημα(από τα 8 και έπειτα λύθηκε και το battery gate) συν ότι γενικότερα στην αναμονή τα iPhone καταναλώνουν 1%. Εγώ προσωπικά με το 8αρη όχι το πλας και με κλειστό 4g είμαι στις 6 μισή με 7 ώρες χρήσης. Το 8 plus θα βγάζει άνετα και 9 ώρες. Περίμενε τότε αν δεν το καίγεσαι άμεσα γιατί θα έρθει και εκεί μοντέλο με amoled οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το πιο πιθανό είναι να βγουν σε σχεδιασμό του x. 3 μοντέλα 2 amoled και ένα lcd το πιο μεγάλο και πιο φθηνό.

 

 

Το iOS που καταφθάνει Σεπτέμβρη είναι η αναβάθμιση που δεν είδαμε. Μειώθηκαν χρόνοι εκκίνησης, και διορθώθηκαν τα περισσότερα bugs. Συνεπώς εσυ θα δεις ένα αψεγάδιαστο λειτουργικό και όχι τα προβλήματα που βλέπαμε εμείς με το iOS 11. Μάλιστα δε η ταχύτητα θα είναι εκπληκτική από το 5s μέχρι το 8 κ χ. Δεν αναφέρομαι στα νέα μοντέλα γιατί θα βγουν με τη νέα 12 όποτε θα δουλεύουν εκπληκτικά. Δοκίμασε το. Είναι ένα τηλέφωνο που από τότε που το πήρα έχω κάνει 3 με 4 restart και το έχω ένα χρόνο. Το προηγούμενο το 6 που το χάρισα στη μητέρα μου μετά από 3 έτη χθες έκανα το πρώτο του restart.

 

Εάν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές αξίζει τον κόπο να περιμένω..Απλα μ άρεσε αυτός ο σχεδιασμός που είναι μέχρι και το 8 plus(σίγουρα εσείς τον έχετε βαρεθεί και λογικό) και γιαυτό το ήθελα..Αλλά θα κάνω κάποιες υποχωρήσεις εφόσον μιλάμε για τόσο σούπερ συσκευή που έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές αξίζει τον κόπο να περιμένω..Απλα μ άρεσε αυτός ο σχεδιασμός που είναι μέχρι και το 8 plus(σίγουρα εσείς τον έχετε βαρεθεί και λογικό) και γιαυτό το ήθελα..Αλλά θα κάνω κάποιες υποχωρήσεις εφόσον μιλάμε για τόσο σούπερ συσκευή που έρχεται.

 

Στο iPhone πληρώνεις τα μη κολλήματα και της φωτογραφίες με χρώματα που δεν είναι κορεσμενα και τις εφαρμογές. Περίμενε. Στην καλύτερη αν σου αρέσει το νέο iPhone θα πας στο νέο iPhone, στη χειρότερη πας στο 8 plus με χαμηλότερη τιμή από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone πληρώνεις τα μη κολλήματα και της φωτογραφίες με χρώματα που δεν είναι κορεσμενα και τις εφαρμογές. Περίμενε. Στην καλύτερη αν σου αρέσει το νέο iPhone θα πας στο νέο iPhone, στη χειρότερη πας στο 8 plus με χαμηλότερη τιμή από τώρα.

 

Σωστά,δεν έχω να χάσω κάτι.Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο bestprice.gr βλέπω πως το 8 plus ξεκινάει σε 3 τουλάχιστον καταστήματα από 700 ευρώ.

Ξέρουμε τι παίζει και γιατί στο skroutz αρχίζει στα 800?

Link to comment
Share on other sites

 

Οποίος φύγει από iPhone και πάει σε ναυαρχίδα Android με σχεδόν μαθηματική ακρίβεια θα επιστρέψει ξανα στο iPhone

Aπό πού προκύπτει αυτό;

Και μάλιστα με μαθηματική ακρίβεια; :lol:

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aπό πού προκύπτει αυτό;

Και μάλιστα με μαθηματική ακρίβεια; :lol:

 

Εντάξει κάποιοι το παρακάνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Εντάξει απλά τυχαία χάζευα ένα βίντεο και βρήκα μερικές κρυμμένες λειτουργίες και μου θύμισε rootarismeno κινητό....

Ειδικά τις επιλογές στο assistive Touch που έλεγα γιατί υπάρχει ακόμα....

Και διάβασα πως το 12 θα έχει automations όπως έχει το Mac και έχω βρει άλλο κινητό όντως...

 

Να ρωτήσω κάτι ή αδερφή μου με το 7 αντιμετώπισε πρόβλημα με ηχείο και μικρόφωνο...ένας τεχνικός που ρώτησα είπε πως παίζει πολύ στα 7plus....έχετε ακούσει κάτι?

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια αξιόλογα ακουστικά bluetooth για την συσκευή μας με την προϋπόθεση ομως να παρέχουν fm radio ;;;

 

Έχω δουλέψει τα airpods και πραγματικά είναι πολύ καλά και δεν το περίμενα αλλά δεν κάθονται καλά στα αυτία μου...

Έτσι τα έσκασα και πήρα τα jabra elite 65t active α

Φοβερα βάση την τεχνολογία που σχετικά είναι νέα για True Wireless....αν θες καλή ποιότητα πήγαινε σε Bluetooth αλλά με καλώδιο...

Όταν έψαχνα τα καλύτερα έλεγαν όλοι πως είναι τα beats x (που έχουν και καλό integration με το κινητό)η τα jabra....

Άποψη μου βάλε greek radio δεν τρώει πολλά mb και θα κάνεις δουλειά σου...

 

 

 

Ερώτηση

Υπάρχει τρόπος να μην παίζει αυτόματα το iTunes με το που μπαίνω στο αυτοκίνητο και το συνδέω το Bluetooth...

Το εφτιαξα στα Mac με rename κάποιων Unix εντολών αλλά στο κινητό παρόλο που ξετικαρα το Car play και έψαξα αρκετά δεν βρήκα λύση...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στην 11.4.0 έχει παρατηρήσει κανείς λαγκαρισματα σε σαφάρι κύριος αλλά και άλλου λιγότερο μαζί με μικρή αύξηση θερμοκρασίας; Δεν μιλάω για κάτι τραγικό αλλά εκεί που ήταν κρύο ότι και να το κάνω τώρα έχει μια θερμοκρασία.
Link to comment
Share on other sites

http://www.idownloadblog.com/2018/07/06/how-to-jailbreak-ios-11-2-11-3-1-with-electra1131/

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Απότι κατάλβα δεν θα είναι οσο σταθερα οσο το μαμα λογισμικό....δηλαδη θα έχει τυχαία μηνυματα κτλ..τοτε δεν έχει νόημα...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω διαβάσει όλες τις απόψεις, αξίζει να βάλω iOS 11?

 

Ναι το έχω ακόμα με 10 και δεν έχω κανένα παράπονο...

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω διαβάσει όλες τις απόψεις, αξίζει να βάλω iOS 11?

 

Ναι το έχω ακόμα με 10 και δεν έχω κανένα παράπονο...

 

Δεν ξέρω για πιο λόγο γράφω αλλά δεν την πάλεψα. Πραγματικά δεν την παλεύω όταν διαβάζω τέτοια πράγματα από κάποιον που έχει iPhone. Καληνύχτα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε χρειάζεται να εξάπτεσαι...

 

Επίσης να πω ότι έκανα λάθος τόπικ και έχω 7 Plus.

 

Απλά είχα διαβάσει και αρκετά αρνητικά για αυτό ζητάω τη γνώμη σας γιατί συνήθως καλύπτομαι απόλυτα από τις απαντήσεις σε αυτό το site.

 

Καλό ξημέρωμα και σε εσένα πάντως.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα

Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να αγοράσει κανείς τώρα το 8 plus στη προσφορά που το έχουν τα περισσότερα καταστήματα δηλαδή -100€ και στα 899€ τιμή και σε 48 άτοκες (τα σκρουτζομάγαζα το έχουν περίπου 100€ πιο φτηνό αλλά μετρητά) ή πιστεύεται πως η τιμή θα πάει και άλλο κάτω τον Οκτώβρη όπου συνήθως η apple βγάζει νέο μοντέλο.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...