Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να αλλάξω την ρύθμιση της μπροστινής κάμερας να μου βγάζει τις φωτο όπως τις δείχνει πριν να τραβηχτεί και όχι να την γυρίζει αντίστροφα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να αλλάξω την ρύθμιση της μπροστινής κάμερας να μου βγάζει τις φωτο όπως τις δείχνει πριν να τραβηχτεί και όχι να την γυρίζει αντίστροφα;

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς

 

Όταν βγάζω μια selfie την γυρνάει αντίστροφα δηλαδή όταν κοιτάω την κάμερα και βλέπω την αριστερή πλευρά του προσώπου μου όταν πατήσω και βγει η φωτογραφία αποθηκεύεται ανάποδα δηλαδή βλέπω την αριστερή πλευρά του προσώπου μου στη δεξιά πλευρά της φωτογραφίας...δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός :/

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Θα σου συμβούλευα να πας τη συσκευή σου για έλεγχο!

 

θα το παω.Σημερα κι ολας

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να αλλάξω την ρύθμιση της μπροστινής κάμερας να μου βγάζει τις φωτο όπως τις δείχνει πριν να τραβηχτεί και όχι να την γυρίζει αντίστροφα;

δεν αλλάζει φίλε μου αυτό

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω μια selfie την γυρνάει αντίστροφα δηλαδή όταν κοιτάω την κάμερα και βλέπω την αριστερή πλευρά του προσώπου μου όταν πατήσω και βγει η φωτογραφία αποθηκεύεται ανάποδα δηλαδή βλέπω την αριστερή πλευρά του προσώπου μου στη δεξιά πλευρά της φωτογραφίας...δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός :/

 

Μόνο αν βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή και βγάζεις φωτό με εκείνη γίνεται

Η μαμά εφαρμογή για την κάμερα δεν έχει τέτοια επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή και βγάζεις φωτό με εκείνη γίνεται

Η μαμά εφαρμογή για την κάμερα δεν έχει τέτοια επιλογή

 

Έχω την εντύπωση πως και σε android δεν γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εχει να προτεινει κανεις κανα καλο tempered glass? Πηρα ενα πακετακι με 2 της spigen αλλα επειδη και στα 2 το βαλα ελαφρως στραβα, με βαρεσε το OCD μου και τα ξεκολλουσα για να τα ξαναβαλω.. στην προσπαθεια να τα καθαρισω με πανακια οινοπνευματος μαλλον η κολλα του τζαμιου τα φτυσε και αφησε σημαδια σαν σταμπες νερου που φαινονται με το φως.. + οτι κανει θεματα με halo effect στις ακρες.. Σκεφτομαι να παρω αυτη της belkin τωρα https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Belkin-Memvrani-Prostasias-gia-iPhone-6-6s-Plus-7-Plus-1tmx-Guali-F8W813VF.htm

Ή μήπως να ξαναπαρω το πακετακι με τα 2 και να προσπαθησω να το βαλω καλυτερα?

Πολυ ζορι παντως να βαλεις τζαμακι... Με τις μεμβρανες ηταν πολυ καλυτερα.. νερο σαπουνακι και καθοταν ακριβως!

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως και σε android δεν γίνεται αυτό.

 

Σε ανδροιντ γίνετε στο s8 που είχα πριν υπήρχε επιλογή. Στο ινσταγκραμ βγαίνει όπως είναι και όχι ανεστραμμένη. Μάλλον μόνο με άλλη εφαρμογή για κάμερα θα γίνει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εχει να προτεινει κανεις κανα καλο tempered glass? Πηρα ενα πακετακι με 2 της spigen αλλα επειδη και στα 2 το βαλα ελαφρως στραβα, με βαρεσε το OCD μου και τα ξεκολλουσα για να τα ξαναβαλω.. στην προσπαθεια να τα καθαρισω με πανακια οινοπνευματος μαλλον η κολλα του τζαμιου τα φτυσε και αφησε σημαδια σαν σταμπες νερου που φαινονται με το φως.. + οτι κανει θεματα με halo effect στις ακρες.. Σκεφτομαι να παρω αυτη της belkin τωρα https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Belkin-Memvrani-Prostasias-gia-iPhone-6-6s-Plus-7-Plus-1tmx-Guali-F8W813VF.htm

Ή μήπως να ξαναπαρω το πακετακι με τα 2 και να προσπαθησω να το βαλω καλυτερα?

Πολυ ζορι παντως να βαλεις τζαμακι... Με τις μεμβρανες ηταν πολυ καλυτερα.. νερο σαπουνακι και καθοταν ακριβως!

 

 

 

Πήρα από eBay 5D full cover και φαίνεται αρκετά καλό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εχει να προτεινει κανεις κανα καλο tempered glass? Πηρα ενα πακετακι με 2 της spigen αλλα επειδη και στα 2 το βαλα ελαφρως στραβα, με βαρεσε το OCD μου και τα ξεκολλουσα για να τα ξαναβαλω.. στην προσπαθεια να τα καθαρισω με πανακια οινοπνευματος μαλλον η κολλα του τζαμιου τα φτυσε και αφησε σημαδια σαν σταμπες νερου που φαινονται με το φως.. + οτι κανει θεματα με halo effect στις ακρες.. Σκεφτομαι να παρω αυτη της belkin τωρα https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Belkin-Memvrani-Prostasias-gia-iPhone-6-6s-Plus-7-Plus-1tmx-Guali-F8W813VF.htm

Ή μήπως να ξαναπαρω το πακετακι με τα 2 και να προσπαθησω να το βαλω καλυτερα?

Πολυ ζορι παντως να βαλεις τζαμακι... Με τις μεμβρανες ηταν πολυ καλυτερα.. νερο σαπουνακι και καθοταν ακριβως!

 

https://www.amazon.co.uk/Protector-Klearlook%C2%AE-Friendly-Tempered-Coverage-Black/dp/B01JBUAZ04

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Προσοχή στους επίδοξους αγοραστές, αυτό δεν είναι για το Plus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την εφαρμογή procam 5. Αξίζει η αντικατάσταση της εργοστασιακής εφαρμογής; Κάποιος που να την έχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το True Tone το’χετε ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο; Για κάποιον λόγο δεν μπορώ να «συμφιλιωθώ» με την «θερμή» απόχρωση του λευκού στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το True Tone το’χετε ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο; Για κάποιον λόγο δεν μπορώ να «συμφιλιωθώ» με την «θερμή» απόχρωση του λευκού στην οθόνη.

 

Εγώ κλειστό το έχω. Δεν είναι άσπρο, πιο πολύ μοιάζει με κίτρινο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το True Tone το’χετε ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο; Για κάποιον λόγο δεν μπορώ να «συμφιλιωθώ» με την «θερμή» απόχρωση του λευκού στην οθόνη.

 

το χρησιμοποιώ day 1 και έχω και το night shift μόνιμα ενεργό στον υπολογιστή. Αν το κλείσω η οθόνη μου φαίνεται μπλε :p Θέμα συνήθειας είναι, το θέμα είναι ποια απόχρωση είναι πιο πιστή στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιω απο οταν βγηκε απο το κουτακι.

Πολυ καλη υλοποιηση,ξεκουραζει τα ματια.

 

σε συνδυασμο με το night shift κανει θαυματα το βραδυ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ μέσω samsung cloud να μεταφέρω μηνύματα,επαφές,φωτογραφίες και βίντεο στο icloud που έχω δημιουργήσει πρόσφατα;Δεν έχω ακόμα πάρει το 8 plus αλλά θα ήθελα να ξέρω τι διαδικασία να μεταφέρω τα πάντα στο icloud χωρίς να έχω το Note μαζί μου μιας και η αγορά θα γίνει μόλις πουληθεί το Note οπότε δεν θα μπορέσω μέσω της εφαρμογής να τα μεταφέρω.

 

Edit:Να αναφέρω ότι samsung cloud και icloud έχουν κοινό email δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό στο να επαναφέρει όλα αυτά που ανέφερα.

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ μέσω samsung cloud να μεταφέρω μηνύματα,επαφές,φωτογραφίες και βίντεο στο icloud που έχω δημιουργήσει πρόσφατα;Δεν έχω ακόμα πάρει το 8 plus αλλά θα ήθελα να ξέρω τι διαδικασία να μεταφέρω τα πάντα στο icloud χωρίς να έχω το Note μαζί μου μιας και η αγορά θα γίνει μόλις πουληθεί το Note οπότε δεν θα μπορέσω μέσω της εφαρμογής να τα μεταφέρω.

 

Edit:Να αναφέρω ότι samsung cloud και icloud έχουν κοινό email δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό στο να επαναφέρει όλα αυτά που ανέφερα.

 

πιστευω οτι αυτο δεν γινεται.

Δεν γνωριζω αν υπαρχουν καποιες εφαρμογες για migration αλλα ειδικα για μηνυμaτα δυσκολα.

Απο την αλλη μπορεις να περασεις επαφες φωτο και βιντεο ανετα,τα πρωτα μεσω του google account και τα multimedia μεσω PC/Μac

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ερώτηση: Ανάμεσα σε δερμάτινη θήκη και σιλικόνης, υφίσταται διαφορά «προστασίας»; Κι αν ναι, ποσό μεγάλη είναι; (Πάντα ό,τι αφορά το συγκεκριμένο iPhone, που πέρα από βαρύ, είναι κι από γυαλί).

Έχω την γνήσια δερμάτινη θήκη της Apple, αλλά μέσα σε 1 μήνα έχει λερωθεί και έχει σημάδια λες και την έχω 6 μήνες (έχω την μπεζ). Και σκέφτομαι να αγοράσω σιλικόνης (αλλά όχι της Apple).

Δεν θέλω κλειστές (wallet type)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ξανά σιλικόνης και ο λόγος είναι ένας, ότι άμα μπει σε τζιν ή σε φόδρα σακακιού και μπουφάν, μετά για να βγάλεις το κινητό πρέπει να βγαίνουν και οι φόδρες των ρούχων, λες και έχεις γόμα στην τσέπη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω να αγοράσω το 8 plus μεταχειρισμενο.

Βρήκα ενα,αγορασμενο τέλος Σεπτεμβριου 2017.

Οι πρώτες παρτίδες έβγαλαν κανένα πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...