Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκες σε dfu τι εννοείς;

 

Όταν έκανες επαναφορά εστησες την συσκευή σαν νέα;;;

Πρώτα δοκιμάζουμε πάντα αυτό και μετά βγαίνει το συμπέρασμα ότι φταίει η συσκευή

Αν έχει πρόβλημα θα σου δώσουν άλλη ανακατασκευασμένη που είναι το ίδιο με καινούργια

 

https://www.youtube.com/watch?v=t0D2yc9yMi8 set up as new έκανα. Οκ έχουμε εντυπώσεις από istorm? Αφού ολοκληρώθηκε πέρασα τις φωτογραφίες με συγχρονισμό. Να τονίσω πως το λαπτοπ είναι καινούργιο με φορματ το προηγούμενο 6αρη μου δεν είχε γίνει ποτέ jb άρα οι φωτογραφίες είναι καθαρές και δεν υπάρχουν σκουπίδια από jb

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://www.youtube.com/watch?v=t0D2yc9yMi8 set up as new έκανα. Οκ έχουμε εντυπώσεις από istorm? Αφού ολοκληρώθηκε πέρασα τις φωτογραφίες με συγχρονισμό. Να τονίσω πως το λαπτοπ είναι καινούργιο με φορματ το προηγούμενο 6αρη μου δεν είχε γίνει ποτέ jb άρα οι φωτογραφίες είναι καθαρές και δεν υπάρχουν σκουπίδια από jb

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει πρόβλημα η συσκευή σου

Στην κάμερα είπες σου το κάνει δεν έχει σχέση ότι μετέφερες κάποιες φωτογραφίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει πρόβλημα η συσκευή σου

Στην κάμερα είπες σου το κάνει δεν έχει σχέση ότι μετέφερες κάποιες φωτογραφίες

 

Στην κάμερα κυρίως αλλά και σε μερικές εφαρμογές. Όχι πάντα όμως. Μακάρι να επιδιορθωθεί. Πιστεύεις είναι δυνατόν να μην μπορέσουν να το αναπαράγουν?

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή ακόμα. Η κατάσταση είναι παραλαβή οπότε περιμένω να αλλάξει η κατάσταση και να μου απαντήσουν. Από το apple chat μου απάντησε κάποιος δεύτερος και μου ανέφερε πως ή είναι η μπαταρία οπότε και αλλάζει(αλλά του ανέφερα πως δεν το πιστεύω καθώς η συσκευή μου βγάζει 1,5 μέρα άνετα με βαριά χρήση) ή motherboad όντως έχει πρόβλημα οπότε και αντικαθίσταται πλήρως η συσκευή. Κανείς που γνωρίζει?

 

 

Το πρόβλημα είναι και ένα δεύτερο. Κάνω καθαρή εγκατάσταση του λογισμικού. Βάζω το icloud, ενεργοποιώ το find my phone εντοπίζω την διεύθυνση μου και όλα καλά. Εάν μπω σε dfu mode και κάνω restore το τηλέφωνο μου δεν μου βγάζει να συνδεθώ στο icloud μου, το εμφανίζει άσπρο που σημαίνει πως εάν ο γείτονας μου το κλέψει με ένα άλλο apple id μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Άρα λογικά με format σβήνεται από το icloud. Το ανέφερα στην apple και αυτό καθώς χθες το θυμήθηκα. Δίνοντας το imei μου είπαν πως αυτό συμβαίνει σε demo συσκευές αλλά η συγκεκριμένη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ demo. Κοίταξα το κουτάκι. Ήταν σφραγισμένο και από ελληνικό κατάστημα πολύ γνωστό και ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ demo. Επικοινώνησα με το 0800 που μου ανέφεραν και μίλησα με έναν βλαξ υπεύθυνο για το icloud. Μου ανέφερε πως μπορεί να παρεμβάλλεται hacker εάν έχω κάνει jailbreak στη συσκευή μου. Μάταια προσπαθούσα να του εξηγήσω πως κρατούσα μέχρι προχθές το iphone 8 στην έκδοση 11.2.2 που ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ jailbreak. Εκείνος συνέχιζε την καραμέλα του. Ώσπου για την δικιά μου ψυχική υγεία και ηρεμία του απάντησα πως όταν ξαναπάρω τη συσκευή στα χέρια μου θα του στείλω βίντεο και του έκλεισα το τηλέφωνο στα μούτρα. Να σημειωθεί παραπάνω πως η apple στο chat επιβεβαίωσε τα λεγόμενα μου πέρι icloud αδυνατούν όμως να εξηγήσουν την αιτία που συμβαίνει κάτι τέτοιο.

 

 

Θεωρώ πως δεν είμαι άσχετος από iphone και ειδικά από το find. Διότι είμαι κάτοχος macbook pro,aw ser 0, iphone 6,iphone 4, iphone 3g. Τα 3 πρώτα με dfu από itunes και καθαρή εγκατάσταση ως ενεργοποίηση απαιτεί το apple id μου αλλιώς δεν ενεργοποιούνται. Στο Iphone 8 δεν συμβαίνει το ίδιο.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η πιο κάτω θήκη έχει καλο grip? Γυρεύω θήκη όσο πιο λεπτή γίνετε, δεν με ενδιαφέρει να το προστατέψει από πτώση αλλα θέλω απλός πολύ λεπτή θήκη για τα γδαρσίματα και να έχει καλύτερο grip απ ότι το ίδιο το κινητό.

 

https://www.amazon.co.uk/TORRAS-Ultra-Thin-Tempered-Protector-Protective-Space-Black/dp/B01NCSEB24/ref=sr_1_2?s=telephone&ie=UTF8&qid=1516389781&sr=1-2&keywords=iphone+8+case

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/i4hmxo ναι παιζει κανονικα...

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Αργούν τόσο πολύ να το δουν? Στο aw series 0 πέρυσι που το πήγα Σάββατο για έλεγχο Τρίτη το είχα στα χέρια μου. Εδώ γιατί αργεί τόσο πολύ? Πφφφφ:(

Link to comment
Share on other sites

Ο ένοχος ήταν το tempered glass full cover. Κάλυπτε με το μαύρο του χρώμα τον αισθητήρα. Αφαιρέθηκε πέρασα belkin και δουλεύει αψεγάδιαστα. Πιθανολογώ πως ήταν το παλιο τζαμι γιατί ήταν για 7αρη και full cover 3d
Link to comment
Share on other sites

Ο ένοχος ήταν το tempered glass full cover. Κάλυπτε με το μαύρο του χρώμα τον αισθητήρα. Αφαιρέθηκε πέρασα belkin και δουλεύει αψεγάδιαστα. Πιθανολογώ πως ήταν το παλιο τζαμι γιατί ήταν για 7αρη και full cover 3d

 

Σε εμένα με full cover 3d glass δεν λειτουργούσε σωστά -ή και καθόλου- το face id και είχα πάθει εγκεφαλικό. Το τζάμι δεν είχε κόψιμο στο notch και έτσι δεν λειτουργούσαν σωστά οι αισθητήρες. Το ξήλωσα και όλα δουλεύουν ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παρατήρησα με ios 11,2,5 ότι δεν μου ανοίγει κάποια παιχνίδια ενώ πριν μου τα άνοιγε. τι γίνεται ??? συμβαίνει και σε άλλον ?
Link to comment
Share on other sites

Fast charger που να δουλεύει πραγματικά με το 8? Έχω βρει 2-3 στο amazon και εννοείτε δεν τους στέλνουν Κύπρο. Ebay δεν βρίσκω κάτι αξιόπιστο. Θα αναγκαστώ δηλαδή να δώσω 70ευρ για τον apple φορτιστή μονο + 35ευρ το καλώδιο?
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Fast charger που να δουλεύει πραγματικά με το 8? Έχω βρει 2-3 στο amazon και εννοείτε δεν τους στέλνουν Κύπρο. Ebay δεν βρίσκω κάτι αξιόπιστο. Θα αναγκαστώ δηλαδή να δώσω 70ευρ για τον apple φορτιστή μονο + 35ευρ το καλώδιο?

 

Anker να πάρεις. Είναι εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Anker να πάρεις. Είναι εγγύηση.

Δεν στέλνουν τους 2 μοναδικούς anker με usb-c με 29w+ Κύπρο από το amazon uk. Στο ebay δεν υπάρχει παρα μονο από Αμερική. Είναι λες και επίτηδες δεν υπάρχει κάτι Ευρώπη και πρέπει να δώσω 100ευρ της Apple.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

τα Animoji δεν δουλεύουν καλά σε iphone 8 , βλέπω ότι δεν εφαρμόζουν σωστά στο πρόσωπο , συμβαίνει και σε άλλον ?
Link to comment
Share on other sites

τα Animoji δεν δουλεύουν καλά σε iphone 8 , βλέπω ότι δεν εφαρμόζουν σωστά στο πρόσωπο , συμβαίνει και σε άλλον ?

 

Δεν έχει Animoji το iPhone 8. Μόνο το X

Link to comment
Share on other sites

τα Animoji δεν δουλεύουν καλά σε iphone 8 , βλέπω ότι δεν εφαρμόζουν σωστά στο πρόσωπο , συμβαίνει και σε άλλον ?

 

Τα animoji είναι εφαρμογή αποκλειστικά για iphone x η όποια εφαρμογή βρήκες στο app store προσεγγίζει το πραγματικό, αλλά δεν το φτάνει καθώς υπολειπόμαστε από hardware με τις κάμερες του x και με τον δέκτη στη μπροστινή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

σε λιγες μερες και εγω στην παρεα...το 8Plus θα το δωσω γιατι ειναι πολυ μεγαλο για μενα.

 

αγορασα ενα Silver 256αρι.

γνωριζω οτι δεν θα δω ποτε αυτους τους χρονους

2u99PEZ.png

 

oμως ακομα και 7 με 8 ωρες να δω ειμαι οκ.

Δεν χρειαζομαι παραπανω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως γίνετε η φωτεινότητα της οθόνης να είναι σταθερή και να μην προσαρμόζετε αυτόματα ?? έχω κλειστό το true tone
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως γίνετε η φωτεινότητα της οθόνης να είναι σταθερή και να μην προσαρμόζετε αυτόματα ?? έχω κλειστό το true tone

 

Ρυθμίσεις πάνω πάνω ψηλά γράψε αυτόματη φωτεινότητα και είναι στα βοηθήματα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχω μια θήκη UAG στο 6s.Λέτε να κουμπώνει κανονικά στο 8άρι?

 

Λογικά ναι, η UAG βγάζει τις ίδιες θήκες για 8/7/6S.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...