Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπέρα παρατήρησα κάποιες φορές στην φωτεινότητα της οθόνης στα ξαφνικά να μου κατεβάζει την φωτεινότητα πάρα πολύ χαμηλά και τελείως . τι γίνετε ? έχει συμβεί σε κανέναν ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παρατήρησα κάποιες φορές στην φωτεινότητα της οθόνης στα ξαφνικά να μου κατεβάζει την φωτεινότητα πάρα πολύ χαμηλά και τελείως . τι γίνετε ? έχει συμβεί σε κανέναν ?

 

Ο αισθητήρας αναλαμβάνει αυτή την δουλειά

Ανάλογο με το ποσο του φωτός που πέφτει επάνω ρυθμίζει και την φωτεινότητα της οθόνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ άλλα είναι κάποιες φορές που την ρίχνει τέρμα κάτω την φωτεινότητα η την αυξάνει πολύ έντονα . σαν να τρώει κόλλημα
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση μπαταρίας συμβαίνει πιο έντονα το φαινόμενο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

ωραία και τι μπορώ να κάνω για αυτό ? να το απενεργοποιησω ?

 

Απενεργοποιησε την αυτόματη φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

ωραία και τι μπορώ να κάνω για αυτό ? να το απενεργοποιησω ?

 

Βασικά αυτό που βλέπω είναι ότι δεν έχει ρύθμιση για να κλείνει η αυτόματη φωτεινότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που βλέπω είναι ότι δεν έχει ρύθμιση για να κλείνει η αυτόματη φωτεινότητα

 

Στην προσβασιμοτητα και μετά βοηθήματα οθόνης δεν είναι ρε παιδιά:worry: ?

Link to comment
Share on other sites

Στην προσβασιμοτητα και μετά βοηθήματα οθόνης δεν είναι ρε παιδιά:worry: ?

 

Έχεις δίκιο έχει αλλάξει θέση

Είναι στο σημείο που ανέφερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο έχει αλλάξει θέση

Είναι στο σημείο που ανέφερες

 

Από την αρχή της 11 αρας εκεί είναι....αλλά μερικές φορές....δεν έχω καταλάβει πότε...πάει και στο μενού της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή της 11 αρας εκεί είναι....αλλά μερικές φορές....δεν έχω καταλάβει πότε...πάει και στο μενού της μπαταρίας

 

Εκει παει οταν εχεις απενεργοποιημενη την αυτοματη φωτεινωτητα και στο δειχνει ως συμβουλη εξοικονομησης ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια εβδομαδα να πω οτι η αυτονομια δεν ειναι στα επιπεδα του 7 με την 10.3.2/10.3.3

με τιποτα.

 

το κινητο εχει καταπληκτικη οθονη,απιστευτη καμερα ομως ακομα και σε σχεση με ενα 7 δεν ειναι τοσο πολυ καλυτερο σε τιποτα.

να λεμε το δικαιο.

 

επισης να αναφερω καταπληκτικο το ασπρο χρωμα,πανεμορφο δεν ειναι ασπρο αλλα σαν ασπρο παγου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μετα απο 7 χρονια μακρια απο iphone(εχω το iphone 4) αλλα τελευταια εχω το samsung s5,καλοβλεπω το iphone 8.

πειτε μου η λειτουργια που οταν γειρεις την συσκευη και ανοιγει,ενεργοποιειται και απενεργοποιειται κατα βουληση;και απο καταναλωση αυτη η λειτουργια πως παει;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 7 χρονια μακρια απο iphone(εχω το iphone 4) αλλα τελευταια εχω το samsung s5,καλοβλεπω το iphone 8.

 

πειτε μου η λειτουργια που οταν γειρεις την συσκευη και ανοιγει,ενεργοποιειται και απενεργοποιειται κατα βουληση;και απο καταναλωση αυτη η λειτουργια πως παει;

 

 

 

Κατά βούληση είναι η λειτουργία αυτή, προσωπικά με βολεύει και τη θεωρώ πιο έξυπνη από το “always on display” της Samsung

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά βούληση είναι η λειτουργία αυτή, προσωπικά με βολεύει και τη θεωρώ πιο έξυπνη από το “always on display” της Samsung

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχεις παρατηρήσει κάτι περίεργο με το feature αυτό στην κατανάλωση της μπαταρίας;

Κάτι ακόμη στον μαμά dialer σε αποθηκευμένη επαφή,πρέπει να πληκτρολογήσεις όλο το τηλέφωνο για να βγει το όνομα της επαφής;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα περίεργο στην κατανάλωση, δυστυχώς στον dialer ισχύει αυτό που απεύχεσαι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα περίεργο στην κατανάλωση, δυστυχώς στον dialer ισχύει αυτό που απεύχεσαι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστω για τον χρόνο σου.

 

Αυτή η εφαρμογή το κάνει.

 

Perfect Dialer - Favorites Widget Dial & SMS από SangWook Han

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει κάτι περίεργο με το feature αυτό στην κατανάλωση της μπαταρίας;

Κάτι ακόμη στον μαμά dialer σε αποθηκευμένη επαφή,πρέπει να πληκτρολογήσεις όλο το τηλέφωνο για να βγει το όνομα της επαφής;

 

Σε εμένα δείχνει κανονικά ρε παιδιά .Δοκιμασα να γράφω το τηλ του σπιτιού μου και το έβγαλε

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δείχνει κανονικά ρε παιδιά .Δοκιμασα να γράφω το τηλ του σπιτιού μου και το έβγαλε

 

Ναι πρέπει όμως να γράψεις όλο τον αριθμό

Ο φίλος πιο πάνω θέλει να έχεις γράψει πχ 2-3 νούμερα και να αρχίζει να εμφανίζει όλους τους αριθμούς τηλεφώνων που έχουν αυτά τα νούμερα

Όπως γίνεται σε άλλες συσκευές

Στο iPhone πάντα έπρεπε να γράψεις όλο το νούμερο αλλιώς δεν εμφανίζει κάτι

Δεν έχει αλλάξει αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δείχνει κανονικά ρε παιδιά .Δοκιμασα να γράφω το τηλ του σπιτιού μου και το έβγαλε

 

Όχι στην αναζήτηση του αριθμού. Απευθείας πληκτρολόγηση στον dialer. Phone prediction. Δυστυχώς ΔΕΝ διαθέτει αυτή την δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι στην αναζήτηση του αριθμού. Απευθείας πληκτρολόγηση στον dialer. Phone prediction. Δυστυχώς ΔΕΝ διαθέτει αυτή την δυνατότητα...

 

Έχετε δίκιο .Δεν το ήξερα γιατί ψάχνω από τις επαφές .Δεν θυμάμαι να το έδειχνε παλιά γιατί ψάχνω από τις επαφές πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα

Σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση για πρώτη φορά από Android στο ios και συγκεκριμένα στο iPhone 8

Γενικα έχω δει τα υπέρ και τα κατά των λειτουργικων, αυτό που με απασχολεί αρκετά όμως είναι η αυτονομία του iPhone όπου δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λογια

Αυτή τη στιγμή έχω το Huawei P10 όπου είμαι ικανοποιημένος από τη μπαταρια, κάποιος που έχει εμπειρία από πρόσφατο Android κινητό μπορεί να μου κάνει μια μικρή σύγκριση όσον αφορά την αυτονομία πάντα?

 

Ευχαριστω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...