Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

Καινούργιος σε iPhone και έχω την εξής απορία:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρεις εικόνες και βίντεο από το κινητό στον υπολογιστή σου όπως κάνεις σε android;

 

 

 

θα το συνδεσεις κανονικα με το καλωδιο του στον υπολογιστη και θα το δει ως σκληρο δισκο :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού συγχρονίσω κινητό με iTunes λοιπόν, απλά μεταφέρω τις εικόνες από το iTunes στον υπολογιστή μου;

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Αφού συγχρονίσω κινητό με iTunes λοιπόν, απλά μεταφέρω τις εικόνες από το iTunes στον υπολογιστή μου;

 

Νόμιζα από τον η/υ ήθελες να μεταφέρεις στο iphone. Το ανάποδο θα το κάνεις όπως σου είπε το παιδί παραπάνω. Συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα από τον η/υ ήθελες να μεταφέρεις στο iphone. Το ανάποδο θα το κάνεις όπως σου είπε το παιδί παραπάνω. Συγγνώμη.

 

Μάλιστα. Σας ευχαριστώ πολύ λοιπόν.

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά,

 

Καινούργιος σε iPhone και έχω την εξής απορία:

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρεις εικόνες και βίντεο από το κινητό στον υπολογιστή σου όπως κάνεις σε android;

 

 

 

Eχεις το itunes στο pc και βάζεις το πρόγραμμα syncios..απλα τα κάνει ολα ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το βρήκα! Ήθελε λίγο ψάξιμο και λίγο περίπλοκη η διαδικασία με το iPhone αλλά τα κατάφερα :D

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 2 μέρες το τηλέφωνο και μόλις το άνοιξα αναβαθμίστηκε σε 11.2.1.

 

Αντιμετωπίζω λοιπόν το εξής πρόβλημα αρκετές φορές. Ανοίγω την μπροστινή κάμερα και δεν λειτουργεί. Μόλις γυρίσω στην πίσω κάμερα όλα λειτουργούν. Αν γυρίσω πάλι στην εμπρός δεν λειτουργεί. Μετά από ρισταρτ φτιάχνει αλλά μετά από λίγη ώρα γίνεται πάλι το ίδιο. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;;;

 

 

Update: Έκανα επαναφορά οι iTunes και βλέπω την ίδια συμπεριφορά. Η μπροστινή κάμερα δε λειτουργεί πάντα. Πιο σπάνια κολλάει και η πίσω κάμερα. Με βλέπω για service :(

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Στην 11.0.3 κλεινω το wifi το βραδυ και το πρωι ενεργοποιειται μονο του. Στην 11.2.1 το χουν διορθωσει;
Link to comment
Share on other sites

Στην 11.0.3 κλεινω το wifi το βραδυ και το πρωι ενεργοποιειται μονο του. Στην 11.2.1 το χουν διορθωσει;

 

Έτσι λειτουργεί. Να το κλείνεις από τις ρυθμίσεις αλλιώς αποσυνδέεται μέχρι τις 5 το πρωί, δηλαδή προσωρινά μόνο από το συγκεκριμένο δίκτυο. Είναι ενεργό ουσιαστικά όταν το κλείνεις από το κέντρο ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

Στην 11.0.3 κλεινω το wifi το βραδυ και το πρωι ενεργοποιειται μονο του. Στην 11.2.1 το χουν διορθωσει;

 

Δεν το κλείνεις. Το αποσυνδέεις μάλλον.

Αν θέλεις να το απενεργοποιησεις, πας στις ρυθμίσεις, όχι από τα shortcuts του control center.

Δεν πρόκειται να το αλλάξουν, διότι είναι αλλαγή φιλοσοφίας, όχι bug.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 2 μέρες το τηλέφωνο και μόλις το άνοιξα αναβαθμίστηκε σε 11.2.1.

 

Αντιμετωπίζω λοιπόν το εξής πρόβλημα αρκετές φορές. Ανοίγω την μπροστινή κάμερα και δεν λειτουργεί. Μόλις γυρίσω στην πίσω κάμερα όλα λειτουργούν. Αν γυρίσω πάλι στην εμπρός δεν λειτουργεί. Μετά από ρισταρτ φτιάχνει αλλά μετά από λίγη ώρα γίνεται πάλι το ίδιο. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;;;

 

 

Update: Έκανα επαναφορά οι iTunes και βλέπω την ίδια συμπεριφορά. Η μπροστινή κάμερα δε λειτουργεί πάντα. Πιο σπάνια κολλάει και η πίσω κάμερα. Με βλέπω για service :(

 

Και αναρωτιόμουν εάν θα έπρεπε να αναβαθμίσω...Μάλλον θα παραμείνω στην 11.1.2.

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αναρωτιόμουν εάν θα έπρεπε να αναβαθμίσω...Μάλλον θα παραμείνω στην 11.1.2.

 

Δε νομίζω να έχει να κάνει με την έκδοση του λειτουργικού το θέμα που αναφέρει ο φίλος από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει να κάνει με την έκδοση του λειτουργικού το θέμα που αναφέρει ο φίλος από πάνω.

 

Αλλά με τι έχει να κάνει;

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Αλλά με τι έχει να κάνει;

 

Το θέμα μου είναι καθαρά hardware, και δεν έχει σχέση με αναβάθμιση. Σήμερα θα το παω service και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου είναι καθαρά hardware, και δεν έχει σχέση με αναβάθμιση. Σήμερα θα το παω service και βλέπουμε

 

Καλησπέρα θέλω να σε ρωτήσω και εγώ. Στο κάνει περιοδικά εσύ το κάνεις συνέχεια εμένα μου το κάνουνε συνολικά 100 φορές 34 φορές και μετά σταμάτησε να το κάνει που και που μπορεί να τύχει αλλά βγάζει κανονικά δεν το κάνει όμως μόνο στην μπροστινή το κάνεις την πίσω κάμερα το κάνει και στο App Store το κάνει και στο messenger αλλά τόκανε πολύ περιοδικά δηλαδής 100 φορές το κάνει 3 με 4 φορές. Είμαι στην έκδοση 11.0.3 και δε γνωρίζω τι πρέπει να κάνω να το πάω μήπως είναι hardware πρόβλημα ή όχι; Τώρα τελευταία σχεδόν δεν εμφανίζεται καθόλου το πρόβλημα. Ανοίγω την μπροστινή κάμερα βγάζω κανονικά φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να σε ρωτήσω και εγώ. Στο κάνει περιοδικά εσύ το κάνεις συνέχεια εμένα μου το κάνουνε συνολικά 100 φορές 34 φορές και μετά σταμάτησε να το κάνει που και που μπορεί να τύχει αλλά βγάζει κανονικά δεν το κάνει όμως μόνο στην μπροστινή το κάνεις την πίσω κάμερα το κάνει και στο App Store το κάνει και στο messenger αλλά τόκανε πολύ περιοδικά δηλαδής 100 φορές το κάνει 3 με 4 φορές. Είμαι στην έκδοση 11.0.3 και δε γνωρίζω τι πρέπει να κάνω να το πάω μήπως είναι hardware πρόβλημα ή όχι; Τώρα τελευταία σχεδόν δεν εμφανίζεται καθόλου το πρόβλημα. Ανοίγω την μπροστινή κάμερα βγάζω κανονικά φωτογραφία.

 

Η κάμερα η εμπρος είναι νεκρή στη περίπτωση μου. Δεν ανοίγει καν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλά με τι έχει να κάνει;

 

Σου απάντησε ο φίλος που έχει το πρόβλημα, είναι harware issue δυστυχώς...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησε ο φίλος που έχει το πρόβλημα, είναι harware issue δυστυχώς...

 

Δηλαδή προτείνετε να αναβαθμίσουμε "άφοβα" ;

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνετε να αναβαθμίσουμε "άφοβα" ;

Οι επίφοβες αναβαθμίσεις είναι αυτές του Σεπτεμβρίου και Οκτωβρίου, οι πρώτες δηλαδή που πραγματοποιούν major os update.

Μετά μόνο καλύτερο γίνεται το σύστημα. Η τελευταία είναι η 11.2.2 η οποία είναι πολύ σταθερή, χωρίς κομπιάσματα και με καλή διαχείριση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήγα το κινητό μου πίσω. Μου έβγαλε θέματα. Έβγαζα καμιά 20 φωτογραφίες και μετά έμπαινε σε sleep από μόνο του και έπρεπε να ξεκλειδώσω. Αυτό ήταν τυχαίο γεγονός που συνέβαινε άλλοτε στην 21 φωτογραφία, άλλοτε στην 4 φωτογραφία άλλοτε όμως και στην 1. Με το που πατούσα να βγει η φωτογραφία, έβλεπα μαύρο σα να κλείδωνε από μόνο του, δίχως ήχο και έπρεπε να το ξεκλειδώσω.

Το ίδιο έκανε και σε εφαρμογές. (Φοβάμαι ως ένοχο το tempered glass που ήταν μαύρο και μπορεί να έκρυβε πάνω τους αισθητήρες πλήρως.) Αλλά για να είμαι ειλικρινής φοβήθηκα. Πήγα στην istorm αφού το κοίταξαν πολύ προσεκτικά μου είπαν οκ δίχως σημάδι κανένα και τους το άφησα να το ελέγξουν πλήρως. Σε περίπτωση hardware προβλήματος τι γίνεται? Γνωρίζει κανείς?

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το κινητό μου πίσω. Μου έβγαλε θέματα. Έβγαζα καμιά 20 φωτογραφίες και μετά έμπαινε σε sleep από μόνο του και έπρεπε να ξεκλειδώσω. Αυτό ήταν τυχαίο γεγονός που συνέβαινε άλλοτε στην 21 φωτογραφία, άλλοτε στην 4 φωτογραφία άλλοτε όμως και στην 1. Με το που πατούσα να βγει η φωτογραφία, έβλεπα μαύρο σα να κλείδωνε από μόνο του, δίχως ήχο και έπρεπε να το ξεκλειδώσω.

Το ίδιο έκανε και σε εφαρμογές. (Φοβάμαι ως ένοχο το tempered glass που ήταν μαύρο και μπορεί να έκρυβε πάνω τους αισθητήρες πλήρως.) Αλλά για να είμαι ειλικρινής φοβήθηκα. Πήγα στην istorm αφού το κοίταξαν πολύ προσεκτικά μου είπαν οκ δίχως σημάδι κανένα και τους το άφησα να το ελέγξουν πλήρως. Σε περίπτωση hardware προβλήματος τι γίνεται? Γνωρίζει κανείς?

 

Έκανες καμία επαναφορά πριν το πας να δεις πως τα πηγαίνει;

Δεν νομίζω να έχει σχέση το τζαμι μάλλον πρόβλημα έχει η συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανες καμία επαναφορά πριν το πας να δεις πως τα πηγαίνει;

Δεν νομίζω να έχει σχέση το τζαμι μάλλον πρόβλημα έχει η συσκευή σου

 

Έκανα και συνεχίζει. Άρα είχα θέμα αν και στα diagnostics δεν εμφανιζόταν το πρόβλημα ούτε στο istorm ούτε στης apple. Σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα τι γίνεται?

α) Υπάρχει περίπτωση να μην το δουν και εκεί και να μην μπορέσουν να το αναπαράγουν καθώς δε συνέβαινε πάντα?

 

β) Εάν δεν επιδιορθώνεται, θα αντικατασταθεί η συσκευή?

 

Μου το έκανε από την 11.0.3 μέχρι τώρα.

 

Μπήκα σε dfu και δεν το έκανε μέχρι που πέρασα το Back up με τις φωτογραφίες και τότε ξεκίνησε και πάλι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και συνεχίζει. Άρα είχα θέμα αν και στα diagnostics δεν εμφανιζόταν το πρόβλημα ούτε στο istorm ούτε στης apple. Σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα τι γίνεται?

α) Υπάρχει περίπτωση να μην το δουν και εκεί και να μην μπορέσουν να το αναπαράγουν καθώς δε συνέβαινε πάντα?

 

β) Εάν δεν επιδιορθώνεται, θα αντικατασταθεί η συσκευή?

 

Μου το έκανε από την 11.0.3 μέχρι τώρα.

 

Μπήκα σε dfu και δεν το έκανε μέχρι που πέρασα το Back up με τις φωτογραφίες και τότε ξεκίνησε και πάλι το πρόβλημα

 

Μπήκες σε dfu τι εννοείς;

 

Όταν έκανες επαναφορά εστησες την συσκευή σαν νέα;;;

Πρώτα δοκιμάζουμε πάντα αυτό και μετά βγαίνει το συμπέρασμα ότι φταίει η συσκευή

Αν έχει πρόβλημα θα σου δώσουν άλλη ανακατασκευασμένη που είναι το ίδιο με καινούργια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...