Jump to content

[Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Non root είμαι οπότε πάμε στο SABS. Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός πως να βάλω την τελευταία έκδοση?

 

Ναι αμε. Εχω κανει Tutorial. Aπλά δώστου λίγο χρόνο να τον διαβάσεις και είσαι ok. Tελευταία έκδοση εδω https://zozzle.co.uk/download/ Version 1.0.0 Latest. Tutorial εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465912

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα για το s8+ θα ξαναρωτήσω εδώ και ελπίζω να μην ξανασβηστει. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω έτοιμα scripts για το s8+;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα για το s8+ θα ξαναρωτήσω εδώ και ελπίζω να μην ξανασβηστει. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω έτοιμα scripts για το s8+;

 

Σου έχω απάντηση εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465912&page=7 δεν έγινε del post σου.

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω απάντηση εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=465912&page=7 δεν έγινε del post σου.
Α Ναι έχεις δίκιο αλλού το είχα στείλει. Οκ θα το δοκιμάσω! Σε ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιος τρόπος να αφαιρέσω εντελώς την ώρα απο την οθόνη κλειδώματος? Αναφέρομαι στην lock screen και όχι στο AOD!!! Έχω ένα πολύ ωραίο φόντο και πέφτει η ώρα πάνω στα βυζιά της Kate Upton και τα χαλάει όλα... :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει κανένα mod που να αλλάζει-μικραίνει το μέγεθος του ρολογιού και της γραμματοσειράς της aod?

Μετά την τελευταία αναβάθμιση σαν να τα βλέπω πιο μεγάλα; Εκτός κι αν παίζει ρόλο η αλλαγή από θέμα σε θέμα....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα mod που να αλλάζει-μικραίνει το μέγεθος του ρολογιού και της γραμματοσειράς της aod?

Μετά την τελευταία αναβάθμιση σαν να τα βλέπω πιο μεγάλα; Εκτός κι αν παίζει ρόλο η αλλαγή από θέμα σε θέμα....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατι δεν αλλάζεις τα dpi. Ενεργοποίησε developers settings και αλλαξε τα ωστε να μικρυνουν ολα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αλλάζεις τα dpi. Ενεργοποίησε developers settings και αλλαξε τα ωστε να μικρυνουν ολα.
Μα αυτό είχα κάνει. Το είχα στο 500 αν θυμάμαι καλά και ήταν μια χαρά.

Μετά την αναβάθμιση για κάποιον λόγο είχαν επανέλθει τα dpi στην αρχική τους και τώρα που τα πήγα μέχρι 512 πάλι δεν αλλάζουν τα της aod μόνο.

Περίεργα πράγματα.....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είχα κάνει. Το είχα στο 500 αν θυμάμαι καλά και ήταν μια χαρά.

Μετά την αναβάθμιση για κάποιον λόγο είχαν επανέλθει τα dpi στην αρχική τους και τώρα που τα πήγα μέχρι 512 πάλι δεν αλλάζουν τα της aod μόνο.

Περίεργα πράγματα.....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως θέλει και επανεκκίνηση;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η συμπεριφορά του είναι αντίστροφη.

Αυξάνω dpi, μικραίνουν όλα εκτός την aod.

Μειώνω dpi μεγαλώνουν όλα..... μικραίνει η aod.

Επανεκκίνηση εννοείται ότι κάνω.

Αν θέλει κάποιος ας το δοκιμάσει να μας πει την εμπειρία του....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, η συμπεριφορά του είναι αντίστροφη.

Αυξάνω dpi, μικραίνουν όλα εκτός την aod.

Μειώνω dpi μεγαλώνουν όλα..... μικραίνει η aod.

Επανεκκίνηση εννοείται ότι κάνω.

Αν θέλει κάποιος ας το δοκιμάσει να μας πει την εμπειρία του....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυξάνω τα dpi μεγαλώνει η aod μικραίνουν τα υπόλοιπα.

Μειώνω τα dpi μικραίνει η aod μεγαλώνουν τα υπόλοιπα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν αλλάζεις τα dpi. Ενεργοποίησε developers settings και αλλαξε τα ωστε να μικρυνουν ολα.

 

Καλησπέρα!!!Που ειναι αυτη η ρυθμιση...βοηθάτε λιγο...στα Ελληνικα!!!Ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυξάνω τα dpi μεγαλώνει η aod μικραίνουν τα υπόλοιπα.

Μειώνω τα dpi μικραίνει η aod μεγαλώνουν τα υπόλοιπα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

OK. Άρα δεν έχει το δικό μου πρόβλημα,έτσι είναι σε όλα.

 

Καλησπέρα!!!Που ειναι αυτη η ρυθμιση...βοηθάτε λιγο...στα Ελληνικα!!!Ευχαριστω!!

Στις ρυθμίσεις επιλογές προγραμματιστή.

Αν δεν το έχεις ενεργοποιήσει για να εμφανίζεται στις ρυθμίσεις,τέρμα κάτω. Θα πρέπει από τις πληροφορίες για το τηλέφωνο,να μπεις πληροφορίες για το λογισμικό και μετά να πατήσεις επανειλημμένα 6-7 φορές νομίζω στο,αριθμός κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Ερώτηση: Ραδιόφωνο χωρίς internet μπορώ να βάλω εκτός root?

 

Oυτε με root μπορεις. Δεν εχει hardware που να το επιτρεπει. Δηλαδη δεν εχει ραδιοφωνικο δεκτη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Guys επειδη εχω καιρο να το ψαξω, root και private folder μπορούμε να έχουμε?

Αν οχι, υπάρχουν custom Roms που να το υποστηρίζουν?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys επειδη εχω καιρο να το ψαξω, root και private folder μπορούμε να έχουμε?

Αν οχι, υπάρχουν custom Roms που να το υποστηρίζουν?

 

Οχι καμια rom δεν υποστηρίζει private folder. Αν κανεις root χάνεις για πάντα τον private folder ακόμα και αν γυρίσεις σε official stock rom από την samsung. Εξαφανίζεται διαπαντός απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλημερα μια ερωτηση δεν μπορω να κανω με τιποτα να λειτουργησει το android auto στο κινητο μου ,μου βγαζει διαφορα(something went wrong google play services doesn't seem to be working right now),μηπως ξερετε που μπορω να κοιταξω εδω στο φορουμ για να το λυσω.δεν ειμαι ρουτ και εχω κατεβασει το γνωστο apk γιατι οπως ξερεται δεν λειτουργει ελλαδα η υπηρεσια αυτη
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση δεν μπορω να κανω με τιποτα να λειτουργησει το android auto στο κινητο μου ,μου βγαζει διαφορα(something went wrong google play services doesn't seem to be working right now),μηπως ξερετε που μπορω να κοιταξω εδω στο φορουμ για να το λυσω.δεν ειμαι ρουτ και εχω κατεβασει το γνωστο apk γιατι οπως ξερεται δεν λειτουργει ελλαδα η υπηρεσια αυτη

 

Edit ,τελικα η μονη λυση ηταν ενα hard reset ,για να ξερετε,οργωσα το ιντερνετ αλλα τιποτα αλλο δεν βρηκα που να το κανει να λειτουργησει

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έχετε κάποια εφαρμογή καιρού να προτείνετε; θα προτιμούσα χωρίς διαφημίσεις ή αν αξίζει θα τη αγόραζα κιόλας προκειμένου να τις αποφύγω.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποια εφαρμογή καιρού να προτείνετε; θα προτιμούσα χωρίς διαφημίσεις ή αν αξίζει θα τη αγόραζα κιόλας προκειμένου να τις αποφύγω.

eWeather, το καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Δεν ξερω αν ποσταρω σωστα εχω το samsung note 8 και ενω χτες το πρωι έστειλα μήνυμα στο 13033 απο το απογευμα δεν μπορω

 

μου ειπαν απο την cosmoste οτι δεν υπαρχει φραγή και να δω την συσκευη Δοκιμασα με την ιδια καρτα απο αλλο κινητο και στελνει

 

Ξερει κανεις τι μπορει να εχει γίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν ξερω αν ποσταρω σωστα εχω το samsung note 8 και ενω χτες το πρωι έστειλα μήνυμα στο 13033 απο το απογευμα δεν μπορω

 

μου ειπαν απο την cosmoste οτι δεν υπαρχει φραγή και να δω την συσκευη Δοκιμασα με την ιδια καρτα απο αλλο κινητο και στελνει

 

Ξερει κανεις τι μπορει να εχει γίνει?

 

τελικα διορθωθηκε? τι εφταιγε? ρωταω γιατι συγγενικο μου προσωπο ειχε παρομοιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...