Jump to content

[Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογή adfree που να μην χρειάζεται root; Έχω κάνει μερικές playlist στο youtube για να τις ακούω στο αυτοκίνητο αλλά σε κάθε αλλαγή κομματιού πετάει διαφήμιση...

Και αυτό που με εξοργίζει πραγματικά είναι πως οταν είμαι με wifi ΔΕΝ έχει τόσες διαφημίσεις παρά μόνο με τα δεδομένα ανοιχτά...Λές και το κάνει επίτηδες για να καταναλώνει περισσότερα mb...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια εφαρμογή adfree που να μην χρειάζεται root; Έχω κάνει μερικές playlist στο youtube για να τις ακούω στο αυτοκίνητο αλλά σε κάθε αλλαγή κομματιού πετάει διαφήμιση...

Και αυτό που με εξοργίζει πραγματικά είναι πως οταν είμαι με wifi ΔΕΝ έχει τόσες διαφημίσεις παρά μόνο με τα δεδομένα ανοιχτά...Λές και το κάνει επίτηδες για να καταναλώνει περισσότερα mb...

Ψάξε για το blokada.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή adfree που να μην χρειάζεται root; Έχω κάνει μερικές playlist στο youtube για να τις ακούω στο αυτοκίνητο αλλά σε κάθε αλλαγή κομματιού πετάει διαφήμιση...

Και αυτό που με εξοργίζει πραγματικά είναι πως οταν είμαι με wifi ΔΕΝ έχει τόσες διαφημίσεις παρά μόνο με τα δεδομένα ανοιχτά...Λές και το κάνει επίτηδες για να καταναλώνει περισσότερα mb...

Αν θες να μην εχεις διαφημίσεις σε ολα (πλην utube που θα έχεις) βαλε blokada, free open source, μαλλον οτι καλύτερο υπάρχει για νοτε 8.

Αν θες να μην εχεις διαφημίσεις στο utube (που αυτο θέλεις) ειδικά, εισαι εδώ :

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71133073&postcount=3

βάζεις την έκδοση που δε θέλει ροοτ. Είναι πατσαρισμενο το originall utube, χωρις διαφημίσεις και παίζει και ελαχιστοποιημενο και με κλειστη οθονη.

Διαβασε καλα πρωτα ομως. Θα στο κανω ποιο εύκολο : Το εγκαθιστάς και αποκτας 2 utube αυτο που ηδη εχεις και το πατσαρισμενο. Στο πατσαρισμενο δε θα μπορείς να κανεις login. Αν θες να κάνεις login και εκει εγκατέστησε και το microg, τοτε θα γινεται. Βαλε καλύτερα την έκδοση που έχουν κανει σε μαύρο θεμα, αφού εχεις νοτε, καθώς στην amoled είναι προτιμότερο.

Η καλύτερη λυση, βαλε και τα 2 που γραφω να μην εχεις διαφημίσεις γενικα.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Blokada για nonroot συσκευές αλλά κανενα απο αυτά τα adblocks δεν κόβουν διαφημίσεις απο youtube. Αν θες adfree youtube χωρίς root τότε κατέβασε το iYTBP και ακολούθα τις οδηγίες. Ουσιαστικά είναι το youtube ακριβώς χωρίς καμμία διαφορά σε επιλογές εμφάνιση κλπ αλλά χωρίς τις ενοχλητικές διαφημίσεις. Εναλλακτικά υπαρχει και το OGyoutube

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαζί με sosimple γράφαμε πιασε κόκκινο P)

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Θα δοκιμάσω και τις δύο λύσεις και βλέποντας και κάνοντας... Με έχει κουράσει αυτό το χάλι του YouTube αλλά δεν θέλω να πειράξω το note μόνο και μόνο για αυτό εξου και η αναζήτηση non root λύσης....

 

Update : Έβαλα μόλις... Το black theme είναι απίστευτο! Επιτέλους θα μπορώ να ακούω μουσική χωρίς διαφημίσεις...

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Θα δοκιμάσω και τις δύο λύσεις και βλέποντας και κάνοντας... Με έχει κουράσει αυτό το χάλι του YouTube αλλά δεν θέλω να πειράξω το note μόνο και μόνο για αυτό εξου και η αναζήτηση non root λύσης....

 

Update : Έβαλα μόλις... Το black theme είναι απίστευτο! Επιτέλους θα μπορώ να ακούω μουσική χωρίς διαφημίσεις..

Blokada και modded youtube και θα παθεις σοκ ειναι η top 3 must εφαρμογες μαζει με το https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.faircode.netguard&hl=el για τα non root Κινητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Θα δοκιμάσω και τις δύο λύσεις και βλέποντας και κάνοντας... Με έχει κουράσει αυτό το χάλι του YouTube αλλά δεν θέλω να πειράξω το note μόνο και μόνο για αυτό εξου και η αναζήτηση non root λύσης....

 

Update : Έβαλα μόλις... Το black theme είναι απίστευτο! Επιτέλους θα μπορώ να ακούω μουσική χωρίς διαφημίσεις...

 

Δουλευει και background για οταν ερθει το youtube red που θα χρεωνουν ενα MINIMIZE.

Link to comment
Share on other sites

Στην ισορροπία χρωματων πληρους οθονης το εχετε αφησει στη μεση η εχετε ψυχρανει λιγακι το χρωμα?Επιρεαζει καθολου την μπαταρια αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Στην ισορροπία χρωματων πληρους οθονης το εχετε αφησει στη μεση η εχετε ψυχρανει λιγακι το χρωμα?Επιρεαζει καθολου την μπαταρια αυτο?
Εγώ το έχω ψυχράνει ένα κλικ αλλά από τις κρυφές ρυθμίσεις μέσω του dialer. Οι ρυθμίσεις αυτές είναι άσχετες με τη μπάρα του adaptive mode. Πατάς *#15987# στον dialer κι από εκεί έχεις τέσσερις επιλογές, εγώ το έχω στο 1 ( reddish: -3).

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και γω!δεν εχει να κανει με τη μπαταρια αυτο ε;ενοω δεν την επιρεαζει η αλλαγη θερμοκρασιας χρωματος....σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και γω!δεν εχει να κανει με τη μπαταρια αυτο ε;ενοω δεν την επιρεαζει η αλλαγη θερμοκρασιας χρωματος....σωστα;

Ολα επηρεάζουν οταν αλλαξεις πως προβάλλονται τα πράγματα στην οθονη.. Τωρα συν ή πλην παίζεται αλλα οτι επηρεάζεται ειναι βέβαιο.

Στο νοτε 4 ειχα kernel που πειράζες τα χρώματα και υπηρχε συνδιασμος χρωματων που το λευκό ηταν πολυ ποιο λευκό και γενικά η ποιότητα εικόνας καλύτερη.

Απορούσα γιατι δεν προτιμησε αυτο τον σύνδιασμο η σαμσουνγκ.

Με τον καιρο κατάλαβα οι λόγοι ήταν 2 :

Χαμηλοτερη φωτεινότητα, αρκετα μαλιστα

Υψηλότερη κατανάλωση

 

Δεν λεω οτι συμβαίνει το ιδιο στο 8. Μπορεί να μην επηρεάζει και καθολου. Γενικα ομως τέτοιες ρυθμίσεις επηρεάζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βοηθηστε με σε κατι οποιος γνωριζει.Κατεβασα τη εφαρμογη του viber στο κινητο και παρατηρω οτι οταν βγαζω μια φωτογραφια η πρωτοτυπη που εχω τραβηξει αποθηκεύεται στην microsd κλασικα.....μολις την στειλω σε καποια επαφη του βιμπερ αμεσως στην εκθεση εμφανιζεται η ιδια φωτογραφια αποθηκευμενη στον εσωτερικο χωρο εκει που μου λεει βιμπερ.

Πως μπορω να το αλλαξω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Sabs:

Ενα νεο adblocker χωρις χρηση vpn όπως πχ ηταν το blockada κλπ, με ενσωματωμένο και package disabler.

Βασισμένο στο adhell. Δουλεύει τέλεια στο note 8, αλλα θελει λιγο φασαρια για να το εγκαταστήσεις. Για τους ποιο ψαγμένους προτείνεται με 1000.

Πιθανοτατα το καλυτερο σε μπαταρία και καθολου επιβάρυνση του λειτουργικού.

Μόλις απεγκαταστήσα blokada και package disabler..

 

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-sabs-simple-adblocker-samsung-t3751722

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει κι εγώ, φαίνεται καλό για να δούμε.

Επειδή δούλευα πέρσι με το S7edge όλο το χρόνο με το adhell και adhell2 έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Απλά αυτά δεν δούλευαν στο Note8, ελπίζω το sabs να κάνει την ίδια δουλειά και να μην σταματήσει να δουλεύει αλλα να έχει και υποστηριξη γιατί νομίζω πως πλέον τα adhell δεν δουλεύουν σε καμία συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει κι εγώ, φαίνεται καλό για να δούμε.

Επειδή δούλευα πέρσι με το S7edge όλο το χρόνο με το adhell και adhell2 έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Απλά αυτά δεν δούλευαν στο Note8, ελπίζω το sabs να κάνει την ίδια δουλειά και να μην σταματήσει να δουλεύει αλλα να έχει και υποστηριξη γιατί νομίζω πως πλέον τα adhell δεν δουλεύουν σε καμία συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Το adhell τερματιστηκε και συνεχιζεται με νεο όνομα ουσιαστικά. Πανω στον κώδικα του adhell παταει το συγκεκριμένο.

Παρα πολυ καλο μου φαίνεται για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι αυτό μόλις το έβαλα !

 

Ευχαριστούμε πολύ !

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να το απεγκαταστησουμε ;

Πήγαινε σε εφαρμογές, βαλε ταξινόμηση αλφαβητικα και απεγκαταστήσε την notif.color...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι αυτό μόλις το έβαλα !

 

Ευχαριστούμε πολύ !

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Που το βρήκατε ρε παιδιά? Πείτε μας που το βρίσκουμε?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκατε ρε παιδιά? Πείτε μας που το βρίσκουμε?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω δωσει λινκ παραπάνω που εβαλα και τη φωτο.. Πατα το λινκ και θα βρεις download εκει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , έχω με substratum θέμα swift for Samsung. Όλα μια χαρά , πανέμορφο το θέμα, αλλά δεν αλλάζει χρώμα στα notifications τα οποία είναι ακόμα λευκά. Υπάρχει κάποια θέμα μόνο για τα notifications; Έχω δει άλλα θέματα το έχουν σαν επιλογή, αλλα υπάρχει περίπτωση ο δημιουργός του swift να μην δίνει τέτοια επιλογή λόγω "ασφαλείας", μιας και το Android system δεν κάνει τίποτα στο θέμα του;

(Κάτι γράφει σχετικά με αυτο δεν το λέω τυχαία )

ecb479216d68bd262259c182fc75e1ae.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει λινκ παραπάνω που εβαλα και τη φωτο.. Πατα το λινκ και θα βρεις download εκει.
Τα apk που έχει δεν μου εμφανίζουν κάτι μετά αφού τα εγκαταστήσω

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα apk που έχει δεν μου εμφανίζουν κάτι μετά αφού τα εγκαταστήσω

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μονο το ενα apk χρειάζεται.. Χμ.. Πιθανότατα απαιτείται substratum εγκατεστημένο.. Αν το εβαλε κανεις που δεν εχει substratum και δουλεύει ας το γράψει. Και θελει και ενα ρεσταρτ μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο το ενα apk χρειάζεται.. Χμ.. Πιθανότατα απαιτείται substratum εγκατεστημένο.. Αν το εβαλε κανεις που δεν εχει substratum και δουλεύει ας το γράψει. Και θελει και ενα ρεσταρτ μετα.

 

Δουλεύει χωρίς substratum απλά θέλει επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...