Jump to content

[Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να με βοηθησει καποιος σε κατι που παρατηρησα?οταν τραβαω ενα screenshot μου βγαζει μονο την ειδοποιηση οτι το τραβηξα.Εχω παρατηρησει οτι και στο s8 plus αλλα και σε βιντεο με το note 8 οταν τραβας σου βγαζει δεξια κατω μια γρηγορη προεπισκόπηση και bixby..draw...crop και αποστολη αριστερα.Εμενα δεν μου τα βγαζει.Τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος σε κατι που παρατηρησα?οταν τραβαω ενα screenshot μου βγαζει μονο την ειδοποιηση οτι το τραβηξα.Εχω παρατηρησει οτι και στο s8 plus αλλα και σε βιντεο με το note 8 οταν τραβας σου βγαζει δεξια κατω μια γρηγορη προεπισκόπηση και bixby..draw...crop και αποστολη αριστερα.Εμενα δεν μου τα βγαζει.Τι φταιει?
Θα πας ρυθμίσεις- σύνθετες λειτουργίες - και θα ενεργοποιήσεις το έξυπνη αποτύπωση.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια εξαιρετική εφαρμογή που μολις ανακάλυψα ψάχνοντας.. Επιλέγεις ποιες εφαρμογές θες να τρέχουν σε full screen, χωρίς τα softkey δηλαδή, και το status bar. Ή όπως συνήθως λεγες, immersive mode.

Όπως γράφει και στο playstore πρέπει να συνδέσεις το κινητο με pc και δίνεις την adb εντολη που γραφει εκει. Μετά δουλευει οντως.

Δοκιμασα διαφορες αλλες, που ηταν και επί πληρωμή και ολες ειχαν θεματα πχ σε όλες σε full mode δε δουλευε το πληκτρολόγιο ή γινόταν αργα ή με αστάθεια η μετάβαση απο εφαρμογή immersive σε νόρμαν εφαρμογή. Μονο αυτη δουλευει σωστα και ειναι και εντελώς άγνωστη, κινέζικη και δωρεάν..

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.sakeapps.immersivesettings

Link to comment
Share on other sites

Μια εξαιρετική εφαρμογή που μολις ανακάλυψα ψάχνοντας.. Επιλέγεις ποιες εφαρμογές θες να τρέχουν σε full screen, χωρίς τα softkey δηλαδή, και το status bar. Ή όπως συνήθως λεγες, immersive mode.

Όπως γράφει και στο playstore πρέπει να συνδέσεις το κινητο με pc και δίνεις την adb εντολη που γραφει εκει. Μετά δουλευει οντως.

Δοκιμασα διαφορες αλλες, που ηταν και επί πληρωμή και ολες ειχαν θεματα πχ σε όλες σε full mode δε δουλευε το πληκτρολόγιο ή γινόταν αργα ή με αστάθεια η μετάβαση απο εφαρμογή immersive σε νόρμαν εφαρμογή. Μονο αυτη δουλευει σωστα και ειναι και εντελώς άγνωστη, κινέζικη και δωρεάν..

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.sakeapps.immersivesettings

 

Δεν υπάρχει native setting για αυτό?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει native setting για αυτό?

Οχι. Στο lg g2 που ειχα καποτε υπήρχε.. Κακως δεν το βαζουν.

Προφανώς μπερδεύεσε με την επιλογή που υπάρχει, εφαρμογές πλήρους οθονης, η οποία και εγω νομίζα ότι εκανε αυτο. Εκει όλες οι εφαρμογές ειναι ηδη επιλεγμένες για πληρη οθονη, αλλα σχεδόν όλες εχουν softkey και status bar.

Πληρη οθονη εκει εννοεί να απλωσει η εφαρμογή σε ολη την οθονη στη νέα ανάλογια 18.5:9, δεν εννοεί να κρυφτουν softkey και status bar.

Με την εφαρμογή που βρηκα εχω πχ ρυθμίσει ο edge browser και o Firefox να είναι full screen. Ή και ο samsung browser. Για καντο χωρίς αυτή την εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή που αν τη σεταρεις σωστα, σου βγαζει εικονίδιο silent mode στη μπάρα που κατεβάζουμε, με τα quick settings.

Ενεργοποιωντας το η φωτογραφική (πιθανότατα και οποία άλλη εφαρμογή θες, εγω την φωτογραφικη ορισα για την ωρα) δεν κανει θόρυβο οταν βγαζεις φωτο.

Απενεργοποιωντας το εχει παλι ηχο.

Ετσι δε χρειάζεται αλλη εφαρμογή για καμερα χωρις ηχο. Δωρεάν μονο για σήμερα.

Η φωτο στο playstore είναι στα κινέζικα και βγάζεις άκρη δύσκολα, η εφαρμογή όμως είναι καλη και σπάνια..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.choco.silentmode

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα πρόβλημα με το Note8.

Στο εικονίδιο του τηλεφώνου,όταν έχω κάποια κλήση που δεν έχω απαντήσει δεν μου εμφανίζεται η φούσκα με τον αριθμό ειδοποιήσεων 1,2 κτλ όπως πχ στα αδιαβαστα μηνύματα. Τι μπορώ να κάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε για αρχη ενα force stop κι εκκαθάριση στο badgeprovider και βλέπεις. Είναι εφαρμογή συστήματος

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα για πρώτη φορά το Blocada.

Υπάρχει δυνατότητα να μην φαίνονται τα 2 εικονίδια στην aod?

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το blokada και περνά το SABS. Ακολούθα τις οδηγίες απο XDA δεν είναι δύσκολο αν ασχολείσαι εστω και ελάχιστα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Με παίδεψε καμιά ωρίτσα αλλά το πέρασα μέσω τηλεφώνου.

Έχει και disabler μέσα βλέπω,πολύ καλό!

Για να δούμε πως θα πάει,ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το blokada και περνά το SABS. Ακολούθα τις οδηγίες απο XDA δεν είναι δύσκολο αν ασχολείσαι εστω και ελάχιστα.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Γιατί το SABS? Τι έχει περισσότερο?

Για απενεργοποίηση εφαρμογών έχω το BK Disabler.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολύ απλά είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε adblocker για Samsung (non root παντα).

Ουτε vpn ουτε dns ούτε έξτρα κατανάλωση ενεργειας/μπαταρίας.

 

Το ότι διαθέτει και disabler είναι κάτι έξτρα, δεν είναι αυτή η βασική του λειτουργία αλλά η αποφυγή διαφημίσεων σε browser και εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια βοηθηστε με σε κατι,εχω βαλει απ την πρωτη στιγμη μια microsd της σαμυ.Εχω βαλει να αποθηκευονται οι φωτογραφιες εκει.Οταν τραβαω μια φωτογραφια αποθηκευετα στην εκθεση κλασικα.Οταν ομως μεσω της εκθεσης στειλω μια φωτογραφια σε καποια επαφη σε βιμπερ αυτοματα στην εκθεση εμφανιζεται η ιδια φωτο διπλα στην ηδη υπαρχουσα η οποια ομως εχει διαδρομη τον εσωτερικο χωρο και συγκεκριμενα φακελο με ονομα βιμπερ.Πως γινεται να φτιαξει αυτο?ακομα και screenshot να τραβηξω και να παει στην εσωτερικη μνημη αν παλι την στειλω θα εμφανιστει διπλη φορα στην εκθεση μονο που η καινουρια θα λεει εσωτερικη μνημη σε φακελο βιμπερ...Αν θελω να στειλω κατευθειαν μεσω βιμπερ μια φωτο χωρις να μπω στην εκθεση δεν εχω κανενα θεμα.Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια βοηθηστε με σε κατι,εχω βαλει απ την πρωτη στιγμη μια microsd της σαμυ.Εχω βαλει να αποθηκευονται οι φωτογραφιες εκει.Οταν τραβαω μια φωτογραφια αποθηκευετα στην εκθεση κλασικα.Οταν ομως μεσω της εκθεσης στειλω μια φωτογραφια σε καποια επαφη σε βιμπερ αυτοματα στην εκθεση εμφανιζεται η ιδια φωτο διπλα στην ηδη υπαρχουσα η οποια ομως εχει διαδρομη τον εσωτερικο χωρο και συγκεκριμενα φακελο με ονομα βιμπερ.Πως γινεται να φτιαξει αυτο?ακομα και screenshot να τραβηξω και να παει στην εσωτερικη μνημη αν παλι την στειλω θα εμφανιστει διπλη φορα στην εκθεση μονο που η καινουρια θα λεει εσωτερικη μνημη σε φακελο βιμπερ...Αν θελω να στειλω κατευθειαν μεσω βιμπερ μια φωτο χωρις να μπω στην εκθεση δεν εχω κανενα θεμα.Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Αυτο το κανει το viber μονο του οταν στειλεις photo η οταν κανεις click πανω σε καποια photo στο viber. Δεν φταις ουτε εσυ ουτε το κινητο. Η εφαρμογή το αποθηκεύει αυτοματα. Εμενα με εχει σωσει πολλες φορες αυτο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!αυτο μου το κανει μονο οταν μπω απ την εκθεση να στειλω κατι στο βιμπερ.Αν μπω κατευθειαν μεσω βιμπερ να στειλω δεν το κανει.Απλα μου φαινεται παραξενο που βγαζει δευτερη ιδια φωτο καθε φορα που στελνω και την αποθηκευει σε φακελο της εσωτερικης μνημης με ονομα βιμπερ ασχετως που η πρωτοτυπη ειναι αποθηκευμενη στην microsd....
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πολύ απλά είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε adblocker για Samsung (non root παντα).

Ουτε vpn ουτε dns ούτε έξτρα κατανάλωση ενεργειας/μπαταρίας.

 

Το ότι διαθέτει και disabler είναι κάτι έξτρα, δεν είναι αυτή η βασική του λειτουργία αλλά η αποφυγή διαφημίσεων σε browser και εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Είναι λες καλύτερο από το adguard που έχω;

Αν ναι δώσε ένα λινκ σε παρακαλώ να το ψάξω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Είναι λες καλύτερο από το adguard που έχω;

Αν ναι δώσε ένα λινκ σε παρακαλώ να το ψάξω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Για το sabs εχω γραψει πρώτος εδω.. Ειναι το μονο που δεν καταναλώνει μπαταρία (κερδιζεις κιολας), καθώς όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν με vpn ενω αυτο μεσω knox.

Δουλευει τέλεια, εχει μεχρί και επιλογή σε ποια εγκατεστημένα app δεν θες να εχει εφαρμογή.

Ταυτόχρονα του εχει βαλει disabler, για οτι εφαρμογές / υπηρεσίες θες, ενω με δική μου παραγγελία στο φόρουμ :lol:, του προσθεσε και επιλογή (στην τελευταία έκδοση), κάνοντας τικ λοιπόν σε μια επιλογή, οτι paid θεμα βαλεις δουλευει τσαμπα μονιμα, ακομα και μετα απο restart..

Δεν υπάρχει ποιο must εφαρμογή για το νοτε 8 απο αυτη, και είναι τσάμπα..

Αυτη και το utube σε μαυρο χωρίς διαφημίσεις και με background playback για την ακρίβεια.

Οι 2 must εφαρμογές για μενα. Ισως και μια 3η που εχω ποσταρει πάραπανω για full screen χωρις δηλαδή Taskbar και softkey σε οσες εφαρμογές θες.

Το sabs εχει δυσκολία στην εγκατάσταση ομως. Κοιτάτε τις οδηγίες εκει. Σε γενικές γραμμές κανεις registration στη σαμσουνγκ και παίρνεις ενα κωδικο developer knox.

Αυτο τον κωδικό βαζεις στο sabs κατα την εγκατάσταση.

Πλην αυτου όμως πρέπει να αλλάξεις και το εσωτερικό όνομα της εφαρμογής στον κώδικα ετσι ωστε καθε χρήστης να εχει και διαφορετικό ονομα εφαρμογής.

Ο ποιο εύκολος τρόπος κατεβαζεις το apk editor στο κινητο. Ακούγεται περίπλοκο αλλα ειναι υπόθεση 10 δευτερόλεπτων αν ξέρεις τι κάνεις.. Το κανω ηδη για αρκετους φίλους.

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-sabs-simple-adblocker-samsung-t3751722/page101

Καπου υπάρχει και link στο εκει threat για το apk editor pro, εκτός playstore. Αυτο στο playstore δεν την κανει τη δουλειά.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Είναι λες καλύτερο από το adguard που έχω;

Αν ναι δώσε ένα λινκ σε παρακαλώ να το ψάξω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ναι φίλε μου δουλεύω από πέρσι την παλιότερη έκδοση του δλδ το adhell οταν ελαχιστοι γνωριζαν για αυτο και πιστευαν οτι μονο με root μπορεις να κοψεις διαφημισεις σωστα.

Σου επιβεβαιωνω οτι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία. Απλά κάθε 3 μήνες θα κανεις regenerate τον κωδικο του knox από το επίσημο site της Samsung.

Έχει οδηγίες εγκαταστασης στο xda και είναι αρκετά ευκολο να το setαρεις αν ασχολείσαι εστω και λίγο. Δεν θα χρειαστείς υπολογιστή μπορείς να τα κάνεις όλα από το κινητό.

Κι αν μπεις στον κόπο κατεβάσε και το Youtube Vanced 13.07.55 με το microG από xda και τελείωσες οριστικά με τις διαφημίσεις ακόμα και από το YT. Θα έχεις κ κάποιες έξτρα λειτουργίες.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνω registration στη σαμσουνγκ είναι κάτι εύκολο; πληρώνω; και πόσο άμεσα γίνετε να ξέρω αυτά για να κάνω μια δοκιμή.

Έχω μετά κάποιο άλλο πρόβλημα στο κινητό;

Σας ευχαριστώ.

 

Υ. Γ δεν βρισκω κάπου το utube σε εφαρμογή κατεβασα και δοκιμαζω την άλλη που είπε ο φίλος και είναι εξαιρετική ..αν θες στείλε μου με μήνυμα γιατί απαγορεύεται.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς το Νοτε 8 στην εφαρμογή samsung health έχει την μέτρηση άγχος ; έμενα αγορασμένο απο Κωτσοβολο δεν το έχει σε άλλα το έχει. Ξέρει κανείς πως μπορώ μα το προσθέσω;
Link to comment
Share on other sites

3 post παραπανω

 

... κατεβάσε και το Youtube Vanced 13.07.55 με το microG από xda και τελείωσες οριστικά με τις διαφημίσεις ακόμα και από το YT. Θα έχεις κ κάποιες έξτρα λειτουργίες.

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...