Jump to content

[Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο αυριο (πρωτα ο Θεος) θα εχω κι εγω στα χερια μου ενα Note 8.

Αν και δε μου αρεσει αυτο το μακροστενο σχημα, η κακη θεση του fingerprint scanner και το μετριο ηχειο, ειπα να μπω στον "κοπο" να δοκιμασω το Note 8 για να δω, τι δουλεια εχει κανει η sammy στον τομεα του software (=ρολλαρισματος) σε σχεση με το απογοητευτικο S8/S8+.

Διαβαζω/βλεπω σε youtube τα καλυτερα οπότε ειναι υψηλες οι προσδοκιες!

Το απογοητευτικό s8+ που το είδες; Το είχες ποτέ το κινητό; Εγώ από την πρώτη μέρα που το έχω δεν μου έχει κολλήσει ούτε μια φορά και τα τρέχει όλα αέρα . Μη λένε ότι θέλουμε. Εκτός και αν το είχες και είχε πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το απογοητευτικό s8+ που το είδες; Το είχες ποτέ το κινητό; Εγώ από την πρώτη μέρα που το έχω δεν μου έχει κολλήσει ούτε μια φορά και τα τρέχει όλα αέρα . Μη λένε ότι θέλουμε. Εκτός και αν το είχες και είχε πρόβλημα.

 

Οχι ρε δεν το ειχα, ετσι το λεω να περναει η ωρα... Τι να σου πω τωρα.

Κομπιασματα, κακο animation, reload το συμπαν σε εφαρμογες. Αυτη ηταν η εμπειρια απο S8+ και S8.

 

Παρε και ενα ενδεικτικο βιντεακι:

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο (πρωτα ο Θεος) θα εχω κι εγω στα χερια μου ενα Note 8.

Αν και δε μου αρεσει αυτο το μακροστενο σχημα, η κακη θεση του fingerprint scanner και το μετριο ηχειο, ειπα να μπω στον "κοπο" να δοκιμασω το Note 8 για να δω, τι δουλεια εχει κανει η sammy στον τομεα του software (=ρολλαρισματος) σε σχεση με το απογοητευτικο S8/S8+.

Διαβαζω/βλεπω σε youtube τα καλυτερα οπότε ειναι υψηλες οι προσδοκιες!

Πάει πολύ καλά το note 8. Δεν είχα s8 να συγκρίνω άλλα είχα mate 9 και op3. Δεν τα φτάνει σε σπιρτάδα, και στην αίσθηση ταχύτητας που σου αφήνουν, αν και ανοίγει πιο γρήγορα τις εφαρμογές αλλά σκέψου πως είναι φορτωμένο με τα πάντα μέσα από default.

Το μακρόστενο σχήμα συνηθίζεται και σου φαίνεται νορμάλ, αυτό που δεν χωνεύω είναι οι κυρτες πλευρές που εκτός από το wow factor δεν ξέρω σε τι μπορεί να εξυπηρετούν (και που με το πενάκι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα σε αυτές τις πλευρές γιατί γλιστράει) , το πολύ χάλια ηχείο που είναι σαν κινητό 150€ , το fingerprint που εκτός του ότι είναι όπου να ναι δεν λειτουργεί σαν του mate 9 η του op3 (σαν να είναι 2 γενιές πίσω ένα πράγμα) και η μπαταρία που την ήθελα η αλήθεια είναι 4000 αν και που να την βάλουν με ολόκληρο στυλό μέσα στο σώμα του κινητού.

 

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο (πρωτα ο Θεος) θα εχω κι εγω στα χερια μου ενα Note 8.

Αν και δε μου αρεσει αυτο το μακροστενο σχημα, η κακη θεση του fingerprint scanner και το μετριο ηχειο, ειπα να μπω στον "κοπο" να δοκιμασω το Note 8 για να δω, τι δουλεια εχει κανει η sammy στον τομεα του software (=ρολλαρισματος) σε σχεση με το απογοητευτικο S8/S8+.

Διαβαζω/βλεπω σε youtube τα καλυτερα οπότε ειναι υψηλες οι προσδοκιες!

 

Σωτήρη με το καλό να σου έρθει! :p

Μιας και γράφεις στο θέμα μπαταρίας να πω Ότι το βλέπω 10 με 20% κάτω από s8+

Στα υπόλοιπα θα δεις σύντομα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη με το καλό να σου έρθει! :p

Μιας και γράφεις στο θέμα μπαταρίας να πω Ότι το βλέπω 10 με 20% κάτω από s8+

Στα υπόλοιπα θα δεις σύντομα..

 

Ευχαριστω Νικολα...

Το θεμα να με βγαζει μεχρι τις 6 το απογευμα...

Με το i8 Plus ειμαι ανετα, οταν ειχα το S8+ δε θυμαμαι να με προβληματιζε η μπαταρια.

Αν δω ομως οτι με το Νοτε 8 ειμαι με την ψυχη στο στομα, τοτε θα το δωσω!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε δεν το ειχα, ετσι το λεω να περναει η ωρα... Τι να σου πω τωρα.

Κομπιασματα, κακο animation, reload το συμπαν σε εφαρμογες. Αυτη ηταν η εμπειρια απο S8+ και S8.

 

Παρε και ενα ενδεικτικο βιντεακι:

Καμία σχέση με το δικό μου. Ετυχες σε ελαττωματικό. Και επίσης πρέπει να ξέρεις να το χειρίζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με το δικό μου. Ετυχες σε ελαττωματικό. Και επίσης πρέπει να ξέρεις να το χειρίζεσαι.

 

Τι συσκευες ειχες τα 2 τελευταια χρονια, αν επιτρεπεται.

Ρωταω για να δω τα μετρα συγκρισης που εχεις.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση:!:

Για πολλοστή φορά να υπενθυμίσω οτι στο παρόν θέμα συζητάμε οτι έχει να κάνει με την μπαταριά του note 8 ,σεβαστείτε τους συμφουριτες σας που μπαίνουν για να ενημερωθούν .

 

 

Από εδώ και πέρα θα διαγράφω τα off topic μηνύματα χωρίς καμιά ενημέρωση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευες ειχες τα 2 τελευταια χρονια, αν επιτρεπεται.

Ρωταω για να δω τα μετρα συγκρισης που εχεις.

S6 edge plus, iPad air 2 και leeco le max 2 με crisbal from.
Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση:!:

Για πολλοστή φορά να υπενθυμίσω οτι στο παρόν θέμα συζητάμε οτι έχει να κάνει με την μπαταριά του note 8 ,σεβαστείτε τους συμφουριτες σας που μπαίνουν για να ενημερωθούν .

 

 

Από εδώ και πέρα θα διαγράφω τα off topic μηνύματα χωρίς καμιά ενημέρωση .

 

Eχεις δικιο φιλε μου. Το σταματαω εδω.:)

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

2η μερα με το Note 8 με μια μολις φορτιση και τα πρωτα συμπερασματα βγαινουν.

Σε σχεση με το iPhone 8 Plus με τη δικη μου χρηση, το τονιζω, ειμαι περιπου 20% κατω.

Σε σχεση με το S8+ που ειχα το Μάιο, νομιζω οτι ειναι λιγο χειροτερο το Note 8, δηλαδη καπου στα επιπεδα του απλου S8.

Η αυτονομια ειναι η αχιλλειος πτερνα της συσκευης.

 

Σιγουρα μετα απο 4-5 πληρεις φορτισεις βλεπεις τις δυνατοτητες, αλλα συνηθως οι διαφορές δεν ειναι μεγαλες απο την πρωτη φορτιση.

Θα επανελθω.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενα τα αποτελέσματα.

Ήταν,είναι και θα παραμείνει η αχίλλειος πτέρνα της συσκευής.

 

Για τις ίντσες του μικρή η χωρητικότητα κακά τα ψέμματα.

 

Ούτε το λογισμικό όσο optimized να είναι ούτε το SOC η οθόνη μπορούν θαύματα να κάνουν.

 

Έως ένα μικρό βαθμό ναι,όχι σε ριζικό βαθμό.

 

Τα θαύματα είναι για το κόσμο των παραμυθιών και όχι real life.

 

Έως του χρόνου που λογικά θα επανέλθει στα 3500+ συν την ριζικό ανασχεδιασμό του αποτυπώματος που θα μπει σε πιο βολική θέση εφόσον παραμένει πίσω βέβαια κα δεν καταργηθεί τελείως και έχουμε μόνο ίριδα.

50-50 δίνω είτε αποτύπωμα μαζί με ίριδα είτε σκέτο ίριδα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2η μερα με το Note 8 με μια μολις φορτιση και τα πρωτα συμπερασματα βγαινουν.

Σε σχεση με το iPhone 8 Plus με τη δικη μου χρηση, το τονιζω, ειμαι περιπου 20% κατω.

Σε σχεση με το S8+ που ειχα το Μάιο, νομιζω οτι ειναι λιγο χειροτερο το Note 8, δηλαδη καπου στα επιπεδα του απλου S8.

Εγώ θα διαφωνήσω. Κάτοχος επίσης του iphone 8 plus για 1 μηνα και του s8+ για ενα 4μηνο.

Οι χρόνοι μου είναι παρόμοιοι με το s8+ και καλύτεροι από του iphone 8 plus (ειδικά σε βαρια χρηση)

Θα διαφωνήσω επίσης ότι η αχίλλειος πτέρνα της συσκευής είναι η αυτονομία. Εχθρός του καλού είναι πάντα το καλύτερο βεβαια, αλλα δε νομιζω οτι η αυτονομια του note θα προβληματίσει κανέναν. Το λέω αυτό έχοντας δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα από τα τελευταία flagship που κυκλοφορούν. Μόνο σε xaiomi redmi note 4 είδα χρόνους που εντυπωσιάζουν, αλλά στην κατηγορία και το επιπεδο του Νοte τίποτα άλλο που να ξεχωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

2η μερα με το Note 8 με μια μολις φορτιση και τα πρωτα συμπερασματα βγαινουν.

Σε σχεση με το iPhone 8 Plus με τη δικη μου χρηση, το τονιζω, ειμαι περιπου 20% κατω.

Σε σχεση με το S8+ που ειχα το Μάιο, νομιζω οτι ειναι λιγο χειροτερο το Note 8, δηλαδη καπου στα επιπεδα του απλου S8.

Η αυτονομια ειναι η αχιλλειος πτερνα της συσκευης.

 

Σιγουρα μετα απο 4-5 πληρεις φορτισεις βλεπεις τις δυνατοτητες, αλλα συνηθως οι διαφορές δεν ειναι μεγαλες απο την πρωτη φορτιση.

Θα επανελθω.

 

Χωρίς να έχω πρόθεση να αμφισβητήσω ααυτά που αναφέρεις αλλά με μια φόρτιση το note 8 και όλο και λιγάκι σκάλισμα θα του έκανες προκειμένου να το εξερευνήσεις πως μμπορείς να το συγκρίνεις με τηλέφωνο που είχες τον Μαϊο?

Πραγματικα είμαι περίεργος πως βγάζει ο καθένας μας συμπεράσματα με ποσοστό πχ 25% καλυτερο s8+ απο το Ν8 συγκρίνοντας συσκευές ολοκαινουργιες με συσκευές που έχουν κάνει 50, 100, 150 κύκλους φόρτισης.

Γνώμη μου είναι ότι προκειμένου να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα οι συσκευές πρέπει να έχουν παρομοιες φορτισεις και να ειναι δίπλα-δίπλα κάνοντας ακριβώς τις ίδιες εργασιες.

Αλήθεια υπάρχουν τέτοιες συγκρίσεις;;

Γράφω τα παραπάνω παρατηρώντας ότι με την χρήση που κάνω υπάρχει ημερα που θα τελειώσω με 50% μπαταρία αλλά και ημέρα που θα τελειώσω με 20% οπότε η σύγκριση με αλλη συσκευή μπορεί να εγκυμονει τον κίνδυνο εξαγωγής λανθασμενων συμπερασματων.

 

Ξαναγράφω ότι δεν έχω πρόθεση να αμφισβητήσω τα γραφωμενα του παραπάνω σσυνφορουμίτη !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα μπαταρίας είναι ΠΟΛΎ σχετικό και φυσικά θέμα χρήσης, όπως έχει ειπωθεί ΑΠΕΙΡΕΣ φορές από πολλούς φίλους! Νομίζω ότι σχεδόν κανείς δεν λέει ψέμματα όπως κάποιοι κατηγόρησαν κάποιους. Το ΓΕΓΟΝΟΣ όμως από αυτά που διαβάζω και έχω πειστεί, είναι ότι στην μεγάλη πλειοψηφία των χρηστών βγάζει σχετικά άνετα μια μέρα. Αυτό είναι που μετρά στο τέλος. Προφανώς με πολύ βαριά χρήση δεν θα βγάλει ούτε μισή μέρα και όχι μόνο το ΝΟΤΕ 8 αλλά και άλλα καλύτερα σε αυτονομία.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω πρόθεση να αμφισβητήσω ααυτά που αναφέρεις αλλά με μια φόρτιση το note 8 και όλο και λιγάκι σκάλισμα θα του έκανες προκειμένου να το εξερευνήσεις πως μμπορείς να το συγκρίνεις με τηλέφωνο που είχες τον Μαϊο?

Πραγματικα είμαι περίεργος πως βγάζει ο καθένας μας συμπεράσματα με ποσοστό πχ 25% καλυτερο s8+ απο το Ν8 συγκρίνοντας συσκευές ολοκαινουργιες με συσκευές που έχουν κάνει 50, 100, 150 κύκλους φόρτισης.

Γνώμη μου είναι ότι προκειμένου να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα οι συσκευές πρέπει να έχουν παρομοιες φορτισεις και να ειναι δίπλα-δίπλα κάνοντας ακριβώς τις ίδιες εργασιες.

Αλήθεια υπάρχουν τέτοιες συγκρίσεις;;

Γράφω τα παραπάνω παρατηρώντας ότι με την χρήση που κάνω υπάρχει ημερα που θα τελειώσω με 50% μπαταρία αλλά και ημέρα που θα τελειώσω με 20% οπότε η σύγκριση με αλλη συσκευή μπορεί να εγκυμονει τον κίνδυνο εξαγωγής λανθασμενων συμπερασματων.

 

Ξαναγράφω ότι δεν έχω πρόθεση να αμφισβητήσω τα γραφωμενα του παραπάνω σσυνφορουμίτη !

 

Σκαλισμα δεν εκανα κατι το ιδιαιτερο αφου ειμαι γνωστης των sammy και του UI τους!

Απο τη μεχρι τωρα εμπειρια μου με συσκευες η διαφορά σε αποδοση στην αυτονομια που εχει μια συσκευη στον 1ο κυκλο φορτισης με τον π.χ. 10ο κυκλο φορτισης ειναι μικρη (υπερ του 10ου φυσικα). Ειναι ομως μικρη! Μεγαλες διαφορες σε αυτονομια εχω δει π.χ. σε εναν κακο update.

Με ποσοστα συμπερασμα βγαζω συγκρινονωτας το ποσοστο επι τοις εκατο σε συγκεκριμενες ωρες της ημερας.

Οταν π.χ. το Note 8 στις 8 το βραδυ εχει 35% μπαταρια και με την ιδια χρηση το i8 Plus εχει 55%+ τοτε η διαφορά τους ειναι 20% με τη δικη μου χρηση παντα και μιλωντας για μεσο όρο! Ειχαν υπαρξει στιγμες που με i8 Plus το βραδυ στις 8 ειχα και 65% μπαταρια και μερες που ειχα 50%.

Το Note 8 2 μερες τωρα σταθερα το βραδυ στις 8 ειμαι μεταξυ 35-40%.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το τηλ το πήρα χθες.

Το ενεργοποίησα και η μπαταρία ήταν στο 90%.

Ξεκίνησα να το σετάρω και το άφησα στον φορτιστή μέχρι να κατεβάσει όλες τις εφαρμογές έτσι ώστε όταν το έψαχνα μετά τα έχω πιο καθαρή εικόνα της μπαταρίας.

Όταν όλα εγκαταστάθηκαν και η μπαταρία πήγε στο 100% άρχισε το τεστ. Η φωτεινότητα ρυθμιστηκε στα λογικά πλαίσια που βλέπει μια χαρά ο άνθρωπος χωρίς να κουράζεται στο μάτι λες και κοιτάς τον ήλιο κατάματα, γιατί λίγο πολύ έχω δει πολλούς με amoled οθόνες να τις δουλεύουν τέρμα μέρα νύχτα λες και έχουν φίλτρα στα μάτια τους. Την ανάλυση την άφησα fhd.

Κατάφερα λοιπόν να βγάλω αρκετή ώρα οθόνη σε σχέση με αυτά που περίμενα από αυτά που είχα διαβάσει. Φυσικά ξέρω ότι θα μου κακοφανει μιας και έρχομαι από 7plus και εκεί η διαχείριση μπαταρίας είναι σε άλλο επίπεδο. Συγκριτικά με note 3 πάντως που είχα για κάνα 3αρι χρόνια είναι λίγο χειρότερα αν όχι στα ίδια επίπεδα.

cbc90d91e80301ab0ab5981dfb9583bb.jpg

bf2008561b9ad0d505f44055c3a421d8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Xras
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αφού φτάσαμε στο σημείο να θεωρούμε τις 5.30-6 ώρες οθόνης του Note, ως την αχιλλειο πτέρνα της συσκευής, τότε επιβεβαιώνεται οτι μιλάμε για ένα απο τα καλύτερα κινητά όλων των εποχών. Ίσως και το κορυφαίο λαμβάνοντας υπόψη τον συνολικό πακέτο που προσφέρει.

Όποιος θέλει 30 λεπτά ή μια ώρα παραπάνω οθόνης την ημέρα μπορεί να το πουλήσει ή να συνεχίσει το ψάξιμο σε άλλες συσκευές που ενδεχομένως το προσφέρουν, ριχνοντας τα στάνταρντ του σε αρκετούς άλλους τομείς.

Το να διαβαζω ομως οτι συσκευές όπως το iphone 7/8 plus έχουν -πολυ- καλύτερη αυτονομία δεν μπορω να το δεχτώ καθώς τις εχω χρησιμοποιησει για μεγάλο διάστημα (περισσότερους μηνες το 7 plus και 1 μηνα το 8 plus). Δεν στέκει ούτε τεχνικά. Ακόμη και η 5.5αρα οθόνη στο iphone καταναλώνει πολύ περισσότερη ενέργεια από την 6.3" του note 8. Τα iphone έχουν πολύ καλούς χρόνους αυτονομίας αρκει να μην τα χρησιμοποιείς. Είναι βράχος δηλαδη σε standby αλλά υποφέρουν σε εντατική χρήση. Επίσης αυτονόητο ότι δεν συγκρίνουμε usage time στο iphone με screen on time σε android.

Από εκεί και πέρα οποία συσκευή και να πάρετε και μπείτε σε ένα forum θα υπάρχουν οι κλαψιαρηδες που θα βγάζουν 2-3 ώρες οθονης και οι παγκόσμιοι ρεκορντμαν που θα χτυπάνε 11-12 ώρες αντίστοιχα .

Εγώ θα ξαναπώ σε όλο τον κόσμο που διαβάζει και μπερδεύεται ότι το Note 8 σε θέμα αυτονομίας ειναι στα ίδια επίπεδα με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες. Οι όποιες διαφορές προς τα πάνω ή προς τα κάτω δεν είναι τόσο σημαντικές όσο περιγράφονται.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αφού φτάσαμε στο σημείο να θεωρούμε τις 6 ώρες οθόνης του Note, ως την αχιλλειο πτέρνα της συσκευής, τότε επιβεβαιώνεται οτι μιλάμε για ένα απο τα καλύτερα κινητά όλων των εποχών. Ίσως και το κορυφαίο λαμβάνοντας υπόψη τον συνολικό πακέτο που προσφέρει.

Όποιος θέλει 30 λεπτά ή μια ώρα παραπάνω οθόνης την ημέρα μπορεί να το πουλήσει ή να συνεχίσει το ψάξιμο σε άλλες συσκευές που ενδεχομένως το προσφέρουν, ριχνοντας τα στάνταρντ του σε αρκετούς άλλους τομείς.

Το να διαβαζω ομως οτι συσκευές όπως το iphone 7/8 plus έχουν -πολυ- καλύτερη αυτονομία δεν μπορω να το δεχτώ καθώς τις εχω χρησιμοποιησει για μεγάλο διάστημα (περισσότερους μηνες το 7 plus και 1 μηνα το 8 plus). Δεν στέκει ούτε τεχνικά. Ακόμη και η 5.5αρα οθόνη στο iphone καταναλώνει πολύ περισσότερη ενέργεια από την 6.3" του note 8. Τα iphone έχουν πολύ καλούς χρόνους αυτονομίας αρκει να μην τα χρησιμοποιείς. Είναι βράχος δηλαδη σε standby αλλά υποφέρουν σε εντατική χρήση. Επίσης αυτονόητο ότι δεν συγκρίνουμε usage time στο iphone με screen on time σε android.

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Δεν είπα εγώ παράπονο για τις έξι ώρες...Μιά χαρά είναι 6 ώρες. Αλλα αυτό που θα μου λείψει απο το 7πλας είναι όπως προανέφερες ο βράχος σε standby.

Πάντως 7:30 σήμερα το έβγαλα απο την πρίζα με 100% και τώρα 11 η ώρα είμαι στο 87% με μια ώρα οθόνη.

Καλά τα πάμε.

Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινή μου αυτονομία (4η φόρτιση) με το note 8 και ανοιχτό το wi-fi όλη την ώρα απο την στιγμή που βγήκε απο τον φορτιστή... Να σημειωθεί ότι δεν βγήκα καθόλου εκτός σπιτιού οπότε ηταν σταθερό σε σήμα και δεν άνοιξα τα δεδομένα 4g αλλά μόνο wi-fi. Δεν είχα καθόλου θέαση στο YouTube και ο χρόνος οθόνης νομίζω είναι υπερ αρκετός! Σε καθημερινή βάση μιας συνηθισμένης μέρας είναι περίπου 6.30 ώρες οθόνη και αναμονή 12 ώρες πριν μπει στην πρίζα, με εναλλαγή wi-fi - 4g ολη μέρα χωρίς να κλείσουν καθόλου τα δεδομένα. Είμαι άκρως ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα και οχι επειδή το έχω αγοράσει!! 5219cfb599648db80711e182452e0756.jpg186aa2c4a53428d2c12b276c6ce7200c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινή μου αυτονομία (4η φόρτιση) με το note 8 και ανοιχτό το wi-fi όλη την ώρα απο την στιγμή που βγήκε απο τον φορτιστή... Να σημειωθεί ότι δεν βγήκα καθόλου εκτός σπιτιού οπότε ηταν σταθερό σε σήμα και δεν άνοιξα τα δεδομένα 4g αλλά μόνο wi-fi. Δεν είχα καθόλου θέαση στο YouTube και ο χρόνος οθόνης νομίζω είναι υπερ αρκετός! Σε καθημερινή βάση μιας συνηθισμένης μέρας είναι περίπου 6.30 ώρες οθόνη και αναμονή 12 ώρες πριν μπει στην πρίζα, με εναλλαγή wi-fi - 4g ολη μέρα χωρίς να κλείσουν καθόλου τα δεδομένα. Είμαι άκρως ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα και οχι επειδή το έχω αγοράσει!! 5219cfb599648db80711e182452e0756.jpg186aa2c4a53428d2c12b276c6ce7200c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τετοια χρήση φίλε μου, όλα τα κινητά βγαζουν 8 ωρες και πολλά 12..

Αφου πρακτικά μονο λιγο fb εχεις δουλεψει.. Οταν μετα την οθονη αδρανεια συσκευής, και λειτουργικό ειναι τα 2 επόμενα, τοτε κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

Χωρις παρεξήγηση αυτη ειναι η αλήθεια. Και όπως σωστά γραφεις, με καλο σημα, χωρις το κινητο να αλλαζει καιρεες σε wifi και πιθανότατα σε μετριότατη φωτεινότητα (χειμωνας μεσα σε σπίτι).

Οκ καμια αντίρρηση ετσι βγαζεις τους χρονους που αναφέρεις, αλλα ποιο το νοημα?

Με ποιο κινητο πιστευεις οτι δεν μπορείς να βγάλεις αυτους τους χρονους με ιδια χρηση?

Τα διαβαζουν καποιοι αυτα, και οταν το καλοκαίρι κατω απ τον ηλιο θα βγαζουν 3.5 ωρες, θα αναρωτιουνται τι πρόβλημα έχει το κινητο τους.

Edit με custom rom, αναλογη χρηση και χαμηλη φωτεινότητα εχω βγαλει 10 ωρες οθονης με το νοτε 4, το είχα ποσταρει καποτε στο xda. So what?

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Και οπως εχω ξαναγράψει.... Ολα αυτά είναι γενικά... Εμένα προσωπικά μου αρκεί γιατι χωρίς custom rom και καμιά έκπτωση βγαζω καθημερινά 6-6.5 ωρες οθόνη...(οχι ταινίες και YouTube) οπότε δεν είναι ο σκοπός μου να κανω κούρσα αυτονομίας... Να φτανω σπίτι το βράδυ χωρίς να φοβάμαι ότι θα πρέπει να εχω powerbank η δέσμευση του φορτιστή ενω είμαι εκτός. Αυτα θεωρω σημαντικά... Να μην με περιορίζει ενα κινητό οποιο κι αν ειναι αυτο!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιολας, αλλα 6,5 ωρες sot σε 12ωρη αναμονη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιολας, αλλα 6,5 ωρες sot σε 12ωρη αναμονη δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.
Ακριβώς δεν ειναι ούτε + αλλά ούτε -.

Μιλάμε όμως για κορυφαία συσκευή που οκ έχει και νορμάλ μπαταρία.

 

Εγώ το έχω σε full ανάλυση οθόνης με φωτεινότητα αυτόματη πολύ Facebook, YouTube και 3 mail + browser για την δουλειά και πολύ άνετα έχω 6-6,5 ώρες στο 12αωρο.

ΟΚ με το Mate 9 είχα περίπου 7-7,5 ώρες αλλά no problem.

 

Απότι έχω καταλάβει με χρήση wifi ότι χρήση και να του κάνεις θα δεις 6 ώρες το λιγότερο άνετα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...