Jump to content

Διαζύγιο


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα δεν εχει κοιμηθει μαζι μου. Αλλα θα γινει και αυτο σιγα σιγα...

Τα ΣΚ την εχει η μανα μου γιατι δουλευουμε κ οι 2 μεχρι αργα το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

γραφτείτε στον σύλλογο συνεπιμέλειας, όχι ότι θα γίνει κάτι, αλλά προσπαθούν από όσο γνωρίζω και το πάνε βήμα βήμα για μισές ημέρες του μήνα και με τους 2 γονείς.

Δεν είμαι χωρισμένος αλλά έχω την καθημερινή ρουτίνα και των 2 παιδιών μου εδώ και πολύ καιρό τώρα έχοντας και δουλειά φυσικά.

Τα διαβάζω, τα τρέχω στις εξωσχολικές δραστηριότητες, τα ετοιμάζω για σχολείο, τα πηγαίνω, παίζω, τα κοιμίζω και τρέμω στην ιδέα ότι μια ημέρα μπορεί να τα βλέπω 2 ή 3 φορές την εβδομάδα.

Κουράγιο παιδιά και μην το βάζετε κάτω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites



Θα πρεπει να αισθανομαι τυχερος σε σχεση με αλλους....
 
Εκεινη αποφασισε να χωρισουμε απο το πουθενα και ας μην το αναλυσω εδω απλα εγω κανω οτι μπορω ωστε να μην ερχομαι σε αντιπαραθεσεις για να μην καταληγουν εις βαρος της μικρης.


Στα διαζυγια που υπαρχουν παιδι(α), τα δυο θεματα επι των οποιων παιζουν ξυλο οι συζυγοι ειναι το μοιρασμα του χρονου των παιδιων και το υψος της διατροφης.
Επειδη αναφερεις οτι κανεις ο,τι μπορεις για να μην ερχεσαι σε αντιπαραθεσεις, πως χειριστηκατε αυτα τα 2? Διαπραγματευτηκατε ή απλως συμφωνησες με τις απαιτησεις της συζυγου?
Εννοειται οτι στο ερωτημα μου μπορει να συνεισφερει κι οποιοσδηποτε αλλος ή αλλη που εχει περασει αυτη την πολυ ασχημη κατασταση.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνησαμε τα τυπικα που οριζονται σε αυτες τις περιπτωσεις. Το μινιμουμ διατροφης και το τυπικο στο μοιρασμα του χρονου. Απλα για να τελειωνει η υποθεση διαζυγιο νομικα. Για την πρωην ηταν το 2ο διαζυγιο οποτε δεν ηθελε να ξαναζησει τη φαση του 1ου.

Το πραγματικο διαζυγιο δεν ειναι το χαρτι αλλα η αγωνια και η μονιμη ανυσηχια του γονιου που δεν μενει πλεον μαζι με το παιδι του.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνησαμε τα τυπικα που οριζονται σε αυτες τις περιπτωσεις. Το μινιμουμ διατροφης και το τυπικο στο μοιρασμα του χρονου. Απλα για να τελειωνει η υποθεση διαζυγιο νομικα. Για την πρωην ηταν το 2ο διαζυγιο οποτε δεν ηθελε να ξαναζησει τη φαση του 1ου.
Το πραγματικο διαζυγιο δεν ειναι το χαρτι αλλα η αγωνια και η μονιμη ανυσηχια του γονιου που δεν μενει πλεον μαζι με το παιδι του.
Θα μπορούσες να μου πεις πόση είναι η διατροφή πχ στα 900€? Αν παίρνεις εσύ 2000 και σου έβγαλαν 500€ να το δούμε πάνω κάτω πόσο είναι στα 900.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ορισαμε τη διατροφη στα 200 ευρω. Δεν κοιταξαν καν τα μισθολογικα μου οι δικηγοροι. Ο μισθος μου ειναι κοντα χιλιαρικο.

 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καποιος απο Θεσσαλονικη ας το γραψει να τα πιουμε παρεα καμμια μερα :)

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ενα διαζυγιο δεν ειναι ιδανικο και παντα φταινε και οι 2 καποιος λιγοτερο καποιος περισσοτερο. Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι αφηστε το παρελθον στο παρελθον. Παντα σκεψη για το πως θα ειμαστε καλυτεροι γονεις εστω και απο αποσταση. Αυτο που μενει παντα ειναι το παιδι(α) που σου δινει την πιο αληθινη αγαπη που θα εχεις ποτε στη ζωη σου... Το να κανουν παρεα χωρισμενοι για να θαβουν τις πρωην η τον καιμο τους δεν το βλεπω θετικα... Προχωραμε.

Link to comment
Share on other sites

Ηδη προχωρησα φιλε μου...αν θεωρεις οτι οταν δυο χωρισμενοι βγουν για μια μπυρα για να κατηγορουν τις πρωην .., .τι να πω..οκ

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...