Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είμαι εκτός σπιτιού, και έχει πέσει η μπαταρία, αν το φορτίσω με έναν Dash charge της 1+ που είχα πάρει σαν δεύτερο, λέτε να υπάρχει θέμα;;;

Και κάτι άλλο.... Έχει να εις link από τον γνήσιο φορτιστή,γιατι θέλω να πάρω και ένα δεύτερο αλλά δεν έχω βρει πουθενά ποιος είναι του Note 8...

Ακόμα για προστασία οθόνης φοράω την zagg από τα Media Markt, και σε συνδυασμό με την Spigen rough armour extra τα πάνε πολύ καλά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα το μοτίβο για κλείδωμα,αλλά πολλές φορές αρνείται να δουλέψει.Η περνάει δηλαδή το χέρι μου από άνω και δε γίνεται τίποτα,ή από τις 3 τελίτσες καταλαβαίνει μόνον την τελευταία,και πρέπει να ξαναπεράσω από την αρχή.

Υπάρχει γυαλάκι στην οθόνη,βαλμένο με κόλλα,αλλά δε βλέπω να ενοχλεί στις άλλες λειτουργίες που εκτελεί το τηλ.μόνον στο μοτίβο έχει το πρόβλημα.

Κάποιες γνώμες;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το μοτίβο για κλείδωμα,αλλά πολλές φορές αρνείται να δουλέψει.Η περνάει δηλαδή το χέρι μου από άνω και δε γίνεται τίποτα,ή από τις 3 τελίτσες καταλαβαίνει μόνον την τελευταία,και πρέπει να ξαναπεράσω από την αρχή.

Υπάρχει γυαλάκι στην οθόνη,βαλμένο με κόλλα,αλλά δε βλέπω να ενοχλεί στις άλλες λειτουργίες που εκτελεί το τηλ.μόνον στο μοτίβο έχει το πρόβλημα.

Κάποιες γνώμες;

 

Είναι από το γυαλάκι και ας μη το κάνει όπως λες αλλού.

Δυστυχώς πρέπει να το βγάλεις για να βεβαιωθείς, δε γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να εις link από τον γνήσιο φορτιστή,γιατι θέλω να πάρω και ένα δεύτερο αλλά δεν έχω βρει πουθενά ποιος είναι του Note 8...

 

http://gr.mobilefun.com/62582-official-samsung-adaptive-fast-charger-w-usb-c-cable-eu-mains.htm

 

Αυτός είναι άσπρος αντί μαύρος που έχει στη συσκευασία το Note8, αλλά κατά τ'άλλα ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

http://gr.mobilefun.com/62582-official-samsung-adaptive-fast-charger-w-usb-c-cable-eu-mains.htm

 

Αυτός είναι άσπρος αντί μαύρος που έχει στη συσκευασία το Note8, αλλά κατά τ'άλλα ίδιος.

 

Ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχω ξαναρωτήσει, αλλά δεν βρίσκω που είχα αποθηκεύσει τα προϊόντα

 

Έχετε να προτείνετε κάποια βάση αυτοκινήτου. Κυρίως για τον αεραγωγό, φοράω την led cover αν αυτό παίζει ρόλο. Όπως επίσης ψάχνω και κάποιον φορτιστή αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

http://gr.mobilefun.com/62582-official-samsung-adaptive-fast-charger-w-usb-c-cable-eu-mains.htm

 

Αυτός είναι άσπρος αντί μαύρος που έχει στη συσκευασία το Note8, αλλά κατά τ'άλλα ίδιος.

Έναν τέτοιο είχα βρει και εγώ, αλλά στην περιγραφή έλεγε ότι είναι για S8/S8+ και γιαυτό έκανα ερώτηση, και φυσικά ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, και την διευκρίνηση ότι ο φορτιστής είναι και για το Note 8...

Έχω βρει και αυτόν από skroutz.

Αυτός είναι πιο ωραίος , μιας και προτιμώ το μαύρο χρώμα...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχω ξαναρωτήσει, αλλά δεν βρίσκω που είχα αποθηκεύσει τα προϊόντα

 

Έχετε να προτείνετε κάποια βάση αυτοκινήτου. Κυρίως για τον αεραγωγό, φοράω την led cover αν αυτό παίζει ρόλο. Όπως επίσης ψάχνω και κάποιον φορτιστή αυτοκινήτου.

 

Βάση δοκιμασμένη με Note8 και φορτιστής αυτοκινήτου.

 

Δες και

.
Link to comment
Share on other sites

Βάση δοκιμασμένη με Note8 και φορτιστής αυτοκινήτου.

 

Δες και

.

Εντυπωσιακό αυτο με το μαγνητη. Τοχει κανει κανείς? Δεν πεφτει οντως το κινητο οδηγώντας? Με πολύ λεπτη θηκη κραταει?

Υπαρχει πουθενα Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό αυτο με το μαγνητη. Τοχει κανει κανείς? Δεν πεφτει οντως το κινητο οδηγώντας? Με πολύ λεπτη θηκη κραταει?

Υπαρχει πουθενα Ελλάδα?

 

Αυτό θα πάρω εγώ. Στο πρώτο review λέει: "I can use it with my S8 (with a thin soft gel case) without the need for the included metal plates".

Αν πέφτει κατά την οδήγηση, έχεις πάντα την επιλογή να χρησιμοποιήσεις τα metal plates.

Link to comment
Share on other sites

Βάση δοκιμασμένη με Note8 και φορτιστής αυτοκινήτου.

 

Δες και

.

 

Η συγκεκριμένη βάση δεν ξέρω αν θα με βολέψει γτ είναι περίεργο το ταμπλό μου και δεν έχει πολύ χώρο. Σκέφτομαι κάποια για τους αεραγωγούς για να είναι και πιο κοντά μου. Ο φορτιστής είναι ακριβώς ότι έψαχνα, έκανα παραγγελία και σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή/πρόταση

Link to comment
Share on other sites

Θελω απο την θυρα usbc να εχω εξοδο για Monitor, να μπορω να φορτισω και usb για να εχω ανταπτορα. Θελω με αυτο το τροπο να παιζω emulator σε εξωτερικη οθονη. Τι λυσεις εχω?

 

-Ανταπτορα usbc hdmi 4k πηρα ηδη για να βγαζω οθονη σε τηλεοραση.

-Θελω ομως να φορτιζει καθως χρησιμοποιειται η συσκευη, και να μπροω να συνδεσω και το xbox360 receiver για να εχω χειρηστηριο

 

Για πειτε καμμια ιδεα ρε αλανια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη βάση δεν ξέρω αν θα με βολέψει γτ είναι περίεργο το ταμπλό μου και δεν έχει πολύ χώρο. Σκέφτομαι κάποια για τους αεραγωγούς για να είναι και πιο κοντά μου. Ο φορτιστής είναι ακριβώς ότι έψαχνα, έκανα παραγγελία και σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή/πρόταση

 

Εγώ έχω αυτή https://www.skroutz.gr/s/7459033/Remax-RM-03BY.html και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Θελω απο την θυρα usbc να εχω εξοδο για Monitor, να μπορω να φορτισω και usb για να εχω ανταπτορα. Θελω με αυτο το τροπο να παιζω emulator σε εξωτερικη οθονη. Τι λυσεις εχω?

 

-Ανταπτορα usbc hdmi 4k πηρα ηδη για να βγαζω οθονη σε τηλεοραση.

-Θελω ομως να φορτιζει καθως χρησιμοποιειται η συσκευη, και να μπροω να συνδεσω και το xbox360 receiver για να εχω χειρηστηριο

 

Για πειτε καμμια ιδεα ρε αλανια

 

Από Amazon βρίσκεις πολλά. 1, 2.

Link to comment
Share on other sites

Θελω απο την θυρα usbc να εχω εξοδο για Monitor, να μπορω να φορτισω και usb για να εχω ανταπτορα. Θελω με αυτο το τροπο να παιζω emulator σε εξωτερικη οθονη. Τι λυσεις εχω?

 

-Ανταπτορα usbc hdmi 4k πηρα ηδη για να βγαζω οθονη σε τηλεοραση.

-Θελω ομως να φορτιζει καθως χρησιμοποιειται η συσκευη, και να μπροω να συνδεσω και το xbox360 receiver για να εχω χειρηστηριο

 

Για πειτε καμμια ιδεα ρε αλανια

Παντως δεν είναι και η καλύτερη λύση. Θα καταστρέψεις τη μικρη μπαταρία του νοτε πολυ ποιο σύντομα με τέτοια χρήση. Αν έχεις κάποια παλαιότερη ταμπλετα / κινητο, ίσως θα ήταν προτιμότερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Για ενσύρματη μεταφορά εικόνας σε τηλεόραση τι προτείνετε; Καλώδιο από type c σε hdmi ή κάποιο αντάπτορα;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ενσύρματη μεταφορά εικόνας σε τηλεόραση τι προτείνετε; Καλώδιο από type c σε hdmi ή κάποιο αντάπτορα;

 

O αντάπτορας είναι πιο έυκολος στη μεταφορά. Και hdmi καλώδια έχουν όλα τα σπίτια πλέον. Κατά τ'άλλα την ίδια δουλειά θα κάνουν και τα 2.

Σε τηλεόραση που δεν είναι smart όμως, θα προτιμούσα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Από Amazon βρίσκεις πολλά. 1, 2.

 

Τετιου τυπου εχω και το dex, απλα δε βγαζει 4κ, Ποιο πολυ για κανα φθηνο Hubaki εκει ελεγα αλλα οκ ας βαλω το dex

 

Οσον αφορα το usbc hdmi 4k που πηρα της microsoft. Ξερει κανεις αν γινονται τα εξης

 

-Να δειχνει μονο απο την οθονη που εχει συνδεθει και οχι και απο το κινητο

-Να φορτιζει οταν συνδεεται στην τηλεοραση

-Να ρυθμιζω αναλυση εξοδου και να μην παει αυτοματως στην μεγαλυτερη (ΠΧ στα 4k που δινει 25 καρε, με χαλαει, οταν θελω να κανω κατι αλλο που δεν εχει αναλυση 4κ και εχω πετσοκομενα frames)

-Η ποιοτητα του ειναι καλυτερη απο το smart mirroring αραγε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος τη Spigen tempered glass;

 

Μη μου πείτε την dome, έχασα 50€!!

Δεν έγινε καλή τοποθέτηση και την πέταξα. (Είχε μια ασπριλα στη μεση)

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο;

Edited by o2oxygen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος τη Spigen tempered glass;

 

Μη μου πείτε την dome, έχασα 50€!!

Δεν έγινε καλή τοποθέτηση και την πέταξα. (Είχε μια ασπριλα στη μεση)

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο;

Αν το πήρες από Amazon, στείλτο πίσω και θα σε αποζημιώσουν στο 100%. Και τα μεταφορικά σου θα πληρώσουν. Και εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένος και το ξαποστειλα και ησύχασα. Χαίρομαι επιτέλους την οθοναρα γυμνή και το κινητό. Κάνε μια ασφάλεια αν είσαι εντός του μήνα, λεπτή θήκη σιλικόνης και ένα πουγκί και με λίγο προσοχή είσαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ασφάλεια πως; δηλαδή εκτός από Dome δεν υπάρχει τίποτα;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by o2oxygen
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά απο που να το αγοράσω το dome?

Αν το βιάζεσαι από εδώ:

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=18075&virtuemart_category_id=888

Link to comment
Share on other sites

Για κάτι πιο γρήγορο, στην Αθήνα, υπάρχει και το μαγαζί στην Αιόλου που βάζει της Nilkin με τον τρόπο της Dome. Εγώ το έχω 3 μήνες τώρα, πολύ ευχαριστημένος.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...