Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε θα κάτσω να τη βάλω μόνος μου αλλα βαριέμαι ελπίζω να μου βγει με την πρώτη..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τη spigen εχω βαλει και εχει κατσει μια χαρα αλλα δε μου βγαζει τη σιγουρια οτι δε θα ξεκολλησει.Την εχω ενα μηνα και η αποκριση ειναι μια χαρα αλλα προσοχη στη θηκη που θα βαλετε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μάγκες την έβαλα τη Dome. Ομολογώ να πω οτι ήταν πιο δύσκολο απ΄ ό,τι φαινόταν και ο λόγος είναι οτι έχει εκατό τρόπους να αποτύχεις με την πρώτη, όπως και συνέβη. Εγώ την πάτησα σε κάτι που δεν είχα ξανακούσει από κανέναν. Όταν τοποθετείς το γυαλί και το αφήνεις να πέσει πάνω στην κόλλα πρέπει να κρατάς αρκετά πιεσμένο το κάτω μέρος. Εγώ ενώ το έγειρα κανονικά δε το κράτησα το μηχανισμό πιεσμένο με αποτέλεσμα αφού το γυαλί έπεσε , γλύστρισε ενδιάμεσα στα πλαστικα και κόλλησε δλδ λίγο έξω από την οθόνη. Δλδ καταστροφή....:rolleyes:

Το αποτέλεσμα είναι να γίνουν ολα μες τη κόλλα και να τα πλένω όλα από την αρχή. Το δύσκολο είναι να σιγουρευτείς οτι το γυαλί το έχεις στεγνώσει και καθαρίσει καλά κάτω από τα φώτα και μέχρι τελευταία στιγμή να το τσεκάρεις. Αυτό γιατί όπως καταλαβαίνετε άλλο να το τοποθετείς αμέσως αφού έχεις βγάλει τη ζελατίνα και άλλο να το χεις έξω από πριν.. 20 λεπτά έφαγα μέχρι να αποφασισω οτι είναι όλα καθαρά και να επιχειρήσω τη δεύτερη φορά.

Ευτυχώς όλα πήγαν καλα :wacko:

Τα 2 σφουγγαράκια που έχουν προσθέσει τελευταία να τα βάζεις δεξιά αριστερα να μαζεύουν την κόλλα που φεύγει, πατάνε το power οπότε δε μπορείς να έχεις κλειστό το κινητο κατα τη διαδικασία. Εγώ τα έβγαλα δε τα χρησιμοποίησα γιατί ήθελα μαύρη εντελώς την οθόνη να βλέπω τη σκόνη.

Εντυπώσεις από την ποιότητα του γυαλιου εξαιρετικές. Σα να μη φοράς γυαλί. Καμία σχέση με όλα τα υπόλοιπα.

Θα ήθελα μόνο να πιάνει πιο πολύ το πάνω μέρος του κινητού. Θα μπορούσαν να δώσουν μερικά χιλιοστά ακόμα.

 

Αν έχετε θέματα άγχους, καρδιά, πίεση κλπ μη το βάλετε.

Αν είστε από υγεία καλά αξίζει τον κόπο. :)

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μάγκες την έβαλα τη Dome. Ομολογώ να πω οτι ήταν πιο δύσκολο απ΄ ό,τι φαινόταν και ο λόγος είναι οτι έχει εκατό τρόπους να αποτύχεις με την πρώτη, όπως και συνέβη. Εγώ την πάτησα σε κάτι που δεν είχα ξανακούσει από κανέναν. Όταν τοποθετείς το γυαλί και το αφήνεις να πέσει πάνω στην κόλλα πρέπει να κρατάς αρκετά πιεσμένο το κάτω μέρος. Εγώ ενώ το έγειρα κανονικά δε το κράτησα το μηχανισμό πιεσμένο με αποτέλεσμα αφού το γυαλί έπεσε , γλύστρισε ενδιάμεσα στα πλαστικα και κόλλησε δλδ λίγο έξω από την οθόνη. Δλδ καταστροφή....:rolleyes:

Το αποτέλεσμα είναι να γίνουν ολα μες τη κόλλα και να τα πλένω όλα από την αρχή. Το δύσκολο είναι να σιγουρευτείς οτι το γυαλί το έχεις στεγνώσει και καθαρίσει καλά κάτω από τα φώτα και μέχρι τελευταία στιγμή να το τσεκάρεις. Αυτό γιατί όπως καταλαβαίνετε άλλο να το τοποθετείς αμέσως αφού έχεις βγάλει τη ζελατίνα και άλλο να το χεις έξω από πριν.. 20 λεπτά έφαγα μέχρι να αποφασισω οτι είναι όλα καθαρά και να επιχειρήσω τη δεύτερη φορά.

Ευτυχώς όλα πήγαν καλα :wacko:

Τα 2 σφουγγαράκια που έχουν προσθέσει τελευταία να τα βάζεις δεξιά αριστερα να μαζεύουν την κόλλα που φεύγει, πατάνε το power οπότε δε μπορείς να έχεις κλειστό το κινητο κατα τη διαδικασία. Εγώ τα έβγαλα δε τα χρησιμοποίησα γιατί ήθελα μαύρη εντελώς την οθόνη να βλέπω τη σκόνη.

Εντυπώσεις από την ποιότητα του γυαλιου εξαιρετικές. Σα να μη φοράς γυαλί. Καμία σχέση με όλα τα υπόλοιπα.

Θα ήθελα μόνο να πιάνει πιο πολύ το πάνω μέρος του κινητού. Θα μπορούσαν να δώσουν μερικά χιλιοστά ακόμα.

 

Αν έχετε θέματα άγχους, καρδιά, πίεση κλπ μη το βάλετε.

Αν είστε από υγεία καλά αξίζει τον κόπο. :)

 

Όχι και από κανένα :lol:

Απλά ο καθένας το γράφει με διαφορετικό τρόπο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7493172#post7493172

Link to comment
Share on other sites

Όχι και από κανένα :lol:

Απλά ο καθένας το γράφει με διαφορετικό τρόπο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7493172#post7493172

Έχεις δίκιο. Πάντως με τη δεύτερη, υποψιασμένος πλέον, τα κατάφερα. Το γυαλί στο κάτω μέρος είναι ακριβώς και δεν αφήνει ούτε χιλιοστό κενό. Στο πάνω βέβαια θεωρώ πως είναι ελαφρά πιο κάτω 1-2 χιλιοστά από αυτό που θα πρεπε. Σίγουρα μπορούσαν να δώσουν λίγο περισσότερη επιφάνεια. Οπως και να χει όλα καλά. Αν και ημουν πόσες μέρες χωρίς καθόλου γυαλί και νόμιζα θα μου κακοφανεί, πραγματικά είναι σα να μην έβαλα τίποτα. Άξιζε τον κόπο και τα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , σκέφτομαι να πάρω vr glasses για το 8αρι . Υπάρχουν εφαρμογές συγκεκριμένες που τα εκμεταλεύονται; Ή βάζω πχ ταινία στο κινητό και την βλέπω μέσω των γυαλιών;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , σκέφτομαι να πάρω vr glasses για το 8αρι . Υπάρχουν εφαρμογές συγκεκριμένες που τα εκμεταλεύονται; Ή βάζω πχ ταινία στο κινητό και την βλέπω μέσω των γυαλιών;

 

Θα κατεβάσεις ένα vr player από το play και θα παίζεις τις ταινίες μέσα από αυτόν τον player.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για βάση αυτοκινήτου τι χρησιμοποιείτε?

Κοιτάω τις βάσεις iOttie εasy One Touch + Qi Wireless Charger...

Τις έχει δοκιμάσει κανείς?

Nokia 5800-->Sony xperia st15-->Lenovo p780-->Lenovo K910-->Samsung Note4 Duos-->Samsung Note 8 Duos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σημερα παρατήρησα μια πολυ μικρή γρατζουνια στο Note. Το έχω μόνο με alcantara. Δεν έβαζα ποτέ screen/glass protector για την αισθηση της οθόνης. Το θέμα είναι οτι με στεναχώρησε η γρατζουνια και αποφάσησα να βάλω ενα protector. Αν βάλω κάποιο θα καλυψει την μικρη γρατζουνιά που βλέπω? (Αν και φαινετε μονο οταν κανω πανω κατω την οθόνη) κάτι μου λεει πως είναι οχι στο γυαλι αλλα στο coating(oleophobic). Ποιο θα μου προτεινατε χωρίς να χάσουμε την αισθηση του τζαμιού?
Link to comment
Share on other sites

Καλή Πρωτομαγιά σε όλους. Μια ενδιαφέρουσα πρόταση φορτιστή είναι αυτή https://www.e-shop.gr/samsung-ee-d3000bb-usb-type-c-charging-dock-black-p-TEL.048315?utm_campaign=newsletter180427&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=11-fortistes&utm_content=11.7-samsung+ee+d3000bb+usb+type+c+charging+dock+black&offer=OFFER1817&d=180520

σε τιμή πολύ καλή. Το μόνο αρνητικό όπως βλέπω είναι ότι μάλλον δεν είναι συμβατός με θήκες εκτός Samsung γιατί θέλει μεγαλύτερο άνοιγμα από κάτω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σημερα παρατήρησα μια πολυ μικρή γρατζουνια στο Note. Το έχω μόνο με alcantara. Δεν έβαζα ποτέ screen/glass protector για την αισθηση της οθόνης. Το θέμα είναι οτι με στεναχώρησε η γρατζουνια και αποφάσησα να βάλω ενα protector. Αν βάλω κάποιο θα καλυψει την μικρη γρατζουνιά που βλέπω? (Αν και φαινετε μονο οταν κανω πανω κατω την οθόνη) κάτι μου λεει πως είναι οχι στο γυαλι αλλα στο coating(oleophobic). Ποιο θα μου προτεινατε χωρίς να χάσουμε την αισθηση του τζαμιού?
Whitestone Dome. Σα να μην έχεις γυαλί..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Whitestone Dome. Σα να μην έχεις γυαλί..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει στο πολύ περίπου σα να μην έχεις! Είναι αρκετά χοντρό και φαίνεται πολύ. Ορίστε πως ήταν στο δικό μου. e2d9b5b14812fba78063532dcf0f601b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει στο πολύ περίπου σα να μην έχεις! Είναι αρκετά χοντρό και φαίνεται πολύ. Ορίστε πως ήταν στο δικό μου.

 

Ρε άνθρωπε μέσα στη μπίχλα το έχεις! :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε άνθρωπε μέσα στη μπίχλα το έχεις! :lol:
Αυτά που βλέπεις πάνω είναι η σκόνη που έχει κολλήσει στην κόλλα και δε φεύγει με τίποτα. Και περιμετρικά το ίδιο. Για αυτό το σούταρα. Για βγάλε μια καθαρή φωτό από το δικό σου να δούμε περιμετρικά πως είναι.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρω αυτό https://www.ebay.co.uk/itm/202061918128 χωρίς να δώσω έναν σκασμό μεταφορικά; Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

νέος κάτοχος note 8, προστασία οθόνης να βάλω spigen η h dome?απλά επειδή θα βάλω και θήκη spigen μήπως κάθεται καλύτερα η προστασία spigen και είναι φθηνότερη.Τώρα είδα και αυτό https://www.mobilefun.co.uk/olixar-sentinel-samsung-galaxy-note-8-case-and-glass-screen-protector-64899 το έχει κανείς? Edited by vagelispyro
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βλέπεις πάνω είναι η σκόνη που έχει κολλήσει στην κόλλα και δε φεύγει με τίποτα. Και περιμετρικά το ίδιο. Για αυτό το σούταρα. Για βγάλε μια καθαρή φωτό από το δικό σου να δούμε περιμετρικά πως είναι.

 

Εμένα είναι καθαρό αλλα το έχω και μέσα στη LED οπότε οκ.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Kι' εγώ έχω βάλει ένα γυαλί,αλλά φαίνεται σα να έχει σκόνη όταν είναι κλειστό.Και μερικές φορές με δυσκολεύει στην ανταπόκριση,πατάς και δεν χαμπαριάζει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι καθαρό αλλα το έχω και μέσα στη LED οπότε οκ.
Βγάλε μια κοντινή και καθαρή φωτό να το δούμε περιμετρικά αν δε σου κάνει κόπο. Είμαι σίγουρος ότι δε θα είναι τέλειο. Χωρίς θήκη εννοείται.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Skins σε ελληνικά καταστήματα υπάρχουν; Η μόνο από εξωτερικό αν θέλω να παραγγείλω;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Τελικά χάζευα στο site της dbrand και παρήγγειλα 2 skins. Θα πω εντυπώσεις όταν παραλάβω και τα περάσω

Edited by anquitel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζουμε αν οι θήκες της spigen και συγκεκριμένα η rugged armor ή tough armor , έχουν θέμα το tempered glass ?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε όσοι ξέρετε γιατί παρέλαβα σήμερα και δεν το ακουμπάω χωρίς θήκη τζαμακι. Ποιές θήκες τις spigen δεν έχουν θέμα με το dome?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε όσοι ξέρετε γιατί παρέλαβα σήμερα και δεν το ακουμπάω χωρίς θήκη τζαμακι. Ποιές θήκες τις spigen δεν έχουν θέμα με το dome?

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Spigen rugged armor και neo hybrid σίγουρα δεν έχουν θέμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...