Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η led view cover τι λέει και ποια η διαφορά της με clear view standing? Σκέφτομαι να την πάρω αντί να βάλω προστασία οθόνης γιατί έχω τώρα την clear cover και η οθόνη είναι εκτεθειμένη.
Εγώ έχω τη led. Είναι super ποιοτική και το led πολύ βολικό και ωραίο. Δεν είναι ογκώδης και αρκετά premium. Αν όμως σκέφτεσαι για να μη βάλεις γυαλί δε στο συνιστώ. Ο λόγος είναι ότι δεν ασφαλίζει το καπάκι δεν είναι μαγνητικό και γενικά το κινητό όταν πέφτει έχει την τάση να πέφτει με ανοιχτη την οθόνη. Βάλε έστω μια μεμβράνη.

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@theodore41 πας σε ένα κατάστημα τους δίνεις 5 ευρώ και στην τοποθετούν

 

Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι με το πλαστικό οδηγό μπορεί κάποιος να κάνει λάθος, το μόνο που χρειάζεσαι είναι μια ίσια επιφάνεια και να πας την κόλλα στην μέση της οθόνης, τα βίντεο στο ιντερνετ φταίνε που όλοι βιάζονται και ρίχνουν το τζάμι την ώρα που πηγαίνει η κόλλα προς την μέση. ΌΧΙ πρώτα πας την κόλλα στην μέση και ΜΕΤΑ βάζεις το τζάμι.

 

Δεν υπάρχει καλύτερη λύση ούτε εγώ το πίστευα μέχρι να το δω.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ "γυμνό" μόνο με led view το έχω και ο Θεός βοηθός. Το κινητό το κάνει πολύ slim, τουλάχιστον σε σχέση με την προηγούμενη wallet θήκη που είχα. Ούτε καν μου περνάει από το μυαλό για μεμβράνη και τζάμι.

Το μόνο αρνητικό που βρίσκω στην led view είναι κάτι ψιλοτριξίματα που κάνει λόγω του hard plastic.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ "γυμνό" μόνο με led view το έχω και ο Θεός βοηθός. Το κινητό το κάνει πολύ slim, τουλάχιστον σε σχέση με την προηγούμενη wallet θήκη που είχα. Ούτε καν μου περνάει από το μυαλό για μεμβράνη και τζάμι.

Το μόνο αρνητικό που βρίσκω στην led view είναι κάτι ψιλοτριξίματα που κάνει λόγω του hard plastic.

 

Εγώ τριξίματα δεν έχω. έχω ένα γυαλί της πλάκας αυτή τη στιγμή αλλα σκέφτομαι dome για να είμαι κομπλέ.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στη led και την clear view standing ποια θα προτείνατε?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ποιό site στην Αγγλία κάνετε παραγγελία θήκες και μεμβράνη προστασίας;

 

https://www.mobilefun.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραπανω σε αναλογη ερώτηση πάντως, ειχα πει οτι καμια συσκευή δεν αξίζει πανω απο 50ε για τετοια δουλειά, γιατι απλούστατα παίρνεις ενα Android Box με 50ε, βλεπεις σε αυτο kodi κατευθείαν και οτι αλλο γουσταρεις, και δε χρειάζεται να καταστρέφεις την ηδη μικρη μπαταρία του κινητού για κατι τετοιο. Επίσης κανεις mirroring απο το κινητο στο Android box κλπ αν θες. Απο την αρχη ειχα γραψει οτι το dex θ ειχε νόημα εως 30ε, απο εκει και περα ειναι απλα κλοπη.

 

Το mirroring δε με ενδιαφερει, εχω smart tv που το υποστηριζει απευθειας αλλα εχει χαλια ποιοτητα λογω συμπιεσης. Τωρα οσο για το android box ενδεχομενως και να χεις δικιο. Βεβαια δε ξερω με τα 50 ευρω αν θα εχει τις δυνατοτητες του Note 8 σε ισχυ και αν θα εχει μικρο σχημα του dex. Αν παιζει τετοια συσκευη οντως ξενερωσα τωρα που τα σκασα για dex

 

Κανε μια επεκταση για το θεμα μπαταριας που ειπες γιατι με ενδιαφερει. Εννοεις με το να βρισκεται διαρκως σε ρευμα καθως παιζει μειωνεται η διαρκεια ζωης της

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Και εγω ειμαι απο σημερα κατοχος του Note 8 μετα το Note 4 (που εχω ακομα). Το πηρα με Alcantara θηκη μιας που με το που ειδα οτι βγηκε κατι τετοιο ειπα οτι πρεπει να παρω κινητο γι αυτη την θηκη. Μαζι λοιπον με την αγορα πηρα και με 12€ ενα tempered glass που ημουν και σιγουρος οτι δεν θα κατσει και με το που την εβαλα την πεταξε η θηκη και πηγε στα σκουπιδια. Τι screen protector να παρω παιδια με την Alcantara;

 

Υ.Γ. Εννοειται πως εκανα και καπακια ασφαλεια κινητου.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το mirroring δε με ενδιαφερει, εχω smart tv που το υποστηριζει απευθειας αλλα εχει χαλια ποιοτητα λογω συμπιεσης. Τωρα οσο για το android box ενδεχομενως και να χεις δικιο. Βεβαια δε ξερω με τα 50 ευρω αν θα εχει τις δυνατοτητες του Note 8 σε ισχυ και αν θα εχει μικρο σχημα του dex. Αν παιζει τετοια συσκευη οντως ξενερωσα τωρα που τα σκασα για dex

 

Κανε μια επεκταση για το θεμα μπαταριας που ειπες γιατι με ενδιαφερει. Εννοεις με το να βρισκεται διαρκως σε ρευμα καθως παιζει μειωνεται η διαρκεια ζωης της

Εχω φτηνό android box, 3 χρόνια τώρα που κανει παπαδες. Ουτε εχει χαλασει που λενε (θεμα τυχης βέβαια αυτο), παίζει kodi και οτι αλλο υπάρχει μια χαρα κλπ. Βέβαια μετά απο αρκετές ωρες όπου αλλαξα launcher κλπ. Την ισχυ του νοτε δεν την εχει, αλλά δεν τη χρειάζεσαι κιόλας.

Αν και δεν ξέρω ποση ισχυ εχει μεσω dex το νοτε, δεν το εχω δοκιμάσει.

Η μπαταρία οσο τη φορτιζεις, τοσο χαλαει. Είναι πεπερασμένος ο αριθμός φορτησεων. Καθε φόρτιση με λίγα λόγια και απλα, αφαιρεί και κατι. Εναν ζεσταίνεται κιόλας κατα τη φορτιση, η μπαταρία χαλάει πολύ περισσότερο. Κατι που συμβαίνει αναγκαστικά με το dex.

Τωρα που η μπαταρία δε βγαίνει καλο είναι να βρείτε ενα φορτιστή παλαιο με λιγότερα αμπέρ. Το βραδυ φορτίστε με αυτον. Θα κανει παραπάνω ωρα αλλα η μπαταρία θα χαλάσει αργότερα.

Τωρα θα με πούνε συνωμοσίολογο παλι, αλλα μικρη μπαταρία + dex (συνεχή φόρτιση και θερμοκρασία) = φαουλ x2..

Μονο τυχαία δεν είναι αυτα.. Οι μισοι σε 6 μηνες θα πανε τρέχοντας για το 9.

Ο κερδισμένος : Τα ταμεια της σαμσουνγκ και μονο.. Ισως και κάποιοι έξυπνοι που θα παρουν τοτε ενα νοτε 8 μεταχ σε τιμη λιώμα, θα ρουταρουν και θα βάλουν οτι καλό εχει το 9 και θα αλλάξουν και μια μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Και εγω ειμαι απο σημερα κατοχος του Note 8 μετα το Note 4 (που εχω ακομα). Το πηρα με Alcantara θηκη μιας που με το που ειδα οτι βγηκε κατι τετοιο ειπα οτι πρεπει να παρω κινητο γι αυτη την θηκη. Μαζι λοιπον με την αγορα πηρα και με 12€ ενα tempered glass που ημουν και σιγουρος οτι δεν θα κατσει και με το που την εβαλα την πεταξε η θηκη και πηγε στα σκουπιδια. Τι screen protector να παρω παιδια με την Alcantara;

 

Υ.Γ. Εννοειται πως εκανα και καπακια ασφαλεια κινητου.

Με τη θήκη που πήρες να ξέρεις οτι δεν ταιριάζει ούτε και η Dome.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με τη θήκη που πήρες να ξέρεις οτι δεν ταιριάζει ούτε και η Dome.

 

Ωραια! :lol: Τοτε μενει χωρις screen protector το κινητο!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oi τιμές που γράφει είναι σε Ευρώ.Υπάρχουν μεταφορικά και πόσα για θήκη-προστασία;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με τη θήκη που πήρες να ξέρεις οτι δεν ταιριάζει ούτε και η Dome.

 

Σοβαρα ομως τωρα παιδια... Υπαρχει κανενας με Alcantara και να εχει είτε screen protector - tempered glass ή κατι σε υγρη μορφη και να μην εχει θεμα;

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στη led και την clear view standing ποια θα προτείνατε?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με διαφορά για μένα η led γιατί έχει πιο premium υφή. Η αλλη είναι πολύ πλαστικούρα. Ποιοτική βολική αλλα πλαστικούρα. Για μένα φθηναίνει τη συσκευή. Την έχει ο κουνιάδος μου και ξέρω.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα ομως τωρα παιδια... Υπαρχει κανενας με Alcantara και να εχει είτε screen protector - tempered glass ή κατι σε υγρη μορφη και να μην εχει θεμα;
Εγώ έχω την alcantara με προστασία της x-one, όχι το full glue, και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από τις 3 θήκες spigen και μια Samsung που αγόρασα, κατέληξα στην VRS Design. Είναι η παρακάτω:

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B074DYXFC7/ref=ya_aw_od_pi?ie=UTF8&psc=1

 

Είναι πολύ λεπτή και είναι σα να μην έχω θήκη. Επίσης έχει πολύ ωραία αίσθηση και ωραίο design.

 

Μαζί με αυτή φοράω το παρακάτω tempered glass :

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B074G1W2RC/ref=ya_aw_od_pi?ie=UTF8&psc=1

 

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Link to comment
Share on other sites

με διαφορά για μένα η led γιατί έχει πιο premium υφή. Η αλλη είναι πολύ πλαστικούρα. Ποιοτική βολική αλλα πλαστικούρα. Για μένα φθηναίνει τη συσκευή. Την έχει ο κουνιάδος μου και ξέρω.
Μπορώ να δω με τη led όταν την έχω κλειστή ποιος με καλεί και να απαντήσω χωρίς να την ανοίξω?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από τις 3 θήκες spigen και μια Samsung που αγόρασα, κατέληξα στην VRS Design. Είναι η παρακάτω:

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B074DYXFC7/ref=ya_aw_od_pi?ie=UTF8&psc=1

 

Είναι πολύ λεπτή και είναι σα να μην έχω θήκη. Επίσης έχει πολύ ωραία αίσθηση και ωραίο design.

 

Μαζί με αυτή φοράω το παρακάτω tempered glass :

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B074G1W2RC/ref=ya_aw_od_pi?ie=UTF8&psc=1

 

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Και αυτά που έγραφε κάποιος ότι του έσπαγε το γυαλάκι συνέχεια δεξιά;Η ότι άφηνε κενό και έτσι δεν μπορούσε να γράψει το πενάκι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πως λεγεται ακριβως για να το βρω. Ειναι γυαλι ή προστασια απλη?
Γυαλί είναι και αυτό απλά πιο λεπτό. Μια χαρά στην αφή και δεν κόβει στο πλαί σαν το full glue. Πάρε αν θες x-treme mobile στο Αιγάλεω για λεπτομέρειες. Εκεί την έβαλα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mirroring δε με ενδιαφερει, εχω smart tv που το υποστηριζει απευθειας αλλα εχει χαλια ποιοτητα λογω συμπιεσης.

 

Xiaomi mi tv box (3) και LG 55 με screen mirroring παίζουν άψογα τα πάντα. Stremio, Showbox, Movies HD, Popcorn time, όλα πεντακάθαρα.

Δεν ισχύει αυτό που λες με τη συμπίεση. Μάλλον η τηλεόραση σου φταίει.

 

Τα TV box κάνουν άλλη δουλειά από το DEX. Γι αυτό που κάνουν είναι άψογα το καθένα στον τομέα του.

Δεν χρειάζεται η ισχύς του Note για να δεις μια ταινία πχ στην τηλεόραση. Αν πήρες γι αυτό το λόγο Dex μάλλον βιάστηκες.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με την Keyboard Cover, επειδη δεν εχω χρονο και διαθεση για να ασχοληθω, την εβαλα σε αγγελια ανταλλαγης αν καποιος θελει να το ψαξει παραπανω.

Επισης μου ηρθε μια μπλε Alcantara η οποια ειναι φοβερη σα χρωμα και μαλλον θα αντικαταστησει τη μαυρη μου. Στο σημειο αυτο να πω πως η Alcantara και το πισω μερος της Keyboard ειναι οι μοναδικες θηκες που μπορω να ανεχθω στη συσκευη γιατι δεν δινουν σχεδον καθολου ογκο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με την Keyboard Cover, επειδη δεν εχω χρονο και διαθεση για να ασχοληθω, την εβαλα σε αγγελια ανταλλαγης αν καποιος θελει να το ψαξει παραπανω.

Επισης μου ηρθε μια μπλε Alcantara η οποια ειναι φοβερη σα χρωμα και μαλλον θα αντικαταστησει τη μαυρη μου. Στο σημειο αυτο να πω πως η Alcantara και το πισω μερος της Keyboard ειναι οι μοναδικες θηκες που μπορω να ανεχθω στη συσκευη γιατι δεν δινουν σχεδον καθολου ογκο.

Φίλε την μπλε από που την αγόρασες? Νομίζω δεν βγαίνει μπλε alcantara.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...