Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, παίζει καμία βάση στήριξης για το αυτοκίνητο που να ταιριάζει για το κινητό μας

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι λέτε γι αυτή?

 

https://www.skroutz.gr/s/13515222/OEM-Front-Back-Διάφανο-Galaxy-Note-8.html

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Dome είναι πολύ ακριβό για να ρισκάρω την τοποθέτηση που δεν φαίνεται και απλή..!

 

Πάρε την, 2 πράγματα χρειάζεται να προσέξεις μόνο, να είσαι σε ένα ίσιο γραφείο και να μην βιαστείς να αφήσεις το τζάμι.

 

Μέχρι το βήμα που δείχνουν τα βίντεο που βάζουν την κόλλα είναι όλα σωστά, μετά απλά πας την κόλλα στην μέση της οθόνης και αφήνεις το κινητό ίσιο κάτω και μετά απλά βάζεις με την ησυχία σου το τζάμι στον οδηγό. ΔΕΝ ακουμπάς ξανά την οθόνη για ώρα βάζεις το uv light κλπ κλπ.

 

Το λάθος που κάνουν στα βίντεο είναι ότι πάνε την κόλλα στην μέση και για κάποιον δικό τους λόγο ρίχνουν ταυτόχρονα το τζάμι λες και τους κυνηγάει κανείς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες έχω βάλει και εγώ τη dome...

Την πήρα απ το παραπάνω λινκ που παρατέθηκε και έκανε μια μέρα να έρθει...

 

 

Απλά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και η τιμή της μια χαρά αν αναλογιστούμε το κόστος της συσκευής.

Μη το σκέφτεστε καν!

Ευχαριστώ και τα παιδιά που μου την πρότειναν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από https://www.amazon.co.uk/dp/B075D1PR6Y/ref=cm_sw_r_cp_awdb_t1_81AJAb26RS09G

Και ήρθε σε δύο μέρες με τ ο expetided

Απλά τα σπάει

 

Και για θήκη φοράω nillkin tpu transparent και είναι ψιλή και δεν κάνει χοντρό το κινητό και δεν ενοχλεί το dome αλλά κυρίως θέλω να το κινητό να φαίνεται και όχι να κρύβει

Αμα την έφερνε κανείς εδώ και ανελάμβανε να την τοποθετήσει,τότε ΟΚ.Αλλά έτσι,να πάει κάποιος που δεν πιάνουν τα χέρια του,θα τα κάνει μαντάρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιθανότητα αύριο θα ανταλλάξω το s8+ με το note, ήθελα να ρωτήσω αν οι καλές εντυπώσεις για το γυαλί από extreme mobiles παραμένουν, έτσι ώστε να πήγαινα κατευθείαν για τοποθέτηση αν φυσικά υπάρχει διαθεσιμότητα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιθανότητα αύριο θα ανταλλάξω το s8+ με το note, ήθελα να ρωτήσω αν οι καλές εντυπώσεις για το γυαλί από extreme mobiles παραμένουν, έτσι ώστε να πήγαινα κατευθείαν για τοποθέτηση αν φυσικά υπάρχει διαθεσιμότητα.
Αν δεν σε πειράζει το γεγονός πως κόβει ελάχιστα οθόνη αριστερά - δεξιά είναι κομπλέ. Αλλιώς βάλε dome που είναι ολόκληρο διάφανο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κόψιμο αριστερά δεξιά δεν μπορώ να το φανταστώ πως είναι, ίσως να το δω πριν το βάλουν.

Το dome το έχω αποκλείσει λόγω διαδικασίας τοποθέτησης.

Θα το σκεφτώ βέβαια γιατί έχει μεμβράνη από mediamarkt με εγγύηση ακόμα, επάνω. Οπότε μήπως την αφήσω επάνω για να το δουλέψω λίγο και βλέπουμε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει το γεγονός πως κόβει ελάχιστα οθόνη αριστερά - δεξιά είναι κομπλέ. Αλλιώς βάλε dome που είναι ολόκληρο διάφανο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Εννοείς ότι δεν κατεβαίνει εντελώς κάτω στο γύρισμα;Και αν είναι έτσι,το αποτέλεσμα είναι αισθητική υποβάθμιση ή λειτουργική μειονεξία;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν κατεβαίνει εντελώς κάτω στο γύρισμα;Και αν είναι έτσι,το αποτέλεσμα είναι αισθητική υποβάθμιση ή λειτουργική μειονεξία;
Είναι σαν αυτές τις φωτογραφίες.

Υπόψιν αυτές οι φωτό είναι από άλλον χρήστη στο xda και από άλλο tempered (zagg).

Γι αυτό εγώ έψαχνα και για τελείως διάφανο tempered γιατί είναι που είναι "σοκοφρετα" το κινητό μας, έτσι φαίνεται ακόμα πιο μακρόστενο και σου κόβει και πλευρές. Πάνω και κάτω δεν έκοβε, μόνο αριστερά και δεξιά. 2257debe2f81cceb7b86bbfdf39bbb4e.jpgfe4b90ae8a38f86276741b4cecbacec3.jpga46a04261e28cbeabfc4416d3134cf2a.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν αυτές τις φωτογραφίες.

Υπόψιν αυτές οι φωτό είναι από άλλον χρήστη στο xda και από άλλο tempered (zagg).

Γι αυτό εγώ έψαχνα και για τελείως διάφανο tempered γιατί είναι που είναι "σοκοφρετα" το κινητό μας, έτσι φαίνεται ακόμα πιο μακρόστενο και σου κόβει και πλευρές. Πάνω και κάτω σε έκοβε, μόνο αριστερά και δεξιά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Και δηλαδή μόνον το ακριβό, που θέλει και ντοκτορά για να μπει, κάνει δουλειά;Και δεν πουλιέται και εδώ.

Ολα τα άλλα μοιάζουν σαν κι αυτό που έδειξες,δηλαδή ουσιαστικά ελαττωματικά;

Εγώ έχω παραγγείλει το παρακάτω από το Banggood.

Bakeey™ 3D Curved Edge Tempered Glass Film With Transparent TPU Case for Samsung Galaxy Note 8 .

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι όλα έτσι (τα διάφανα σίγουρα δεν είναι πχ) αλλά εγώ μίλησα για το συγκεκριμένο tempered της x-one που είναι έτσι, και το έβγαλα μόνο για αυτόν το λόγο. Και απ' ότι έχω καταλάβει οτιδήποτε έχει μαύρο πλαίσιο γύρω γύρω κατά 99% είναι έτσι. Κατά τα άλλα η εφαρμογή και όλα είναι κομπλέ. Επισης αν δεν πάτε από στο κατάστημα να σας το τοποθετήσουν, προτεινω να μην το δοκιμάσετε καλύτερα μόνοι. Ειναι παρα μα παρα πολυ δυσκολο να μπει σωστα - σχεδον ακατορθωτο- και είναι πολύ πιθανό (το πιθανότερο θα έλεγα) να πάει χαμένο το tempered και τα λεφτά σας. Απλά αν είναι να φτάσεις να δώσεις 40-50 για tempered καλύτερα για εμένα να πάρεις dome. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κόβει είναι ελάχιστο και δεν γίνεται αλλιώς γιατί θα το πέταγαν οι θήκες η δεν θα κάθονταν σωστά.

Μικρό το κακό.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κανε ασφαλεια με 35 ευρω και απολαυσε αφοβα την οθοναρα!

Ναι,αλλά οι ...δαχτυλιές;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οι ασφάλεια παιδιά εντάξει καλή χρυσή αν το δουλεύεις "γυμνό",

και αν αντέχεις να βλέπεις γρατζουνιες αραχνιες..

Σε οτιδήποτε προστασία οθόνης πρέπει να γίνει ο ανάλογος συμβιβασμός..

Πχ αίσθηση στην αφή.

"μείωση χρωμάτων"

Μείωση στην απόκριση αφής.

Τιμή προϊόντος.

 

Εγώ έχω κάνει ασφάλεια για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση σπασίματος και,

Για τις "αραχνιες" - γρατζουνιες έχω την μεμβράνη spigen neo flex.

 

Τα καλά και τα άσχημα με την μεμβράνη αυτή.

 

Δεν ξεκκολαει με τις θήκες.

Δεν μειώνεται καθόλου η απόκριση οθόνης.

Τιμή.

Εύκολη τοποθέτηση.

 

Τα κακά.

Χαλάει λίγο τα χρώματα οθόνης.

Η αίσθηση στο χέρι οκ δεν είναι σαν γυμνή οθόνη αλλά εγώ συμβιβάστηκα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οι ασφάλεια παιδιά εντάξει καλή χρυσή αν το δουλεύεις "γυμνό",

και αν αντέχεις να βλέπεις γρατζουνιες αραχνιες..

Σε οτιδήποτε προστασία οθόνης πρέπει να γίνει ο ανάλογος συμβιβασμός..

Πχ αίσθηση στην αφή.

"μείωση χρωμάτων"

Μείωση στην απόκριση αφής.

Τιμή προϊόντος.

 

Εγώ έχω κάνει ασφάλεια για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση σπασίματος και,

Για τις "αραχνιες" - γρατζουνιες έχω την μεμβράνη spigen neo flex.

 

Τα καλά και τα άσχημα με την μεμβράνη αυτή.

 

Δεν ξεκκολαει με τις θήκες.

Δεν μειώνεται καθόλου η απόκριση οθόνης.

Τιμή.

Εύκολη τοποθέτηση.

 

Τα κακά.

Χαλάει λίγο τα χρώματα οθόνης.

Η αίσθηση στο χέρι οκ δεν είναι σαν γυμνή οθόνη αλλά εγώ συμβιβάστηκα.

Πάντως αυτό με τις αραχνιές που λέτε συνέχεια εγώ με γυμνές οθόνες τόσα χρόνια δεν το έχω παρατηρήσει. Βέβαια προσέχω αρκετά. Λεπτή θήκη και μέσα σε pouch.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με τις αραχνιές που λέτε συνέχεια εγώ με γυμνές οθόνες τόσα χρόνια δεν το έχω παρατηρήσει. Βέβαια προσέχω αρκετά. Λεπτή θήκη και μέσα σε pouch.

 

Και όμως γίνονται πανεύκολα.

Φυσικά ένας "άρρωστος" και μόνον μπορεί να τις δει,

Εγω πχ που είμαι τέτοιος, έχω αφήσει στο παρελθόν samsung ναυαρχίδα για 24 ώρες χωρίς προστασία οθόνης, με θήκη, μέσα σε τσέπη μόνο του.

Και τις απέκτησε!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και όμως γίνονται πανεύκολα.

Φυσικά ένας "άρρωστος" και μόνον μπορεί να τις δει,

Εγω πχ που είμαι τέτοιος, έχω αφήσει στο παρελθόν samsung ναυαρχίδα για 24 ώρες χωρίς προστασία οθόνης, με θήκη, μέσα σε τσέπη μόνο του.

Και τις απέκτησε!

Εντάξει πουθενά δεν μπαίνει έτσι σκέτο το κινητό. Πάντα σε θήκη σιλικόνης και μαλακό pouch.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως γίνονται πανεύκολα.

Φυσικά ένας "άρρωστος" και μόνον μπορεί να τις δει,

Εγω πχ που είμαι τέτοιος, έχω αφήσει στο παρελθόν samsung ναυαρχίδα για 24 ώρες χωρίς προστασία οθόνης, με θήκη, μέσα σε τσέπη μόνο του.

Και τις απέκτησε!

 

Και τί σου κάνει εντύπωση; Είναι λογικό να κάνει αραχνιά η οθόνη όταν ακουμπάει γυμνή σε τσέπη έστω και μόνη της.

Σε ο,τιδήποτε να ακουμπήσει η οθόνη γυμνή το πιό πιθανό είναι να αποκτήσει αραχνιά. Και μιλάω για αραχνιά γιατί γρατζουνιά δεν γίνεται έτσι.

Αλλά ο "άρρωστος" θα έχει πρόβλημα και με την αραχνιά!

Ο μόνος τρόπος να αποφύγεις κάτι τέτοιο είναι να μπει το κινητό στην original flip cover θήκη του (θήκη book της μαμάς εταιρείας ΜΟΝΟ) ή να το έχεις σε pouch ή sleeve case η οποία όμως να έχει ελεγθεί από πριν ότι το εσωτερικό της είναι από μαλακό microfiber υλικό.

Εγώ έτσι κινούμαι τα τελευταία χρόνια και έχω αλλάξει δεκάδες flagships χωρίς την παραμικρή αραχνιά....και βέβαια πάντα γυμνή οθόνη χωρίς όλες αυτές τις αηδίες που διαβάζω για screen protectors, glasses κλπ..κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Και τί σου κάνει εντύπωση; Είναι λογικό να κάνει αραχνιά η οθόνη όταν ακουμπάει γυμνή σε τσέπη έστω και μόνη της.

Σε ο,τιδήποτε να ακουμπήσει η οθόνη γυμνή το πιό πιθανό είναι να αποκτήσει αραχνιά. Και μιλάω για αραχνιά γιατί γρατζουνιά δεν γίνεται έτσι.

Αλλά ο "άρρωστος" θα έχει πρόβλημα και με την αραχνιά!

Ο μόνος τρόπος να αποφύγεις κάτι τέτοιο είναι να μπει το κινητό στην original flip cover θήκη του (θήκη book της μαμάς εταιρείας ΜΟΝΟ) ή να το έχεις σε pouch ή sleeve case η οποία όμως να έχει ελεγθεί από πριν ότι το εσωτερικό της είναι από μαλακό microfiber υλικό.

Εγώ έτσι κινούμαι τα τελευταία χρόνια και έχω αλλάξει δεκάδες flagships χωρίς την παραμικρή αραχνιά....και βέβαια πάντα γυμνή οθόνη χωρίς όλες αυτές τις αηδίες που διαβάζω για screen protectors, glasses κλπ..κλπ...

Εγώ άρχισα να το χρησιμοποιώ χωρίς κανονική θήκη προς το παρόν,μέχρι να έλθουν σε μερικές ημέρες ένα γυαλάκι και μία διαφανής θήκη, εκτός από ένα πουγκί νεοπρέν, https://www.ebay.co.uk/itm/322888635332?ViewItem=&item=322888635332&var=512015024563&ppid=PPX000608&cnac=GR&rsta=en_GR(en_AE)&cust=6VA28175T6590583U&unptid=8c40ec40-18d6-11e8-ba5b-441ea14ee4c4&t=&cal=fd23455adc58c&calc=fd23455adc58c&calf=fd23455adc58c&unp_tpcid=email-receipt-auction-payment&page=main:email&pgrp=main:email&e=op&mchn=em&s=ci&mail=sys .Εχεις άποψη γι' αυτό;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλά οι ...δαχτυλιές;

 

Εχω κανει και αυτο με την νανοτεχνολογια απο το media markt και εχουν μειωθει οι δαχτυλιες.απο θηκη εχω την supcase unicorn beetle pro και την zizo bolt.προστατευουν και οι 2 το κινητο αψογα

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και αυτο με την νανοτεχνολογια απο το media markt και εχουν μειωθει οι δαχτυλιες.απο θηκη εχω την supcase unicorn beetle pro και την zizo bolt.προστατευουν και οι 2 το κινητο αψογα

Σε παρακαλώ,για πες μου για την zizo bolt που μου αρέσει εμφανισιακά,γιατί τη βρήκα σε πολύ καλή τιμή.Είναι αξιοπρεπής;Το γυαλάκι που περιέχει μπαίνει καλά;

Αμα μου απαντήσεις θετικά,την παρήγγειλα αμέσως...:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να το χρησιμοποιώ χωρίς κανονική θήκη προς το παρόν,μέχρι να έλθουν σε μερικές ημέρες ένα γυαλάκι και μία διαφανής θήκη, εκτός από ένα πουγκί νεοπρέν, https://www.ebay.co.uk/itm/322888635332?ViewItem=&item=322888635332&var=512015024563&ppid=PPX000608&cnac=GR&rsta=en_GR(en_AE)&cust=6VA28175T6590583U&unptid=8c40ec40-18d6-11e8-ba5b-441ea14ee4c4&t=&cal=fd23455adc58c&calc=fd23455adc58c&calf=fd23455adc58c&unp_tpcid=email-receipt-auction-payment&page=main:email&pgrp=main:email&e=op&mchn=em&s=ci&mail=sys .Εχεις άποψη γι' αυτό;

 

Μάπα μεγάλη είναι, μην το πάρεις! Θα το πετάξεις αμέσως! Το είχα πάρει παλιά για ένα iphone plus και στο δευτερόλεπτο έφυγε. Άσε που πιθανόν θα σου κάνει αραχνιές γιατί το υλικό μέσα δεν είναι και τόσο μαλακό!

Κοίτα για κανένα ποιοτικό pouch προς amazon μεριά. Αλλά θα έχει κάποιο κόστος.

Εγώ είμαι τώρα με την κλασσική Led view cover και έχω και μία Standing view cover την οποία πουλάω.

Όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μιά ματιά στις αγγελίες, είναι καινούρια και την πουλάω φθηνά!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...