Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά στην USAMS Joe series. 101209134A-1.jpg

 

Σε σχεδιο είναι σαν την alcantara αλλά με υφη τύπου δερματίνης και είναι πανέμορφη με ραφή στη μέση κτλ.

 

Έγω έχω την alcantara και αυτή και ειμαι πολύ ικανοποιημένος και από τις 2.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα στο μαγαζί που έγραψε κάποιος,εκεί στην Αιόλου,και έβαλα γυαλάκι και θήκη.

Και μάλιστα το γυαλάκι το είχα φέρει απ' την Κίνα και το κόλλησαν όπως και τα δικά τους σε όλη την επιφάνεια με κόλλα.

Θήκη έβαλα μία Magic,αυτή που έχει ενσωματωμένους 4 μικρούς μαγνήτες περιφερειακά,ώστε να μπορεί να τοποθετηθεί πάνω σε βάση αεραγωγού με μαγνήτη, χωρίς να χαλάσει όμως από την άλλη μεριά τη δυνατότητα για ασύρματη φόρτιση, η οποία εξακολουθεί να δουλεύει άψογα.

Η διαφορά στην αίσθηση αφής,είναι ότι το δάχτυλο γλυστράει πιο εύκολα τώρα πάνω στην οθόνη,εκτός από την όποια ασφάλεια μπορεί να παρέχει το γυαλάκι.

Τα παιδιά εκεί,πιο πολύ από άψογα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατι τετοιο θα ηθελα απλα χωρις το alcantara :D υπαρχει?
Και οι spigen είναι εξαιρετική.

Εγώ έχω την neo Hybrid.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το κινητό καθώς και την led view, έχω κάνει βέβαια και ασφάλεια αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος συνδυασμός θήκης και tempered glass ανεξαρτήτως κόστους ο οποίος να μην έχει κάποιο θέμα με το τζάμι
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες είχα αγοράσει μία θήκη που είχε περιφερειακά 4 μαγνητες ώστε να μπορεί να κρατάει σταθερά το κινητό πάνω σε μαγνητική βάση αεραγωγού αυτοκινήτου.Ομως,άλλαι μεν βουλαί ανθρώπων και άλλα οι μαγνήτες μαζί με το πενάκι του Note 8 κελεύουν.Που σημαίνει ότι πενάκι μαζί με μαγνήτες πάπαλα, δεν μπορεί να συνυπάρχουν.Ου συγχρώνται Ιουδαίοι τοις Σαμαρίταις...

Ετσι,αφού το έψαξα στο Ιντερνετ, γιατί δεν ήξερα τι συμβαίνει και δεν δούλευε το πενάκι,και έμαθα την αιτία,πήγα σήμερα στο γνωστό μαγαζί και άλλαξα τη θήκη με άλλη χωρίς μαγνήτες και αμέσως το πρόβλημα λύθηκε.

Βέβαια,θα αναρωτηθει κανείς γιατί η εταιρία έφτιαξε τέτοιες θήκες αφού ακυρώνουν μία βασική λειτουργία του κινητού. Η απάντηση μάλλον είναι ότι τη θήκη αυτή την παίρνεις για χρήση μόνο στο αυτοκίνητο με τη μαγνητική βάση,όπου πενάκι δεν θα χρησιμοποιηθεί.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, γίνεται στην led view cover να μένουν οι ειδοποιήσεις και η ώρα μόνιμα αναμένες
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, γίνεται στην led view cover να μένουν οι ειδοποιήσεις και η ώρα μόνιμα αναμένες

Δε ξέρω αν βοηθάει, αλλά στο S7 Edge που του τη φορούσα, δε μπορούσε να γίνει αυτό δυστυχώς. Πιστεύω από διάφορα video που έχω δει , ότι ούτε και σε αυτή γίνεται.

Επίσης να πω και να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει, στου S7 η Led view μου κράτησε έξη μήνες με προσοχή στη χρήση της αλλά και σε άλλους που μάθαινα, τα ίδια σε μικρό χρονικό διάστημα χάλαγαν τα Led και ήταν σα μια απλή θήκη.

Είναι ίδια κατηγορίας ποιότητας η διάρκεια της στο χρόνο, ή είναι πιο ποιοτική και στο θέμα ευαισθησίας των Led να μη χαλάει;

Link to comment
Share on other sites

Και οι spigen είναι εξαιρετική.

Εγώ έχω την neo Hybrid.

 

Ευχαριστω ολους για τις προτασεις, αγορασα την παραπανω τελικα. Περιμενω κ το εργαλειο απο Γερμανια.

Καλες γιορτες σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εδω και λιγες μερες εχω παρει το Note 8 και μια θηκη που ειναι μαγνητικη και εχω θεμα με το Spen συνεχεια οταν ανοιγω την θηκη και το ξεκλειδωνω ανοιγει εκεινο το εικονιδιο που ειναι για το Spen και καποιες φορες λεει οτι δεν εχω μεσα το Spen τι μπορω να κανω για να λυθη αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εδω και λιγες μερες εχω παρει το Note 8 και μια θηκη που ειναι μαγνητικη και εχω θεμα με το Spen συνεχεια οταν ανοιγω την θηκη και το ξεκλειδωνω ανοιγει εκεινο το εικονιδιο που ειναι για το Spen και καποιες φορες λεει οτι δεν εχω μεσα το Spen τι μπορω να κανω για να λυθη αυτο;

Aλλαξε θηκη γιατι το προβλημα οφείλεται στον μαγνήτη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια λυση ε; Δεν γινεται καπως να απενεργοποιησω το Spen προσωρινα μεχρι να παρω καποια αλλη θηκη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εδω και λιγες μερες εχω παρει το Note 8 και μια θηκη που ειναι μαγνητικη και εχω θεμα με το Spen συνεχεια οταν ανοιγω την θηκη και το ξεκλειδωνω ανοιγει εκεινο το εικονιδιο που ειναι για το Spen και καποιες φορες λεει οτι δεν εχω μεσα το Spen τι μπορω να κανω για να λυθη αυτο;

Εγραψα κι εγώ,δεν διορθώνεται,βγάλτη τη θήκη.Φταίνε οι μαγνήτες.Το ίδιο έκανα κι εγώ.

Εκτός και ξεκολλήσεις τους μαγνήτες,το έκανα το πείραμα και το είδα,αλλά τότε δεν θα έχεις μαγνήτες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια λυση ε; Δεν γινεται καπως να απενεργοποιησω το Spen προσωρινα μεχρι να παρω καποια αλλη θηκη;

 

Mα δεν κάνει άλλη ζημιά ο μαγνήτης,το πενάκι απενεργοποιεί μόνον.Αμα δεν το θες λοιπόν το πενάκι, άστο όπως είναι το τηλέφωνο και όταν πάρεις άλλη θήκη το πενάκι θα ενεργοποιηθεί μόνο του.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η fitbag, αλλα ρε παιδια, ειναι πολυ σφικτη!

Οσοι την εχουν (καποιοι την προτειναν σε προηγουμενες σελιδες) θα χαλαρωσει καθολου ή θα δινω μαχη καθε φορα για να το βγαλω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η fitbag, αλλα ρε παιδια, ειναι πολυ σφικτη!

Οσοι την εχουν (καποιοι την προτειναν σε προηγουμενες σελιδες) θα χαλαρωσει καθολου ή θα δινω μαχη καθε φορα για να το βγαλω?

 

Καλορίζικη!

Αν μπορείς ανέβασε καμία φώτο να την δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη!

 

Αν μπορείς ανέβασε καμία φώτο να την δούμε.

 

 

 

Μολις γυρισω Αθηνα, θα ανεβασω , γιατι τωρα δεν την εχω μαζι μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους γινεται καπως να στο κουμπι του bixby να βαλω να ανοιγει καποιο αλλο προγραμμα οταν το παταω και οχι το bixby;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους γινεται καπως να στο κουμπι του bixby να βαλω να ανοιγει καποιο αλλο προγραμμα οταν το παταω και οχι το bixby;

 

Ναι με αυτη την εφαρμογη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions&hl=el

Eίσαι σε λάθος μέρος όμως εδώ είναι για θήκες το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η fitbag, αλλα ρε παιδια, ειναι πολυ σφικτη!

Οσοι την εχουν (καποιοι την προτειναν σε προηγουμενες σελιδες) θα χαλαρωσει καθολου ή θα δινω μαχη καθε φορα για να το βγαλω?

Εγώ πάντα είχα Fitbag στα κινητά μου. Θα χαλαρώσει στο υπογράφω. Αλλά για το Note δε ξέρω αν ενδείκνυται επειδή είναι μακροστενο..

 

Παρεμπιπτόντως σήμερα πήγα να πάθω εγκεφαλικό. Μου φύγε από την τσάντα και έπεσε με την οθόνη στο πεζοδρόμιο. Έσπασε ευτυχώς μόνο το γυαλί της πλάκα που είχα. Όμως τα χρειάστηκα. Δικαιώθηκα πάντως 100% ότι με τη Led που έχω πάντα πέφτοντας ανοίγει και είναι επικίνδυνο να φας την οθόνη με τα μούτρα.. Οπότε πάμε επειγόντως ξανά για γυαλί..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα είχα Fitbag στα κινητά μου. Θα χαλαρώσει στο υπογράφω. Αλλά για το Note δε ξέρω αν ενδείκνυται επειδή είναι μακροστενο..

 

Παρεμπιπτόντως σήμερα πήγα να πάθω εγκεφαλικό. Μου φύγε από την τσάντα και έπεσε με την οθόνη στο πεζοδρόμιο. Έσπασε ευτυχώς μόνο το γυαλί της πλάκα που είχα. Όμως τα χρειάστηκα. Δικαιώθηκα πάντως 100% ότι με τη Led που έχω πάντα πέφτοντας ανοίγει και είναι επικίνδυνο να φας την οθόνη με τα μούτρα.. Οπότε πάμε επειγόντως ξανά για γυαλί..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο τζαμακι είχες και από που?

Πως ήταν η αίσθηση?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα είχα Fitbag στα κινητά μου. Θα χαλαρώσει στο υπογράφω. Αλλά για το Note δε ξέρω αν ενδείκνυται επειδή είναι μακροστενο..

 

Παρεμπιπτόντως σήμερα πήγα να πάθω εγκεφαλικό. Μου φύγε από την τσάντα και έπεσε με την οθόνη στο πεζοδρόμιο. Έσπασε ευτυχώς μόνο το γυαλί της πλάκα που είχα. Όμως τα χρειάστηκα. Δικαιώθηκα πάντως 100% ότι με τη Led που έχω πάντα πέφτοντας ανοίγει και είναι επικίνδυνο να φας την οθόνη με τα μούτρα.. Οπότε πάμε επειγόντως ξανά για γυαλί..

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σου πω την αλήθεια, έχω κάνει αίτημα για επιστροφή (την αγόρασα από amazon) και περιμένω να εγκριθεί.

Δεν είναι κακή η θήκη (εφόσον χαλαρώσει βέβαια) αλλά όχι για 26 ευρώ που μου κόστισε.

 

Αλήθεια, ποιο τζαμάκι είχες?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Έχω πάρει την led, που μου αρέσει πάρα πολυ. Το πρόβλημα είναι σε αυτό που είπαν και πιο πάνω κάποιοι φίλοι, οτι αν πέσει ανοίγει (ευτυχώς το προσέχω σα τα μάτια μου και δεν έχει τύχει ακόμα). Επειδή θέλω να πάρω κάποια επιπλέον αξεσουάρ για το κινητό ποια θήκη έχετε να προτείνετε? Ανεξαρτήτως κόστους και αν υπάρχει και κάποιος συνδυασμός με τζαμάκι που να ταιριάζει θα ήταν το ιδανικό. Θα ήθελα να το δουλέψω και λίγο έτσι χωρίς την led cover.

 

Επόμενο αξεσουάρ που θέλω να πάρω είναι ένας ασύρματος φορτιστής, είναι ένα αντικείμενο στο οποίο είμαι εντελώς άσχετος και θα ήθελα και εκεί μια μικρή βοήθεια. Να πάρω της samsung ή να πάω σε κάποιο άλλο?

 

Τελευταίο που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό car mount. Ιδανικό θα ήταν πιστεύω ένα μαγνητικό mount που να μπαίνει στους αεραγωγούς, αλλά με την θήκη δεν ξέρω κατα πόσο μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

 

Ξέρω έχω πολλές απορίες, αν κάποιος έχει την καλοσύνη και την εμπειρία ας με βοηθήσει. :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, έχω κάνει αίτημα για επιστροφή (την αγόρασα από amazon) και περιμένω να εγκριθεί.

Δεν είναι κακή η θήκη (εφόσον χαλαρώσει βέβαια) αλλά όχι για 26 ευρώ που μου κόστισε.

 

Αλήθεια, ποιο τζαμάκι είχες?

 

Ούτε θυμάμαι απο το e-matrix το χα πάρει στο Χαλανδρι. Μάπα ήτανε και στην αφή και στην εικόνα αν και 15 €. Τώρα που το βγαλα το καταλαβαίνω. Με έσωσε όμως από το χτύπημα. Τώρα σκέφτομαι το dome γιατί ειλικρινά τα χρειάστηκα χθες.. Θα μα μαζεύατε από το δρόμο με εγκεφαλικο αν έσπαγε η οθόνη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τελευταίο που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό car mount. Ιδανικό θα ήταν πιστεύω ένα μαγνητικό mount που να μπαίνει στους αεραγωγούς, αλλά με την θήκη δεν ξέρω κατα πόσο μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

 

Ξέρω έχω πολλές απορίες, αν κάποιος έχει την καλοσύνη και την εμπειρία ας με βοηθήσει. :D:D:D

 

Εγώ έχω ένα παρόμοιο με αυτό.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/vaseis-kiniton/basi-stiriksis-aytokinitoy-puro-universal-car-holder-mayro/prod7990181pp/

Όσο κι αν σου φαίνεται περίεργο, βολεύει αρκετά. H LED έχει τόσο καλή ποιότητα πλαστικού που δε παθαίνει τίποτα όταν πιέζεται από το holder. Πιάνεις μόνο το μπροστινό καπάκι διπλωμένο πίσω όπως είναι. Το κινητό μπροστά ειναι ελέυθερο να κινείται ωστε να ξεκλειδώνεις και με το fingerprint αν θες. Το χρησιμοποιώ μήνες τώρα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα Dome από Amazon.. Το καλό που σας θέλω να μη πάει χαμένο το 50άρι!
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα Dome από Amazon.. Το καλό που σας θέλω να μη πάει χαμένο το 50άρι!

 

Μόλις παραλάβεις και το βάλεις περιμένουμε εντυπώσεις. Έτοιμος είμαι και εγώ να το βάλω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, αν και έχω κάνει και ασφάλεια συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...