Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω για το θέμα με την έλλειψη της ``συλλογής `` εχει το τηλέφωνο ένας φίλος τη μπορεί να κάνει για αυτό .......ευχαριστώ !!!

 

Αν δεν τον βολεύει το google fotos έχει πολλες εφαρμογές στο playstore. Εγώ χρησιμοποιώ το quick pic και με εξυπηρετεί απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μενω στα νοικια οποτε και δεν εχω wifi τωρα σπιτι και αυτο και εχω μονο 4g στο σπιτι !!(που στο mi5 μονο 2g έπιανε λογο 800!!) τωρα για τους τεμπέληδες που βαριούνται να ανοιγοκλεινουν τα δεδομανα τους ειναι δικο σας θεμα αυτο!! εγω δεν θα μπορουσα ποτε να αφήσω τιποτα ανοιχτό το βραδυ οταν παω για υπνο και να μου ερχοντα email η κανενα μηνυμα viber η οτιδηποτε αλλο!!

εκανα update σε oreo πριν απο μια βδομαδα χωρις factory reset και ολα δουλευουν καλα!!(δεν ξερω αν θα ηταν ολα οκ και μετα το factory!! )

το τηλεφωνο ειναι με δυο καρτες και ποτε δεν μπαινει σε airplane mode !!!

γενικα να πω οτι με ακριβως ιδια χρηση το mi5 εβγαζε τους μισους χρονους !! τωρα οπως ειπε και αλλο παιδι η χρηση του καθενος διαφερει και υπαρχουν 1000 λογοι για την μπαταρια του καθενος!!!

tzotzo δες φιλε μου μηπως εχεις καποια εφαρμογη που σου τρωι την μπαταρια η γενικα εχεις κακο σημα?? στην αναμονη σου τρωι μπαταρια ?

το σιγουρο ειναι οτι το τηλεφωνο δεν ειναι άχρηστο σε καμια περιπτώσει!! κανε ενα factory reset και ασε το μερικες μερες χωρις καμια εφαρμογη απο το play store και δες αν εχει παλι τετοια μπαταρια!!!

 

Μπαίνει σε doze οπότε συγκεντρώνει όλα τα notification όταν το πιάσεις.

 

Επίσης μπορείς να το βάζεις με scheduler να μπαίνει σε non disturbing και να περνάει κλήσεις καταλόγου μόνο.

 

Αυτοματισμοί υπάρχουν ευτυχώς πολλοί.

 

Προσωπικά είμαι στην κατηγορία Όλα ανοικτά 24/7. WiFi, BT, 4g η ζωή είναι μικρή να παίζουμε χειροκίνητα. YOLO.

Link to comment
Share on other sites

Έχω update Ιανουαρίου .

Για την μπαταρία τώρα την Κυριακή (κρυωμενος στο σπίτι ) με wifi έβγαλα 7 ώρες sot έως το 20% που το βάλα για φόρτιση .

Καθημερινά κάνω επαγγελματική χρήση 2 κάρτες σιμ πάνω από 20 τηλέφωνα την μέρα , data on , mail,bt me handsfree k mi band , και gps σήμερα μου έβγαλε 5 ώρες , χθες 4 . Το θεωρώ ικανοποιητικό όταν μπαίνω στο σπίτι και δεν έχει χρειαστεί να το συνδέσω στο φορτιστή αυτοκινήτου .βγάζω όσο και με το 3ς με 4000mah . Mε nexus 5 ,12 το μεσημέρι ειμουν στο 10%

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα απαντήσω μόνο σε σένα @Antretng γιατί αν κατεβάσω κανένα σεντόνι θα έχεις να σβήνεις μηνύματα 2 μέρες.

-----ο-----

 

Δέχομαι τη κάθε κατανάλωση του καθενός και όπως δουλεύει το δικό του.

Το πρόβλημα είναι άλλο κάποιοι επιμένουν πως η καινούρια ρομ δεν έχει προβλήματα, έστω και αυτής της αυτονομίας (που έχει περισσότερα άλλα λέμε τώρα)

Αλλά δεν έχω καταλήξει, έχει προβλήματα προβλήματα η ρομ και να αρχίσω να αυτο-δοξάζομαι ή είναι τέλεια και να παραδεχτώ οτι είμαι λασπολογος;

 

Επίσης εσύ θα βάλεις μια "μαγειρεμενη" Nougat rom ή θα προτιμήσεις να τρέχεις με την Ορεο;

 

Edit:

"Αχρηστη για τους μαγειρες" Το ακουσαμε και αυτο. Mε μια βολτα στο φορουμ του xda θα εβλεπες οτι εχουν αρχισει το "μαγειρεμα".Λυπαμαι οσους θα συνεχισουν να διαβαζουν αυτο το φορουμ γιατι το μονο που γινεται εδω ειναι μια ατελειωτη λασπολογια. Επισης οσοι μιλατε για airplane mode κλπ ο μονος που ειπε κατι τετοιο ειναι ο φιλος που θεωρει αχρηστα τα kernel sources.

 

Δε γίνεται, θα σκάσω αν δεν απαντήσω.

Φίλε μου καλέ ο συγκεκριμένος kernel που ξέρω πάρα πολύ καλά τι είναι πως δουλεύετε και σε τι είναι χρήσιμος είναι εντελώς μα εντελώς άχρηστος στο να σου δώσουν μια μαγειρεμένη Nougat rom.

Στο μόνο που είναι χρήσιμη πλέον μετά από μισό χρόνο που έκανε να την δώσει η Xiaomi είναι στο να κάτσει κάποιος να σου φτιάξει το MIUI για να το φορέσεις χωρίς πρόβλημα.

Αναφέρεις το xda αλλά μου φαίνεται πως δεν έχεις διαβάσει τπτ, αλλά επειδή είμαι καλός άνθρωπος θα σου κάνω τη ζωή πιο εύκολη, αν δεν ξέρεις να τα διαβάζεις στα κάνω και μετάφραση με μεγάλη χαρά!

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/kernel-source-available-mi-a1-t3742539/page1

Η άδεια GPLv2 προφανώς γνωρίζεις πως απαιτεί να δημοσιεύονται άμεσα οι kernel ε;

Αλήθεια τον άνοιξες τον kernel να τον δεις να μας πεις που αξίζει να ασχοληθείς μαζί του;

 

Άντε για να μη σε αδικήσω θα τον χρησιμοποιήσουν οι LOS να αναβαθμίσουν το Note 4 :p

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα απαντήσω μόνο σε σένα @Antretng γιατί αν κατεβάσω κανένα σεντόνι θα έχεις να σβήνεις μηνύματα 2 μέρες.

-----ο-----

 

Δέχομαι τη κάθε κατανάλωση του καθενός και όπως δουλεύει το δικό του.

Το πρόβλημα είναι άλλο κάποιοι επιμένουν πως η καινούρια ρομ δεν έχει προβλήματα, έστω και αυτής της αυτονομίας (που έχει περισσότερα άλλα λέμε τώρα)

Αλλά δεν έχω καταλήξει, έχει προβλήματα προβλήματα η ρομ και να αρχίσω να αυτο-δοξάζομαι ή είναι τέλεια και να παραδεχτώ οτι είμαι λασπολογος;

 

Επίσης εσύ θα βάλεις μια "μαγειρεμενη" Nougat rom ή θα προτιμήσεις να τρέχεις με την Ορεο;

 

Όπως θα είδες έχω ήδη απαντήσει :). Πριν λιγο δεν έγραψα οτι προφανώς κάποιοι χάσαν σε αυτονομία και ότι γενικά δεν θα μου φαινόταν απίστευτο να υπάρχουν bugs σε μια καινούργια έκδοση android?

 

Εγώ σίγουρα δεν θα βαζα ακόμα την Oreo και ούτε το χω κάνει σε κάποια συσκευή μου (παρότι παίζω με custom roms). Δεν μου αρέσει να ειμαι πρωτοπόρος στις εκδόσεις android. Είναι πολύ συνηθες να διαβάζεις προβλήματα σε καινούργιες εκδόσεις. Κάθε χρόνο τα ίδια δεν διαβάζουμε; Ασε την εταιρεία... άσε και τις εκδόσεις rom. Μιλάω μόνο για android. Μέχρι να βγουν updates/διορθώσεις των καινούργιων εκδόσεων android θα βλέπεις να υπαρχουν από κάποια μέλη "γκρίνιες". Και εγώ ο ίδιος θυμάμαι τον εαυτό μου να χει κανει downgrade σε παλαιότερες συσκευές μέχρι να το διορθώσουν.

 

Εγώ θα έλεγα ότι από τη στιγμή που βγάζει τακτικά updates, δεν θα αργήσει να διορθωθούν τα προβλήματα σε όσους εμφανίστηκαν. Οπότε οπως και παλαιότερα θα προτεινώ πάλι το ίδιο... όσοι έχετε προβλήματα είτε κάνετε downgrade (ή έστω factory reset) είτε λίγη υπομονή για το update. Δεν έχει νόημα να χαλιόμαστε άλλο.

 

Τέλος, δεν μου κάνει εντύπωση σε διαφορετικούς χρήστες να υπάρχει διαφορετική συμπεριφορά. Λίγη υπομονή και όλα θα λυθούν... δεν χρειάζεται να διαφωνούμε άλλο. Προσωπικά όσοι ειναι πιο συντηριτικοί προτείνω να παραμείνουν στη nougat μέχρι νεωτέρας χωρίς να σημαίνει ότι η oreo σώνει και καλά θα σου έχει προβλήματα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα απαντήσω μόνο σε σένα @Antretng γιατί αν κατεβάσω κανένα σεντόνι θα έχεις να σβήνεις μηνύματα 2 μέρες.

-----ο-----

 

Δέχομαι τη κάθε κατανάλωση του καθενός και όπως δουλεύει το δικό του.

Το πρόβλημα είναι άλλο κάποιοι επιμένουν πως η καινούρια ρομ δεν έχει προβλήματα, έστω και αυτής της αυτονομίας (που έχει περισσότερα άλλα λέμε τώρα)

Αλλά δεν έχω καταλήξει, έχει προβλήματα προβλήματα η ρομ και να αρχίσω να αυτο-δοξάζομαι ή είναι τέλεια και να παραδεχτώ οτι είμαι λασπολογος;

 

Επίσης εσύ θα βάλεις μια "μαγειρεμενη" Nougat rom ή θα προτιμήσεις να τρέχεις με την Ορεο;

 

Edit:

 

 

Δε γίνεται, θα σκάσω αν δεν απαντήσω.

Φίλε μου καλέ ο συγκεκριμένος kernel που ξέρω πάρα πολύ καλά τι είναι πως δουλεύετε και σε τι είναι χρήσιμος είναι εντελώς μα εντελώς άχρηστος στο να σου δώσουν μια μαγειρεμένη Nougat rom.

Στο μόνο που είναι χρήσιμη πλέον μετά από μισό χρόνο που έκανε να την δώσει η Xiaomi είναι στο να κάτσει κάποιος να σου φτιάξει το MIUI για να το φορέσεις χωρίς πρόβλημα.

Αναφέρεις το xda αλλά μου φαίνεται πως δεν έχεις διαβάσει τπτ, αλλά επειδή είμαι καλός άνθρωπος θα σου κάνω τη ζωή πιο εύκολη, αν δεν ξέρεις να τα διαβάζεις στα κάνω και μετάφραση με μεγάλη χαρά!

https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/kernel-source-available-mi-a1-t3742539/page1

Η άδεια GPLv2 προφανώς γνωρίζεις πως απαιτεί να δημοσιεύονται άμεσα οι kernel ε;

Αλήθεια τον άνοιξες τον kernel να τον δεις να μας πεις που αξίζει να ασχοληθείς μαζί του;

 

Άντε για να μη σε αδικήσω θα τον χρησιμοποιήσουν οι LOS να αναβαθμίσουν το Note 4 :p

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αυτο απλα. Δε θα ασχοληθω αλλο εγω.

Edited by darksoul9
Link to comment
Share on other sites

Λέω να το rootάρω για camera2api, xposed και ότι άλλο, αλλά έχω κάποιες απορίες.

 

Είδα ότι κάποια βάζουν και το twrp πριν το magisk, κάποιοι άλλοι δεν βάζουν καθόλου twrp. Υπερισχύει κάποια από τις 2 μεθόδους? Και αν ναι γιατί?

 

Με την εγγύηση τι ισχύει? Αρκούμε στο ότι πρέπει να κάνω unroot και relock bootloader?

 

Με τα OTA updates; Κάνω unroot και uninstall το magisk, κουμπώνω το update και μετά κάνω την ίδια διαδικασία όπως την πρώτη φορά για root;

 

Ευχαριστώ

Edited by kauleas
Link to comment
Share on other sites

Λέω να το rootάρω για camera2api, xposed και ότι άλλο, αλλά έχω κάποιες απορίες.

 

Είδα ότι κάποια βάζουν και το twrp πριν το magisk, κάποιοι άλλοι δεν βάζουν καθόλου twrp. Υπερισχύει κάποια από τις 2 μεθόδους? Και αν ναι γιατί?

 

Με την εγγύηση τι ισχύει? Αρκούμε στο ότι πρέπει να κάνω unroot και relock bootloader?

 

Με τα OTA updates; Κάνω unroot και uninstall το magisk, κουμπώνω το update και μετά κάνω την ίδια διαδικασία όπως την πρώτη φορά για root;

 

Ευχαριστώ

Γενικα ο πιο απλος τροπος ειναι να ρουταρεις με το magisk και δεν χρειαζεσαι twrp. Τωρα οσον αφορα τα ota ναι ετσι γινεται αλλα αν εχεις περασει xposed Κλπ δεν ξερω κατα ποσο ειναι systemless τα Modules που θελεις να βαλεις οποτε μπορει και να εχεις θεμα μετα. Στη χειροτερη κανεις restore απο το magisk τα stock images, το σβηνεις και φλασαρεις την στοκ ρομ. Με εγγυηση επισης δεν εχεις θεμα εαν επιστρεψεις σε στοκ. Εαν σε ενδιαφερει να σου στειλω τα λινκ που εχω εγω στην ακρη να διαβασεις γιατι δεν εχει νοημα να κατσω να τα γραψω ολα εδω. Και συν οτι πριν κανεις οτιδηποτε πρεπει να ξερεις ακριβως τι κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα παρελαβα επιτελους τη θηκη μου, μετα απο σχεδον 15 ημερες απο την παραγγελια. Δυστυχως το κινητο προλαβε κ εφαγε μια τουμπα - ευτυχως την πληρωσα με το τζαμακι που προλαβα να βαλω της Nillkin (H).

Η θηκη ειναι η επίσημη της Xiaomi. Διαβασα, το εψαξα, την πληρωσα πολυ ακριβα για θηκη (23€ συνολικα απο e-bay-δεν ψηνομουν να περιμενω απο Κινα και με φοβο τελωνειακων φορων), αλλα τα αξιζει εφ οσον δε γινοταν αλλιως κατα τα δικα μου κριτηρια. Αψογη εφαρμογη, αρκετα καλο grip, σιγουρα καλυτερο απο γυμνο -εννοειται-, καλο "πατημα" στα hard buttons, καλυπτει γωνιες, πολυ πολυ καλη. Τη συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον αρεσουν τετοια ειδη θηκων κι αν ειδικα καταφερει να τη βρει σε "σωστη" τιμη. Δυστυχως το ελληνικο mishop δεν την εχει (ακομα) - ρωτηστε/ζητηστε την αν θελετε και κοινοποιειστε και την απαντηση εδω, να μαθουν οσοι ενδιαφερονται.

 

Όχι Παναγία μου, 23€ αυτή η θήκη;;; Ο_ο

 

Από την πρώτη μέρα την έχω, σιγά και την θήκη.

 

Πολύ γλυστερη ( ελάχιστα καλύτερο το κινητό από γυμνό) καμία ιδιαίτερη προστασία, ούτε και ωραία την λες. Έχει αρχίσει να ξεφτιζει κιόλας και δεν την έχω ούτε 2 μήνες.

 

 

Μια μετριότητα είναι η θήκη, στην επίσημη τιμή κάπως αξίζει αλλά ότι πλήρωσες 23€ και είσαι και ικανοποιημένος είναι... κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω για το θέμα με την έλλειψη της ``συλλογής `` εχει το τηλέφωνο ένας φίλος τη μπορεί να κάνει για αυτό .......ευχαριστώ !!!

Να κατεβάσει εφαρμογή από το play store. Εγώ το QuickPic κατέβασα και είναι άριστο!

Link to comment
Share on other sites

Καμμια ενημερωση με το θεμα Fm radio? ειχα στην εκδοση 7.1 με root το spirit2 .Το οποιο δεν δουλευει στην oreo με january patch,κι οπως διαβασα ο δημιουργος του δεν ειναι πλεον εν ζωη.Το ιντερνεςτικο ραδιοφωνο δυστυχως δεν μου κανει
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 15 μέρες και αντιμετωπίζω τ εξής πρόβλημα...όταν μου κάνουν κλείσεις η κάνω εγώ για τα πρώτα 10 15 δευτερόλεπτα δεν με ακούν ενώ τους ακούω...το δίκτυο που χρημοποιω είναι της wind..τι μπορεί ν φταίει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και 15 μέρες και αντιμετωπίζω τ εξής πρόβλημα...όταν μου κάνουν κλείσεις η κάνω εγώ για τα πρώτα 10 15 δευτερόλεπτα δεν με ακούν ενώ τους ακούω...το δίκτυο που χρημοποιω είναι της wind..τι μπορεί ν φταίει

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η συσκευή είναι ηMiA1 με android 8

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι Παναγία μου, 23€ αυτή η θήκη;;; Ο_ο

 

Από την πρώτη μέρα την έχω, σιγά και την θήκη.

 

Πολύ γλυστερη ( ελάχιστα καλύτερο το κινητό από γυμνό) καμία ιδιαίτερη προστασία, ούτε και ωραία την λες. Έχει αρχίσει να ξεφτιζει κιόλας και δεν την έχω ούτε 2 μήνες.

 

 

Μια μετριότητα είναι η θήκη, στην επίσημη τιμή κάπως αξίζει αλλά ότι πλήρωσες 23€ και είσαι και ικανοποιημένος είναι... κάπως.

 

Βασικα το "καπως" θα ηταν να πληρωνα τοσα λεφτα και να ΜΗΝ ημουν ικανοποιημενος. Απο τη στιγμη που προειπα κιολας "για τα δικα μου κριτηρια ειναι οκ αλλα πανακριβη" δηλαδη τι αλλο να πει κανεις κατι ντε και καλα. Ειπα: ειναι πανακριβη, ευτυχως ΕΜΕΝΑ με βολευει. Εννοειται πως δεν αναιρω την κριση σου, δεκτη. Τα υπολοιπα ειναι περιττα νομιζω.

Απο που και ποσο την πηρες εσυ;

 

Ερωτηση γενικη: αν κανω root και μετα factory reset, το root θελει ξανα περασμα ε;

Πηρα το κινητο, εκανα μερικους καλους κυκλους φορτισης και θελω να κανω ενα factory reset (με το που το πηρα εκανε τη μια αναβαθμιση πανω στην αλλη μεχρι και την O) και root. Με ποια σειρα παει ;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Καμμια ενημερωση με το θεμα Fm radio? ειχα στην εκδοση 7.1 με root το spirit2 .Το οποιο δεν δουλευει στην oreo με january patch,κι οπως διαβασα ο δημιουργος του δεν ειναι πλεον εν ζωη.Το ιντερνεςτικο ραδιοφωνο δυστυχως δεν μου κανει

 

Χωρίς να έχω το κινητό, νομίζω ότι δεν έχει δέκτη FM.

Κάνω τόσο λάθος;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω το κινητό, νομίζω ότι δεν έχει δέκτη FM.

Κάνω τόσο λάθος;

Εχει δεκτη για ραδιο απλα δεν υπαρχει εφαρμογη. Δεν εχω βρει κατι μεχρι στιγμης ουτε εγω. Μολις βρω θα το γραψω εδω για να το κατεβασει οποιος θελει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δεκτη για ραδιο απλα δεν υπαρχει εφαρμογη. Δεν εχω βρει κατι μεχρι στιγμης ουτε εγω. Μολις βρω θα το γραψω εδω για να το κατεβασει οποιος θελει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.akshay.quickfm εγω παντως δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει δοκιμαστε το μηπως και γινεται μπορει να μην κανω εγω κατι σωστα

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καμμια ενημερωση με το θεμα Fm radio? ειχα στην εκδοση 7.1 με root το spirit2 .Το οποιο δεν δουλευει στην oreo με january patch,κι οπως διαβασα ο δημιουργος του δεν ειναι πλεον εν ζωη.Το ιντερνεςτικο ραδιοφωνο δυστυχως δεν μου κανει

 

AKyro, έχεις το spirit2 είπες...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.akshay.quickfm εγω παντως δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει δοκιμαστε το μηπως και γινεται μπορει να μην κανω εγω κατι σωστα
Είναι το ίδιο πράγμα με το να πληκτρολογείς *#*#8464#*#*

 

Τίποτα παραπάνω δηλαδή από μια συντόμευση.

 

 

Μετά από καθαρή εγκατάσταση, δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε το τηλέφωνο από κλειδωμένο με κλειστή οθόνη με το "ok Google". Θα δείτε ότι δουλεύει. Μόνο όμως την πρώτη φορά! Μετά δεν γίνεται με τίποτα. Το έχω κάνει ήδη τρεις φορές.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν τα φαγώματα και δεν έχει κίνηση το thread :-)

 

Πριν δύο μέρες έκανα update την εφαρμογή dialer της google και από τότε έχω την εντύπωση ότι πέφτει η μπαταρία μου πολύ πιο γρήγορα, επίσης εμφανίζει σημαντική κατανάλωση στα στατιστικά μπαταρίας χωρίς πολλές κλήσεις.

 

Μπορεί τα στατιστικά να είναι λάθος, μπορεί η μπαταρία να μην είναι από αυτό, πάντως γύρισα στην εργοστασιακή και βλέπουμε πως θα πάει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν τα φαγώματα και δεν έχει κίνηση το thread :-)

 

Καλά είναι. :D

 

Δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά, έρχεται και ΣΚ που υπάρχει χρόνος:

Aν κανω root και μετα factory reset, το root θελει ξανα περασμα, γιατί χάνεται, σωστά;

Πηρα το κινητο, εκανα μερικους καλους κυκλους φορτισης και θελω να κανω ενα factory reset (με το που το πηρα εκανε τη μια αναβαθμιση πανω στην αλλη μεχρι και την Oreo) και ενα root για αρχη. Με ποια σειρα παει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι. :D

 

Δώστε μια βοήθεια ρε παιδιά, έρχεται και ΣΚ που υπάρχει χρόνος:

Aν κανω root και μετα factory reset, το root θελει ξανα περασμα, γιατί χάνεται, σωστά;

Πηρα το κινητο, εκανα μερικους καλους κυκλους φορτισης και θελω να κανω ενα factory reset (με το που το πηρα εκανε τη μια αναβαθμιση πανω στην αλλη μεχρι και την Oreo) και ενα root για αρχη. Με ποια σειρα παει; :confused:

Όχι φίλε μου δε χάνεται μετά από factory reset ,απλά εγκατέστησε εκ νέου την εφαρμογή που είχες και πριν και είσαι οκ(magisk ή SuperSU)

 

Ορίστε κ ένα δείγμα και από την μπαταρία !!! Είμαι πραγματικά εντυπωσιασμένος με τα νούμερα που πιάνει η συσκευή με 3080 mAh μπαταρία!4fe0bcf82b6b58e2949b10d79499025e.jpgffba03d4c89fbbc365caf8e4fe1bb4c3.jpgadcccbe977a473e9fdf576505cd17b25.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...