Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά! Μια βοήθεια! Να αγοράσω το xiaomi mi a1 η το HUAWEI P10 Lite32Gb/3Gb ????? Ευχαριστώ...

 

Με κλειστά μάτια xiaomi. Εκτός και αν θες ραδιόφωνο. Αλλά δεν παίζει να έπαιρνα αυτή τη στιγμή 3/32 gb. Για μένα αυτή την στιγμή το λιγότερο 4/ 64 gb αν θες να έχεις ένα κινητό με αρκετό χρονικό περιθώριο στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Twrp πως να περάσω??

 

Αμα εχεις κανει ηδη root και εχεις περασει gcam γιατι να βαλεις twrp; Το twrp δεν γινεται καν να το βαλεις μονιμα στο κινητο αυτο(λογω A/B partition system) - απλα μπορεις να bootαρεις σε αυτο αν θες με fastboot boot twrp.img.

Επισης η gcam αναλογα την εκδοση που κατεβασεις μπορει να χρειαζεται η να μην χρειαζεται set up.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

εδω διπλα σε καθε version εχει suggested settings etc., αν και μπορεις να παιξεις και μονος σου με τα settings.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου ήρθε αναβάθμιση 466,9 mb. Ξέρουμε περί τίνος πρόκειται; Edited by bagit

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις κανει ηδη root και εχεις περασει gcam γιατι να βαλεις twrp; Το twrp δεν γινεται καν να το βαλεις μονιμα στο κινητο αυτο(λογω A/B partition system) - απλα μπορεις να bootαρεις σε αυτο αν θες με fastboot boot twrp.img.

Επισης η gcam αναλογα την εκδοση που κατεβασεις μπορει να χρειαζεται η να μην χρειαζεται set up.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

εδω διπλα σε καθε version εχει suggested settings etc., αν και μπορεις να παιξεις και μονος σου με τα settings.

 

Αυτή εδώ πέρασα..MGCB_7.0H_C2API_Full_PXL2_v.1.4_60FPS_noburst_v3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου ήρθε αναβάθμιση 466,9 mb. Ξέρουμε περί τίνος πρόκειται;

 

 

Εμενα μολις μου ηρθε 1079.4 mb..november security update(μαλλον δεν ειχα κανει το δευτερο update oct)

Edited by Xekolla90
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήρθε 1GB και είχα περάσει του Οκτωβρίου και τα δύο και δεν έχω κάνει root. Μάλλον είναι λίγο random το τι έρχεται στον καθένα, δε βγαίνει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με τα updates είναι λογο μπέρδεμα γιατί δεν γράφει τι αλλαγές θα κάνει, οπότε θα πρέπει να το κάνεις για να δεις όσες φαίνονται τουλάχιστον.Κανονικά θα έπρεπε να αναγράφεται αναλυτικά η λίστα με τις αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τιποτα για το update του νοεμβριου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα κανονικά. Τώρα την περναω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε, δεν έρχεται σε όλους ταυτόχρονα για να μην πέφτει το σύμπαν. Το καλό είναι ότι το update αυτό περιέχει και την διόρθωση του πολύ σοβαρού κενού ασφαλείας KRACK που βρέθηκε πρόσφατα και αφορά τα WPA/WPA2 wifi δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο forum. Κάτοχος κι εγώ πριν κάποιες μέρες τής συσκευής από banggood. Παρατήρησα το εξής όσον αφορά τήν οθόνη. Το λευκό χρώμα μοιάζει λίγο ξεθωριασμενο,σε σύγκριση με το λευκό της οθόνης της ταμπλέτας Nexus 9 που έχω, αλλά και της οθόνης του Nexus 4, πού είχα. Ποια είναι η γνώμη σας; Οφείλεται στην κατασκευή της οθόνης ή στους drivers και υπάρχει περίπτωση χρωματικής διόρθωσης στο Android oreo; Σημειωτέον έχω απενεργοποιησει την ρύθμιση της αυτόματης φωτεινότητας και η manual ρύθμιση της φωτεινότητας είναι στο 50% περίπου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα η συσκευη δεν θα επρεπε να τρεχει Android Oreo? Σαν να αργησε λιγακι για Android One συσκευη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε, δεν έρχεται σε όλους ταυτόχρονα για να μην πέφτει το σύμπαν. Το καλό είναι ότι το update αυτό περιέχει και την διόρθωση του πολύ σοβαρού κενού ασφαλείας KRACK που βρέθηκε πρόσφατα και αφορά τα WPA/WPA2 wifi δίκτυα.

 

μπορείς να μας εξηγήσεις σε παρακαλώ τι αφορά αυτό το κενό ασφαλείας γιατί δεν το γνωρίζουμε όλοι?

btw ούτε εμένα έχει έρθει update ακόμη....

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά μάτια xiaomi. Εκτός και αν θες ραδιόφωνο. Αλλά δεν παίζει να έπαιρνα αυτή τη στιγμή 3/32 gb. Για μένα αυτή την στιγμή το λιγότερο 4/ 64 gb αν θες να έχεις ένα κινητό με αρκετό χρονικό περιθώριο στα χέρια σου.

 

Ευχαριστώ πολύ ! Απλά το P10 lite... νομίζω έχει αρκετά καλύτερη κάμερα....Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ δεν έρχεται αναβάθμιση??

 

Και να σου έρθει αφού είσαι root δεν θα μπορείς να την κάνεις

 

Ευχαριστώ πολύ ! Απλά το P10 lite... νομίζω έχει αρκετά καλύτερη κάμερα....Οκ.

Το θέμα αυτό δεν είναι για να συγκρίνουμε κινητά. Εδώ μιλάμε μόνο για το A1

Link to comment
Share on other sites

Και να σου έρθει αφού είσαι root δεν θα μπορείς να την κάνεις

 

 

Το θέμα αυτό δεν είναι για να συγκρίνουμε κινητά. Εδώ μιλάμε μόνο για το A1

 

Ναι οκ αλλά σαν ενημέρωση θα την δω?? Αν κάνω unroot μέσα από το su δεν μπορώ να περάσω την τελευταία κ να ρουταρω πάλι ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλά σαν ενημέρωση θα την δω?? Αν κάνω unroot μέσα από το su δεν μπορώ να περάσω την τελευταία κ να ρουταρω πάλι ??

 

Ναι θα την δεις. Δεν έρχεται σε όλους ταυτόχρονα, ούτε και σε μένα έχει έρθει ακόμη.

Εφόσον έχεις πειράξει το build prop και αν έχεις εγκαταστήσει κανένα adaway όχι δεν θα μπορείς ούτε με το unroot να την περάσεις. Θα σου βγάλει error

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...