Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι και εγώ για το VOLTE.

Εάν έχεις δίκαρτο (1 WIND & 1 COSMOTE) μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο π.χ. στο WIND?

Επίσης από ότι έχω διαβάσει/δει δεν υπάρχει κάποια επιπλέον χρέωση εάν το ενεργοποιήσεις (δεν "τρώει" δηλαδή από τα δεδομένα σας, αλλά μόνο από το πρόγραμμα λεπτών που έχει.Ισχύει αυτό?). Τι γίνεται εάν σου έχουν μηδενιστεί τα δεδομένα? μήπως τότε έχει χρέωση?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1) ναι γίνεται.

2) το Volte δεν καταναλώνει δεδομένα αν τα έχεις ανοιχτά, και λειτουργεί ακόμα και αν έχεις κλειστά τα δεδομένα άρα αν σου τελειώσουν δεν χρεωνεσαι.

Edit: χρεωνεσαι για τις κλήσεις που κανεις, από τα λεπτά που έχεις ανάλογα τον προορισμό.

Link to comment
Share on other sites

1) ναι γίνεται.

2) το Volte δεν καταναλώνει δεδομένα αν τα έχεις ανοιχτά, και λειτουργεί ακόμα και αν έχεις κλειστά τα δεδομένα άρα αν σου τελειώσουν δεν χρεωνεσαι.

Edit: χρεωνεσαι για τις κλήσεις που κανεις, από τα λεπτά που έχεις ανάλογα τον προορισμό.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το ρώτησα γιατί σε καρτοκινητά WIND που μόλις είχαν τελειώσει τα δεδομένα, τόσο σε εμένα όσο και στην γυναίκα μου μας χρέωσαν την επομένη με 1 και κάτι ευρώ για ημερήσια χρήση δεδομένων, ΧΩΡΙΣ να έχουμε χρησιμοποιήσει καθόλου δεδομένα, εφόσον είχαμε φροντίσει από την προηγούμενη μέρα να αλλάξουμε τα δεδομένα μας στην 2η κάρτα sim.Βέβαια μετά από διαμαρτυρία μας, μας τα επέστρεψαν και στους δύο.

΄Αρα η ερώτησή μου εξέφραζε τον προβληματισμό μήπως, παρόλο που πράγματι δεν καταναλώνονται δεδομένα για το VOLTE, υπάρχει η απαίτηση ύπαρξης κάποιου ελάχιστου υπολοίπου σε ΜΒ, αλλιώς χρεώνεσαι κάποιο ελάχιστο ποσό.Υποθέτω από την απάντησή σου ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όταν ενεργοποιώ τo volte κ καλώ σε κάποιον που έχει κ αυτός δεν με ακούει κ σε μένα κάνει παράσιτα. Αν δεν έχει ο άλλος όλα καλά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Συνδυασμός για να απενεργοποιήσουμε το VoLTE τον έχει κανείς να τον μοιραστεί;

 

Επίσης το να φανταστώ ότι το VoLTE αφορά μόνο τα data της κινητής και δεν κάνει τίποτα στο voice over WiFi όπου θα πρέπει να συνεχίσουμε με την εφαρμογή πχ της Vodafone?

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις απλά κλείνεις τον διακόπτη.

Είναι ξεχωριστά VoLTE / VoWiFi

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνεχείς αποσυνδέσεις με το wifi μετά την αναβάθμιση σε android 9. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Και αν ναι υπάρχει κάποια λύση; Τώρα και ένα χρόνο δεν μπορώ να βγάλω άκρη
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνεχείς αποσυνδέσεις με το wifi μετά την αναβάθμιση σε android 9. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Και αν ναι υπάρχει κάποια λύση; Τώρα και ένα χρόνο δεν μπορώ να βγάλω άκρη

 

Μήπως έχεις ταυτόχρονα ανοιχτό το bluetooth; Δουλεύουν στην ίδια συχνότητα (2,4 ghz) οπότε επηρεάζει το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ταυτόχρονα ανοιχτό το bluetooth; Δουλεύουν στην ίδια συχνότητα (2,4 ghz) οπότε επηρεάζει το wifi.
Δεν νομίζω να παίζει κανένα ρόλο η αποσύνδεση του WiFi λόγω ΒΤ.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πήρα ένα band και έχω το bt ανοιχτό. Είδα ότι μου κόβει ταχύτητα στο wifi αλλά δεν ξέρω κατά πόσο χειροτέρευσε τις αποσυνδέσεις. Έχω κάνει επαναφορά ρυθμισεων, έχω κάνει hard reset. Και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Ένα χρόνο τώρα ταλαιπωρούμαι... Έχει κανείς καμμιά ιδέα;
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία πήρα ένα band και έχω το bt ανοιχτό. Είδα ότι μου κόβει ταχύτητα στο wifi αλλά δεν ξέρω κατά πόσο χειροτέρευσε τις αποσυνδέσεις. Έχω κάνει επαναφορά ρυθμισεων, έχω κάνει hard reset. Και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Ένα χρόνο τώρα ταλαιπωρούμαι... Έχει κανείς καμμιά ιδέα;
Εγώ από τότε που άλλαξα σε ρούτερ του εμπορίου δεν έχει ξανά γίνει τίποτα από θέμα αποσυνδεσεων

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Λες να δω άλλο ρούτερ; Στο προηγούμενο ρούτερ σου εκανε συνεχόμενες αποσυνδέσεις και σένα;
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

Λες να δω άλλο ρούτερ; Στο προηγούμενο ρούτερ σου εκανε συνεχόμενες αποσυνδέσεις και σένα;
Στο YouTube πολλές φορές έγραφε εκτός σύνδεσης και μετά από ένα δευτερόλεπτο πάλι επιστροφή στο διαδίκτυο...

Βέβαια το παλιό μου ρούτερ της Vodafone, ήταν αρκετά σάπιο στο WiFi αν και καινουριο

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κάποιος τελικά να ενεργοποιήσει wifi calling χωρίς root / magisk module?

H εφαρμογή της vodafone για wifi calling μου κάνει αρκετά περίεργα και μου τρώει τρελή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εχει εμφανιστει σε καποιον κατι αντιστοιχο? Τα "σημαδια" δεν ειναι εξωτερικα. Ειχα βαλει tempered και το εβγαλα. Φαινεται να υπαρχουν αναμεσα στην οθονη και το digitizer. Δεν ξερω αν τυχαινει αλλα το touch πλεον δεν δουλευει απροβληματιστα,σαν να πατιεται αλλου απο εκει που πρεπει. Καμια ιδεα?!

 

https://i.ibb.co/6X73dfj/IMG-932b0c3727653a3e0d432a5b7121c8c6-V.jpg

Edited by ducati_46
Link to comment
Share on other sites

Με πανακι για γυαλια μονο. Δεν ειναι εξωτερικα για να καθαρισει κατι. Σαν να ξεκολλαει η οθονη απ το digitizer. Πολυ παραξενο. Συμβαινει σε αλλον?
Link to comment
Share on other sites

Αν και η οθόνη με το digitizer είναι κολλημένες από το εργοστάσιο δε μπορώ να φανταστώ πως θα μπορούσαν να ξεκολλήσουν από εξωτερικό λόγο εκτός και αν έβαλες πολύ δύναμη για να αφαιρέσεις το τζαμάκι, που και πάλι δηλαδή απορώ πως δεν έσπασε και φαίνεται να ξεκόλλησε όπως λες.

 

Θα σου πρότεινα αν έχεις εγγύηση να το πας πίσω αν είσαι σίγουρος ότι είναι εσωτερικό πρόβλημα και μη τους πεις για το τζαμάκι για να μη τους δώσεις πάτημα.

 

Άλλος μέχρι σήμερα δεν έχει αναφέρει κάτι παρόμοιο.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...