Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας. Έχω στο LG G6 μου την gcam και θέλω να περάσω την εφαρμογή και σε ένα mi a1. Το θέμα είναι ότι ενώ κατεβάζω το apk (έχω δοκιμάσει πολλά), κάνω εγκατάσταση, μολις ξεκινάω την εφαρμογή κρασάρει συνέχεια. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται η διαδικασία γιατί στο G6 απλά έκανα την εγκατάσταση και δούλεψε απροβλημάτιστα.
Δε μπορεί να γίνει απλά με εγκατάσταση του apk στο α1 επειδή δεν είναι ενεργοποιημένο το camera2api . Πρέπει να τη βάλεις είτε με ρουτ είτε με μια άλλη διαδικασία χωρίς ρουτ...αυτό εξαρτάται από το τι security patch έχει η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε νιώθω, εγώ δε κατάλαβα ποτέ αν έφταιγε η συγκεκριμένη sim, πάντως είχα δοκιμάσει κάθε πιθανό συνδιασμό ρυθμίσεων και θέσεων κάρτας και σταμάτησε μόνο όταν σταμάτησα να χρησιμοποιώ το δίκτυο και την κάρτα του. Επειδή ταξιδεύω αρκετά εξωτερικό μπορώ να σου πω με ασφάλεια ότι δεν το έχει κάνει ξανά σε καμία άλλη sim και το δουλεύω δικαρτο συχνά. Πίστευα ότι μπορεί να ήταν και κάποιο bug στην 7 αλλά άμα κάνεις αναβαθμίσεις και το έχεις τώρα κάτι άλλο σπάνιο είναι.

Τέσσερις μήνες το έχω το τηλέφωνο μου το έκανε και στην αρχή κανα δυο φορές αλλά το θεωρούσα απλά κόλλημα τώρα την τελευταία εβδομάδα με πέθανε μέσα στη μέρα δύο και τρεις φορές wind και vofafone ο συνδυασμός κλείνει την wind ποτέ δεν είχα πρόβλημα με άλλα δικαρτα στο παρελθόν αναβαθμισμένο το τηλέφωνο στην 8.1 μάνα πάντα θα δοκιμάσω και καμία επαναφορά μήπως

Link to comment
Share on other sites

Τώρα περίεργο είναι ή όλοι όσοι έχουμε πρόβλημα έχουμε με την κάρτα της wind? Και εμένα πάντα αυτή μου έκλεινε όταν είχα το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα περίεργο είναι ή όλοι όσοι έχουμε πρόβλημα έχουμε με την κάρτα της wind? Και εμένα πάντα αυτή μου έκλεινε όταν είχα το πρόβλημα.

Αυτό μόνο η xiaomi το ξέρει.. έχω βάλει πάντως την sim σε άλλο τηλέφωνο (sony xperia xa) και μάλλον εκεί θα την κρατήσω μόνιμα πλέον γιατί εκτός των άλλων ξαναβρήκα και το 4g στο σπίτι μου πράγμα που δεν το έκανε ποτέ το xiaomi στην περιοχή μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με Wind - Cosmote μια χαρά δουλεύουν και οι 2...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό έχω ενα μικρό θέμα, το power button δυσκολεύετε λιγο να πατηθεί. Θέλει δηλαδή λίγο πίεση ή διπλό πάτημα. Να είναι τπτ software η να το πάω για hardware???

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό έχω ενα μικρό θέμα, το power button δυσκολεύετε λιγο να πατηθεί. Θέλει δηλαδή λίγο πίεση ή διπλό πάτημα. Να είναι τπτ software η να το πάω για hardware???

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχα αναφέρει παλαιότερα ότι και σε μένα συμβαίνει αυτό αλλά κανεις άλλος δεν το ειχε οπότε υπέθεσα ότι είναι θέμα της συσκευής μου....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα θέλει μερικές φορές διπλό πάτημα για να ανοίξει αλλά με τη μνήμη cache τι γίνεται πώς τη σβήνουμε δεν βρίσκω κάποια επιλογή παρά μόνο μία μία τις εφαρμογές οπότε χρειάζεται εφαρμογή για αυτή τη δουλειά?
Link to comment
Share on other sites

Εγω με μονοκαρτο wind εδω και 4 περιπου μηνες δεν εχω κανενα θεμα.Δικαρτο δεν εχω δοκιμασει γιατι εχω την sd εκει.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όσοι το έχουμε/είχαμε ήταν αποκλειστικά σε δίκαρτο, όπου η κάρτα της wind (απ' ότι φαίνεται μέχρι στιγμής μόνο wind) τυχαία μέσα στη μέρα "χάνεται" σαν να μην υπάρχει sim και πρέπει να κάνεις restart για να την δει. Μονόκαρτο με την ίδια κάρτα δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όσοι το έχουμε/είχαμε ήταν αποκλειστικά σε δίκαρτο, όπου η κάρτα της wind (απ' ότι φαίνεται μέχρι στιγμής μόνο wind) τυχαία μέσα στη μέρα "χάνεται" σαν να μην υπάρχει sim και πρέπει να κάνεις restart για να την δει. Μονόκαρτο με την ίδια κάρτα δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα.

 

Την κάρτα της Wind, όσοι είχατε πρόβλημα την είχατε σαν SIM 1 ή SIM 2 ? Γιατί εγώ την έχω σαν SIM 1 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

εγω με sim1 wind και sim2 cosmote δεν εχω παρατηρησει κατι.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα της Wind, όσοι είχατε πρόβλημα την είχατε σαν SIM 1 ή SIM 2 ? Γιατί εγώ την έχω σαν SIM 1 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα...

Εγώ τη χρησιμοποιούσα ως Sim 2, εκεί που τώρα έχω την Αγγλική.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είχα δοκιμάσει και τις δύο θέσεις, ακόμα και αλλαγή τύπου δικτύου (2G/3G/4G) και ότι άλλο πίστευα ότι μπορεί να έχει σχέση.
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε αυτή την Google cam.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog221/

 

Φαίνεται πολύ δυνατή.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως ρε παιδί μου όταν πρώτο αγόρασα το κινητό που ήταν με την 7αρα έκδοση θυμήθηκα σήμερα ότι η μπαταρία ήταν βράχος και πόσο μου είχε κάνει εντύπωση το ποσό δεν έπεφτε.τεσπα να χαμε να λέγαμε

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε αυτή την Google cam. Φαίνεται πολύ δυνατή.

Τι ιδιαίτερο είδες; Σε σύγκριση με τη ρώσικη που είχες προτείνει πριν μερικές σελίδες παράγει αισθητά περισσότερο κόκκο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού με HDR+, αλλά είναι σημαντικά πιο γρήγορη. Προσπάθησα να αυξήσω το denoise αλλά μετά βγαίνουν ξεπλυμένες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι έχει καλύτερη ευκρίνεια. Θα το δω κ σήμερα εκτός σπιτιού.γρηγορη είναι σίγουρα.

Γενικά κ οι εκδόσεις αυτές του αρθρουρ είναι πολύ καλές να ξέρεις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ανακαλώ.Δεν είναι καλή έκδοση σε ευκρίνεια τελικά. Να μην ληφθεί υπόψιν.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Τι ιδιαίτερο είδες; Σε σύγκριση με τη ρώσικη που είχες προτείνει πριν μερικές σελίδες παράγει αισθητά περισσότερο κόκκο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού με HDR+, αλλά είναι σημαντικά πιο γρήγορη. Προσπάθησα να αυξήσω το denoise αλλά μετά βγαίνουν ξεπλυμένες φωτογραφίες.

 

Υπαρχει κανενα λινκ με την ρωσικη?????

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω την κατεβασανε. Θα δω νομίζω την είχα σώσει στο drive μου για να μην την χάσω κ επιστρέφω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευτυχώς το βρήκα.

https://drive.google.com/file/d/1YvL_ik9C4t_U5YU6dL4v2_gzqvonETM9/view?usp=drivesdk

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με δύο κάρτες wind δεν έχω κανένα θέμα, βέβαια είναι σχετικά καινούριες γιατί η προηγούμενη συσκευή εκλάπη, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα xiaomi mia1 εδω και κανα μηνα και σημερα κανοντας μια επανεκινηση ενω το φορτιζα κολλησε στην οθονη που λεει androidone και ενω δειχνει να τρεχει(τα χρωματα τρεχουν στην οθονη) δεν μπαινει με τιποτα μεσα στο μενου.εχω κανει πολλα restart αλλα δεν ειδα προκοπη.το σωζω απο μονος μου η θελει service?ευχαριστω προκαταβολικα.Υποψιν απο κινητα και μετατροπες δεν εχω ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα xiaomi mia1 εδω και κανα μηνα και σημερα κανοντας μια επανεκινηση ενω το φορτιζα κολλησε στην οθονη που λεει androidone και ενω δειχνει να τρεχει(τα χρωματα τρεχουν στην οθονη) δεν μπαινει με τιποτα μεσα στο μενου.εχω κανει πολλα restart αλλα δεν ειδα προκοπη.το σωζω απο μονος μου η θελει service?ευχαριστω προκαταβολικα.Υποψιν απο κινητα και μετατροπες δεν εχω ιδεα.
Καλύτερα σέρβις φίλε μου

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε καποιο εμπιστο και καλο?βασικα ειναι και θεμα χρονου γτ εχω μεινει χωρις κινητο.ειμαι απο επαρχια και δεν εχω ιδεα απο αυτα.οποιος ξερει ενα πμ θα ηταν σωτηριο.ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...