Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμπληρώθηκε το αρχικό post με αναλυτικά χαρακτηριστικα και φωτογραφίες.;)

 

Λείπουν:

Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

MicroSD up to 256 GB (dedicated slot)

Infrared

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λείπουν:

Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

MicroSD up to 256 GB (dedicated slot)

Infrared

 

Την infrared που την έχει? Σε όσα βίντεο είδα στο επάνω μέρος δεν έχει ir, μόνο μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

Λείπουν:

Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

MicroSD up to 256 GB (dedicated slot)

Infrared

Ανανεώθηκε μόνο με αυτά που ξέρουμε με σιγουριά

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To gsmarena αναφέρει ότι έχει, άλλα sites δεν το αναφέρουν οπότε άστο απέξω προς το παρόν μέχρι να βεβαιωθούμε!

 

Το πιθανότερο να μην έχει αφού δεν το έχει στο επάνω μέρος

Ένα άλλο σημαντικό είναι το led notification

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο να μην έχει αφού δεν το έχει στο επάνω μέρος

Ένα άλλο σημαντικό είναι το led notification

 

Το gsmarena μόλις το αφαίρεσε άρα δεν πρέπει να έχει ir.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε και τα του led notification αν το επανέφερε σε σχέση με g6 η όχι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ουτε τρεις μηνες το G6 και μου τρεχουν τα σαλια για το V30...

ααααχχχ....

Γιατι ρε LG;;; :lol:

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ουτε τρεις μηνες το G6 και μου τρεχουν τα σαλια για το V30...

ααααχχχ....

Γιατι ρε LG;;; :lol:

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλήθεια είναι οτι τα λέγαμε στο νήμα του g6 περι υπομονής λίγων μηνών.:shifty:

Και η LG δεν μας διέψευσε.:)

Προσωπικά ειχα μια βεβαιότητα οτι θα παρουσιάσει κατι πολυ δυνατό και οτι πιο ολοκληρωμένο στην ιστορία της.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι τα λέγαμε στο νήμα του g6 περι υπομονής λίγων μηνών.:shifty:

Και η LG δεν μας διέψευσε.:)

Προσωπικά ειχα μια βεβαιότητα οτι θα παρουσιάσει κατι πολυ δυνατό και οτι πιο ολοκληρωμένο στην ιστορία της.

Αυτα εχει η ...LG! Μπορει να κανω τη μεταβαση παντως,μετα απο ενα ευλογο διαστημα να δουμε μη βγαζει τιποτα bootloop, αν και δεν το πιστευω γιατι στο G6 ακομη δεν εχει ακουστει ουτε κιχ...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι το GSMARENA έγκυρο 100%, αναγράφει πως το μέγεθος πιξελ στο V30 είναι 1.00μm!!!

χμμ.....

 

πιθανός σένσορας: IMX371 16 MP 1.0μm

 

2ος (πιθανόν) IMX258 13 MP (1/3.06") 1.12 μm ό ίδιος με του G6

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο τηλεφωνο πραγματικα..ειχα το g4 το πουλησα λογω bootloop και πηρα το s8 και ειπα δεν θα παρω ποτε lg,αλλα πραγματικα τα αναιρεσα ολα τωρα,μαλλον δεν θα το χαρω και πολυ το s8 με βλεπω... ελπιζω αυτη την φορα η lg να εβαλε μυαλο σχετικα με τα προβληματα που ειχε διμιουργησει με το πρηγουμενα τηλεφωνα.
Link to comment
Share on other sites

για να ακουσω χρωματα...το μπλε πολυ ωραιο παντως!

ασημί και μπλέ,άντε να φεύγουμε από τα μαύρα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αφαίρεση των υπέρυθρων, του led ειδοποιήσεων και την υποβάθμιση της μπροστινής κάμερας, αφαίρεσαν και το ράδιο;

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα -εκτός της ram που έπρεπε να έχει 6gb- είναι τούμπανο το τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

καλά τα λες αλλά στις ναυαρχίδες όλα αυτά τα χουμε ξεχάσει....συν την μπαταρία...άντε να δούμε πόσο smart phone θα είναι στο τέλος

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε γι'αυτό δε τα φέρνουν τα κινητά τής LG στην Ελλάδα. Έξω έχουν 5+gb συμβόλαια.

 

Ε στην Ελλάδα λένε: χωρίς gb πως θα ακούνε ράδιο που στις άλλες χώρες πλέον δε το χρειάζονται και το αφαιρέσαμε.

 

Ας αφαιρέσουμε και την Ελλάδα από τις χώρες που θα κυκλοφορήσει το κινητό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι χρειάζεσαι ράδιο κεραία στο τέλος του έτους 2017...με 5 προγράμματα streaming μουσικης στο κοσμο. Δε πειράζει.Αν θες ράδιο πιο πολύ από ένα ισορροπημένο κινητό μη το πάρεις το v30...και έχε το και σα δικαιολογία στο κόσμο.

 

-Φίλε γιατί δε πήρες το v30?

-Αχρηστο κινητό φίλε. Κυκλοφορεί χωρίς αντένα για ράδιο​.

 

 

Αν ο άλλος έχει έλλειψη κατανόησης χιούμορ και τα παίρνει όλα στα σοβαρά... Άντε Καλημέρα και καλό μήνα.

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Βλεπωντας μπολικα βιντεακια δυστυχως δεν ειδα πουθενα led notification :(

Κακιστα συνεχισε την ιδια πολιτικη που αρχισε με g6.

 

Επισης δεν ειδα πουθενα επιλογη για αποκρηψη navigation bar.

 

Επισης δεν ειδα να υπαρχει theme store με εξαιρεση 5 τον αριθμο προεγκατεστημενα και τελος.

 

Θετικες εντυπωσεις μου αφησε βεβαια το floating bar οπως και το δραστικα ανανεωμενο και εμπλουτισμενο Always On Display και διατήρηση double tap to wake/sleep.

 

Για την τιμη τι να σχολιασεις απλα τραγικη και εκτος τοπου και χρονου οπως και η καθυστερημενη διαθεσιμοτητα(για Νοεμβριο διαβασα σε Γερμανια με τιμη 900 ευρω!!!)

 

Δεν γίνεται τέτοια υψηλή τιμολόγηση δινοντας αυτα που δίνει ο ανταγωνισμός εδω και ενα εξάμηνο.

Οταν μάλιστα οι τιμες των ανταγωνιστών έχουν πάρει την κατιούσα οχι μόνο σκρουτζομαγαζα αλλα και εξωτερικό εξίσου.

 

Και μάλιστα οταν το επόμενο δίμηνο θα βγουν πολλές αλλες ναυαρχίδες βλέπε iphone 8,Matte 10,Pixel 2,Xiaomi Mi Miix 2.

 

Ποιος θα θυμαται το V30 αν με το να κυκλοφορήσει Νοέμβριο και έπειτα.

 

Γνώμη μου ας αφοσιωθεί αποκλειστικά σε μια ναυαρχίδα το χρόνο και αυτη ας ειναι η V σειρα που θα την βγάζει τέλη άνοιξης με αρχές καλοκαιριού.

 

Εξαιρετικό κακο timing που το βγαζει Νοέμβριο Δεκέμβριο καθε ετος σε περίοδο μάλιστα που βγαίνουν τα νεα iphone και μονοπωλούν το ενδιαφέρον διαχρονικά το τρίμηνο εως τα Χριστούγεννα.

 

Μονο Samsung και Huawei τους παιρνει 2 ναυαρχιδες το χρονο στο χωρο του android αυτη ειναι η αληθεια.

 

Και το τονίζω διότι φοβάμαι με G7 στο ιδιο έργο θεατές θα είμαστε να βγάζει μια πετσοκομμένη εκδοσή που θα την αναπληρώνει με το εκάστοτε V αργά το φθινόπωρο του ίδιου έτους.

 

Δεν την παίρνει την LG τέτοιο τσουβαλιασμα κάθε χρόνο.

 

1 ναυαρχίδα το ετος όπως πρέπει να είναι και οχι 2 η δεύτερη να διορθώνει τα κακός κείμενα της πρώτης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

...

 

Για την τιμη τι να σχολιασεις απλα τραγικη και εκτος τοπου και χρονου οπως και η καθυστερημενη διαθεσιμοτητα(για Νοεμβριο διαβασα σε Γερμανια με τιμη 900 ευρω!!!)

 

...

Και μάλιστα οταν το επόμενο δίμηνο θα βγουν πολλές αλλες ναυαρχίδες βλέπε iphone 8,Matte 10,Pixel 2,Xiaomi Mi Miix 2.

 

Συγνώμη αλλά...οι ναυαρχίδες που λές ότι θα κυκλοφορήσουν, και πιθανότατα να είναι χειρότερες από v30 κάποιες ή η εμπειρία χρήσης να είναι χειροτερη, ξέρεις ότι θα είναι πιο οικονομικές;

 

Η η LG είναι η μόνη που τιμολογει αρχικά ακριβά και δε θα έπρεπε.

 

Νομίζω ότι κανένα από τα κινητά που είπες δε θα ξεκινήσει με τιμή κάτω από 800.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά...οι ναυαρχίδες που λές ότι θα κυκλοφορήσουν και πιθανότατα να είναι χειρότερες από v30 κάποιες ξέρεις ότι θα είναι πιο οικονομικές;

 

Η η LG είναι η μόνη που τιμολογει αρχικά ακριβά.

 

Νομίζω ότι κανένα από τα κινητά που είπες δε θα ξεκινήσει με τιμή κάτω από 800.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Δεν ανεφερα οτι θα ειναι πιο φθηνες,ειπα οτι ειναι ακριβη του v30 τη δεδομενη χρονικη στιγμη και βαση ημερομηνία διαθεσιμοτητας.

Και αυτό δεν σηκώνει αμφισβήτηση;)

Τωρα αν ειναι χειρότερες επέτρεψε μου να διαφωνήσω.

 

Τα της εμπειρίας χρησης εδω δεν ξερουμε του v30 και προκαταβολικα μιλας για τους αλλους που επίσης δεν κυκλοφόρησαν :lol:

 

Κακα τα ψέμματα το μέγεθος της LG ειναι κατα πολύ μικρότερο των αλλων που ανέφερα για να συνεχίζει μια τερμα αλλοπρόσαλλη πολίτικη με βεβαρημένο παρελθόν αξιοπιστίας και να τιμολογεί στα ύψη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...