Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις περισσότερες συσκευές η Oreo έχει ακόμα καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω δει και εγώ αυτό το μαγαζί. Πιθανόν να είναι οκ, δες αξιολογήσεις στο best price αν και θεωρώ πως όσο μάπα και να είναι αν σου στείλουν το κινητό σφραγισμένο τι θα χάσεις ?

Το πολύ πολύ να μην το στείλουν δηλαδή.

Χτύπα το για μένα.

 

Άσχετο, από χθες είμαι με την 8 μετά από καθαρή εγκατάσταση και στήσιμο τα πάντα από την αρχή. Η μπαταρία παίζει να είναι ακόμα καλύτερη. Σωστή εικόνα θα έχω σε μερικές μέρες αλλά ακόμα βράχο τη βλέπω

με την Gcam ολα κομπλε?Ειδες καμια διαφορα στην επεξεργασια που κανει η stock καμερα ή τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας.

Εάν κάποιος έχει το ν30+ και θέλει να προχωρήσει σε ανταλλαγή με one plus 5t 8/128 και είναι από Θεσσαλονίκη ας μου στείλει μνμ.

Ευχαριστώ

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την Gcam ολα κομπλε?Ειδες καμια διαφορα στην επεξεργασια που κανει η stock καμερα ή τα ιδια?

 

Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί πήγα να βγάλω μια φώτο και μου έκανε επανεκκίνηση το κινητό, και χθες και σήμερα οπότε το βαρέθηκα να το ψάξω. Δεν ξέρω γιατί κρασάρει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί πήγα να βγάλω μια φώτο και μου έκανε επανεκκίνηση το κινητό, και χθες και σήμερα οπότε το βαρέθηκα να το ψάξω. Δεν ξέρω γιατί κρασάρει

 

Νικο ειναι ηδη γνωστο το προβλημα επανεκκινησεων με την oreo στη gcam..

Σου παραθετω τη λυση οπως την προτεινει ο ιδιος ο cstark27.

 

"If you upgrade to Oreo and experience reboots while using GCam, then try to turn off camera.raisr and also enable camera.use_photos in the Developer Settings for both apps, standard and wide. Then Force Close or reboot your phone."

 

Κι εδω ειναι η αρχικη του σελιδα για την εφαρμογη στο xda

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/cstark27-google-camera-mod-wide-angle-t3747263

Link to comment
Share on other sites

Νικο ειναι ηδη γνωστο το προβλημα επανεκκινησεων με την oreo στη gcam..

Σου παραθετω τη λυση οπως την προτεινει ο ιδιος ο cstark27.

 

"If you upgrade to Oreo and experience reboots while using GCam, then try to turn off camera.raisr and also enable camera.use_photos in the Developer Settings for both apps, standard and wide. Then Force Close or reboot your phone."

 

Κι εδω ειναι η αρχικη του σελιδα για την εφαρμογη στο xda

 

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/themes/cstark27-google-camera-mod-wide-angle-t3747263

 

Ωραίος. Είχα κάνει το 1ο αλλά όχι το 2ο από τα 2 βήματα. Θα κάνω και το 2ο και θα σας πω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βγαλω ακρη , το κινητο γραφει περιοχη Ν . παιρνω τηλ την LG και μου λενε ότι το LG V30 + βγαινει και EURO εκδοση . Που στο WIKI γραφει ότι η εκδοση H930DS είναι καθαρα HOng Kong . Τελικα στελνω μαιλ στην LG Hellas , και μου απαντανε ότι εφόσον εχω απόδειξη από Ελληνικο κατάστημα αν τυχει κατι ,στελνουν χωρις χρεωση σπιτι μου Κουριερ και το παραλαμβανουν αυτοι και το επισκευαζουν.

Πολυ μπερδεμενα πραγματα .

 

 

Μια Ερωτηση για το Fast charge ?, ειναι κακο να φορτωνουμε παντα το κινητο με Fast Charge ? εδω και μερες το φορτωνω στα 5V με κανονικη φορτωση και μονο σε περιπτωση που βιαζομαι βαζω τον Fast Charger . Σωστα το κανω η δεν παιζει ρολο για την μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μια Ερωτηση για το Fast charge ?, ειναι κακο να φορτωνουμε παντα το κινητο με Fast Charge ? εδω και μερες το φορτωνω στα 5V με κανονικη φορτωση και μονο σε περιπτωση που βιαζομαι βαζω τον Fast Charger . Σωστα το κανω η δεν παιζει ρολο για την μπαταρια ?

Αν βιάζεσαι Fast Charge ,το βράδυ όμως κανονική.
Link to comment
Share on other sites

Τελεια , υπαρχει επιλογή μεσα από το κινητο να φορτωνει αργα ? δλδ να κλεινουμε το fast charge όπως ειχαν τα Samsung S7 ,S8 ?

 

Φιλε μου επειδη το εχω ψαξει οσο δεν παιρνει το θεμα, θα σου ελεγα πως αν δεν εχεις λογο να βιαζεσαι βαζε αργη. Εμενα η μπαταρια του κινητου με βγαζει σχεδον παντα 2 μερες με ολα ανοιχτα και χρηση οθονης 4-6 ωρες, ομιλιας 2-4 ωρες και υπολοιπο απο 10-30%, εκει μεσα παιζω σταθερα.

Αν λοιπον την 1η μερα κλεισω με 60% και ανω δεν φορτιζω εφοσον η 2η μερα προβλεπεται νορμαλ. Αλλιως φορτιζω να ειμαι ανετος.

Ετσι, δε χρειαζεται ποτε η γρηγορη ενω γινονται λιγοτερες φορτισεις στο κινητο συνολικα αφου σε 1 μηνα με χρηση 2 ημερων κανω 15 φορτισεις απο 20 στο 100% χοντρικα που ειναι ιδανικο.

 

Ολο αυτο θεωρω πως ειναι ο,τι πιο ιδανικο για μια μπαταρια και τη συντηρηση της.

Η γρηγορη φορτιση δεν εχωβρει να κλεινει και μονο με αργο φορτιστη μπορεις να την παλεψεις. Θεωρω μεγιστο εχθρο των μπαταριων την θερμοτητα αρα και την γρηγορη φορτιση οπως και τις αστατες φορτισεις, πχ να το βαλεις για 10 λεπτα, να θες να πας σε αλλο σημειο στο σπιτι, να αλλαζεις πριζα κλπ κλπ. Αυτα δεν τα κανωκαι ποτε μα ποτε δεν ειδα πτωση στην αποδοση μπαταριας (στην πραξη, οχι με χαζες εφαρμογες).

Κατα τα αλλα, κανεις ο,τι νομιζεις. Ολα επιτρεπονται

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

15,5 ώρες χρήση με 4 οθόνη και 1 ώρα κλήσεις και υπόλοιπο 56%...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης συμφωνώ με το φίλο παραπάνω.το ίδιο κάνω και εγώ.μονιμα αργή φόρτιση και αν δω ότι με βγάζει το βάζω την επόμενη.. Τη γρήγορη μια φορά την έβαλα που βιαζόμουν.διαφορετικα μονο αργή.εστω και για λίγο

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες;;; Δεν βλέπω κάτι ......

 

Η τιμή που αναφέρω είναι για business account...

 

7TzBCKC.jpg

Edited by halman
προσθήκη printscreen
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που αναφέρω είναι για business account...

 

7TzBCKC.jpg

 

Φίλε μου άνοιξες τα μάτια.. Έχω και εγώ ενδοκοινοτικό ΑΦΜ αλλά δεν είχα κάνει το acount business, Μόλις το έκανα και βλέπω και εγώ αυτές τις τιμές. Απλά το blue εμένα το δείχνει 503,36 (599 incl VAT) ενώ το silver όπως και εσένα.... Δεν ξέρω γιατί...

Thnaks παντως....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που αναφέρω είναι για business account...

 

7TzBCKC.jpg

 

Business account είναι άλλο από τον prime account? Πως το κάνεις ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναί είναι διαφορετικό. Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω αφορά ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Για να το κάνω πιο κατανοητό: αφορά επαγγελματικό ΑΦΜ (ελ. επαγγελματία ή εταιρεία) το οποίο κάνει συναλλαγές στην Ευρώπη (ενδοκοινοτικές) και απαλλάσετε από το ΦΠΑ...κάτι σαν αυτό που βλέπεις στα σκρουτζομάγαζα για απαλλαγή ΦΠΑ λόγω τιμολογίου μόνο που ισχύει και για το amazon..

Link to comment
Share on other sites

Ναί είναι διαφορετικό. Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω αφορά ενδοκοινοτικές συναλλαγές.

Για να το κάνω πιο κατανοητό: αφορά επαγγελματικό ΑΦΜ (ελ. επαγγελματία ή εταιρεία) το οποίο κάνει συναλλαγές στην Ευρώπη (ενδοκοινοτικές) και απαλλάσετε από το ΦΠΑ...κάτι σαν αυτό που βλέπεις στα σκρουτζομάγαζα για απαλλαγή ΦΠΑ λόγω τιμολογίου μόνο που ισχύει και για το amazon..

 

OK αυτό το ήξερα. Νόμιζα πως μπορείς να έχεις κάποιο παραπάνω προνόμιο με επαγγελματικό account. Το να δώσεις επαγγελματικό ΑΦΜ και να σου το στείλουν χωρίς ΦΠΑ ήταν γνωστό. Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που αναφέρω είναι για business account...

 

7TzBCKC.jpg

Στο Amazon de είναι; Δεν μπορώ να δω την εικόνα. Σου είναι εύκολο να στείλεις link; Ποιος είναι ο πωλητής; Εμένα στην αναζήτηση στο Amazon de δεν μου εμφανίζει την Amazon ως πωλήτρια παρά μόνο τρίτους πωλητές. Αν σου ειναι εύκολο στείλε μου το link γτ έχω κι εγώ registered vat

Edited by Yotoballo
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις χωρίς ΦΠΑ κινητό απο το ΑΜΑΖΟΝ μετά το τιμολόγιο πρέπει να δηλωθεί στην εφορία για να αφαιρεθεί στον υπολογισμό της δήλωσης ΦΠΑ;?
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις χωρίς ΦΠΑ κινητό απο το ΑΜΑΖΟΝ μετά το τιμολόγιο πρέπει να δηλωθεί στην εφορία για να αφαιρεθεί στον υπολογισμό της δήλωσης ΦΠΑ;?

 

Θα μπει στην περιοδικη αλλα δε θα χρεωθεις το ΦΠΑ. Μπαινει και στη δεξια και στην αριστερη στηλη με το ΦΠΑ, στα επενδυτικα αγαθα αν το βαλεις παγιο που ετσι πρεπει και το ΦΠΑ ειναι μηδεν σαν αποτελεσμα, δηλαδη δεν το πληρωνεις, δεν το χρεωνεσαι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει στην περιοδικη αλλα δε θα χρεωθεις το ΦΠΑ. Μπαινει και στη δεξια και στην αριστερη στηλη με το ΦΠΑ, στα επενδυτικα αγαθα αν το βαλεις παγιο που ετσι πρεπει και το ΦΠΑ ειναι μηδεν σαν αποτελεσμα, δηλαδη δεν το πληρωνεις, δεν το χρεωνεσαι.

 

Πολύ χρήσιμη και διευκρινιστική η πληροφορία σου . Ευχαριστώ

 

Ποιο amazon θα προτιμούσατε για την αγορά του V30?

Ποιο είναι ποιο φθηνό? Το DE το ΙΤ το FR ή το CO.UK?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...