Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανεις ποιες εκδόσεις έχουν το B&O ακουστικά στο πακετο και ποιες τα Quadbeats?
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανεις ποιες εκδόσεις έχουν το B&O ακουστικά στο πακετο και ποιες τα Quadbeats?

Χωρίς να είμαι 100% βέβαιος έχω την εντύπωση ότι πλην της Αμερικής και κάποια brandet μοντέλα τα άλλα είναι B&O το γράφουν στο κουτί στην πλάτη της συσκευής και βέβαια έχουν και τα ανάλογα ακουστικά. Τα υπόλοιπα έχουν τα LG Quadbeats. Το λογισμικό Quadbeats υπάρχει σε όλα όμως.

 

Οι γνώμες για το τι συμβαίνει στο εσωτερικό είναι μπερδεμένες καθώς κάποιοι θεωρούν ότι υπάρχει διαφορά στο h/w ήχου ανάμεσα στις δύο εκδόσεις και δεν είναι μόνο τα ακουστικά. Το πιο ''λογικό'' είναι να υπάρχει αλλιώς ποιος ο λόγος να μπαίνει σε μια συσκευή το λογότυπο μιας τόσο ιστορικής και καταξιωμένης εταιρίας του χώρου όπως η Bang & Olufsen?

 

Σε διάφορα τεστ φαίνεται διαφορά ακόμα και στο ηχείο αν και η πραγματική διαφορά θα φανεί σε ακουστικά ή σε άλλο μέσο αναπαραγωγής. Από όσο έχω δει αυτά που δεν είναι B&O ακούγονται πιο δυνατά αλλά όχι τόσο ποιοτικά. Η ουσία είναι ότι το V30 έχει το κορυφαίο software ήχου σε smartphone και με οποιοδήποτε καλό ακουστικό ή ηχείο απολαμβάνεις ήχο και εγγραφή ήχου πολύ πάνω του μέσου όρου άσχετα από την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις ποιες εκδόσεις έχουν το B&O ακουστικά στο πακετο και ποιες τα Quadbeats?

 

Είναι μπερδεμένα τα πράγματα..

Στην Αμερική..(δες youtube) σε Unboxing RETAIL ver (έκδοση λιανικής) (σε T-Mobile, AT&T και Verizon που ειδα ) ΔΕΝ ΕΙΧΕ τίποτα μέσα

Δεν ξερω για UK και Ασια.

 

Πάντως η HK έκδοση για το v30+ ειχε μέσα τα Β&Ο ακουστικά !! :clap:

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο με τα ακουστικα ειχε γινει και στο lg g6.το μοντελο που πηγε αμερικη οπως και η εκδοση 128gb κυκλοφορησε σε αλλα χρωματα μπλε και ειχαν μονο αυτη η εκδοση τα ακουστικα b/o
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι μονο τα V30+ έχουν τα B&O ακουστικά.

 

Αν πήρε κανεις το V30 το απλό ας μας πει

 

Ακόμα καλό είναι γράφετε για ποια χώρα είναι προορισμένο να πουληθεί το V30 που αγοράσατε

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα ότι μονο τα V30+ έχουν τα B&O ακουστικά.

 

Αν πήρε κανεις το V30 το απλό ας μας πει

 

Ακόμα καλό είναι γράφετε για ποια χώρα είναι προορισμένο να πουληθεί το V30 που αγοράσατε

Αυτό έχει να κάνει με το για που προορίζεται η συσκευή και όχι με το αν είναι dual sim και 128. Το δικό μου είναι Γερμανικό το απλό single sim 64 και είναι B&O.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/LG-Smartphone-Display-Speicher-Android-Cloud-Silver/dp/B075GYD539/ref=sr_1_2?s=telephone&ie=UTF8&qid=1517819775&sr=1-2&keywords=lg%2Bv30&th=1

 

φαινεται καλη τιμη αν και πωλητης δεν ειναι το αμαζον τι λετε και σεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η τιμή, το θέμα είναι να δεις αν στέλνει Ελλάδα και συνολικό κόστος με τα μεταφορικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πουλάει το παλικάρι που το πήρε από εμένα

Οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει inbox

 

V30+ black με θήκη και Tempered

 

Edit: Το έδωσε

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πουλάει το παλικάρι που το πήρε από εμένα

Οποίος ενδιαφέρεται ας μου στείλει inbox

 

V30+ black με θήκη και Tempered

 

Edit: Το έδωσε

Συγνώμη, το πήρες εσύ, το πούλησες σε κάποιον και το πουλάει και αυτός τώρα? Τι έχει? Χολέρα (όπως έλεγε μια ψυχή)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση αν αγορασει απο το Amazon Prime πχ αυτο https://www.amazon.de/LG-Smartphone-Display-Speicher-Moroccan-Blue/dp/B075GTJYSV/ref=sr_1_1?rps=1&ie=UTF8&qid=1517866822&sr=8-1&keywords=v30&refinements=p_76%3A419122031

Εγγυηση επειδη ειναι ευρωπαικο μπορει να εχω και εδω περα ή θα πρεπει να σταλει στο amazon?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση αν αγορασει απο το Amazon Prime πχ αυτο https://www.amazon.de/LG-Smartphone-Display-Speicher-Moroccan-Blue/dp/B075GTJYSV/ref=sr_1_1?rps=1&ie=UTF8&qid=1517866822&sr=8-1&keywords=v30&refinements=p_76%3A419122031

Εγγυηση επειδη ειναι ευρωπαικο μπορει να εχω και εδω περα ή θα πρεπει να σταλει στο amazon?

Εγγύηση από το amazon ή από τον seller (αν δεν είναι το amazon αυτός).

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση αν αγορασει απο το Amazon Prime πχ αυτο https://www.amazon.de/LG-Smartphone-Display-Speicher-Moroccan-Blue/dp/B075GTJYSV/ref=sr_1_1?rps=1&ie=UTF8&qid=1517866822&sr=8-1&keywords=v30&refinements=p_76%3A419122031

Εγγυηση επειδη ειναι ευρωπαικο μπορει να εχω και εδω περα ή θα πρεπει να σταλει στο amazon?

 

eu συσκευή,κανονικά εγγύηση εδώ....

....κι αν έχεις επαγγελματικό αφμ,στο καλάθι θα γλιτώσεις κανένα 100ευρο.

το έβαλα καλάθι για να δω και η τιμή βγαίνει στα 587 ευρώ.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση από το amazon ή από τον seller (αν δεν είναι το amazon αυτός).

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Εφόσον είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο έχει 2 χρόνια εγγύηση από την LG και δεν χρειάζεται να το στείλει σε κανένα amazon και σε κανέναν seller, το πάει σε οποιοδήποτε service LG

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

eu συσκευή,κανονικά εγγύηση εδώ....

....κι αν έχεις επαγγελματικό αφμ,στο καλάθι θα γλιτώσεις κανένα 100ευρο.

το έβαλα καλάθι για να δω και η τιμή βγαίνει στα 587 ευρώ.

 

εχω την εντυπωση οτι δε γλιτωνεις φπα οταν η αγορα ειναι απο εξωτερικο..χωρις να ειμαι σιγουρος βεβαια.εχει κανεις ιδεα τι παιζει?γιατι και εγω ετσι κανω αγορες και οντως βολευει πχ στα 550Ε αν βγαλεις το 24% πληρωνεις 443Ε και παει λεγοντας..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν κάνα μήνα περίπου για Ελλάδα ομιλώ πάντα έτσι πήρα με μηδενικό ΦΠΑ από voda το s8 plus στα 515 ευρώ και με 6 άτοκες ( μέχρι 48 αν ήθελα όμως αφού λογικά μετά το καλοκαίρι θα το αλλάξω πάλι.... ).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

eu συσκευή,κανονικά εγγύηση εδώ....

....κι αν έχεις επαγγελματικό αφμ,στο καλάθι θα γλιτώσεις κανένα 100ευρο.

το έβαλα καλάθι για να δω και η τιμή βγαίνει στα 587 ευρώ.

 

Φίλε αυτό που λες είναιι ενδιαφέρον.. για δώσε αν μπορείς λίγες παραπάνω πληροφορίες. Π.χ. που ξέρει η amazon το επαγγελματικό αφμ και πως μπορούμε να γλιτώσουμε το ΦΠΑ ?? Και εγώ θέλω να το πάρω από amazon.de και έχω φίλο μου να μου το φέρει ελλάδα απλά δεν ξέρω πως δουλευει αυτό με το ΦΠΑ. Θα πρέπει να το στείλω ελλάδα ή γερμανία? Όταν λέμε επαγγελματικό αφμ τι εννοούμε..

 

Ευχαριστώ και συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά το καημένο το LG G2 είναι στα τελευταία του..χεχε

Link to comment
Share on other sites

Εγω το λεω με το σκεπτικο οτι αν η αγορα ειναι απ εξω δεν υπαρχει φορος για να αφαιρεθει το φπα. αυτη την εντυπωση εχω.

αν γινει εισαγωγη ειτε απο αλυσιδα ειτε σκρουτζ τοτε φορολογειται και μπορεις να το αφαιρεσεις λογω επαγγελματικου αφμ.

Link to comment
Share on other sites

google "ενδοκοινοτικες συναλλαγες"

κάθε χώρα έχει ΦΠΑ. όταν μπορείς να δικαιολογήσεις αγορά κινητού για την επιχείρησή σου, τότε μπορείς να κάνεις την αγορά απο χωρα του εξωτερικού στην καθαρή του αξία.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν στέλνει αυτός Ελλάδα είναι μια χαρά για όποιον δεν παίζει με τιμολόγια κλπ http://www.puntocomshop.it/cellulari-e-smartphone/273067-lg-v30-h930-silver-garanzia-europa.html
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, το πήρες εσύ, το πούλησες σε κάποιον και το πουλάει και αυτός τώρα? Τι έχει? Χολέρα (όπως έλεγε μια ψυχή)?

 

Καυτή πατάτα παίζουμε

 

χαχαχαχα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και είδα πως μιλάτε σχετικά με την αφαίρεση του φπα στο amazon.Πως μπορώ να αφαιρέσω αμέσως το φπα ?

Γιατί έχω αφμ επαγγελματικό

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και καλύτερο...Αλλά δεν στέλνει Ελλάδα...Αν έχεις κάποιο φίλο στη γείτονα..

https://www.tigershop.it/shop?filter_memoria=64-gb&product_cat=smartphone&source_id=133&source_tax=product_cat&filter_marca=lg

Αν στέλνει αυτός Ελλάδα είναι μια χαρά για όποιον δεν παίζει με τιμολόγια κλπ http://www.puntocomshop.it/cellulari-e-smartphone/273067-lg-v30-h930-silver-garanzia-europa.html
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...