Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Μπορεί να σας φανεί παράξενη η σύγκριση αλλά θέλω να μάθω αν σε σχέση με το Mi note 3 εχει μεγάλη διαφορά..αυτο το βρίσκω στα 200€ και το άλλο στα 330€.Σίγουρα έχει καλύτερα specs το mi note 3,αλλα αξίζει τα 130€ να τα δώσει κανείς άντι αυτού;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το έχω το κινητό, αλλά το έχει ένας φίλος μου... Νομίζω την ερώτηση σου την απαντάς πιο εύκολα κρίνοντας τα δύο τηλέφωνα σε σχέση με τις απαιτήσεις σου... Είναι αρκετά δύσκολο να εκτιμήσεις τη διαφορά χαρακτηριστικών σε ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις..απο μπαταρία σούπερ;;Είναι ευχαριστημένος ο φίλος σου;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό λέει... Σίγουρα ευχαριστημένος! Για τη μπαταρία, εξαρτάται από τη χρήση του καθενός, αλλά 4000 mAh είναι αυτά... υποθέτω πώς είναι πολύ καλά! Το skin του λογισμικού 'FlyMe' κοίτα να δεις αν σου αρέσει, που είναι αρκετά διαφορετικό από άλλα ή από stock android. Η άποψη μου είναι ότι είναι αρκετά user-friendly και προσεγμένο!
Link to comment
Share on other sites

παρε το xiaomi mi note 3 100% καμια σχεση δεν συγκρινονται σε καμερα ηχο μπαταρια αποδοση οθονη σε ολα πολυ καλυτερο πηρα το 4/64 απο banggood και οπως το πηρα το εδωσα με την μια πολυ χαλια γενικα η meizou εχει πεσει πολυ στο θεμα κινητων μαπα το καρπουζι και κατι αλλο σε ενημερωσεις η xiaomi ετη φωτος μπροστα απο meizou
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...σκεφτόμουν για ένα κινητό γύρω στα 200€ για να μην δώσω παραπάνω χρήματα αυτό το διάστημα και το είδα πολύ καλό.Λιγο η οθόνη δεν μου άρεσε στα χρώματα αλλά ίσως δείχνει έτσι στην κάμερα,δεν το έχω δει από κοντά.
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη συμβουλή προς όποιον ενδιαφέρεται είναι να πάει να το δει από κοντά.

Για εμένα που το έχω περίπου 2 εβδομάδες το κινητό είναι πολύ καλό και ολοκληρωμένο χωρίς κάποιο σοβαρό μειονέκτημα που να προβληματίζει, πέρα από μερικά θεματάκια όπως:

- δεν επιτρέπει να μεταφέρεις εφαρμογές στην κάρτα microSD, οπότε εάν χρησιμοποιείς πολλές εφαρμογές-παιχνιδια αποκλείεται η έκδοση 16gb.

- κάποιες εφαρμογες (πχ. chrome, gmaps) αλλάζουν το χρώμα της γραμμής κατάστασης-ειδοποιήσεων και δεν είναι ευανάγνωστη.

- το ακουστικό κλήσεων δεν είναι και πολύ δυνατό, όχι όμως ότι είναι σιγανό

- η default εφαρμογή ημερολογίου δεν γράφει σωστά τις ημέρες (πχ αντί για Σαββατο-Κυριακή, γράφει Σαββατο-Σαββατο)

- Η default εφαρμογή κλήσεων-τηλ καταλόγου δεν έχει Ελληνικά στο ευρετήριο (δεξιά από τις επαφές σου, για να τις βρίσκεις γρήγορα, χρησιμοποιώ exdialer).

Όσο για την οθόνη που αναφέρθηκε είναι άριστη, όπως και η μπαταρία, το σήμα κινητής, κάμερα, ταχύτητα επεξεργαστη κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα gakis1976

Πως απενεργοποιεις την navbar?

 

Καλημερα. Αν εχεις την τελευταια rom 6.1.4.1G πας ρυθμισεις-προσβασιμοτητα και τικαρεις το show navigation bar. Στην κινεζικη rom την beta που ειχα δοκιμασει για λιγο, δεν υπαρχει αυτη η επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα απο κοντά...εκεί που έβλεπα τα κινητα είδα και το J7 17' που μ αρέσει και μου λέει ο πωλητής "άμα θες κινητό πάρε το J7..Το Meizu ουσιαστικά είναι ένα φθηνό xiaomi" :D
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα απο κοντά...εκεί που έβλεπα τα κινητα είδα και το J7 17' που μ αρέσει και μου λέει ο πωλητής "άμα θες κινητό πάρε το J7..Το Meizu ουσιαστικά είναι ένα φθηνό xiaomi" :D

 

Λίγο άσχετος μάλλον ο πωλητης. Παρότι xiaomakias, θα σου πω ότι η meizu κάθε άλλο παρά φτηνότερη είναι από τη xiaomi. Στην Κίνα είναι αρκετά ακριβότερη. Συνήθως έχει ανώτερη ποιότητα κατασκευής. Εκεί που υστερεί σε σχέση με xiaomi είναι στα updates/software

Link to comment
Share on other sites

Οπότε παιδιά σ αυτή την τιμή μέχρι 200€ για ενα κινητό γρήγορο με καλή κάμερα,καλη οθόνη(αρκετες φορες την χρειάζομαι και κάτω απο τον ήλιο)και μια μπαταρία που θα μπορώ να της "πιω το αίμα" και το βράδυ πρίν κοιμηθώ να το βαζω για φόρτιση χωρις να με έχει αφήσει δεν υπάρχει κατι καλύτερο..σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Οπότε παιδιά σ αυτή την τιμή μέχρι 200€ για ενα κινητό γρήγορο με καλή κάμερα,καλη οθόνη(αρκετες φορες την χρειάζομαι και κάτω απο τον ήλιο)και μια μπαταρία που θα μπορώ να της "πιω το αίμα" και το βράδυ πρίν κοιμηθώ να το βαζω για φόρτιση χωρις να με έχει αφήσει δεν υπάρχει κατι καλύτερο..σωστά;
νομιζω το εχει ο κοτσο... στα 180 σημερα οποτε μπορεις να το δεις απο κοντα .τοσο το αγορασα πριν κανα μηνα για τη συζυγο. μεγαλη Φωτεινότητα αριστο κατω απο τον ηλιο μπαταρια επισης ,τρεχει αψογα για τη χρηση που κανει η συζυγος βεβαια χωρις παιχνιδια αλλα με ολα τα media on ,κανενα παραπονο με σημα , ακουστηκο ποιοτητα κλησεων κτλ . καμια αποσυνδεση μεχρι τωρα σε wifi ,bt και η ποιο ευχαριστη εκπληξη ειναι η καμερα ,δεν την περιμενεις τοσο καλη σε αυτη την κατηγορια .ειδικα τη μερα κανει πολλα ακριβοτερα κινητα να κλαινε .
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το εχει ο κοτσο... στα 180 σημερα οποτε μπορεις να το δεις απο κοντα .τοσο το αγορασα πριν κανα μηνα για τη συζυγο. μεγαλη Φωτεινότητα αριστο κατω απο τον ηλιο μπαταρια επισης ,τρεχει αψογα για τη χρηση που κανει η συζυγος βεβαια χωρις παιχνιδια αλλα με ολα τα media on ,κανενα παραπονο με σημα , ακουστηκο ποιοτητα κλησεων κτλ . καμια αποσυνδεση μεχρι τωρα σε wifi ,bt και η ποιο ευχαριστη εκπληξη ειναι η καμερα ,δεν την περιμενεις τοσο καλη σε αυτη την κατηγορια .ειδικα τη μερα κανει πολλα ακριβοτερα κινητα να κλαινε .

 

Πηγα το είδα και μου άρεσε..αλλα είναι με τα 16GB ram και οσο να πεις είναι λίγο..το βρήκα στον Θεούλη στα 32gb στα 199€ το μαυρο και λέει Global eu.Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το είδα και μου άρεσε..αλλα είναι με τα 16GB ram και οσο να πεις είναι λίγο..το βρήκα στον Θεούλη στα 32gb στα 199€ το μαυρο και λέει Global eu.Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω...

 

Δικαρτο θα το δουλευεις;

Αν οχι, για apps το θεωρω αρκετο το 16αρη και στην sd φωτογραφιες/mp3 κλπ

 

Εκτός αν παιζεις βαρια/μεγάλα παιχνίδια που ειναι μεγάλα τα apps.

Link to comment
Share on other sites

Δικαρτο θα το δουλευεις;

Αν οχι, για apps το θεωρω αρκετο το 16αρη και στην sd φωτογραφιες/mp3 κλπ

 

Εκτός αν παιζεις βαρια/μεγάλα παιχνίδια που ειναι μεγάλα τα apps.

 

Στον Κώτσο το 16αρη είναι σε προσφορά στα 179€.Προτιμησα να πάρω το 32αρη στα 189.90€ (απο τον Θεούλη το ασημί για λίγες ώρες ακόμα αντί για 199€) για να μην ασχοληθώ με αυτό το κομμάτι.Εβαλα την υπηρεσία προστασία οθόνης που έδιναν τα παιδιά με 19,95(1 φορά σπάσιμο,δωρεάν αντικατάσταση οθόνης) και μαζί με ένα ζευγάρι ακουστικά xiaomi mi pistons basic edition μαύρα στα 9,85€ μιας και ξέρω ότι το κινητό δεν έχει..Θεωρω ότι έκανα μια ολοκληρωμένη αγορά,ελπίζω να είναι έτσι :)

Link to comment
Share on other sites

Στον Κώτσο το 16αρη είναι σε προσφορά στα 179€.Προτιμησα να πάρω το 32αρη στα 189.90€ (απο τον Θεούλη το ασημί για λίγες ώρες ακόμα αντί για 199€) για να μην ασχοληθώ με αυτό το κομμάτι.Εβαλα την υπηρεσία προστασία οθόνης που έδιναν τα παιδιά με 19,95(1 φορά σπάσιμο,δωρεάν αντικατάσταση οθόνης) και μαζί με ένα ζευγάρι ακουστικά xiaomi mi pistons basic edition μαύρα στα 9,85€ μιας και ξέρω ότι το κινητό δεν έχει..Θεωρω ότι έκανα μια ολοκληρωμένη αγορά,ελπίζω να είναι έτσι :)

 

Μια χαρά σε βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

Μέσω internet εκανες την παραγγελία,σήμερα;;;

Από χρώματα το μαύρο καιτο χρυσό μου βγάζει....

Το M6 Note στα 189€ δεν έχει την Β20,μόνο το Global Version την έχει Τουλάχιστον από τα λεγόμενα των παιδιών εκεί...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μέσω internet εκανες την παραγγελία,σήμερα;;;

Από χρώματα το μαύρο καιτο χρυσό μου βγάζει....

Το M6 Note στα 189€ δεν έχει την Β20,μόνο το Global Version την έχει Τουλάχιστον από τα λεγόμενα των παιδιών εκεί...

 

Ναι μέσω Skroutz..εχει και ασημί στο Skroutz μπες να το δεις σε προσφορά στον Θεούλη.Το μόνο που έγραφε ήταν Global EU δεν είμαι και πολύ σχετικός τι σημαίνει αυτό ακριβώς.Παντως δεν με πειράζει γιατί μένω μεν σε επαρχεία αλλά πάντα το έχω σε 2g και μπαίνω με WiFi και 3g όταν χρειαστώ δεδομένα κάπου που δεν υπάρχει κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω Skroutz..εχει και ασημί στο Skroutz μπες να το δεις σε προσφορά στον Θεούλη.Το μόνο που έγραφε ήταν Global EU δεν είμαι και πολύ σχετικός τι σημαίνει αυτό ακριβώς.Παντως δεν με πειράζει γιατί μένω μεν σε επαρχεία αλλά πάντα το έχω σε 2g και μπαίνω με WiFi και 3g όταν χρειαστώ δεδομένα κάπου που δεν υπάρχει κάτι άλλο

 

Το ασήμι δεν γράφει Global γράφει μόνο την περιγραφή,ούτε καν EU...

Το μαύρο και το χρυσό γράφει Global EU

Link to comment
Share on other sites

Το ασήμι δεν γράφει Global γράφει μόνο την περιγραφή,ούτε καν EU...

Το μαύρο και το χρυσό γράφει Global EU

 

Εχεις δίκιο δικό μου λάθος...νόμισα οτι το λεέι και το ασήμι.Αυτο με το Global eu έχει να κάνει με τις μπάντες ή και με άλλα πράγματα που θα έχω θέμα?Να τους πάρω τηλέφωνο να ζητήσω ενα απο τα άλλα 2 που γράφει eu global?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο δικό μου λάθος...νόμισα οτι το λεέι και το ασήμι.Αυτο με το Global eu έχει να κάνει με τις μπάντες ή και με άλλα πράγματα που θα έχω θέμα?Να τους πάρω τηλέφωνο να ζητήσω ενα απο τα άλλα 2 που γράφει eu global?

 

Κοίτα αυτό που γράφει Global EU επειδή έχω μιλήσει με τα παιδιά εκεί,μου έχουν πει ότι έχει και την Β20(800) μπάντα,ενώ το άλλο όχι....

Καλό θα ήταν να τους ζητήσεις να πάρεις το Global...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό που γράφει Global EU επειδή έχω μιλήσει με τα παιδιά εκεί,μου έχουν πει ότι έχει και την Β20(800) μπάντα,ενώ το άλλο όχι....

Καλό θα ήταν να τους ζητήσεις να πάρεις το Global...

 

Το μαύρο είχα επιλέξει στην αρχή αλλά επειδή όλα τα κινητά που είχα ως τώρα ήταν σ αυτό το χρώμα,είπα να πάρω κάτι διαφορετικό και μ άρεσε το ασημί πίσω άσπρο μπροστά..αλλά θα κοιτάξω να πάρω τη Global έκδοση για σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μια παραγγελία το Global ,βασικά σαν δεύτερη συσκευή το θέλω...Ο μόνος φόβος μου είναι μην τυχόν και δεν μου αρέσει το λειτουργικό που έχει....

Βασικά θα ήθελα το ΜΙ Α1 αλλά με.1,75. Sar ούτε για πλάκα δεν το συζητάω...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...εγω μίλησα με τα παιδιά το άφησα ως έχει.4G δεν ανοίγω,την Wind την έχω σαν 2ο αριθμό δεν την δουλεύω πολύ οπότε δεν άξιζε τον κόπο.Μόνο που ο φορτιστής δεν είναι ευρωπαϊκός αλλά έχουν μέσα αντάπτορα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...