Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό το έφερε ο κωτσόβολος το 16gb στα 199.00 €

 

Και με φάνηκε καλή τιμή αρχικά, αλλά τελικά είναι το 16αρι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορείτε να με βοηθήσετε είμαι ανάμεσα στο meizu m6 note και στο xiaomi 4x note. Πιο είναι ποιο καλό για φωτογραφίες και οθόνη και αν υποστηρίζει το meizu OTG ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την Β20/800Μhz τι παίζει;

 

Φανταζομαι η έκδοση του κωτσοβολου θα την εχει. Η 3/32 του mygad όμως; Υπάρχει κάποιο διακριτικό ή κάποιος τρόπος να επιβεβαιώσουμε έστω τηλεφωνικά με το καταστημα;

 

Ενημέρωση: Το mygad ανέφερε στο live chat πως προμηθεύεται την κινεζική έκδοση.

Edited by elektronaut
Link to comment
Share on other sites

Του Κωτσόβολου είναι όντως η 16 Gb έκδοση....Φυσικά με τρώει το χέρι μου να το δοκιμάσω,αλλά επειδή θέλω δύο κάρτες,θεωρώ πολύ μικρή την χωρητικότητα...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η έκδοση του Κωτσόβολου είναι η μικρή,16 GB ούτε για πλάκα,και το mygad φέρνει την Κινεζική χωρίς την Β20(800) μπάντα,σκέφτομαι να το φέρω από Κίνα,και συγκεκριμένα από το banggood.com

Επειδή παίζει πολύ τελωνείο,πως μπορούμε να την γλυτώσουμε;;;

Από την άλλη βλέπω ότι έχει αποστολή από UK...

Link to comment
Share on other sites

Απο bangood με priority direct εχει μια εξτρα χρεωση κ δεν περναει τελωνειο!

 

Στάλθηκε από το LG-D335E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο bangood με priority direct εχει μια εξτρα χρεωση κ δεν περναει τελωνειο!

 

Στάλθηκε από το LG-D335E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό είδα και εγώ,και είμαι για το 4/64....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το 64αρη του banggood δεν έχει 800αρα.

 

Πάντως γράφει στο 4G:B1/3/7/8/20

https://m.banggood.com/Meizu-M6-NOTE-5_5-Inch-Dual-Rear-Camera-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1190360.html?rmmds=search

Για ρίξε μια ματιά,νομίζω έχει Β20(800)μπάντα...Φυσικά είναι και λίγο ακριβό,ίσως πάω στο 3/32...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τα meizu θεωρούνται πιο πολυτελείας συσκευές στη Κίνα οπότε και για αυτό κοστίζουν λίγο παραπάνω.

 

Σωστά γράφει 800αρα. Απλά στο kimovil το γραφείο ως china.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι μέχρι 210€ η συγκεκριμένη έκδοση είναι αρκετά καλή....

Έτσι και αλλιώς δοκιμή θα κάνω... Πάντως από σχόλια που έχω διαβάσει σε διάφοραsites,γενικά γράφουν καλά λόγια και για την συσκευή και γενικά για την εταιρεία...Το μόνο ρίσκο είναι η εγγύηση....

Link to comment
Share on other sites

220 δολλάρια δεν ειναι 210 ευρώ. :) Κάπου 190 ευρώ θα σου βγει μαζί με το priority. Απλά στο paypal φροντισε να μην μετατρέπει αυτόματα την ισοτιμια σε ευρω γιατί παίρνει ποσοστό. Πλήρωσε σε δολλάρια και άσε τη μετατροπή στη τράπεζά σου.
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παραγγειλα απο banggood 4/64 στα 192 ευρω παντως σε ερωτηση που ειχε ποιο κατω αν ειναι η global version ελεγε ναι ελπιζω να ειναι ετσι η τιμη ειναι πολυ καλη οταν στα ιδια λεφτα απο ελλαδα παιρνεις το 3/32
Link to comment
Share on other sites

σημερα το παραγγειλα απο banggood 4/64 στα 192 ευρω παντως σε ερωτηση που ειχε ποιο κατω αν ειναι η global version ελεγε ναι ελπιζω να ειναι ετσι η τιμη ειναι πολυ καλη οταν στα ιδια λεφτα απο ελλαδα παιρνεις το 3/32

 

Χρησιμοποίησε το κουπόνι MZNOTE6.

Edit

Κρίμα, τώρα είδα ότι το πήρες ήδη. Ας μείνει μήπως το χρειαστεί κάνεις άλλος.

Edited by giorgos_gti
Link to comment
Share on other sites

θα το παραγγειλω για την αδερφη μου το 4 64.θα εχει global rom η θα μπλεξουμε?

 

και να μην έχει την περνάς εύκολα

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=94&type=1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

γραφει καπου τον τροπο πωσ την περναμε?

 

http://forum.flymeos.com/thread-34006-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η global στο m6 note έχει και ελληνικά; Το κοιτάω για συγγενή που δεν τα πάει και πολύ καλά με αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η global στο m6 note έχει και ελληνικά; Το κοιτάω για συγγενή που δεν τα πάει και πολύ καλά με αγγλικά.

 

η global flyme έχει σωστά ελληνικά από όσο θυμάμαι σε προηγούμενες εκδόσεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σήμερα παρέλαβα το κινητό από το banggood την έκδοση 4/64. Παρόλο που γράφουν στα χαρακτηριστικά ότι υποστηρίζει την 800 και είχα την εντύπωση πως θα παραλάβω το m721h τελικά μου ήρθε το m721q με κινέζικο φορτιστή και μάλλον με περασμένη την διεθνή έκδοση του flyme. Αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την στιγμή που δεν θα έχω την 800. Γνωρίζει κάποιος αν θα έχω θέματα μαζί τους ή θα βγάλω μια νορμάλ συνεννόηση μαζί τους?

Επίσης άνοιξα την συσκευή και στα χαρακτηριστικά της μου λέει ότι είναι το m721h μοντέλο. Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν αυτό φαίνεται έτσι επειδή έχει περαστεί απλά έξτρα η διεθνή rom?

Απογοητεύτηκα παιδιά γιατί το περίμενα πως και πως....

Edited by maestros85
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...