Jump to content

Meizu M6 Note


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ακομα δεν εχει βγει με global flyme 6. Προς το παρον τα κινεζομαγαζα το πουλανε με custom χωρις ΟΤΑ. Αυτα τα τηλεφωνα ειναι για Κινα. Οταν βγει με global θα κυκλοφορησουν και εκεινα με την 800αρα. Ελπιζω μεχρι τις γιορτες.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 719
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας...

Ήρθε το meizu m6 note 6 της κοπέλας μου.Πολύ καλό φαίνεται σαν κινητό αλλά έχω ένα πρόβλημα...

Πήρα την Αμερικάνικη έκδοση καταλάθος.Θα έχω κάποιο πρόβλημα στην πορεία?

 

Επίσης όταν πάμε να ανοίξουμε το google playstore βγάζει:"Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση

Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα με τους διακομιστές της Google.

Δοκιμάστε ξανά αργότερα."

 

Εν τω μεταξύ από ένα infocus m808 που έχουμε όλα είναι μια χαρά.Πείτε μου βρε παιδιά...Τί μπορώ να κάνω?Έχει στεναχωρηθεί πολύ η κοπέλα.

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας...

Ήρθε το meizu m6 note 6 της κοπέλας μου.Πολύ καλό φαίνεται σαν κινητό αλλά έχω ένα πρόβλημα...

Πήρα την Αμερικάνικη έκδοση καταλάθος.Θα έχω κάποιο πρόβλημα στην πορεία?

 

Επίσης όταν πάμε να ανοίξουμε το google playstore βγάζει:"Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση

Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα με τους διακομιστές της Google.

Δοκιμάστε ξανά αργότερα."

 

Εν τω μεταξύ από ένα infocus m808 που έχουμε όλα είναι μια χαρά.Πείτε μου βρε παιδιά...Τί μπορώ να κάνω?Έχει στεναχωρηθεί πολύ η κοπέλα.

 

 

απο που το αγόρασες?

 

δες λίγο αυτό

 

'''If the flyme OS version is (I) International Version, you can get the Google Play Store fully on operation. On the other hand, if your flyme OS version is (A) chinese version you may download the "GMS Installer" in the app of Flyme and get the Google Play Store and its also fully on operation. :)

It gets updates.''

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε από Fasttech....

Διάβασα ότι θέλει να κάνεις update την καινούργια έκδοση λογισμικού την 1.4.5 κάπως έτσι.

Θα δω και αυτό που λες...

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε από Fasttech....

Διάβασα ότι θέλει να κάνεις update την καινούργια έκδοση λογισμικού την 1.4.5 κάπως έτσι.

Θα δω και αυτό που λες...

Ειναι το international με OTA...εχει ελληνικά και EU φορτιστή;

Την 800 μπάντα την έχει;

Απο μπαταρία πως τα πάει;

Από κει που το πήρες πέρασε απο τελωνείο η έχει επιλογή για αποφυγή τελωνείου;

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα που σε βρήκαμε να μας δώσεις τα φώτα σου!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το international με OTA...εχει ελληνικά και EU φορτιστή;

Την 800 μπάντα την έχει;

Απο μπαταρία πως τα πάει;

Από κει που το πήρες πέρασε απο τελωνείο η έχει επιλογή για αποφυγή τελωνείου;

Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα που σε βρήκαμε να μας δώσεις τα φώτα σου!

 

Η κοπέλα μου ήθελε το μάυρο χρώμα οπότε μονόδορμος το μαγαζί αυτό.

Πέρασα τελωνείο με χρέωση 34€ που δεν τα βρήκα εξωφρενικά.Δεν ξέρω αν έχει αποφυγή,διότι είχαν κάνει να φαίνεται οτι κόστιζε 80€.Αν δεν είχαμε θέμα χρωματικό θα το έπαιρνα από banggood.Με priority 40€ κάτω και χωρίς να περάσω τελωνείο.

Όχι πως δεν μιλάμε για καλό μαγαζί αλλά είναι πιο πολύ για e-cigarrettes.

 

Φορτιστή δεν έχει eu,OTA κινέζικο μάλλον και τα Ελληνικά τα έχει κανονικά.Τους είχα τονίσει νομίζω πως θέλω Ελληνικά και είχα.

Απο μπαταρία τα πάει πε-ρί-φη-μα!!!

Είχα ένα infocus m808 με mediatek και 2500 mah περίπου και κρατάει μία μέρα.

Αυτό όμως κρατάει 1,5-2 μέρες με καλή χρήση και 3 με ελαφριά χρήση.

 

Δυστυχώς δεν ξέρω αν έχει την 800άρα ή b20(δεν το έχω δεί ακόμα),γιατί δεν με απασχόλησε.Να σε ενημερώσω οτι ένα s7 edge,iphone 6s και 2 infocus m808 έχουν πολύ λιγότερο σήμα μέσα στο σπίτι.

Και μια και σου απαντάω σε διάφορα,να σου πώ οτι η κάμερα(ειδικά η selfie) είναι μπόμπα μεγάλη.

 

Μιλάμε για πολύ καλό κινητό με μόνο μειονέκτημα την μη λειτουργία του playstore.Βέβαια και αυτό λύνεται με το update διάβασα,οπότε υπομονή!

 

Για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω...

Edited by rhtoras
oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από Ελλάδα για δώρο κατόπιν παραγγελίας αλλά ακόμα περιμένω, είδα υπάρχει όμως στο γερμανικό αμαζον ξέρετε τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου ήθελε το μάυρο χρώμα οπότε μονόδορμος το μαγαζί αυτό.

Πέρασα τελωνείο με χρέωση 34€ που δεν τα βρήκα εξωφρενικά.Δεν ξέρω αν έχει αποφυγή,διότι είχαν κάνει να φαίνεται οτι κόστιζε 80€.Αν δεν είχαμε θέμα χρωματικό θα το έπαιρνα από banggood.Με priority 40€ κάτω και χωρίς να περάσω τελωνείο.

Όχι πως δεν μιλάμε για καλό μαγαζί αλλά είναι πιο πολύ για e-cigarrettes.

 

Φορτιστή δεν έχει eu,OTA κινέζικο μάλλον και τα Ελληνικά τα έχει κανονικά.Τους είχα τονίσει νομίζω πως θέλω Ελληνικά και είχα.

Απο μπαταρία τα πάει πε-ρί-φη-μα!!!

Είχα ένα infocus m808 με mediatek και 2500 mah περίπου και κρατάει μία μέρα.

Αυτό όμως κρατάει 1,5-2 μέρες με καλή χρήση και 3 με ελαφριά χρήση.

 

Δυστυχώς δεν ξέρω αν έχει την 800άρα ή b20(δεν το έχω δεί ακόμα),γιατί δεν με απασχόλησε.Να σε ενημερώσω οτι ένα s7 edge,iphone 6s και 2 infocus m808 έχουν πολύ λιγότερο σήμα μέσα στο σπίτι.

Και μια και σου απαντάω σε διάφορα,να σου πώ οτι η κάμερα(ειδικά η selfie) είναι μπόμπα μεγάλη.

 

Μιλάμε για πολύ καλό κινητό με μόνο μειονέκτημα την μη λειτουργία του playstore.Βέβαια και αυτό λύνεται με το update διάβασα,οπότε υπομονή!

 

Για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω...

Σε ρώτησα γιατί έλεγε global rom και eu φορτιστή στο site.

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από Ελλάδα για δώρο κατόπιν παραγγελίας αλλά ακόμα περιμένω, είδα υπάρχει όμως στο γερμανικό αμαζον ξέρετε τίποτα;

 

Καλύτερα από amazon να το έπαιρνες.Η αναμονή συνήθως μικρή είναι από Γερμανία.

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί να μην έχει την 800άρα το κινητακι; Νομίζω μια έκδοση έχει κυκλοφορήσει και είναι global κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί να μην έχει την 800άρα το κινητακι; Νομίζω μια έκδοση έχει κυκλοφορήσει και είναι global κανονικά.

Δεν νομίζω οτι έχουν όλα την συγκεκριμένη μπάντα ούτε όλα ειναι global!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου ναι πολύ κόπος μπορείς να ανεβάσεις κάπου κανένα βραδυνό δείγμα (πχ κάποιο δρόμο) σε υψηλή ανάλυση (πχ google photos, flickr κλπ) ; Θα εκτιμηθούν και άλλα δείγματα αλλά κλασσικά τη νύχτα ειναι τα περισσότερα ζόρια.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου ναι πολύ κόπος μπορείς να ανεβάσεις κάπου κανένα βραδυνό δείγμα (πχ κάποιο δρόμο) σε υψηλή ανάλυση (πχ google photos, flickr κλπ) ; Θα εκτιμηθούν και άλλα δείγματα αλλά κλασσικά τη νύχτα ειναι τα περισσότερα ζόρια.

Φυσικά θα ανεβάσω 2-3 φωτογραφίες και νύχτα και μέρα.

Θέλεις να πατήσω κάποια ρύθμιση συγκεκριμένη ή όπως βγουν απλά.

Μάλιστα θα βγάλω την ίδια φωτογραφία και με το infocus m808 για σύγκριση.

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα ανεβάσω 2-3 φωτογραφίες και νύχτα και μέρα.

Θέλεις να πατήσω κάποια ρύθμιση συγκεκριμένη ή όπως βγουν απλά.

Μάλιστα θα βγάλω την ίδια φωτογραφία και με το infocus m808 για σύγκριση.

 

Θέλουμε σίγουρα αυτόματο και επίσης δοκίμασε σε manual να μας πεις πόσο εύκολο ειναι να βγάλεις sharp φωτογραφία με πχ 1/8 ή 1/4.

 

Όσον αφορά τις νυχτερινές, τράβα οπωσδήποτε και μια σε καλά φωτισμένο δρόμο το βράδυ ώστε να μπορούμε να καταλάβουμε τις συνθήκες.

 

Την συσκευή την άλλη δεν τη γνωρίζω αλλά φαντάζομαι μπορεί να βοηθήσει άλλους που την ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Με ενδιαφέρει πολύ το κινητό και το παρακολουθώ εδώ και καιρό, αλλά περιμένω να έρθει επίσημα Ευρώπη. Με χει κερδίσει στο φουλ γιατί είναι τουμπανάκι και με πολύ καλή κάμερα που είναι σημαντικό για μένα. Έχει κανεις καμια εικόνα για το πότε θα έρθει από τα μέρη μας; Στο banggood το έχει με global firmware εδώ και λίγες μέρες για προπαραγγελία. Σημαίνει αυτό ότι θα αρχίσει η διάθεση του και εκτος Κίνας σιγά σιγά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Με ενδιαφέρει πολύ το κινητό και το παρακολουθώ εδώ και καιρό, αλλά περιμένω να έρθει επίσημα Ευρώπη. Με χει κερδίσει στο φουλ γιατί είναι τουμπανάκι και με πολύ καλή κάμερα που είναι σημαντικό για μένα. Έχει κανεις καμια εικόνα για το πότε θα έρθει από τα μέρη μας; Στο banggood το έχει με global firmware εδώ και λίγες μέρες για προπαραγγελία. Σημαίνει αυτό ότι θα αρχίσει η διάθεση του και εκτος Κίνας σιγά σιγά;

 

Υπαρχει στο aliexpress και η global με Β20 πολυ πιο φθηνα απ'οτι στο σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν ανεβασεις αυτες τις φωτο στο διπλανο νημα για το Huawei mate 10 lite, θα ερθουν ολοι απο εδω. :lol::lol::lol:. Καταπληκτικες ειναι. Ειδικα εκεινη χωρις φλας. Μπραβο μου εφυγε καθε αμφιβολια για το πιο ειναι το απολυτο mid-range!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε. :) Να καταχραστω λίγο της καλοσύνης σου και να σου ζητήσω αν μπορείς να τα βάλεις κάπου με υψηλή ανάλυση (πχ flickr, google photos κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε. :) Να καταχραστω λίγο της καλοσύνης σου και να σου ζητήσω αν μπορείς να τα βάλεις κάπου με υψηλή ανάλυση (πχ flickr, google photos κλπ)

 

Δεν έχω λογαριασμό στο flickr και δεν ξέρω πως να το κάνω στο google.Αν μπορώ όμως,μπορώ να ανεβάσω μία με καλύτερη ανάλυση.Να δοκιμάσω?

oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και σε dropbox ή site με δωρεάν upload να τις βάλεις μια χαρά είναι. Όπου σε βολεύει. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά έχει κανένας άλλο προβλήματα με το playstore/google play services?

 

edit:Όσοι έχετε πρόβλημα με τα google play services δοκιμάστε αυτή τη λύση:

 

1)Πάτε στις ρυθμίσεις τηλεφώνου και στα αντίγραφα ασφαλείας.Εκεί θα δείτε οτι δεν υπάρχει κάποιο αντίγραφο λογικά.Δημιουργείστε ένα αντίγραφο ασφαλείας!

 

2)Κατεβάστε αυτό το αρχείο στον υπολογιστή σας:https://drive.google.com/file/d/1SvUn1dPkRJ85DwmOWtxbhtso5MH6fJM6/view (πάνω δεξιά έχει ένα βελάκι που κατεβάζετε).Ξεζιπάρετε το αρχείο!!!

 

3)Συνδέστε το κινητό σας και πηγαίντε στο φάκελο με τα backup.Εκεί αντιγράψτε το αρχείο που ξεζιπάρατε πρίν στον υπολογιστή σας.

 

4)Πηγαίνετε πάλι στις ρυθμίσεις>αντίγραφα ασφαλείας και θα πρέπει να δείτε δύο αρχεία πλέον(εκεί που στην αρχή δεν είχε κανένα).Ανοίξτε το δεύτερο και ανακτήστε τα αρχεία απο αυτό.Θα σας πάρει πέντε λεπτά περίπου και θα πρέπει να φτάσετε στο 6/6.

 

5.Στην επιφάνεια εργασίας του κινητού θα έχουν ανακατευθεί τα εικονίδια.Το google και οι εφαρμογές του δουλεύουν κανονικά!!!

 

Το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά!!!

Edited by rhtoras
oneirofono.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Meizu M6 Note] Custom roms

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...