Jump to content

All about Mercedes-Benz


geotech22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 557
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Katarxin na ksekatharisoume kati....

pistevw oti kapoios gia na kanei ena sovaro kai oloklirwmeno sxolio pou afora ODIGIKI symperifora avtokinitwn, PREPEI na to exei odigisei estw kai MIA fora...prosoxi, milaw gia sxolia gia odigiki symperifora, oxi gnwmes gia tin ekswteriki emfanisi....enw kai o opoiosdipote mporei na pei apopsi an tou aresei ekswterika to Hummer i to Smart, sxolia gia tin odigisi sto dromo mporoun na kanoun mono osoi ta odigisan....Alliws an arxisei o kathenas na anaferei "diavasa sto Drive.." kai "eida sto Autotriti.." ktl, den kataligoume pouthena....

 

Oson afora tin Mercedes twra kai ws katoxos tis C200 Sport Coupe, avto pou thelw na anaferw einai to oti to promotion twn amaksiwn se Ellada, Evrwpi kai kosmo einai diaforetiki....den kserw an exei zisei kaneis sas estw kai ligo stin Ameriki na dei pws plasaretai i Benz ekei...milame kamia sxesi me Ellada pou to exoume kanei sinwnimo enos koustouma sovarou kyrile me gravvata....diavaza posa lefta plirwnei i MB gia diafimiseis se video-clips ktl pou aforoun tin neolaia...televteo paradeigma evlepa to videoclip 50Cent me ton theGame pou kanei dwro stin mama tou mia CLS Brabus me kordela!!!

 

Apo tin alli safws den einai kathara spor oi katavoles tis MB kai outhe thelei na einai etsi...Alla opoios goustarei svinei to ESP kai kanei merika kolpa...ennoeite oti den tha driftarei opws me mia mpempa i ena s2000, alla i kavla otan vlepw 30arides na petane kolo me tis mercedes einai megali....

 

Oson afora ta sxolia pou kanete re paidia , merika einai tragika....kathete enas xristis panw kai asxoleite poia diafora eixe i F430 kai i M5 sto test tou drive....re sinelthete

Link to comment
Share on other sites

αν και μολις 18 ετων δηλωνω μερσεντακιας!

Ο πατερας μου ειναι κολλημενος με mercedes περιπου 7-8 χρονια.

Ξεκινησε με ενα Ε200 ELEGANCE, συνεχισε με ενα Ε200 Κοmpressor SELECTION Και τωρα ειναι κατοχος ενος CLS 350.

Και η μητερα μου εχει ενα C 180 Kompressor Sportscoupe με AMG κλπ κλπ (για μενα μαλλον)....

 

Εχω μπολικες εμπειριες και απο τα δυο αυτοκινητα, φυσικα, ξεχωριζει το CLS για τις επιδοσεις του.

Ειναι ενα φανταστικο αυτοκινητο, φυσικα ανετο, γρηγορο και με την αξιοπιστια της Mercedes.

Βλεποντας το germancarfans και το νεο CLS 350 CGI, θελω να κανω αυτη την ερωτηση σε οποιονδηποτε ξερει:

Γινεται να παρω το CLS, να το παω στην αντιπροσωπεια και με τις συγκεκριμενες αλλαγες που εχουν γινει στο CGI (Ψεκασμος κλπ) να παρει επιπλεον 20 αλογα, οπως το μοντελο 2006-7 ?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ελπίζω (I really do) να είναι photoshop or something... Το πίσω μέρος απλά ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ. Είναι τρισάθλιο, απαίσιο, κακάσχημο και ό,τι άλλο μπορεί να βρει κάποιος στον Θησαυρό της Ελληνικής Γλώσσας για να περιγράψει κάτι το τόσο αντιαισθητικό.

Το μπροστα είναι OK...

 

Σίγουρα photoshop είναι και μάλιστα το πίσω μέρος κλεμμένο από Saab. Κάποια από τα στοιχεία όμως θα τα δούμε στην επόμενη E - Class. Στο πλάι σίγουρα θα είναι κάπως έτσι, όλες οι Mercedes σιγά σιγά θα γίνουν παρόμοιες (κοίτα την νέα S - Class και τις photos της νέας C - Class).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπρεπε να άλαξουν τον ****, τα μπροστινά φώτα πάντως είναι καλύτερα απο πριν, το εσωτερικό θυμίζη Bmw 6, νομίζω!:rolleyes:

 

Ξέρει κανείς αν έγινε facelift το 2005 στην CLK?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπροστα μου θυμιζει πολυ εντονα το Phaethon, τον κwλο τον βρισκω πολυ "βαρυ" σε σχεση με την υπολοιπη φογουρα ενω μονο απο το πλαι μου αρεσει...

Οσο για το εσωτερικο πολυ... κιτς! Απαραδεκτος ο συγκεκριμενος συνδιασμος χρωματος με τις δυο αποχρωσεις του καφε, ενω υπερβολικη η χρηση του ξυλου!!

Νομιζω θα ταιριαζε γαντι σε καποιο νικητη του τζοκερ αλλα οχι σε καποιον high class τυπο!

Θα προτιμουσα τον συνδιασμο κοκκινου δερματος στα καθισματα, με το μαυρο ταμπλο! ;)

Φυσικα respect στο ασπρο χρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το εσωτερικο πολυ... κιτς! Απαραδεκτος ο συγκεκριμενος συνδιασμος χρωματος με τις δυο αποχρωσεις του καφε, ενω υπερβολικη η χρηση του ξυλου!!

Νομιζω θα ταιριαζε γαντι σε καποιο νικητη του τζοκερ αλλα οχι σε καποιον high class τυπο!

 

 

Απολυτα συμφωνο με βρισκεις...οντως το εσωτερικο ειναι...καπως!:(

 

 

Θα προτιμουσα τον συνδιασμο κοκκινου δερματος στα καθισματα, με το μαυρο ταμπλο! ;)

Φυσικα respect στο ασπρο χρωμα...

:D :respect:

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα τον συνδιασμο κοκκινου δερματος στα καθισματα, με το μαυρο ταμπλο! ;)

...και φυσικα την απουσια του ξυλου!! Ισως λιγο αλουμινιο αλλα κατα βαση μαυρο ταμπλο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και κουπέ δεν νομίζω ότι απευθήνετε στην ηλικία μας:happy: οπότε και τα περί αλουμινίου δεν κολάνε, το target group που απευθήνετε θέλει ξύλο (και με τις 2 ένοιες :lol: )
Link to comment
Share on other sites

Κατανοητο το παραπανω σχολιο και φυσικα σεβαστο... Αλλα η φωτο του εσωτερικου που ειδα λιγο πιο πανω μονο κακογουστια μου εβγαλε!! Δεν λεω οχι στο ξυλο, αλλα αυτοι το... πεθαναν! (για να μην πω τιποτα χειροτερο!)

Εστω λοιπον εγω θα ηθελα μαυρο ταμπλο, κοκκινα (εστω μπορντω) δερματινα καθισματα, και μαυρο δερματινο τιμονι!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κι εγω με τη σειρα μου, οτι εχει γινει κατι παραπανω απο υπερβολικη χρηση ξυλου στο εσωτερικο του αυτοκινητου αυτου... btw ωραιος συνδυασμος χρωματων amelidis...:up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έπρεπε να άλαξουν τον ****, τα μπροστινά φώτα πάντως είναι καλύτερα απο πριν, το εσωτερικό θυμίζη Bmw 6, νομίζω!:rolleyes:

 

Ξέρει κανείς αν έγινε facelift το 2005 στην CLK?

 

Το πίσω μέρος της CL - Class, έχει καταφανείς επιρροές από την S - Class και προσωπικά μου αρέσει. Στα μπροστινά φώτα, η γερμανική εταιρεία έχει εγκαταλείψει τα διπλά φωτιστικά σώματα, ενώ το εσωτερικό πραγματικά θυμίζει 7-series, 6-series BMW.

 

Στις φωτογραφίες, τα χρώματα είναι απαίσια. Το ξύλο στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι κατι περισσότερο από επιβεβλημένο, αλλά σε διαφορετική ποιότητα και πιο σκούρο χρώμα. Όσο για τα καθίσματα, υπάρχουν δεκάδες επιλογές, φαντάζομαι όποιος θέλει μπορεί αν βάλει και πράσινα...

 

Αλουμίνιο σε καμία περίπτωση δεν παίζει, η Mercedes - Benz το χρησιμοποιεί ελάχιστα. Ίσως στις μελλοντικές CL55, CL65 AMG.

 

Υ.Γ. Όντως έγινε facelift στην CLK, δεν ξέρω πότε. Η διαφορά που σε βοηθάει να καταλάβεις αν το μοντέλο είναι το ανανεωμένο ή όχι, είναι στα πίσω φωτιστικά σώματα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Veco για το χρωματισμό του ξύλου με πρόλαβες, όντως εκεί είναι μάλλον το πρόβλημα, αλουμίνιο έχει η Clk του πατέρα μου και δείχνη πολλύ καλύτερα απ'του κολητού μου που έχει ξύλο, όντως έγινε facelift πέρυσι τελικά στην Clk με τον μπροστινό προφυλακτήρα να βελτιώνεται και τα καλοφάναρα να χειροτερέυουν, πάντως το πίσω μέρος τις πρώην Cls είναι καταπληκτικό:D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καμια μα καμια σχεση...

Μιλαμε για την Sl-class στης Mercedes που δεν ειναι ουτε 4θυρη οικογενειακη ουτε φυσικα StationWagon!! Μιλαμε για ενα 2θεσιο 2θυρο roadster και δεν υπαρχει εκδοση long.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμια μα καμια σχεση...

Μιλαμε για την Sl-class στης Mercedes που δεν ειναι ουτε 4θυρη οικογενειακη ουτε φυσικα StationWagon!! Μιλαμε για ενα 2θεσιο 2θυρο roadster και δεν υπαρχει εκδοση long.. ;)

 

 

 

ακριβος

 

 

http://www.service-center-duisburg.de/nw/data/images/sl350.jpg

 

 

πλακα θα ειχε σε StationWagon

 

 

Long Παντως η Mercedes-Benz λεει τα τραβηγμενα της

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...