Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα φέρει .πολλα πραγματα.Ειμαι σίγουρος.
Και πολλά bug επίσης!

 

Παρακολουθώ το φόρουμ του note 9 παράλληλα που έχει πάρει την pie. Έχουν αρκετά παράπονα. Προσωπικά δεν βιάζομαι καθόλου να έρθει. Ας λυθούν τα προβλήματα και βλέπουμε. Δε θέλω να γίνω beta tester της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πολλά bug επίσης!

 

Παρακολουθώ το φόρουμ του note 9 παράλληλα που έχει πάρει την pie. Έχουν αρκετά παράπονα. Προσωπικά δεν βιάζομαι καθόλου να έρθει. Ας λυθούν τα προβλήματα και βλέπουμε. Δε θέλω να γίνω beta tester της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνω!Θα περασω μια βολτα και απο το φορουμ του 9 να δω και εκει .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και πολλά bug επίσης!

 

Παρακολουθώ το φόρουμ του note 9 παράλληλα που έχει πάρει την pie. Έχουν αρκετά παράπονα. Προσωπικά δεν βιάζομαι καθόλου να έρθει. Ας λυθούν τα προβλήματα και βλέπουμε. Δε θέλω να γίνω beta tester της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή το παρακολουθώ και εγώ το νήμα του Ν9, πραγματικά αν αυτοί έχουν τόσα θέματα,σκέψου εμείς τι θα αντιμετωπίσουμε....Από την άποψη ότι είναι και ένα μοντέλο πριν...

Link to comment
Share on other sites

https://android.gadgethacks.com/how-to/use-gsam-its-fullest-potential-monitor-battery-life-cpu-usage-more-0176857/

 

είναι εφαρμογή για την μπαταρια,, ( εγω δεν μπορεσα να το φτιαξω ).

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν την εκδοση pro, θελει την εντολη

 

adb shell pm grant com.gsamlabs.bbm.pro android.permission.BATTERY_STATS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας από σήμερα ανήκω και εγώ ξανά μετά από το αγαπημένο μου Note 3 στη σειρά note ! μετά από αρκετό ψάξιμο σε εφαρμογές και αδρανοποίηση έχω καταφέρει να φέρω την μπαταρία σε ικανοποιητικό σημείο πιστεύω για να μου βγάλει την ημέρα... Είναι φοβερά ευχαριστημένος από την οθόνη και τη γενική λειτουργία και ξεκινάω να το μαθαίνω σιγά-σιγά Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας από σήμερα ανήκω και εγώ ξανά μετά από το αγαπημένο μου Note 3 στη σειρά note ! μετά από αρκετό ψάξιμο σε εφαρμογές και αδρανοποίηση έχω καταφέρει να φέρω την μπαταρία σε ικανοποιητικό σημείο πιστεύω για να μου βγάλει την ημέρα... Είναι φοβερά ευχαριστημένος από την οθόνη και τη γενική λειτουργία και ξεκινάω να το μαθαίνω σιγά-σιγά

Προσωπικά δεν ειχα ποτέ ΝΟΤΕ.

 

Πριν αγοράσω το απλό S9 και τωρα το ΝΟΤΕ8 ειχα σταματήσει στο S6Edge Plus για 5 μήνες.καταπληκτικό τηλέφωνο

 

Σε αυτο εδω πηγα στα developer options και κατέβασα τα transitions

Εβαλα ΝΟΒΑ και έβγαλα εντελως τα εφέ.

Εχω απενεργοποιήσει 13 προ εγκατεστημένες εφαρμογές και προφανως και το BixBy.

To εχω σε ανάλυση FHD+ Στις δύσκολες μέρες και 2κ τις άνετες.

 

Χθες μου έβγαλε σε μέρα δύσκολη 20 ωρες χρήση με 5 ωρες οθόνη αποκλειστικά σε 4g.

Να προσθέσω εχω βάλει το θέμα Pixelized

 

Φαντάζομαι με Pie θα φθάνω ανετα 7 ωρες SOT στο σπιτι σε WiFi σε 30 ωρες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας σε ένα θέμα.Τη περασμένη εβδομάδα παράγγειλα από κατάστημα Γεράσιμος το note 8 σε προσφορά στα 419€ μια εβδομάδα μετά όπως σας είπα το κινητό δεν έχει έρθει ακόμα (έχω δώσει 30€ προκαταβολή) με διαβεβαίωσε ο υπεύθυνος πριν λίγο που πηγα από εκεί ότι την Τρίτη θα είναι εδώ, μου είπε ότι εξαντλήθηκε αμέσως και το έχουν ζητήσει από άλλη αποθήκη μπλα μπλα μπλα

Παίζει να είναι από επισκευή και γενικά καμία μούφα να το παρατησω;

Εσείς τι θα κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας σε ένα θέμα.Τη περασμένη εβδομάδα παράγγειλα από κατάστημα Γεράσιμος το note 8 σε προσφορά στα 419€ μια εβδομάδα μετά όπως σας είπα το κινητό δεν έχει έρθει ακόμα (έχω δώσει 30€ προκαταβολή) με διαβεβαίωσε ο υπεύθυνος πριν λίγο που πηγα από εκεί ότι την Τρίτη θα είναι εδώ, μου είπε ότι εξαντλήθηκε αμέσως και το έχουν ζητήσει από άλλη αποθήκη μπλα μπλα μπλα

Παίζει να είναι από επισκευή και γενικά καμία μούφα να το παρατησω;

Εσείς τι θα κάνατε;

Δεν υπάρχει περίπτωση από Γερμανό να πάρεις ανακατασκευάσμένο. Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις. Αν δεν το βρουν κάπου διαθέσιμο θα σου επιστρέψουν την προκαταβολή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Andorid 9 Pie D-Day??? Σημερα??

 

Εγώ για Μάρτιο έχω διαβάσει...Αν την δώσουν πιο γρήγορα καλά θα είναι....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για Μάρτιο έχω διαβάσει...Αν την δώσουν πιο γρήγορα καλά θα είναι....

Ναι στην ιστοσελιδα της Samsung αναφερει για Μαρτιο ,αλλα πληροφοριες απο ιστοσελιδες τεχνολογιας μιλανε για Φεβρουαριο μαζι με την ενημερωση ασφαλειας Φεβρουαριου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ιστοσελιδα της Samsung αναφερει για Μαρτιο ,αλλα πληροφοριες απο ιστοσελιδες τεχνολογιας μιλανε για Φεβρουαριο μαζι με την ενημερωση ασφαλειας Φεβρουαριου.

 

Μια χαρά... Πάντως θα περιμένω να περασει τουλάχιστον μία βδομάδα για να την βάλω,να δω απόψεις,για τυχόν θεματακια....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά... Πάντως θα περιμένω να περασει τουλάχιστον μία βδομάδα για να την βάλω,να δω απόψεις,για τυχόν θεματακια....

Για να δουμε,αν καποιος αλλος φιλος εδω ξερει κατι σχετικα με το θεμα,ας μας πει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε,αν καποιος αλλος φιλος εδω ξερει κατι σχετικα με το θεμα,ας μας πει!
Καλησπέρα. Στο phone arena αναφέρει ότι βγήκε η αναβάθμιση σε pie και για το note 8 και σταδιακα θα δοθεί σε όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο phone arena αναφέρει ότι βγήκε η αναβάθμιση σε pie και για το note 8 και σταδιακα θα δοθεί σε όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως, μολις το διαβασα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έρχονται καλά νέα για το Σαββατοκύριακο, για τους ιδιοκτήτες του Galaxy Note 8, τουλάχιστον για εκείνους που μένουν στη Βουλγαρία και τη Σλοβακία, καθώς η Samsung κυκλοφορεί πλέον την επίσημη ενημερωμένη έκδοση του Android Pie 9 για το Note 8 ξεκινώντας από τις αγορές αυτές. Αυτα απο το techblog...

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Αφού έβαλα και την beta 3 της pie. Γύρισα σε Oreo για να καθίσει σωστά η αναβάθμιση. Πολύ ωραία είναι η 9 και πηγαίνει πολύ καλά στο Note 8. Με Note 9 που έκανα σύγκριση και offcial μάλιστα δεν είχαμε διάφορες σε απόδοση . Μηδαμινές θα έλεγα. Και επίσης όλο το περιβάλλον πιο user friendly , άποψη μου.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται καλά νέα για το Σαββατοκύριακο, για τους ιδιοκτήτες του Galaxy Note 8, τουλάχιστον για εκείνους που μένουν στη Βουλγαρία και τη Σλοβακία, καθώς η Samsung κυκλοφορεί πλέον την επίσημη ενημερωμένη έκδοση του Android Pie 9 για το Note 8 ξεκινώντας από τις αγορές αυτές. Αυτα απο το techblog...

Καλό μελέτα και έρχεται δλδ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η pie είναι φοβερή και τελείως απροβλημάτιστη. Δίνει φρέσκο αέρα στην συσκευή. Την έχω πάνω από μήνα στο s9 plus...με το καλό να την πάρετε κι εσείς ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

με το odin με φλασαρισμα. καλυτερα περιμενε να βγει ευρωπαικη..

 

για να την κατεβασεις, είναι μπερδεμα.

περιμενεις περιπου 3 ωρες κατεβασμα, Η

πληρωνεις και σε 15 λεπτα..

Link to comment
Share on other sites

μολις κατεβασα μια, μεσα απο το xda και αυτο το λινκ ... τη βαζουμε ή οχι ?

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78909397&postcount=1523

 

 

This ROM is the latest ROM for Multi-CSC OXM released 15 feb 19, and can be used for ALL CSC's mentioned in Multi-CSC OXM!

This is official Samsung ROM, so KNOX won't be triggered!

 

This package contains the HOME_CSC of OXM Multi-CSC, which include the following CSC's: ACR AFG AFR ARO ATO AUT BGL BNG BRI BTC BTU CAC CAM CEL CHO COO DBT DKR ECT EGY EON ETL EUR GLB ILO INS ITV KSA LAO LUX LYS MID MM1 MWD MYM NEE NPL ORX PAK PCL PHE PHN PTR ROM SEB SEE SEK SER SIN SKZ SLK SMA STH THL THR TMC TPA TPH TTT TUN TUR WTL XEF XEH XEO XEU XFA XFE XME XSG XSP XTC XXV ZTO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...