Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ξανά παιδιά!!! Αποφάσισα vα δώσω μια ευκαρία στο κινητό και να το δοκιμάσω 3 βδομάδες. Μετά έχω δικαίωμα να το στείλω πίσω αν δε μου αρέσει. Για εγγύηση που ρώτησα , δύο χρόνια κανονικά. Σήμερα που έπαιξα αρκετά , με εντυπωσίασε είναι η αλήθεια. Ειδικά η οθόνη και το πενάκι, είναι το κάτι άλλο. Έβαλα και το AnTuTu και είχα 205293, τρελό νούμερο σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου. Και με γερμανικά που δουλεύω δεν είναι άσχημα τελικά. Ίδωμεν

 

Mια χαρά είναι το κινητό. Kαι γιατί να το δουλέψεις στα Ελληνικά? στα Αγγλικά και στα Γερμανικά είναι πιο εύκολο. Kαι ότι χρειάζεσαι σε forums όλα στα Αγγλικά είναι. Eγώ προσωπικά δεν μπορώ να εχω κινητό και pc στα Ελληνικά. Εχω συνηθίσει Αγγλικά. Στα Ελληνικά για να βρείς κάτι που δεν ξέρεις που είναι πρέπει να γράψεις ολόκληρη έκθεση στο search και στο google και στο youtube. Kαι το Αμερικανικο τι το θες? Γερμανία είσαι δεν χρειάζεσαι Αμερικανικο. Δόστο πίσω πάρε ένα ωραιότατο ευρωπαϊκό και τέλος. Eδώ στο best price έχει τρομερή τιμή. Aν στέλνουν Γερμανία δεν ξέρω αλλα ok.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά παιδιά!!! Αποφάσισα vα δώσω μια ευκαρία στο κινητό και να το δοκιμάσω 3 βδομάδες. Μετά έχω δικαίωμα να το στείλω πίσω αν δε μου αρέσει. Για εγγύηση που ρώτησα , δύο χρόνια κανονικά. Σήμερα που έπαιξα αρκετά , με εντυπωσίασε είναι η αλήθεια. Ειδικά η οθόνη και το πενάκι, είναι το κάτι άλλο. Έβαλα και το AnTuTu και είχα 205293, τρελό νούμερο σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου. Και με γερμανικά που δουλεύω δεν είναι άσχημα τελικά. Ίδωμεν

 

Αυτό με την εγγύηση να σου το δώσουν γραπτώς.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι κάρτα μνήμης έχεις;;

 

Class10 U3 ;;

 

Ναι να αυτη εχω https://www.e-shop.gr/kingston-sdc10g2-128gb-micro-sdxc-128gb-uhs-i-class-10-sd-adapter-p-PER.554324

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά παιδιά!!! Αποφάσισα vα δώσω μια ευκαρία στο κινητό και να το δοκιμάσω 3 βδομάδες. Μετά έχω δικαίωμα να το στείλω πίσω αν δε μου αρέσει. Για εγγύηση που ρώτησα , δύο χρόνια κανονικά. Σήμερα που έπαιξα αρκετά , με εντυπωσίασε είναι η αλήθεια. Ειδικά η οθόνη και το πενάκι, είναι το κάτι άλλο. Έβαλα και το AnTuTu και είχα 205293, τρελό νούμερο σε σχέση με το προηγούμενο κινητό μου. Και με γερμανικά που δουλεύω δεν είναι άσχημα τελικά. Ίδωμεν

 

Φίλε αν και νομίζω ότι στο έχουμε ξαναπεί, επειδή δεν θυμάμαι κιόλας στο ξεκαθαρίζω.

Εγγύηση έχεις, αλλά από τον πωλητή και όχι από την Samsung (Ευρώπης).

Η Samsung δεν θα στο δεχτεί.

Αν σου πει ο πωλητής το στέλνω Αμερική για επισκευή, γιατί εκεί μόνο επισκευάζεται, είσαι διατεθειμένος να περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα τρέξει αντίστοιχο πρόγραμμα για το note 9 αλλά θα έχω το Σεπτέμβρη ένα τηλέφωνο 4μήνου και όχι έτους για να δώσω φαντάζομαι με άλλη μεταπωλητική αξία. Σε κάθε περίπτωση 640€ δε νομίζω να έπιανε το note σήμερα.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

Συνήθως σε αυτά τα trade ο καταναλωτής χάνι. Δεν τα πολύ εμπιστεύομαι. Προτιμώ να το πουλήσω σε πολύ καλή τιμή μέσο internet σε κάποιο άτομο που ίσος να το έχει και ανάγκη ένα καλο κινητό, και να πάρω άλλο. Παρα να τα δώσω στο public και το κάθε public που βάζει τιμές για ανταλλαγή σαν της βασικες τιμες skroutz και bestprice αλλα βασικές τίμιες πώλησης στα μαγαζιά τους πιο ακριβές και από τους κατασκευαστές του κάθε κινητού, και που δεν πέφτουν ποτε για να δεις ουσιαστικά μια σεβαστή τιμή για να κανεις trade.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις το s9+ θες +339 ευρώ στο πλαίσιο στο trade. Καλύτερα σε συμφέρει να το πουλήσεις 580 και να βάλεις άλλα 165 να το πάρεις από best price
Σωστός. Δεν καίγομαι να το αλλάξω. Ίσα ίσα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με έβαλαν στο τρυπάκι νομίζοντας ότι τον Σεπτέμβριο και ενόψει του Ν9 θα έχω ίσως μια συσκευή με μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία. Μάλλον θα κάτσω εδώ που είμαι.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eιναι u1 και λίγο αργή στην εγγραφή.

Ίσως επειδή είναι αργή και κάνει πολύ ώρα στα μεγάλα αρχεία να ζεσταίνεται και να αποσυνδέεται.

Να δοκίμαζες να το κάνεις κομμάτια των 2gb και όχι 7-8gb μαζεμένα;

Αλλιώς παρε μια u3 να τελειώνεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξανά!

Σε επικοινωνία που είχα με το κατάστημα, με διαβεβαίωσε πως ισχύει η εγγύηση 24 μηνών και σε περίπτωση βλάβης θα επισκευαστεί στη Γερμανία. Ακόμη και σε περίπτωση αντικατάστασης. Η απάντηση ήρθε με Mail, οπότε κανένα πρόβλημα. Όσο για το ευρωπαϊκό, κοστίζει 100- 120 ευρώ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

@mitsos. Υπάρχει μια παροιμία:~~ 10 γνώμες πάρε, κάνε το δικό σου. Εσύ θα αποφασίσει ς, αλλά από τα site, όπου διαβάζω, υπάρχουν πολλά παιδιά, που έχουν μενού στα Αγγλικά.

Αν ξέρεις Αγγλικά, Η , Γερμανικά , υποθέτω δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξανά!

Σε επικοινωνία που είχα με το κατάστημα, με διαβεβαίωσε πως ισχύει η εγγύηση 24 μηνών και σε περίπτωση βλάβης θα επισκευαστεί στη Γερμανία. Ακόμη και σε περίπτωση αντικατάστασης. Η απάντηση ήρθε με Mail, οπότε κανένα πρόβλημα. Όσο για το ευρωπαϊκό, κοστίζει 100- 120 ευρώ παραπάνω.

 

 

Έχεις μια απτις καλύτερες συσκευές στον κόσμο μην κάθεσαι κ τα σκαλίζει άλλο και ευχαριστησου την..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια απτις καλύτερες συσκευές στον κόσμο μην κάθεσαι κ τα σκαλίζει άλλο και ευχαριστησου την..

 

Γι αυτό ακριβώς πρέπει να τα σκαλίζει.

Για να μη βρεθεί κάποια στιγμή με ένα από τα καλύτερα τούβλα στον κόσμο :)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός.

Μετά από σχεδόν πέντε χρόνια με το Note 2 έφτασε η ώρα της αλλαγής.

Παραγγέλθηκε Galaxy Note 8 Dual 64GB Gold με την Spigen Wallet S και προχωράω παρακάτω.

Το Note 2 μέχρι την τελευταία στιγμή, και rootαρισμένο με διάφορες ROM τα τελευταία δύο χρόνια, ήταν άψογο.

Τίποτα από ότι ήθελα να κάνω (και λόγω εργασίας κάνω πάρα πολλά) με αυτό δεν μου το αρνήθηκε. Λίγο αργό (τον τελευταίο χρόνο) ίσως αλλά πάντα αξιόπιστο.

Τα γεράματα όμως έφεραν ευαισθησίες και αδιαθεσία.

Μπαίνει λοιπόν στην άκρη, πάντα λειτουργικό και έτοιμο για backup του 8αριού.

Ελπίζω η συμβίωση με το νέο να είναι εξίσου πολύχρονη και άριστη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει το bxactions με ενεργοποιηση μεσω υπολογιστη. Σημερα προσπαθησα να κανω με single press να καλει μια συγκεκριμενη επαφη και δεν παιρνει την εντολη. Ενω το εχω ρυθμισει δηλαδη παταω μια φορα και δεν κανει τιποτα.

Το εχει καποιος να το δοκιμασει να δω αν ειναι θεμα της εφαρμογης ?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια απτις καλύτερες συσκευές στον κόσμο μην κάθεσαι κ τα σκαλίζει άλλο και ευχαριστησου την..

Είναι όντως υπέροχη. Αλλά φύλαγε τα ρούχα σου... :p

Γι αυτό ακριβώς πρέπει να τα σκαλίζει.

Για να μη βρεθεί κάποια στιγμή με ένα από τα καλύτερα τούβλα στον κόσμο :)

:lol::lol::lol:

@mitsos. Υπάρχει μια παροιμία:~~ 10 γνώμες πάρε, κάνε το δικό σου. Εσύ θα αποφασίσει ς, αλλά από τα site, όπου διαβάζω, υπάρχουν πολλά παιδιά, που έχουν μενού στα Αγγλικά.

Αν ξέρεις Αγγλικά, Η , Γερμανικά , υποθέτω δεν έχεις πρόβλημα.

Γνωρίζω γερμανικά, δεν είναι θέμα. Απλά με έπιασε το πατριωτικό μου. :lol:

Και σε γερμανικά φόρουμ που είδα, πολλοί έχουν την αμερικάνικη συσκευή αγορασμένη Γερμανία, όχι μόνο το note μα και το S8, S8+ και κανείς δεν ανέφερε θέμα με το service. Οπότε...

Ο Μήτσος είναι κι επίσημα στην παρέα σας!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Eιναι u1 και λίγο αργή στην εγγραφή.

Ίσως επειδή είναι αργή και κάνει πολύ ώρα στα μεγάλα αρχεία να ζεσταίνεται και να αποσυνδέεται.

Να δοκίμαζες να το κάνεις κομμάτια των 2gb και όχι 7-8gb μαζεμένα;

Αλλιώς παρε μια u3 να τελειώνεις :)

 

Nαι αυτο ισος φταίει. Tα στέλνω κομμένα και είναι ok.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω βαλει το bxactions με ενεργοποιηση μεσω υπολογιστη. Σημερα προσπαθησα να κανω με single press να καλει μια συγκεκριμενη επαφη και δεν παιρνει την εντολη. Ενω το εχω ρυθμισει δηλαδη παταω μια φορα και δεν κανει τιποτα.

Το εχει καποιος να το δοκιμασει να δω αν ειναι θεμα της εφαρμογης ?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι είναι κάποιες εντολές δεν τις παίρνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε ο καιρός.

Μετά από σχεδόν πέντε χρόνια με το Note 2 έφτασε η ώρα της αλλαγής.

Παραγγέλθηκε Galaxy Note 8 Dual 64GB Gold με την Spigen Wallet S και προχωράω παρακάτω.

Το Note 2 μέχρι την τελευταία στιγμή, και rootαρισμένο με διάφορες ROM τα τελευταία δύο χρόνια, ήταν άψογο.

Τίποτα από ότι ήθελα να κάνω (και λόγω εργασίας κάνω πάρα πολλά) με αυτό δεν μου το αρνήθηκε. Λίγο αργό (τον τελευταίο χρόνο) ίσως αλλά πάντα αξιόπιστο.

Τα γεράματα όμως έφεραν ευαισθησίες και αδιαθεσία.

Μπαίνει λοιπόν στην άκρη, πάντα λειτουργικό και έτοιμο για backup του 8αριού.

Ελπίζω η συμβίωση με το νέο να είναι εξίσου πολύχρονη και άριστη.

 

Kαλά από note2 σε note8 θα δεις τρελή διαφορα. Kαλός ήρθες.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή γράφω με καμια 70αρια mb/s.. Πολύ καλή!

 

Aυτή την είχα πάρει 50 euro. H καλύτερη στο γράψιμο κάνει 100 euro. Aμα δω και την χρειάζομαι επείγοντος θα την αλλάξω σίγουρα. Προς το παρόν η τα στέλνω κομμένα. Η με ftp. θέλω να παω και Κρήτη διακοπές φέτος 3 βδομάδες. Δεν είμαι για έξοδα χαχαχαχχ

Link to comment
Share on other sites

Aυτή την είχα πάρει 50 euro. H καλύτερη στο γράψιμο κάνει 100 euro. Aμα δω και την χρειάζομαι επείγοντος θα την αλλάξω σίγουρα. Προς το παρόν η τα στέλνω κομμένα. Η με ftp. θέλω να παω και Κρήτη διακοπές φέτος 3 βδομάδες. Δεν είμαι για έξοδα χαχαχαχχ

https://www.skroutz.gr/s/6035005/Kingston-microSDXC-64GB-U3-with-Adapter.html

 

Αυτή εννοούσα,ξεχασα το link.

 

Επίσης μπορείς να συνδέεις στικάκι εξωτερικό,και αν και uab 3 ή 3.1 δεν θα πιστεύεις ταχύτητες.. Μπορείς επίσης να έχεις και δίσκο 2μισαρι μαζί σου και να ρίχνεις εκεί οταν γεμίζεις. ;)

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως εχει το note 8 τη λειτουργια ευαισθησιας οθονης που εχει το S9?

Το δουλεψα στο s9 ενος φιλου και ενω ειχε τζαμακι (των 10 ευρω, οχι κατι ακριβο) λογω της ρυθμισης πηγαινε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Νέο Security update του Απριλίου

 

Μόλις το εγκατέστησα,γύρω στα 500ΜΒ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως εχει το note 8 τη λειτουργια ευαισθησιας οθονης που εχει το S9?

Το δουλεψα στο s9 ενος φιλου και ενω ειχε τζαμακι (των 10 ευρω, οχι κατι ακριβο) λογω της ρυθμισης πηγαινε τελεια.

 

Εχει την ρύθμιση που λες. Μια χαρά πάει δεν έχει θέματα. Τσαμάκη 5 euro για πιο λόγο να το του φορέσεις? για να του χαλάει τα χρώματα η να πέσει κάτω και να σπάσει και η οθόνη μαζί και να κολλήσει πάνω στο tempered. Μην βάζεις καν tempered τον 5 euro. Mάζεψε μερικά λεφτά και βάλτου Spigen που είναι στα 20-30 euro.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...