Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ας μου λύσει κάποιος την απορία. Το picture in picture σας δουλεύει; έκανα Hard reset αλλά τίποτα. Ουτε Το wifi call βλέπω. Έστειλα Μήνυμα και μου γράφει ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Μάλιστα το πήρα από το phonegallery που έχει πολύ καλές κριτικές! Τι να πω..

 

upd: κατέβασα την εφαρμογή και στο usage history--> battery discharge cycles είναι 0 και usage history-->battery health: 94.64%. Δεν το έχω καν φορτίσει παρεπιτπόντως. Η μπαταρία είναι νορμαλ να είναι κάτι λιγότερο από 100%;;

Επίσης CSC Country: Switzerland και Manufacturing Date: 27/12/2017.

Πρέπει να κοιτάξω κάτι άλλο;

 

Συμπτωματικά και το δικό μου S7 Edge αγορασμένο από Public, είναι CSC Switzerland και είχε όπως και το δικό σου αυτά τα 2 αυτοκόλλητα, το ένα πάνω στο άλλο(δεν φαινόταν το πίσω αυτοκόλλητο).

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο κ με το αυτοκόλλητο του ιμει, προσπάθησα κ χθες αλλά δν με αφήνει η πλατφόρμα του φόρουμ. Το αυτοκόλλητο του ιμει μ φαίνεται σαν ψεύτικο, γράφει πάνω το ιμει, το μοντέλο και το χρωμα του κιν. και ένα μπαρκοντ. Εγώ παλιά ότι σαμσουνγκ κινητό έχω πάρει είχε δυο-τρία αυτοκόλλητα ιμει που μπορούσες να τα βγάλεις ξεχωριστά το καθένα. Περίεργα πράγματα..

Πάντως το phone Info Samsung στο refurbishment check μ λέει ότι είναι οκ κ στο antutu έβγαλε κάτι παραπάνω από 206000 σκορ

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι ένας χαρούμενος (περίπου) νέος κάτοχος ενός note 8.

Το αγόρασα σήμερα από γνωστό σκρουτζομάγαζο και παρατήρησα ότι είχε δύο αυτοκόλητα το box. Ένα κομμένο και ένα από πάνω δεύτερο που γράφει "european sim card only". Είναι φυσιολογικό παιδιά αυτό; Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Φοβάμαι μήπως ήταν από επιστροφή ή refurbished συσκευή. Είναι ακριβώς όπως φαίνεται στη φωτογραφία στο παρακάτω post που βρήκα:

https://eu.community.samsung.com/t5/Smartphones-Tablets-Wearables/Samsung-Galaxy-S8-broken-seal/td-p/203338

 

Λοιπόν, το δικό μου,το πήρα από τον Κωτσόβολο, τον Ιανουάριο, με δόσεις, ακόμα χρωστάω.

Όταν πήγα στο σπίτι, είδα ότι η ταινία ασφαλείας, ήτανε κομμένη.

Δεν είχα το θάρρος, να το πάω πίσω, χωρίς να ανοίξω την συσκευασία.

Αντίθετα άνοιξα την συσκευασία, και το έβαλα να φορτίσει, και ακόμα και τώρα, μου περνάει σκέψεις από το μυαλό, μήπως ήτανε χρησιμοποιημένο.

Τι έκανα τότε.

Πήρα τηλ. στην Αθήνα στην Σαμσουνκ, και τους έδωσα το ΙΜΕΙ, και μου είπανε η συσκευή εισήχθη στην Ελλάδα τον Οκτώβριο.

Και έτσι ησύχασα, και διαβάζοντας αυτά, μου ήρθε πάλι στο μυαλό.

Πήγα την ίδια μέρα, στον Κωτσόβολο, χωρίς την συσκευή, την είχα αφαιρέσει τις ζελατίνες μπρος πίσω, και μου είπαν ότι η συσκευή είναι καινούργια, τι θα μου λέγαν.

Εγώ φοβόμουν μήπως ήταν συσκευή έκθεσης, αλλά μου είπαν, θα είχε γρατσουνιές κλπ.

Τις ζελατίνες μπρος πίσω, τις είχε, και μου είπαν, ότι αν αφαιρεθούν δεν ξανακολανε.

Σφάλμα μου που το παρέλαβα, που άνοιξα το κουτί, αλλά είχα πριν υπογράψει για τις δόσεις.

Πάντως από Αθήνα, μου είπαν ,, εισαγωγή στην Ελλάδα τον Οκτώβριο, και Ιανουάριο το πήρα εγώ.

Νομίζω ρώτησα, αν έχει ξαναπουληθει, Δεν ήξεραν.

Γι' αυτό ΠΟΤΕ αγορές από ελληνικά μαγαζιά παρά μόνο γνωστά του εξωτερικού (Amazon κτλ.) :)

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ΠΟΤΕ αγορές από ελληνικά μαγαζιά παρά μόνο γνωστά του εξωτερικού (Amazon κτλ.) :)

 

Nαι να πάρει note 8 από amazon να το πλήρωση 120 euro περισσότερο από ότι στο bestprice. Για να του έχει ετικέτα στο κέντρο και αυτοκόλλητο δώρο έκπληξη στην αριστερή γωνια. Mην το πείτε παραέξω... Kαι στα σκρουτσομαγαζα έντιμοι είναι οι άνθρωποι δεν είναι κλεφτες και παρα μα παρα πολυ καλές τιμές έχουν και πολύ γρήγορα τα στέλνουν και ότι θες σε εξυπηρετούν. Eσύ που είπες εχεις θέμα ούτε μαγαζί είπες ούτε θέμα που ειχες ούτε τίποτα δεν ειπες.... Αμα δεν είχαμε και αυτούς θα τα αγοράζαμε από τους 100% κλεφτες. Τις εταιρίες κινητής που τα πουλάνε πιο ακριβά και από τις εταιρίες που τα κατασκευάζουν. Kαι που κοιτάνε να περνούν τηλέφωνο όλη μέρα μέχρι να πείσουν τον κοσμάκη που δεν ξέρει να μπει σε προγράμματα. Που με τόσο πονηριά του πλασάρουν. Και μην πείτε δεν είναι αλήθεια αυτό που λέω...

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει δυο αυτοκολλητα.ενα που ειναι τριπλο και ενα κανονικο

http://i66.tinypic.com/34o7okm.jpg

http://i66.tinypic.com/4tr2qb.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

@MeteorX εσένα είναι ξεκάθαρα εισαγωγή από Samsung Hellas! Το csc τι χώρα λέει;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Απο κωτσοβολο το πηρα.csc active eur csc country segr/gr

 

Tο ίδιο έχουμε αλλα εγώ το πήρα από πορτογαλία και βγήκε έτσι χαχααχ.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ΠΟΤΕ αγορές από ελληνικά μαγαζιά παρά μόνο γνωστά του εξωτερικού (Amazon κτλ.) :)

 

Ενώ έξω δεν συμβαίνουν αυτά.......

Πάντως εντελώς φιλικά, εγώ τσάμπα 100ρικο δεν έδινα στο Amazon......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το παίρνω και εγώ. Τώρα θα με κάνετε να κοιτάζω τα αυτοκόλλητα. Και ειλικρινά δεν έχω καταλάβει για πόσα αυτοκόλλητα μιλάτε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το παίρνω και εγώ. Τώρα θα με κάνετε να κοιτάζω τα αυτοκόλλητα. Και ειλικρινά δεν έχω καταλάβει για πόσα αυτοκόλλητα μιλάτε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχαχαχαα πρέπει να έχει τουλάχιστον 8 και αλλα 4 μέσα στο κουτί. Σίγουρα πρέπει να έχει 1 άσπρο που θα γραφει το emei. Και ένα που θα είναι αυτοκόλλητο ασφαλειας. Tα αλλα μην σε ανησυχούν. Kαλοφόρετο και σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κουτάκι και το αυτοκόλλητο με το imei φυσιολογικό. Τώρα η κομμένη εσωτερική ταινία χμ.. Αν το τηλέφωνο είναι κομπλέ στα παρελκόμενα στο σασί και στην οθόνη μην ασχολείσαι άλλο τζάμπα η στεναχώρια πάει.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε βαλει την 8

α) δουλευει το acr recorder?

b) μηπως προσθεσαν την λειτουργια intelligent scan που εχει το s9?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε συνέχεια της παραπάνω ερώτησης το Alpha Wallet δουλεύει μετά την αναβάθμιση;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε συνέχεια της παραπάνω ερώτησης το Alpha Wallet δουλεύει μετά την αναβάθμιση;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Δουλευει κανονικα σε μενα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενώ έχω περάσει την κάρτα, έχω ορίσει mPin, την αναγνωρίζει το POS στο στο τέλος μου βγάζει ανεπιτυχής συναλλαγή... Έχω μιλήσει με τράπεζα αλλά άκρη δεν βρήκα. Sorry για το off topic. Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το κουτάκι και το αυτοκόλλητο με το imei φυσιολογικό. Τώρα η κομμένη εσωτερική ταινία χμ.. Αν το τηλέφωνο είναι κομπλέ στα παρελκόμενα στο σασί και στην οθόνη μην ασχολείσαι άλλο τζάμπα η στεναχώρια πάει.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Καλημέρα! Σήμερα κάλεσα την samsung hellas. Μετά από check που έκαναν με το imei μου είπαν ότι προοριζόταν για Ελβετία (το ξέραμε ήδη αυτό), ότι καλύπτεται 2 χρόνια από την εγγύηση, ότι όπως φαίνεται δεν έχει πάει ποτέ σε επίσημο σέρβις της samsung η συσκευή και ότι το αυτοκόλλητο είναι λογικό να είναι διπλό γιατί, όπως μου είπε, κάποιες φορές το ανοίγουν σε κάποιες χώρες (και καταστήματα) για να τσεκάρουν ότι όλα είναι οκ μέσα (αξεσουαρ κλπ). Εν τέλει όλα καλά μου είπε γενικά. Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε βαλει την 8

α) δουλευει το acr recorder?

b) μηπως προσθεσαν την λειτουργια intelligent scan που εχει το s9?

Για το ACR μόνο θα σου απαντήσω, δουλεύει άψογα. Είχε ερωτηθεί και πιο πριν και έχει τσεκαριστεί.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε oreo βλεπετε να ζεστενεται ευκολα?

Εχω την εντυπωση οτι και μπροστα η οθονη και πισω ζεστενεται πολυ ευκολα και χωρις λογο.

Εβαλα την oreo μετα απο πληρη επαναφορα του κινητου.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβαινω εκει στη Samsung μας πηρανε χαμπαρι οτι εχουμε μεγαλη τρελα με το Note.:p

 

Το Galaxy Note 9 θα ερθει με το ονομα Galaxy Crown (στεμμα) - Βασιλιας:p:cry::ninja::lol:

 

Αρα θα απανταμε οταν μας ρωταει καποιος : ποια συσκευη εχεις; Το Galaxy Crown (το Βασιλια) ερε τρελα τι εχει να γινει παλι ψυχιατρεεεε:lol::lol::lol:

---->>>>>> Ετοιμαζεται το Galaxy Note Crown

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αφου δενν πηγε σε σερβις της ειναι καθαρο το ιμει απο θεμα εγγυησης οκ.παρε και στο καταστημα που το αγορασες και ρωτησε αν σου πουν στο αλλαζουν εγω θα το αλλαζα παντως.γιατι θελω να ειναι κλειστη η ετικετα να την κοψω εγω οχι καποιος αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Αφου δενν πηγε σε σερβις της ειναι καθαρο το ιμει απο θεμα εγγυησης οκ.παρε και στο καταστημα που το αγορασες και ρωτησε αν σου πουν στο αλλαζουν εγω θα το αλλαζα παντως.γιατι θελω να ειναι κλειστη η ετικετα να την κοψω εγω οχι καποιος αλλος.

Δεν νομίζω ότι μπορώ να το αλλάξω τώρα που το δούλεψα και έβγαλα τις ζελατίνες. Αν μπορούσα θα το έκανα γιατί έχει και ένα ελάχιστο uneven tint στην οθόνη (στο κάτω μέρος είναι ελάχιστα πιο "κίτρινη" απ'ότι στο πάνω, κάτι που συμβαίνει στις περισσότερες amoled).

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...