Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@meteox.

Και εγώ το πήρα από Κωτσόβολο, και πέρασα από το sammobile, το Γαλλικό firmware 8.0.

Θέλω να περάσω το official firmware.

Τα firmware που έχει το sammobile, είναι official??????

Πρέπει να το ξέρω αυτό!

Μια χαρά επίσημο ειναι και εγώ αυτό πέρασα μην φοβάσαι μετά το flash όμως κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (factory reset) .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω το note 8 με snapdragon από hong Kong μπορώ να περάσω κάποιο firmware με την oreo η γίνεται μόνο για τους exynos? Μην μπρικαρει και τρελαθώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και το note 8 το φτανει σε ποιοτητα τελικα.οποτε τα 40mpxls ειναι για να λεμε 40 απλα.https://youtu.be/LaMfdczTn94

 

Το δουλεψα κανα 3ωρο μολις βγηκε απο το κουτι.Πολυ καλο αλλα οχι καλυτερο απο Note8-S9.Kαι με σημαντικες ελλειψεις για ναυαρχιδα.

 

@meteox.

Και εγώ το πήρα από Κωτσόβολο, και πέρασα από το sammobile, το Γαλλικό firmware 8.0.

Θέλω να περάσω το official firmware.

Τα firmware που έχει το sammobile, είναι official??????

Πρέπει να το ξέρω αυτό!

 

Τι ρωτας βρε Σακη ? Αν τα firmware στο Sammobile ειναι official? θα τρελαθω :lol::lol::lol:Επιτηδες τα γραφεις ε?:lol::p

Ηρεμα...Και αυτο που περασες official ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εγώ που έχω το note 8 με snapdragon από hong Kong μπορώ να περάσω κάποιο firmware με την oreo η γίνεται μόνο για τους exynos? Μην μπρικαρει και τρελαθώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γινεται με "διασταυρωση" αλλα μην ασχολεισαι καλυτερα.Δωσε στοιχεια τι γραφει το κουτι ,απο που ειναι και ανεβασε φωτο απο την εφαρμογη rom-Info Samsung να δουμε πιο ειναι το καλυτερο δυνατο firmware να φλασαρεις.

Link to comment
Share on other sites

@xristos.

Έγινε το factory reset.

Αν το sammobile, θα έχει την greece(europe), θα την περάσω.

Εγώ θέλω να έχω ΟΤΑ, στο κινητό,, official δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

@xristos.

Έγινε το factory reset.

Αν το sammobile, θα έχει την greece(europe), θα την περάσω.

Εγώ θέλω να έχω ΟΤΑ, στο κινητό,, official δηλαδή

 

Εχεις ota οτι ευρωπαικη official και να βαλεις.

Στο Sammobile εχει μονο cosmote 8.0

Οι αλλες 2 Vodafone και Eur ειναι 7.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω το note 8 με snapdragon από hong Kong μπορώ να περάσω κάποιο firmware με την oreo η γίνεται μόνο για τους exynos? Μην μπρικαρει και τρελαθώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενοείτε μπορείς να περάσεις firmware σε snapdragon συσκευή. Παρακάτω έχει tutorial πως περνάς android oreo σε snapdragon note8. Δεν το έχω κανει διάβασε τα σχόλια τον χρηστών αν είναι ένταξη. Ετσι και αλλιώς θα πορεις oreo. Αν δεν ξέρεις μετά τι κανεις για να φυγή το brick αν γίνει, αστο μην ταλαιπωρηθείς άδικα.

 

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/how-to-install-android-oreo-snapdragon-t3716281

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή βασανίζομαι λίγο και τα windows δεν βρίσκουν κάποιον driver για να κάνουν εγκατάσταση. Τι θα πρέπει να κατεβάσω για να μπορώ να συνδέσω το note με το λαπτοπ (windows) για να μεταφέρω αρχεία και φωτογραφίες?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή βασανίζομαι λίγο και τα windows δεν βρίσκουν κάποιον driver για να κάνουν εγκατάσταση. Τι θα πρέπει να κατεβάσω για να μπορώ να συνδέσω το note με το λαπτοπ (windows) για να μεταφέρω αρχεία και φωτογραφίες?

 

Θα πρέπει να βρεις τη ρύθμιση στο κινητό να το βλέπει σαν εξωτερικό δίσκο. Καπου στις ρυθμίσεις είναι που λέει mtp κλπ. Δεν θυμάμαι απέξω αλλά κάνε αναζήτηση τις ρυθμίσεις συνδεσιμοτητας στο κινητό και άλλαξε τες θα το δει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Χρόνια Πολλά.

Κατέβασε τον samsung driver.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://samsungusbdriver.com/download/samsung-driver-v1-5-60-0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή βασανίζομαι λίγο και τα windows δεν βρίσκουν κάποιον driver για να κάνουν εγκατάσταση. Τι θα πρέπει να κατεβάσω για να μπορώ να συνδέσω το note με το λαπτοπ (windows) για να μεταφέρω αρχεία και φωτογραφίες?

 

Εμενα σε PC Ryzen ήθελε drivers για να το βρει οταν εβαλα την τελευταια εκδοση redstone 4.

https://samsungusbdriver.com/download/samsung-driver-v1-5-61-0

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή samsung kies, στο PC, και έλεγξε αν το βλέπει η εφαρμογή, και ακολούθησε τις οδηγίες.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, το πήρα από Κωτσόβολο, μάλλον είναι unbranded, το πέρασα την Γαλλική με το sammobile, Odin.

Τώρα περιμένω να ανεβάσουν στο sammobile το firmware: Greece (EUR), για να το περάσω.

Link to comment
Share on other sites

athanasios1112 το ιδιο και γω απο κωτσοβολο αλλα δεν μπηκα στη διαδικασια με odin και τετοια.περιμενω ota.αλλα αργησε ενω τα cosmote εχουν πολλες μερες που την πηραν.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το Oreo μαζι με την Ανασταση! mqxRbc

Κι εμένα σήμερα 'ηλθε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε unbranded Πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση? Εμείς δηλαδή που το πήραμε από το Κωτσοβολο στο πηγάδι κατ....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε unbranded Πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση? Εμείς δηλαδή που το πήραμε από το Κωτσοβολο στο πηγάδι κατ....

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1! Από Media Markt το δικό μου, τίποτα ακόμη. Γκαντεμιά!

Link to comment
Share on other sites

Cosmote το τηλεφωνο;στο δικο μου ακομα τιποτα ,unbranded ειναι.http://i63.tinypic.com/33l2dzk.jpg

 

Εαν εχεις μεσα sim cosmote για να εκμεταλευεσαι πληρως τις ιδιοτητες του δικτυου πρεπει να εχεις και επισημο firmware cosmote(cos oreo 8.0) το οποιο εχει ανεβει σε προηγουμενα ποστ πιο πανω για καποιον που θελει να φλασαρει.

Edit:Link

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7534252#post7534252

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πήρε αναβάθμιση το ρολόι (frontier), πήραν αναβάθμιση τα ακουστικά (icon x), πού είναι η αναβάθμιση του τηλεφώνου ο®έο;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μας έσκασαν, κοντεύει να βγει η επόμενη έκδοση του android...

 

Εμένα που είναι vgr δλδ vodafone αλλά έχω cosmote κάρτα παίζει κάποιο ρόλο στην αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...