Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vo-wifi & Vo-lte δουλεύουν σε όλες τις ρομ ή θέλει cosmote rom ;;

 

Με EUR Rom, (στην οποία σχεδόν όλα γυρνάνε με ελληνική sim)

Δουλεύουν κανονικά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με EUR Rom, (στην οποία σχεδόν όλα γυρνάνε με ελληνική sim)

Δουλεύουν κανονικά..

Ευχαριστώ!!

Η μπαταρία του πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει κατά μέσο όρο με μικτή χρήση wifi,4G και δυνατούτσικα φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!

Η μπαταρία του πόσες ώρες οθόνη σου βγάζει κατά μέσο όρο με μικτή χρήση wifi,4G και δυνατούτσικα φωτεινότητα;

 

Φωτεινότητα πάντα στο αυτόματο.

2k ανάλυση.

9 ώρες data 4g και 7 ώρες wifi και μισή με μια ώρα ομιλία λίγο πριν της 4 ώρες sot στο 10-15%.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια. Πηρα τον ασυρματο φορτιστη με το μαμα καλωδιο φυσικα. Fast charging ελεγε και εκανε πανω απο 6 με 8 ωρες για να φορτισει το κινητο. Ειναι δυνατον; Στο Note 4 το εβαζα και μεσα σε 1,5 ωριτσα ηταν στο 100% περιπου.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος είναι για τα σκουπίδια μαξ πάει 1.4mA και αυτό Όχι συνέχεια αν πειράξεις την συσκευή πάει σε 40 σκουπίδι τελειος
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια. Πηρα τον ασυρματο φορτιστη με το μαμα καλωδιο φυσικα. Fast charging ελεγε και εκανε πανω απο 6 με 8 ωρες για να φορτισει το κινητο. Ειναι δυνατον; Στο Note 4 το εβαζα και μεσα σε 1,5 ωριτσα ηταν στο 100% περιπου.

Τουλάχιστον θα φθείρει ελαχιστα την μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα φθείρει ελαχιστα την μπαταρία..

Εξαρτάται τις θερμοκρασίες που ανεβάζει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια. Πηρα τον ασυρματο φορτιστη με το μαμα καλωδιο φυσικα. Fast charging ελεγε και εκανε πανω απο 6 με 8 ωρες για να φορτισει το κινητο. Ειναι δυνατον; Στο Note 4 το εβαζα και μεσα σε 1,5 ωριτσα ηταν στο 100% περιπου.

Κάτι δεν πάει καλά...

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση είναι για τα σκουπίδια.... απλά τα πράγματα το αν φθαρεί η μπαταρία... εντάξει αν είναι να να φορτίζει στις 8 ώρες καλύτερα να το πετάξουμε
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναδοκιμασω μια με το καλώδιο από 0% και μετά με την ασύρματη φόρτιση πάλι από 0%. Θα επανέλθω.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια. Πηρα τον ασυρματο φορτιστη με το μαμα καλωδιο φυσικα. Fast charging ελεγε και εκανε πανω απο 6 με 8 ωρες για να φορτισει το κινητο. Ειναι δυνατον; Στο Note 4 το εβαζα και μεσα σε 1,5 ωριτσα ηταν στο 100% περιπου.

Eγώ έχω μιά κινεζιά από την εποχή του Νοτε 4,που δουλεύει σπεσιαλ.Η μάρκα του είναι XCsource.Kι αυτός 1500mΑ είναι,αλλά δουλεύει καλά.Δε χρειάζεται να ζορίζεται η μπαταρία από τη στιγμή που δεν βιάζομαι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά τρελαινεστε μερικοί για την μπαταρία μη πάθει κάτι.. Μη το. Ένα μη το. Άλλο και γω το έχω κάνει αλλά μόνο κακό μας. Κάνει δημιουργεί ένα χαζό άγχος... Υπάρχει κάποιος που κραταει 2 χρόνια κινητό από μας; πας σμαρτεκ στο δεύτερο έτος κ. Αλλάζεις με 20-25 ευρώ τον 23ο μηνα... Η το δουλεύεις fb τέρμα φωτεινότητα κάνεις ένα όμορφο burn in κ πας και σ αλλάζουν δωρεάν οθόνη κ μπαταρία κ αααααν έχεις κ καμία γρατσουνιά στην οθόνη έχεις σαν καινούργια συσκευή απτην αρχή...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η το δουλεύεις fb τέρμα φωτεινότητα κάνεις ένα όμορφο burn in κ πας και σ αλλάζουν δωρεάν οθόνη κ μπαταρία κ αααααν έχεις κ καμία γρατσουνιά στην οθόνη έχεις σαν καινούργια συσκευή απτην αρχή...

 

Δεν είμαστε τέτοιοι τύποι εμείς. :p:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ασύρματη φόρτιση είναι για τα σκουπίδια.... απλά τα πράγματα το αν φθαρεί η μπαταρία... εντάξει αν είναι να να φορτίζει στις 8 ώρες καλύτερα να το πετάξουμε

Δεν φορτίζει σε 8 ώρες. Κάτι δεν πάει καλά στον φίλο....

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας παρακαλώ στο δίλλημα μου από όσους γνωρίζουν :

Έχω το S7 Edge και είμαι μεταξύ Note 8 και S9+ ( πρωτότυπο έτσι ; :lol: ) Ο προβληματισμός μου είναι κυρίως στη μπαταρία και όχι μόνο, αλλά πιο πολύ σε αυτό. Δεν είμαι χρήστης πολύ << βαριάς >> κατηγορίας. Με το S7 Edge και χρήση ( χοντρική περιγραφή και έχοντας βάλει καινούργια μπαταρία πριν καμιά βδομάδα ) 1,5 ώρα οθόνη την ημέρα με το WiFi ανοιχτό περίπου για πέντε ώρες , τα δεδομένα το πολύ κανά μισάωρο και αυτά για να σερφάρω στο internet να συγχρονίσω και να δω δύο λογαριασμούς e-mail, καιρό κτλ. Λίγο παιχνίδι, όχι καθημερινά και αν γίνει το πολύ 20 λεπτά και χρήση BT να ανοίγει για να συγχρονίσει το Gear S3 μερικές φορές την ημέρα και για να συνδεθεί με το αυτοκίνητο για κανά δύωρο. Σε social και τέτοια δε μπαίνω από το τηλέφωνο παρά σπάνια και ελάχιστα όταν θα μπω.

Με τα παραπάνω λοιπόν, βγάζω δυόμιση με τρείς μέρες και σύνολο οθόνη κοντά στο πεντάωρο.

Με εξιτάρει η σκέψη της χρήσης από το πενάκι και κυρίως για τις σημειώσεις, λόγω δουλειάς θα μου ήταν πολύ χρήσιμο σε διάφορα. Αν δεν ήταν αυτό θα πήγαινα στο S9+ αλλά σκέφτομαι το Note 8 λόγω αυτής της ευκολίας, που όμως έζησα τόσα χρόνια χωρίς αυτή , αλλά να μη χάσω πολύ σε αυτονομία μπαταρίας.

Για να μη κουράσω άλλο, με τη παραπάνω χρήση αλλά και κάτι επιπλέον λόγω πένας και χρήση της, θα βγάζω στο περίπου 1,5 έως δύο μέρες;

Ευχαριστώ για όποιον μπει στο κόπο να μου απαντήσει και ειδικά αν είναι λίγο αναλυτικός.:D

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναδοκιμασω μια με το καλώδιο από 0% και μετά με την ασύρματη φόρτιση πάλι από 0%. Θα επανέλθω.

 

Ενεργοποιησες απο τις ρυθμισεις την ταχεια ασυρματη φορτιση??

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένο ναι. Fast charge. Το λέει κιόλας Όταν φορτίζει.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας παρακαλώ στο δίλλημα μου από όσους γνωρίζουν :

Έχω το S7 Edge και είμαι μεταξύ Note 8 και S9+ ( πρωτότυπο έτσι ; :lol: ) Ο προβληματισμός μου είναι κυρίως στη μπαταρία και όχι μόνο, αλλά πιο πολύ σε αυτό. Δεν είμαι χρήστης πολύ << βαριάς >> κατηγορίας. Με το S7 Edge και χρήση ( χοντρική περιγραφή και έχοντας βάλει καινούργια μπαταρία πριν καμιά βδομάδα ) 1,5 ώρα οθόνη την ημέρα με το WiFi ανοιχτό περίπου για πέντε ώρες , τα δεδομένα το πολύ κανά μισάωρο και αυτά για να σερφάρω στο internet να συγχρονίσω και να δω δύο λογαριασμούς e-mail, καιρό κτλ. Λίγο παιχνίδι, όχι καθημερινά και αν γίνει το πολύ 20 λεπτά και χρήση BT να ανοίγει για να συγχρονίσει το Gear S3 μερικές φορές την ημέρα και για να συνδεθεί με το αυτοκίνητο για κανά δύωρο. Σε social και τέτοια δε μπαίνω από το τηλέφωνο παρά σπάνια και ελάχιστα όταν θα μπω.

Με τα παραπάνω λοιπόν, βγάζω δυόμιση με τρείς μέρες και σύνολο οθόνη κοντά στο πεντάωρο.

Με εξιτάρει η σκέψη της χρήσης από το πενάκι και κυρίως για τις σημειώσεις, λόγω δουλειάς θα μου ήταν πολύ χρήσιμο σε διάφορα. Αν δεν ήταν αυτό θα πήγαινα στο S9+ αλλά σκέφτομαι το Note 8 λόγω αυτής της ευκολίας, που όμως έζησα τόσα χρόνια χωρίς αυτή , αλλά να μη χάσω πολύ σε αυτονομία μπαταρίας.

Για να μη κουράσω άλλο, με τη παραπάνω χρήση αλλά και κάτι επιπλέον λόγω πένας και χρήση της, θα βγάζω στο περίπου 1,5 έως δύο μέρες;

Ευχαριστώ για όποιον μπει στο κόπο να μου απαντήσει και ειδικά αν είναι λίγο αναλυτικός.:D

Περίπου στην ίδια φάση είμαι κ γω.... Θα Ήθελα το πενάκι και tricks του, αλλά να μην χάσω μπαταρία και τα καλούδια του plus

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Note αγοραζεται μονο και μονο για το πενακι του. Εγω απο τοτε που πηρα Note μιας που το εχω σαν εργαλειο δουλειας δεν θα μπορουσα να παρω αλλο κινητο (χωρις πενακι). Αν δεν καιγεστε για το πενακι παρε S9 ή ακομα και S8. Edited by EddieX

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήθελα την άποψη κάποιων που έχουν δοκιμάσει σε αρκετό βαθμό και τα δύο ( Note 8 & S9+ ) για το σύνολο των συσκευών, διαβάζω στο νήμα του S9+ όχι ενθαρυντικά σχόλια σχετικά με τη μπαταρία του. Σε επίπεδα Note 8 και πιο κάτω λένε τα παιδιά. Αν και νωρίς ακόμα αλλά δε τους βλέπω και πολύ ενθουσιασμένους σε αυτό το θέμα. Αν τελικά είναι έτσι τα πράγματα, μου γίνεται πιο εύκολη η επιλογή, εκτός και αν το S9+ έχει δυνατότητες αξιόλογες που δε θα τις βρω στο Note 8.
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ήθελα την άποψη κάποιων που έχουν δοκιμάσει σε αρκετό βαθμό και τα δύο ( Note 8 & S9+ ) για το σύνολο των συσκευών, διαβάζω στο νήμα του S9+ όχι ενθαρυντικά σχόλια σχετικά με τη μπαταρία του. Σε επίπεδα Note 8 και πιο κάτω λένε τα παιδιά. Αν και νωρίς ακόμα αλλά δε τους βλέπω και πολύ ενθουσιασμένους σε αυτό το θέμα. Αν τελικά είναι έτσι τα πράγματα, μου γίνεται πιο εύκολη η επιλογή, εκτός και αν το S9+ έχει δυνατότητες αξιόλογες που δε θα τις βρω στο Note 8.

 

Από s7 Edge πήγα σε Note 8 φίλε. Καμία επαφή το ένα κινητό με το άλλο. Με την ίδια χρήση με το s7 Edge είχα κάνα μισάωρο παραπάνω sot. Την μέρα την βγάζω άνετα όμως.Αν δω όμως ότι δεν με βγάζει ως το βραδύ,μπαίνει ενδιάμεσα στην πρίζα για λίγο. Πλέον πολύ δύσκολα να φύγω από το Note. Το πενάκι το χρειάζομαι καθημερινά! Ναι θα μπορούσε να είχε μεγαλύτερη μπαταρία,αλλά προτιμώ να το βάλω ενδιάμεσα στην πρίζα,παρά να βλέπω και να χαίρομαι αν μου βγάζει με μια φόρτιση 6 ώρες sot.Προτιμω αυτές τις 6 ώρες sot πχ να τις βγάλω με ενδιάμεση φόρτιση για λίγο και να χαίρομαι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Από s7 Edge πήγα σε Note 8 φίλε. Καμία επαφή το ένα κινητό με το άλλο. Με την ίδια χρήση με το s7 Edge είχα κάνα μισάωρο παραπάνω sot. Την μέρα την βγάζω άνετα όμως.Αν δω όμως ότι δεν με βγάζει ως το βραδύ,μπαίνει ενδιάμεσα στην πρίζα για λίγο. Πλέον πολύ δύσκολα να φύγω από το Note. Το πενάκι το χρειάζομαι καθημερινά! Ναι θα μπορούσε να είχε μεγαλύτερη μπαταρία,αλλά προτιμώ να το βάλω ενδιάμεσα στην πρίζα,παρά να βλέπω και να χαίρομαι αν μου βγάζει με μια φόρτιση 6 ώρες sot.Προτιμω αυτές τις 6 ώρες sot πχ να τις βγάλω με ενδιάμεση φόρτιση για λίγο και να χαίρομαι το κινητό.

Αν και καταλαβαίνω πως είναι πολύ σχετικό αυτό που ρωτώ , με αυτά που έχω γράψει μερικά ποστ πιο πάνω, πού περίπου πιστεύεις θα μου είναι η αυτονομία;

Επίσης μια ερώτηση ακόμα, το Note 8 έχει τη δυνατότητα μετάφρασης κειμένου που βλέπει από τη κάμερα, όπως το S9+;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι 24 ωρες με ανοιχτο κινητο. Sot 4.5 ωρες. Δεδομενα - Wifi - NFC και Bluetooth μονιμα ανοιχτα επειδη ειναι συνδεμενο και με το Gear μου και εχει ακομα 22% μπαταρια. Και απο εχθες που το εβγαλα απο την φορτιση το απογευμα δεν εχω σταματησει να το πειραζω. Ακομα και παιχνιδια (CSR2). Το Note 4 δεν θυμαμαι να μου κρατουσε τοσο πολυ. Μπορει ισως επειδη ειναι καινουργιο ακομα?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι 24 ωρες με ανοιχτο κινητο. Sot 4.5 ωρες. Δεδομενα - Wifi - NFC και Bluetooth μονιμα ανοιχτα επειδη ειναι συνδεμενο και με το Gear μου και εχει ακομα 22% μπαταρια. Και απο εχθες που το εβγαλα απο την φορτιση το απογευμα δεν εχω σταματησει να το πειραζω. Ακομα και παιχνιδια (CSR2). Το Note 4 δεν θυμαμαι να μου κρατουσε τοσο πολυ. Μπορει ισως επειδη ειναι καινουργιο ακομα?

Φίλε μου σύμφωνα με τα λεγόμενά σου και βάσει της δικής μου χρήσης όπως την έχω στο περίπου περιγράψει παραπάνω, με βλέπω αν τελικά το πάρω, να βγάζω άνετα το διήμερο. Πολύ χάρηκα με τα όσα είπες:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...