Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νίκο, αν ξεκινήσει από περίπου 1.400€, πόσο να πέσει σε 2 μήνες? Ούτε στο 6μηνο δεν θα "στρώσει".

 

Η Samsung δεν είναι apple. Ας ξεκινήσει και από 2000, στο δίμηνο θα πέσει.

Εδώ το note που δεν είναι προηγούμενη χρονιά συσκευή και το περιμέναμε, έπεσε στα 800 στο amazon αμέσως και κάθε τρεις και λίγο έβγαινε προσφορά. Και στο skroutz λίγο αντισταθηκε.

Γιαυτό δεν το φοβάμαι.

Άσε που το note πέφτει συνέχεια όσο πλησιάζουμε στην ανακοίνωση. Αν ήταν να βγει στα 1400 δε θα έπεφτε έτσι. Θεωρώ ότι θα έρθει στα 1000 ευρώ άντε 1100 το s9+

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη,σκέφτηκα να πάρω τη Samsung protective and stand,για γυαλί προστασίας όμως δε γνωρίζω, και είδα και μεγάλες διαφορές στις τιμές,οπότε αν θέλει κάποιος ας με κατευθύνει παρακαλώ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με s8 plus λιγο καιρό γιατί είμαι είχα φουλ σε note παλια. Σήμερα το είχε στον κωτσοβολο που πήγα ότι το έχουν 830. Σκεφτόμουν κ για καμιά δόση αλλά πάλι ακριβό μου φαίνεται τους είπα κ πάλι θα το βάλω από σκρουτζ στα 725 που το έχει. Σκέφτομαι να πάω σε χρυσό μετά από 7 edge κ 8 plus μαύρου. Υπάρχει κάνα καλό κατάστημα για άτοκες; κ για μεταχειρισμένο θα το σκεφτόμουν. Αν κ δεν ξέρω αν αξίζει να φύγει κάποιος απτό s8 plus μέσα σε 2μηνες. Ούτε εσείς πιστεύω αξίζει να φύγετε για s9 plus μόνο για λίγο καλύτερη φώτο το βράδυ

 

Με 690 από το πρώτο μαγαζί στο Best Price αξίζει να το πάρω να πάρω ρίσκο επειδή δεν ξέρω το μαγαζί; παιδιά χαλαρώστε λίγο με τις τιμές που πουλάτε μεταχειρισμένα 750 ευρώ... Εγώ όλα μου τα κινητά τα πουλούσα 130 κ 150 ευρώ κατω σε τέλεια κατάσταση από ότι είχε καινούργιο γνώμη μου έτσι...

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!μια βοήθεια!Κάτοχος lg g2 εδώ και 3 μισή χρόνια είμαι (επιτέλους) έτοιμος να αλλάξω κινητό!Δεν είχα σκοπό δώσω πολλά για κινητά αλλά λόγω της δουλειάς μου το γραφείο μου είναι πάντα γεμάτο χαρτάκια με σημειώσεις!πιστέυετε ότι θα με βοηθείσει το νοτε ή τζάμπα θα το πάρω?διαφορετικά θα πάω σε κάτι φθηνότερο..ποιά είναι οι άποψη σας ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!μια βοήθεια!Κάτοχος lg g2 εδώ και 3 μισή χρόνια είμαι (επιτέλους) έτοιμος να αλλάξω κινητό!Δεν είχα σκοπό δώσω πολλά για κινητά αλλά λόγω της δουλειάς μου το γραφείο μου είναι πάντα γεμάτο χαρτάκια με σημειώσεις!πιστέυετε ότι θα με βοηθείσει το νοτε ή τζάμπα θα το πάρω?διαφορετικά θα πάω σε κάτι φθηνότερο..ποιά είναι οι άποψη σας ?

Η άποψη μου είναι ότι μιας και είσαι από αυτούς που εξαντλουν την θητεία της συσκευης τους δηλαδή δεν είσαι χομπιστας ναι το Note είναι μια συσκευή που θα έχει μέλλον θα πάρει σίγουρα 2 Android την 8 και την 9 και είναι μια πλήρης απροβληματιστη και ισχυρή συσκευή με καταπληκτική κάμερα.

Τώρα κατά την γνώμη μου το πενακι είναι πολύ βολικό για σημειώσεις "on the go" δηλαδή κατι θες να σημειώσεις, βγάζεις πενακι, γράφεις, save και τέλος.... Δεν νομίζω ότι σε οργανώνει περισσότερο από ολα τα αλλα τηλέφωνα κρατώντας σημειώσεις - reminders με το κοινό πληκτρολόγιο.

Ας σου πουν όμως και τα υπόλοιπα παιδιά που λειτουργούν περισσότερο το spen

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!μια βοήθεια!Κάτοχος lg g2 εδώ και 3 μισή χρόνια είμαι (επιτέλους) έτοιμος να αλλάξω κινητό!Δεν είχα σκοπό δώσω πολλά για κινητά αλλά λόγω της δουλειάς μου το γραφείο μου είναι πάντα γεμάτο χαρτάκια με σημειώσεις!πιστέυετε ότι θα με βοηθείσει το νοτε ή τζάμπα θα το πάρω?διαφορετικά θα πάω σε κάτι φθηνότερο..ποιά είναι οι άποψη σας ?

 

Αν δεν σε καίγεσαι για κορυφαία οθόνη και κάμερα τότε κάνεις την δουλειά σου και με κάτι φθηνότερο έως πολύ φθηνότερο.....

Προσωπικά θα σου έλεγα να πάρεις ένα j7 που τα κάνει όλα και έχει και σούπερ μπαταρία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καίγεσαι για κορυφαία οθόνη και κάμερα τότε κάνεις την δουλειά σου και με κάτι φθηνότερο έως πολύ φθηνότερο.....

Προσωπικά θα σου έλεγα να πάρεις ένα j7 που τα κάνει όλα και έχει και σούπερ μπαταρία.

Συμφωνώ με μόνη διαφορά ότι εγώ θα του πρότεινα να πάρει ένα mate 10 lite

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!μια βοήθεια!Κάτοχος lg g2 εδώ και 3 μισή χρόνια είμαι (επιτέλους) έτοιμος να αλλάξω κινητό!Δεν είχα σκοπό δώσω πολλά για κινητά αλλά λόγω της δουλειάς μου το γραφείο μου είναι πάντα γεμάτο χαρτάκια με σημειώσεις!πιστέυετε ότι θα με βοηθείσει το νοτε ή τζάμπα θα το πάρω?διαφορετικά θα πάω σε κάτι φθηνότερο..ποιά είναι οι άποψη σας ?

 

Kραταω σημειωσεις για το οτιδηποτε. Απο το τι πρεπει να αγορασω, μεχρι ταμεια ημερας στο καταστημα (για να τα περασω μετα στο αρχειο) και τιτλους τραγουδιων που μου αρεσουν. Ταυτοχρονα επειδη ειμαι χομπιστας συγγραφεας, γραφω απο μικρα διηγηματα μεχρι κεφαλαια βιβλιου on the go.

Γενικα το "ειμαι γεματος σημειωσεις" με περιγραφει πληρως. Ως εκ τουτου το SPEN και η καθημερινη του χρηση μου ειναι αναντικαταστατα. Καλη φαση το να κρατας σημειωσεις με πληκτρολογιο κλπ, αλλα απλα δεν ειναι το ιδιο με τη χειρογραφη σημειωση για τα δικα μου δεδομενα παντα.

Ελπιζω να βοηθησα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με μόνη διαφορά ότι εγώ θα του πρότεινα να πάρει ένα mate 10 lite

Καλουλικο ειναι βρε Ηρακλη αλλα την μπαταρια του J7 και το σοτ(13 ωρες εχω) αλλα και καμερα δεν εχει.Εδω εγω που πουλησα το Note 8 κολησα με το j7.Samsung συσκευη και να εχεις 3 4ωρα διαδοχικα σοτ για 3 μερες με μια φορτιση που να τα ξαναδεις μαλλον τους ξεφυγε κατι εκει στην παραγωγη τους τσιγκουνιδες :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλουλικο ειναι βρε Ηρακλη αλλα την μπαταρια του J7 και το σοτ(13 ωρες εχω) αλλα και καμερα δεν εχει.Εδω εγω που πουλησα το Note 8 κολησα με το j7.Samsung συσκευη και να εχεις 3 4ωρα διαδοχικα σοτ για 3 μερες με μια φορτιση που να τα ξαναδεις μαλλον τους ξεφυγε κατι εκει στην παραγωγη τους τσιγκουνιδες :lol::lol::lol:
Ίσως of topic αλλά συμφωνώ και επαυξάνω.

Μπαταρία κορυφή κάτω μόνο απ του Max2 και οθόνη απόλαυση σαφώς πιο καθαρή και απολαυιστική, με έντονα χρώματα το J7 του 17 από το mate lite.

Τα είχα και τα 2 πρόσφατα και σαν εναλλακτικό μέχρι να έρθει το S9 προτείνω κι εγώ το J7

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έκανα το δίκαρτο μου με αντάπτορα να πάρει και την κάρτα SD και τις δύο κάρτες SIM ήρθε και ένα καινούργιο update 560mb δεν ξέρω τι είναι το έβαλα θα δείξει τις επόμενες μέρες πώς τα πηγαίνει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bfbfbc45ffec4bd47c30bb35a316c94f.jpg

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έκανα το δίκαρτο μου με αντάπτορα να πάρει και την κάρτα SD και τις δύο κάρτες SIM ήρθε και ένα καινούργιο update 560mb δεν ξέρω τι είναι το έβαλα θα δείξει τις επόμενες μέρες πώς τα πηγαίνει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bfbfbc45ffec4bd47c30bb35a316c94f.jpg

 

Δουλεύει σωστά ο αντάπτορας?

Από που τον πήρες και τιμουλα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έκανα το δίκαρτο μου με αντάπτορα να πάρει και την κάρτα SD και τις δύο κάρτες SIM ήρθε και ένα καινούργιο update 560mb δεν ξέρω τι είναι το έβαλα θα δείξει τις επόμενες μέρες πώς τα πηγαίνει

 

Αυτό θα έπρεπε να το. Έδινε απτην αρχή η sasmung αλλά τεσπα. Μακάρι να σου δουλεύει τέλεια έτσι φίλε μου δώσε κ άλλες πληροφορίες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

... και δεύτερον. σε s8 plus στην εφαρμογή Samsung Health είχε μετρητή stress. στο νότε δεν υπάρχει. χρειάζεται να το κατεβάσω από κάπου η μόνο στο s8 plus υπάρχει αυτή η μέτρηση?

 

Καλορίζικο φίλε.

Υπάρχει μετρητής στρες. αν δεν εμφανίζεται, μπορείς να τον προσθέσεις εκεί που έχει το συν (+).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε.

Υπάρχει μετρητής στρες. αν δεν εμφανίζεται, μπορείς να τον προσθέσεις εκεί που έχει το συν (+).

Μπα, το νοτε 8 δεν εχει.. Ανχος γραφει, οχι στρες, αλλά αν το ενεργοποιήσεις, απλα συνχρονισμο με παλαια στοιχεία κάνει, δε μετρα..

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ που τον έχω βάλει δουλεύει άψογα δεν έχω κανένα παράπονο τα δεδομένα συνέχεια ανοιχτά οι κάρτες συνέχεια δουλεύουνε η κάρτα μνήμης είναι κομπλέ Όντως θα έπρεπε να το έχει κάνει ήδη στα κινητά της αυτό αλλά δυστυχώς για δικούς τους λόγους δεν το κάνουν 10 ευρώ τον πήρα και έχω 2 αν θέλει κάποιος να πάρει τον δεύτερο πολύ ευχαρίστως θα είμαι στον Πειραιά το Σάββατο. Πήρα τον δεύτερο για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου αν Τελικά βλέπω ότι δεν υπάρχει λόγος Μία χαρά είναι , είχα δοκιμάσει την περίπτωση να κολλήσω την κάρτα μνήμης με την κάρτα sim και τελικά αχρήστευσα και την κάρτα μνήμης και την κάρτα sim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μου εχει εξαφανιστει η επιλογη του ποσοστου μπαταριας για να μου στελνει notification οταν πεσει κατω απο ενα ποσοστο.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον;
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της ραγισμένες μου οθόνης...Στην επίσημη αντιπροσωπία μ είπαν 285 τελική τιμή.Το δίνω το πρωί κ το παίρνω το απόγευμα.Πολυ λίγα μ φαίνονται.Στο τηλέφωνο π έκανα στο thefixers μου είπαν 310 τελική τιμή...Ενώ στο site γράφουν 250...με 3 ώρες εργασίας.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της ραγισμένες μου οθόνης...Στην επίσημη αντιπροσωπία μ είπαν 285 τελική τιμή.Το δίνω το πρωί κ το παίρνω το απόγευμα.Πολυ λίγα μ φαίνονται.Στο τηλέφωνο π έκανα στο thefixers μου είπαν 310 τελική τιμή...Ενώ στο site γράφουν 250...με 3 ώρες εργασίας.

 

Και το συζητάμε.... Αντιπροσωπεία φυσικά να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο καθ σε περίπτωση που σου βγάλει κάνα πρόβλημα στο μέλλον η οθόνη (ελπίζω πως όχι) να μην μπλέξεις με τίποτα περιπέτειες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της ραγισμένες μου οθόνης...Στην επίσημη αντιπροσωπία μ είπαν 285 τελική τιμή.Το δίνω το πρωί κ το παίρνω το απόγευμα.Πολυ λίγα μ φαίνονται.Στο τηλέφωνο π έκανα στο thefixers μου είπαν 310 τελική τιμή...Ενώ στο site γράφουν 250...με 3 ώρες εργασίας.

 

1.Πως την έπαθες τη ζημιά,πτώση;Και δεν είχες βάλει θήκη-γυαλί προστασίας;

2.Και κάτι άσχετο.Είδα στο best price ένα μαγαζί οπιυ βγάνει πρώτα πρώτα,να ζητάει 689 για το Νοte 8 με 1-3 ημέρες παράδοση,αλλά οσάκις προσπάθησα να παρω τηλ βούιζε.Μόλις πέρασε η 6μμ που είναι η ώρα που κλείνουν την Τετάρτη,χτύπαγε και δεν το σήκωναν.Τους έστειλα και μήνυμα εγκαίρως, αλλά καμιά απάντηση.Παίζει να κοροιδεύει και να βάζει τη χαμηλή τιμή για ψάρεμα;

Ετσι κι αλλοιώς,αν απαντούσαν,από τη στιγμή που δεν πουλάνε με PayPal,μόνον με αντικαταβολή θα αγόραζα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

1.Πως την έπαθες τη ζημιά,πτώση;Και δεν είχες βάλει θήκη-γυαλί προστασίας;

2.Και κάτι άσχετο.Είδα στο best price ένα μαγαζί οπιυ βγάνει πρώτα πρώτα,να ζητάει 689 για το Νοte 8 με 1-3 ημέρες παράδοση,αλλά οσάκις προσπάθησα να παρω τηλ βούιζε.Μόλις πέρασε η 6μμ που είναι η ώρα που κλείνουν την Τετάρτη,χτύπαγε και δεν το σήκωναν.Τους έστειλα και μήνυμα εγκαίρως, αλλά καμιά απάντηση.Παίζει να κοροιδεύει και να βάζει τη χαμηλή τιμή για ψάρεμα;

Ετσι κι αλλοιώς,αν απαντούσαν,από τη στιγμή που δεν πουλάνε με PayPal,μόνον με αντικαταβολή θα αγόραζα.

Τι να σου πω σε εμένα απάντησαν με την πρώτη και τις 2 φορές που πήρα.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα.

Γυαλάκι τι βάζετε;Γιατί βλέπω τιμές από 17,90 και μέχρι πάνω από 30.

Και τη θήκη της Samsung protect and stand,την έχετε δει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της ραγισμένες μου οθόνης...Στην επίσημη αντιπροσωπία μ είπαν 285 τελική τιμή.Το δίνω το πρωί κ το παίρνω το απόγευμα.Πολυ λίγα μ φαίνονται.Στο τηλέφωνο π έκανα στο thefixers μου είπαν 310 τελική τιμή...Ενώ στο site γράφουν 250...με 3 ώρες εργασίας.

 

Φιλε σήμερα πάλι μίλησα με smartec.270 έχει η οθόνη μαζί με το μεταλο.με φπα.αν το πας πρωι μέχρι της 5 το έχεις.πηρα να ρωτήσω γιατί μου εκανε μια γρατζουνιά σαν έφυγε λιγάκι το χρώμα από εκεί που μπαίνει το πενάκι.και ρώτησα αν αλλάζει μονο το μεταλο.και μου ειπε οχι.παει με ολοι την οθόνη μαζί...μακρια απο μαυρα χρωματα οσα σαμσουνκ εχω παρει εχουν θεμα με ξεφλούδισμα...και τωρα εχω ξενερωσει και θα το βαλω για πούλημα.ε πολύ το κράτησα.αν και είναι πενα μέσα σε θήκη uag το έχω και spigen μευρανη.αλλα και πάλι την επαθα..ασε που αν δω γρατζουνιά ξενερώνω

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...