Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες, η επιλεκτικη εστιαση που βλεπω και λενε, ειναι το "selfie πισω καμερας" ?

 

Όχι, δεν πας στις ρυθμίσεις.

Όπως ανοίγεις την κάμερα, ακριβώς δίπλα από το "x2" (ή μεσαία επιλογή) γράφει "εστίαση πρ. χρόνο".

Αν δεν έχεις βγάλει ακόμη με επιλεκτική ετοιμάσου να απογειωθείς.....;) :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν πας στις ρυθμίσεις.

Όπως ανοίγεις την κάμερα, ακριβώς δίπλα από το "x2" (ή μεσαία επιλογή) γράφει "εστίαση πρ. χρόνο".

Αν δεν έχεις βγάλει ακόμη με επιλεκτική ετοιμάσου να απογειωθείς.....;) :)

Α, αυτο εννοειτε.

Εχω βγαλει απειρες και ειναι τελειες Μοντογια.

Νομιζα οτι εννοουσατε κατι αλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μετα 2-3 μερες μπορω να πω και εγω οτι η μπαταρια βελτιωθηκε αρκετα αισθητα με την τελευταια ενημερωση. (μια ωρα παραπανω οθονη) :dance::dance:
Link to comment
Share on other sites

μολισ πηρα το νοτε 8 πριν ειχα το 5...to always on display ti epiptwsi exei sto kin,τρωει πολύ μπαταρια?

 

Ανάλογα με το περιεχόμενο που θα επιλέξεις να προβάλει (δηλαδή πόσο μεγάλο θα είναι)... τρώει από 0.5% εώς 1% περίπου την ώρα.

Αν δεν θες να τρώει πολύ, διάλεξε όσο γίνεται μικρό ρολογάκι.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο πάει το κόστος για αλλαγή μπαταρίας ή αν την καλύπτει η εγγύηση μέσα στον πρώτο χρόνο? Η απόδοση της έχει πέσει αισθητά σε σχέση με όταν το αγόρασα. Δοκίμασα και reset και στήσιμο από την αρχή χωρίς ανάκτηση backup, όμως τίποτα...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο πάει το κόστος για αλλαγή μπαταρίας ή αν την καλύπτει η εγγύηση μέσα στον πρώτο χρόνο? Η απόδοση της έχει πέσει αισθητά σε σχέση με όταν το αγόρασα. Δοκίμασα και reset και στήσιμο από την αρχή χωρίς ανάκτηση backup, όμως τίποτα...

Στο πρώτο χρόνο είναι μέσα στην εγγύηση και η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο πάει το κόστος για αλλαγή μπαταρίας ή αν την καλύπτει η εγγύηση μέσα στον πρώτο χρόνο? Η απόδοση της έχει πέσει αισθητά σε σχέση με όταν το αγόρασα. Δοκίμασα και reset και στήσιμο από την αρχή χωρίς ανάκτηση backup, όμως τίποτα...

 

Πρώτο χρόνο δωρεάν εφόσον διαπιστώσουν θέμα που διαπιστώνουν συνήθως και 2ο χρόνο 15 ευρώ νομίζω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο χρόνο είναι μέσα στην εγγύηση και η μπαταρία.

 

Πρώτο χρόνο δωρεάν εφόσον διαπιστώσουν θέμα που διαπιστώνουν συνήθως και 2ο χρόνο 15 ευρώ νομίζω

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλές φορές παλαιότερα έχω κραξει την samsung -αν και ειμαι fan αφου σχεδόν ότι έχω στο σπιτι ειναι samsung- και κυρίως το service της (μάλιστα είχα προχωρήσει και σε επισημες καταγγελίες κλπ) θεωρώ δίκαιο να της δώσω τα εύσημα αυτή τη φορά.

 

Πήγα λοιπόν τις προάλλες το note8 μου πριν κλείσει χρόνο για έλεγχο και ενδεχόμενη αλλαγή της μπαταρίας μιας και είχα δει μια πολύ ελαφρά πτώση της αυτονομιας. Διαπίστωσα αρχικα λοιπον πολύ πιο ευγενικούς υπαλλήλους από παλιότερα, και με εξέπληξε το γεγονός ότι ο υπάλληλος στην παραλαβή ήταν τόσο σχολαστικός που είδε μάλιστα κι ένα ανεπαίσθητο burn in στην οθόνη -που εγώ δεν είχα καν παρατηρήσει και το είδα μετά δυσκολίας- και μου κράτησε το κινητό για επισκευή.

 

Μέσα σε μιάμιση ώρα πήγα και παρέλαβα τη συσκευή και τελικά άλλαξαν οθόνη, μητρική, κάμερα, πλακέτα φόρτισης και μπαταρία. Το μόνο που έμεινε από πριν είναι η πλάτη! Δλδ ουσιαστικά πήρα καινούρια συσκευή και μάλιστα όπως με ενημέρωσαν, η εγγύηση θα έχει ισχυ 2 έτη από την ημερομηνία αντικατάστασης.

 

Θεώρησα λοιπόν σωστό, όπως λέμε τα άσχημα να λέμε και καλά της κάθε εταιρειας.

 

Να αναφέρω ότι η συσκευή δεν είχε κανένα απολύτως λειτουργικό πρόβλημα, θερμοκρασίες κλπ και δεν ξέρω τον λόγο που αλλαχτηκε η μητρική, κάτι βέβαια που δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα αφου μπήκε καινούρια με εγγύηση.

 

Έτσι πλέον αφου είναι σαν να έχω καινούριο note8 του έκανα και δώρο μια pitaka carbon θήκη και κατάλαβα ότι όντως είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε θήκες με μεγάλη διαφορά. Άλλο να το ακούς και να το βλέπεις σε βίντεο και άλλο να το διαπιστώνεις ιδίοις ομμασι :)

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

μετα 2-3 μερες μπορω να πω και εγω οτι η μπαταρια βελτιωθηκε αρκετα αισθητα με την τελευταια ενημερωση. (μια ωρα παραπανω οθονη) :dance::dance:

 

Το έχω ξαναγράψει η μπαταρία κάθε μέρα και βγάζει καλύτερα ποσοστά...Για οθόνη με τι το απόγευμα που είμαι δουλειά δεν έχω πάνω από μια ώρα,αλλά σήμερα με την ίδια καθημερινή χρήση,γύρισα στις 16:30 με 50% μπαταρία,Όταν πριν την αναβάθμιση δεν είχα ποτέ πάνω από 35%...

Δεδομένα ανοικτά,4 mail συνχρονισο, bluetooth hands free,smartwatch, ομιλία 1 ώρα, μ2ρικα μηνύματα, φωτογραφίες,και οθόνη ακριβώς 1 ώρα...

07:40 100%-16;30 50% με αυτή την χρήση...Πιστεύω είναι καλά,αν σκεφτεί κανείς ότι κινούμε και σε μέρη με πολύ χάλια σήμα...

Και πάντα σε λειτουργία η AOD...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε android 7.1.1 kai Θελω να ανανεωσω τη συσκευη.

 

-Εχει βγει καποια οριστικη ημερομηνια για android 9.0? Ακουω κατι για Μαη 2019, που δεν μου κανει. Εστω καποια Moded rom για O.S. 9, η 3rd party apps, Που να προσθετουν τα πιο βασικα χαρακτηριστικα της εκδοσης αυτης?

-Για αναβαθμιση σε νεα εκδοση λειτουργικη, θελει πληρες wipe και στησιμο απο την αρχη? Ετσι ακουγα παλιοτερα στο thread. Αυτο θα με κουρασει πολυ γιατι απο οταν το πηρα εχω κανει πολα στο να το στησω.

-Και βεβαια με την αναβαθμιση θελω να ροοταρω κατευθειαν

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω εικονίδια χψρισ πλαισια και δεν γινετε το εκανα επανεκινιη και τιποτα..ξερει κανεισ γιατι?
??????????
Link to comment
Share on other sites

??????????

 

απο την oreo και μετα η google απαιτει τα εικονιδια με πλαισια,adaptive icons.το ιδιο συμβαινει και στο messenger πλεον.δεν ειναι σφαλμα της συσκευης.

https://medium.com/google-design/designing-adaptive-icons-515af294c783

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S8-Questions-and-Answers/Oreo-Icon-Frames/td-p/284528

 

ακριβως το ιδιο εγινε οταν με το note 8 που ειχα περασε στην oreo απο την nugat.η εφρμογη των χαρτων δεν αλλαξε ομως

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω πάρει ακόμα την αναβαθμιση. Ειναι φυσιολογικό?

 

εδω κοιταξε τις rom's ανα φορεα και κρατος.δεν ερχεται σε ολους μαζικα αλλα ανα χωρα και παροχο σταδιακα.προφανως εισαι με συσκευη branded cosmote h vodafone και απο οτι βλεπω δεν ξεκινησε το τελευταιο update ,εκτος τα unbranded στην ελλαδα https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στην αυτονομία. Άλλο τηλέφωνο!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υπόψιν για τα τετραψήφια μυνήματα τα οποια στέλνουν στην αδελφη μου και τη χρεώνουν ειτε τα ανοίξει είτε οχι;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε υπόψιν για τα τετραψήφια μυνήματα τα οποια στέλνουν στην αδελφη μου και τη χρεώνουν ειτε τα ανοίξει είτε οχι;;;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Άμα στο στείλουν έχεις χρεωθεί. Πάρε τηλέφωνο στην εταιρία της αδελφής σου και ζητά φραγή προς όλα τα πενταψηφισ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω το εξης προβλημα.

Οταν παω στην εφαρμογη sms για να στειλω ενα μηνυμα, πρωτα εκει που βαζω τον παραληπτη, οταν ειναι καποια επαφη που εχει εκτος απο νουμερο και email , δεν με αφηνει να επιλεξω να το στειλω στο νουμερο, αλλα αντιθετως, μετατρεποντας το σε mms το στελνει στο email, με την αντιστοιχη χρεωση βεβαιως. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Τι μεγαλειωδης βλακεια ειναι αυτη???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω το εξης προβλημα.

Οταν παω στην εφαρμογη sms για να στειλω ενα μηνυμα, πρωτα εκει που βαζω τον παραληπτη, οταν ειναι καποια επαφη που εχει εκτος απο νουμερο και email , δεν με αφηνει να επιλεξω να το στειλω στο νουμερο, αλλα αντιθετως, μετατρεποντας το σε mms το στελνει στο email, με την αντιστοιχη χρεωση βεβαιως. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Τι μεγαλειωδης βλακεια ειναι αυτη???

Εχω ξεχάσει ποτε έστειλα SMS τελευταία φορά:lol:

Βαλε Textra SMS αν δεν βρεις λυσει,ουδέποτε μου δημιούργησε θεμα οσες λίγες φορές έστειλα.:wink:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω το εξης προβλημα.

Οταν παω στην εφαρμογη sms για να στειλω ενα μηνυμα, πρωτα εκει που βαζω τον παραληπτη, οταν ειναι καποια επαφη που εχει εκτος απο νουμερο και email , δεν με αφηνει να επιλεξω να το στειλω στο νουμερο, αλλα αντιθετως, μετατρεποντας το σε mms το στελνει στο email, με την αντιστοιχη χρεωση βεβαιως. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Τι μεγαλειωδης βλακεια ειναι αυτη???

 

εντυπωση μου κανει, θα το κοιταξω στο σ9 αν συμβαινει το ιδιο αν και εγω πρωτα επιλεγω την επαφη και παταω μηνυμα απο την επαφη οποτε δεν το εχω δει το θεμα αυτο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση, εκτός αν δεν είχα προσέξει παλιότερα. Ενώ έχω ανάλυση οθόνης FHD+,στο YouTube μου δίνει τη δυνατότητα να δω σε 1440 ανάλυση.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση, εκτός αν δεν είχα προσέξει παλιότερα. Ενώ έχω ανάλυση οθόνης FHD+,στο YouTube μου δίνει τη δυνατότητα να δω σε 1440 ανάλυση.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταλαβαίνει το κινητό για αυτό δεν έχει σχέση με τη ανάλυση έχεις βάλει. Δεν θα δεις καλύτερη ευκρίνεια όμως αν έχεις full HD και δεις σε 1440p.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνει το κινητό για αυτό δεν έχει σχέση με τη ανάλυση έχεις βάλει. Δεν θα δεις καλύτερη ευκρίνεια όμως αν έχεις full HD και δεις σε 1440p.
Ναι δεν διαφωνώ. Απλά πρέπει να είναι αναβαθμισμένη η εφαρμογή γιατί πριν έπρεπε να έχω ανάλυση WQHD για να δω σε 1440.Μάλιστα αν γύριζα από FHD, έπρεπε να καθαρίσω και cache από την εφαρμογή για να παίξει 1440.Μου έκανε εντύπωση και το ανέφερα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...